1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: zufed
2010-02-11, 22:04
guz w kosci krzyzowej - pacjent 65 lat
Autor Wiadomość
matamata 


Dołączyła: 21 Lut 2010
Posty: 122
Pomogła: 4 razy

 #61  Wysłany: 2010-03-08, 19:03  


udawajcie, że was w domu nie ma ;)

sel- czy twoj tata przed przyjęciem musiał jechać na badania??
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #62  Wysłany: 2010-03-08, 19:31  


on chyba podgląd jak wracamy do domu. ale spoko, dziś dwie pralki puściłam, to chyba słyszał, że płukam rury.
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
matamata 


Dołączyła: 21 Lut 2010
Posty: 122
Pomogła: 4 razy

 #63  Wysłany: 2010-03-08, 19:43  


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
 
selgross 


Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 71
Pomogła: 1 raz

 #64  Wysłany: 2010-03-09, 14:40  


Witajcie, ręce opadają(chodzi o postepy w leczeniu, w diagnozie , a tu nic, punkt wyjścia).

Tak, matamata, tata dziś rano miał pobranie krwi,(zawsze przed wizyta ma pobierana) i miał tomografię klatki piersiowej. Póżniej zamieszcze opis badaniaa. Nie został w szpitalu, razem z lekarzem zadycowaliśmy że jednak bezpieczniejsza dla taty będzie ponowna trepanobiopsja z kosci krzyozwej w znieczuleniu miejscowym. Będzie jutro. Zarówno ja jak i tata obawiamy się jednak znieczulenia ogólnego i jesli można sprobowac w inny sposob to moze lepiej powtórzyć trepanobiopsję w miejscowym a jesli znów wynik będzie niemiarodajny wówczas bedzie pobrany wycinek guza z mostka. Pewnie znów koło miesiąca trzeba bedzie czekac na wynik tej trepanobiopsji i to mnie znów martwi. Tak to by już zaczęło się leczenie a narazie pozostają tylko przeciwbólowe.
pozdr
_________________
aga
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #65  Wysłany: 2010-03-09, 19:17  


Ech, może i dobrze, że uda Wam się uniknąć znieczulenia ogólnego, tylko znów czas ucieka... a dziwi mnie to, że teraz się da w znieczuleniu miejscowym i z kości krzyżowej a wcześniej się nie dało?
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
matamata 


Dołączyła: 21 Lut 2010
Posty: 122
Pomogła: 4 razy

 #66  Wysłany: 2010-03-16, 20:32  


I co u Was?
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #67  Wysłany: 2010-03-16, 22:07  


Właśnie, co u Was słuchać?
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
selgross 


Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 71
Pomogła: 1 raz

 #68  Wysłany: 2010-03-17, 15:00  


Witajcie, co u nas? w srode bylismy na tej biopsji z kosci krzyzowej. Tata juz po zabiegu mowil ze bolalo go ( za pierwszym razem jak mial nic nie czul a teraz ze czul).Tym razem lekarka pobralła dużo wiecej szpiku niż za pierwszym arzem żeby już tym razem wyszło co ma wyjść, jesli nie wyjdzie- odpukać to konieczne będzie pobranie wycinka z mostka w znieczuleniu ogólnym.
Caly czwartek i piatek byl bol, strasznie zle sie czul, do tego doszła biegunka. I tak sie zastanawiamy po czym ta biegunka mogła byc,? zaczął brac niedawno ketonal, tramal tak jak brał i odstawilismy pabideksamethason. Może to po odstawieniu tych sterydów? czekamy teraz do 30 marca na wyniki tej biopsji i zobaczymy co dalej. Narazie tata w domu.

będe na bieżąco informować co się dzieje i mam nadzieje ze beda to tylko pozytywne informacje.
pozdrawiam

[ Dodano: 2010-03-17, 15:02 ]
Zuza wczesniej tez sie dało z kosci krzyzowej w znieczuleniu miejscowym tylko wynik był niemiarodajny i lekarka w porozumieniu z chirurgiem zadecydowała zeby sprobowac pobrac wycinek z mostka ale juz w ogolnym. Wszyscy sie tego balismy a najbardziej tata i skoro jest mozliwosc sprobowania jeszcze raz w miejscowym z krzyza to czemu nie.i tak zrobilismy. na pewno to wydłuży czas oczekiwania na postawienie diagnozy ostatecznej i podjecie leczenia ale na pewno bezpieczniejsze dla taty. pozdr
_________________
aga
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #69  Wysłany: 2010-03-17, 17:08  


Mam nadzieję, że tym razem porządnie już pobrali wszystko co było konieczne, szkoda, że Tata się nacierpiał :uuu:

Biegunka może po ketonalu? Mnie on strasznie żołądek poharatał.

trzymajcie się
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #70  Wysłany: 2010-03-21, 12:15  


Sel, co u Was?
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
selgross 


Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 71
Pomogła: 1 raz

 #71  Wysłany: 2010-03-21, 15:59  


Witajcie, co u nas? nie za wesoło. tata od kilku dni miał podwyższoną temperaturę, do tego biegunka z małymi przerwami i straszny ból w klatce piersiowej.Apetyt stracił ale to nas nei dziwiło bo odstawiliśmy ten lek pabi deksamethason i to zmniejszyło pragnienie. Do tego tata strasznie mało pije, i w żaden sposob nie można go przekonać by pił wiecej. wczoraj pojawił sie kaszel i podejrzewaliśmy że złapał grype. Oststnio nawet jak robiliśmy tą tomografie klatki radiolog zapytała czy tata ostatnio nie chorował, nie kaszlał i czy nie miał goraczki bo cos jej wyszlo na tomografii ze jakas była infekcja. Ale odpowiedziałam ze nic takiego nie było. z podejrzeniem grypy albo nie daj Boże jakiejs infekcji zwiazanej z ta biopsja na ktorej wyniki czekamy do konca przyszlego tygodnia postanowilismy ze nie ma co czekac do poneidzialku tylko trzeba sie skonsultowac z lekarzem. i mama wczoraj wezwała karetke. Okazało sie ze tata ma zapalenie pluca, na szczescie jednego ale lekarz powiedzial ze dobrze ze nie czekalismy do poniedzialku. Tata dostał leki i dziś już mu jest lepiej.Mam nadzieje ze do wizyty w centrum onkologii do 30 marca wyleczy sie i bedzie juz jakas diagnoza i w koncu cos sie ruszy z leczneniem.Najgorzezj wkurza mnie to ze nie wiadomo ciągle co to jest i nie można tacie oprocz ulżenia w bólu w żaden sposob pomoc.


to tyle u nas. a miałam napisac wyniki tej tomografii ale moze wiczorkiem bo teraz juz mały mój kochany Brzdąc sie budzi . u nas wiosna!!!!aż życ sie chce!a co u Was? pozdrawiam
_________________
aga
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #72  Wysłany: 2010-03-21, 18:22  


Bardzo dobrze zrobiliście, zapalenie płuc trzeba szybko leczyć. Mama nadzieję, że się z nim szybko uporacie.
Do 30 marca jeszcze kawałek czasu.

u mnie też wreszcie wiosna

pozdrawiam
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
matamata 


Dołączyła: 21 Lut 2010
Posty: 122
Pomogła: 4 razy

 #73  Wysłany: 2010-03-23, 21:01  


Oj, jeszcze zapalenie płuc się przypałetało! niedobrze! zdrowia dla taty!

To oczekiwanie na diagnozę chyba najgorsze jest - ta wielka niewiadoma... :roll:

dobrze, że jest to forum, że człowiek tak nie jest z tym sam, że są osoby, które to rozumieją...

Tata z Wami mieszka?

Ile ma synek? Mój ma prawie 3 lata :)
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #74  Wysłany: 2010-03-23, 21:23  


Sel, jak dzisiaj? Lepiej coś?
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
selgross 


Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 71
Pomogła: 1 raz

 #75  Wysłany: 2010-03-24, 12:24  


czesc Dziewczyny. Tata już lepiej, był w poniedziałek na izbie przyjęć bo ta lekarka z pogotowia kazała przyjechać gdyby sie nie poprawiało. Ale osłuchała i powiedziała ze juz zapalenie schodzi i powinno sie polepszyć. Dodatkowo dała kroplówke. Dzis jak dzwoniłam( tata mieszka z mama w moich rodzinnych stronach ja natomiast w Warszawie) to mówił że tylko go boli ten mostek a tak nie ma juz goraczki i kaszlu. Więc może do wtorku- wtedy mamy wizyte w Warszawie w Centrum Onkologii bedzie zdrów.

Mój synek w kwietniu skończy 3 lata, własnie wczoraj zapisywaliśmy sie do przedszkola.

pozdrawiam,
a dzis o 13 mam dzwonić czy już są wyniki trepanobiopsji.
_________________
aga
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group