1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
Autor Wiadomość
ankita 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 258
Pomogła: 23 razy

 #31  Wysłany: 2012-05-07, 19:05  


Rozmawiałam z patomorfologiem - jego zdaniem wycinek pobrany od mamy był tzw. nietrafiony, nie zawierał w sobie komórek rakowych, czterech patomorfologów badało i nie mogli znaleźć potwierdzenia że to nowotwór. natomiast chirurg twierdzi że pobrał wycinek z miejsca najbardziej zmienionego chorobowo, w poprzek, węzły chłonne były niewidoczne makroskopowo więc nie zajęte. POlecono mi bym zrobiła tzw. biosję z endoskopią - niestety polecony ośrodek w warszawie ma terminy oczekiwań przy pilnych przypadkach 2 miesiące minimum - czy ktoś wie gdzie mogę zrobić prywatnie - w warszawie twierdzą że w pl nie można prywatnie ale może jednak? jestem z wrocławia - może jakiś ośrodek z niemiec? zapłacę wszystko żeby sprawdzić. pomóżcie.
 
niutek 


Dołączyła: 01 Lut 2012
Posty: 71
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Pomogła: 9 razy

 #32  Wysłany: 2012-05-07, 19:10  


My zgłosiliśmy się z siostrą o pomoc do Niemiec i USA. Dostaliśmy odpowiedź
USA chce 500 000 zł za leczenie
Niemcy chcą czekać na działanie chemii i potem podejmą decyzję.
 
ankita 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 258
Pomogła: 23 razy

 #33  Wysłany: 2012-05-07, 19:21  


No tak ale mi chodzi o to konkretne badanie-biosję z endoskopią (EUS) - co do leczenia to też rozpatrywaliśmy ale mama nie zniosłaby rozłąki plus koszty praktycznie są nieograniczone
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #34  Wysłany: 2012-05-07, 19:33  


ankita, nie wiem jak będzie z biopsją, ale tak szukając na szybko z EUS spróbuj podzwonić tutaj:
- NZOZ Radimed we Wrocławiu ; endosonografia zabiegowa 1500 - 2000 zł
- Euromedicare - Szpital Specjalistyczny z przychodnią we Wrocławiu
_________________
 
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #35  Wysłany: 2012-05-07, 21:39  


ankita, oprócz tego co podała absenteeism jeszcze Szczecin wykonuje t badanie. Ja miałam biopsję pod kontrolą EUS (biopsję zmiany w ogonie trzustki).
Klinika przy Unii Lubelskiej 1 w Szczecinie oddział gastroenterologii, badania wykonuje profesor Starzyńska lub dr Białek. Wspaniali specjaliści obydwoje. Ile badanie kosztuje prywatnie nie wiem, można zadzwonić do Kliniki i się dowiedzieć.
 
ankita 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 258
Pomogła: 23 razy

 #36  Wysłany: 2012-05-07, 21:54  


Dziękuje jutro obdzwonię wszystkie opcje i ustalę gdzie szybciej. Szczecin też dobry bo cała moja rodzinka ze szczecina :)
 
ankita 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 258
Pomogła: 23 razy

 #37  Wysłany: 2012-05-08, 22:22  


gabi30 napisał/a:
ankita, oprócz tego co podała absenteeism jeszcze Szczecin wykonuje t badanie. Ja miałam biopsję pod kontrolą EUS (biopsję zmiany w ogonie trzustki).
Klinika przy Unii Lubelskiej 1 w Szczecinie oddział gastroenterologii, badania wykonuje profesor Starzyńska lub dr Białek. Wspaniali specjaliści obydwoje. Ile badanie kosztuje prywatnie nie wiem, można zadzwonić do Kliniki i się dowiedzieć.


Dziękuję Gabi30 -Prof Starzyńska - wydaje się być bardzo zaangażowaną osobą, jedyna z lekarzy która omówiła przez tel wszystkie mamy dotychczasowe wyniki, objawy, i powiedziała że zrobi wszystko by mamę natychmiast przyjęli - jutro mają dzwonić z konkretnym terminem. Inne ośrodki w kraju to Warszawa, Lublin, Kraków, Białystok + Legnica rzeczywiście prywatnie - tutaj mam mieć kontakt z dr w czwartek bo jest na urlopie. Mam już pełną bazę telefoniczną do wszystkich tych ośrodków do pracowni endoskopowych - jeśli ktoś by potrzebował to prześlę. Terminy oczekiwania ok 1 miesiąca.
 
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #38  Wysłany: 2012-05-09, 09:02  


ankita, bardzo się cieszę. Profesor Starzyńska to wspaniały lekarz i człowiek przede wszystkim. Jest moim lekarzem prowadzącym, zawdzięczam jej wiele. Ogromne zaangażowanie i chęć pomocy to wyróżnia profesor wśród innych znanych mi medyków.
Pozdrawiam i trzymam kciuki.
 
grażka 


Dołączyła: 19 Gru 2011
Posty: 170
Skąd: Warszawa
Pomogła: 35 razy

 #39  Wysłany: 2012-05-09, 12:29  


Dziewczyny, jesteście super. Też trzymam kciuki. Mocno, za Was wszystkich.
 
ankita 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 258
Pomogła: 23 razy

 #40  Wysłany: 2012-05-11, 11:20  


Prof. Starzyńska załatwiła mamie miejsce od niedzieli w szpitalu i niezwłoczne badanie EUS z biopsją, także mama jedzie do szczecina. Od wrocławskich patomorfologów zero informacji - czyli pewnie oni tez nie wiedzą jak to zakwalifikować. Czy ktoś je wie ile czeka się na wynik biopsji? (czy to jest taka samo jako histopatologia?) - bo jeśli tak to muszę tam jechać i naciskać by mamie przyspieszyli uzyskanie wyników... zegar tyka. wczoraj mama źle się czuła - zaczynają boleć ją nerki i ma podkrążone oczy :(
 
Monika2012 


Dołączyła: 07 Mar 2012
Posty: 63
Skąd: kraków
Pomogła: 7 razy

 #41  Wysłany: 2012-05-11, 11:37  


ankita, w Krakowie na wynik biopsji każą czekać 2 tygodnie, ale ja dzwoniłam po tygodniu dzień po dniu i bywała wcześniej. Wydaje mi się, że to jest to samo co histopatologia - przy biopsji pobierają materiał do oceny, który bada histopatolog.
Trzymajcie się, pozdrawiam :roll:
_________________
Monika - Mama [*] 14.04.2012
 
ankita 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 258
Pomogła: 23 razy

 #42  Wysłany: 2012-05-11, 11:39  


Tak myślałam czyli szykuję się na walkę i naciski czasowe, gnębienie, proszenie, grożenie - tzw. standard...
 
grażka 


Dołączyła: 19 Gru 2011
Posty: 170
Skąd: Warszawa
Pomogła: 35 razy

 #43  Wysłany: 2012-05-11, 11:49  


tak, i nie przejmuj się czyimikolwiek reakcjami. Świetnie, że udało Ci się z tym szpitalem.
Twoja mama ma wspaniałą córkę :)
 
violinista 


Dołączyła: 08 Sty 2012
Posty: 115
Skąd: Zamość / Kraków
Pomogła: 9 razy

 #44  Wysłany: 2012-05-11, 12:09  


ankita, nam mówili, że na wyniki biopsji trzeba czekać do 3 tyg. Wynik udało nam się uzyskać po ok.9 dniach, po prostu bylismy maksymalnie namolni. Nie odzywam się za często, ale na bieżąco śledzę Waszą historię i bardzo mocno trzymam za Was kciuki.

grażka napisał/a:
Twoja mama ma wspaniałą córkę

Podpisuję sie pod tym rękami i nogami.

Pozdrawiam
_________________
Tatulek ur. 23.07.1945 - zm. 29.01.2012 godz.22.56 [*] Przegraliśmy batalię...
 
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #45  Wysłany: 2012-05-12, 09:21  


ankita, jeśli prof. Starzyńska załatwiła mamie pobyt w szpitalu, to pewnie też przyciśnie patomorfologów o jak najszybszy wynik. Tak było w moim przypadku. Po EUS pierwsze wyniki miałam po 4 dniach, musiałam jedynie poczekać na wynik barwień immunochistochemicznych,tego się niestety nie przeskoczy.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group