1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
DSS...
Autor Wiadomość
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #31  Wysłany: 2009-12-22, 20:16  


Ja oczywiście również - jeśli w czymś będę mogła pomóc, to nie ma problemu.
I gratuluję pomysłu :)
 
natka7 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 14 Cze 2009
Posty: 265
Pomogła: 42 razy

 #32  Wysłany: 2009-12-22, 21:33  


DSS ,jesteś WIELKA ::thnx::
 
kaja115 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 735
Pomogła: 125 razy

 #33  Wysłany: 2009-12-23, 08:20  


JaInka napisał/a:
Podpisuję się pod propozycją Magdy: jeśli w czymś mogę pomoc, to chętnie.

Ja równiez dołączam do grona chętnych do pracy :) - jakby co to dajcie znać :!:

Tak mi się coś wydawało, że u Awilema zmienił sie kolorek - Gratulacje :!: :!:

DSS - jeszcze raz WIELKIE dzieki za wszystko ;)
_________________
kaja
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #34  Wysłany: 2009-12-23, 14:46  


Ja również wyrażam gotowość pomocy jeśli zaistnieje taka potrzeba.
 
maganana 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 12 Kwi 2009
Posty: 241
Skąd: Bytom
Pomogła: 39 razy

 #35  Wysłany: 2009-12-23, 18:48  


wielki podziw!!!
nie lekarz, nie onkolog a wiedzy tyle
pomocna jak Matka Teresa
Masz wielkie serce!!!!
_________________
Pozdrawiam
Marzena
 
 
Anula 


Dołączyła: 19 Mar 2009
Posty: 33
Skąd: Gliwice
Pomogła: 7 razy

 #36  Wysłany: 2009-12-23, 19:39  


Jestem pełna podziwu dla Ciebie!
Jesteś Dobrym Człowiekiem DSS....przytulam serdecznie
i oczywiście, jeśli będę się mogła do czegoś przydać, to z chęcią pomogę.
_________________
Anula
 
JaInka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 437
Skąd: Milanówek
Pomogła: 150 razy

 #37  Wysłany: 2009-12-27, 16:12  


Napotkałam kilka dni temu na forum informację o Stowarzyszeniu do Walki z Rakiem Płuca i napisałam do nich, że proszę o ew. pomoc (informacje), bo wyrzucili mnie już z C. O. (tj. ze nie mogą już pomóc). Dostałam odpowiedź prof. Skokowskiego z zaproszeniem do tworzenia filii warszawskiej tego Stowarzyszenia. Co odpisałam, to wklejam poniżej. Wydaje mi się, że jest to też jakiś głos w sprawie Fundacji i potrzeb nas, pacjentów.


Milanówek
27 XII 2009 r.

Szanowny Panie Profesorze.
Bardzo dziękuję za list, za poświęcenie mi czasu i uwagi.

Jestem zadowolona ze swojego leczenia w Centrum Onkologii. Uważam, że to, co szwankuje naprawdę w Służbie Zdrowia, to brak pieniędzy. I wynikający z tego chroniczny brak czasu dla pacjentów.

Nie mam żadnych pretensji dla swojego lekarza prowadzącego, że zawsze się spieszył, że nie tłumaczył mi dokładnie co i jak, że myślą był już przy kolejnym pacjencie. Widziałam, co działo się na korytarzach.

Radziłam sobie z tą sytuacją dobrze. Tj. na wizyty chodziłam z mężem, który "bez zrozumienia" wszystko notował. Następnie przepisywałam te notatki i wysyłałam na forum: Dum Spiro Spero. tam dostawałam "tłumaczenie", otrzymywałam też dodatkowe wyjaśnienia i wsparcie. Tak jest zresztą do dziś.

Myślę, że właśnie taka forma pomocy jest potrzebna pacjentom onkologicznym. Zastanawiałam się nawet, że skoro dobry lekarz ma pracownika - pomoc medyczną, osobę, która prowadzi całą papierkowa robotę, to mógłby także mieć "rzecznika" - do kontaktów z chorym i jego rodziną. Ten "rzecznik" miałby podstawową wiedzę onkologiczną (na poziomie stażysty), przed rozmową z chorym konsultowałby się z lekarzem prowadzącym. Miałby też wiedzę psychologiczną (typu: psychoonkologia) i praktyczne umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, mediowania i negocjowania.

Taki pracownik prowadziłby kilkunastu pacjentów, z czego jakąś część - poprzez internet lub telefonicznie, byłyby sytuacje i rozmowy prostsze i trudniejsze. Onkolog mógłby się skupiać wyłącznie na najważniejszym.

Naprawdę wolałam mieć za lekarza prowadzącego osobę kompetentną niż miłą. Ale też chciałam się często czegoś dowiedzieć. W dodatku nie wszystkiego - więc mój mądry lekarz wolał informacje bardzo ograniczać, ale specjalista od kontaktów dałby mi więcej - tyle, co forum.

To tylko taka moja propozycja. Zresztą, gdy szłam na oddział, to zawsze drukowałam sobie kilkadziesiąt ulotek informacyjnych o forum - brak informacji jest naprawdę problemem.

Nie jestem przekonana, czy Stowarzyszenie jest niezbędne - wydaje mi się, że odpowiednio rozpropagowane forum spełnia swoje zadania odpowiednio.

Serdecznie pozdrawiam.
 
agakata 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 09 Wrz 2009
Posty: 426
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 92 razy

 #38  Wysłany: 2009-12-29, 17:30  


DSS pisze:...Forum szumnie obiecuje wsparcie informacyjne, i za to, że nie wszyscy je otrzymują ja osobiście czują się odpowiedzialna..

DSS- forum realizuje wszystkie swoje cele. Nie możesz czuć się odpowiedzialna, za to, że doba ma 24h...Popatrz na to forum jak na Twoje dziecko: jest piękne. Uczymy się tutaj sobie pomagać, sami, wzajemnie...podrzucamy sobie informacje, dzielimy się wiadomościami, wspieramy...To jest sukces tego forum, jego siła i niepowtarzalność.

DSS, jestem z Gdyni, za półtora roku wracam z Lionu do Trójmiasta i ofiaruję swoje dwie ręce, głowę i co tylko..do tego czasu, każdą inna pomoc przez internet - tłumaczenia artykułów z obcego na nasze, cokolwiek co może pomóc.
_________________
Niemożliwość jest opinią. Możliwość jest stanem ducha.
 
joanna
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 178
Skąd: żyrardów
Pomógł: 46 razy

 #39  Wysłany: 2009-12-30, 13:17  


DSS.... niewiele wiem, na temat onkologii. Ale szybko się uczę...więc jakbyś miała jakikolwiek pomysł na mnie to zawsze służę pomocą. Nie boję się prosić, o fundacja potrzebuje środków.
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #40  Wysłany: 2009-12-30, 18:02  


Ja również coś oferuję. W miarę możliwości jeżeli bede potrzebna to jestem do dyspozycji...
DSS i moje dzieła również :) zawsze można organizować jakieś aukcje na rzecz FUNDACJI :) A moje wypociny z masy solnej mogą być przydatne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group