1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
czerniak
Autor Wiadomość
fifi007 


Dołączyła: 21 Lis 2015
Posty: 543
Pomogła: 37 razy

 #31  Wysłany: 2016-10-17, 19:20  


:trala: Super
 
laluchna 


Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 74
Pomogła: 8 razy

 #32  Wysłany: 2016-10-19, 21:52  


::dance::
Cieszę się.
_________________
bb
 
mareczek 


Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 25
Pomógł: 3 razy

 #33  Wysłany: 2016-10-28, 12:09  


aby tak dalej :lol:
_________________
mareczek
 
Angelles 



Dołączyła: 10 Wrz 2015
Posty: 91
Pomogła: 6 razy

 #34  Wysłany: 2016-11-30, 11:09  


Kilka dni temu mama trafiła do szpitala bo straciła pamięć....Wszyscy byliśmy w szoku, że nie pamiętała koło 20 godzin ze swojego życiorysu mimo, że zachowywała się w tym czasie zupełnie normalnie (jadła, rozmawiała, czytała gazetę). Wpadła w panikę gdy odkryliśmy że nie pamięta co działo się dnia poprzedniego, krzyczała i płakała. Teraz jest na oddziale neurologii. W piątek miała zrobiony TK zaraz po przyjeździe na izbę przyjęć, który nie wykrył jakichkolwiek zmian w mózgu. Jej lekarz prowadzący na gorąco przed badaniem (on je zlecił telefonicznie) stwierdził, że możne być kilka przyczyn: przerzuty, niedotlenienie mózgu, następstwo długotrwałego stresu, skutki uboczne stosowania chemioterapii. Teraz jest już wszystko ok normalnie rozmawia i kontaktuje jak zawsze (pomimo tego, że od czasu kiedy przyjmuje leki jej pamięć cały czas była nieco ,,skrócona" a ona sama jakby rozkojarzona ale z tego co czytałam to wpływ długotrwale stosowanej chemii na organizm). Czekamy teraz na na wyniki zrobionego wczoraj Rezonansu z kontrastem, który zlecili lekarze z neurologii. Mamy nadzieję, że wyniki będą dobre.
 
Angelles 



Dołączyła: 10 Wrz 2015
Posty: 91
Pomogła: 6 razy

 #35  Wysłany: 2016-12-01, 20:37  


Wszystkie badania głowy wykazały, że przerzutów nie ma! Powyższe objawy to skutki przewlekłego stosowania chemioterapii. Jupiiiii

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2016-12-02, 08:20 ]
super
 
laluchna 


Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 74
Pomogła: 8 razy

 #36  Wysłany: 2016-12-01, 23:44  


Hurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrraaaaa! Cieszę się ogromnie.
_________________
bb
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #37  Wysłany: 2016-12-02, 04:37  


Super wieści :) :uhm!:
 
Angelles 



Dołączyła: 10 Wrz 2015
Posty: 91
Pomogła: 6 razy

 #38  Wysłany: 2017-04-10, 19:08  


U Nas kolejne stresy. Podczas wizyty kontrolnej mamie wykryto torbiele na jajnikach. Podczas zabiegu miała pobierane też wycinki z szyjki macicy i macicy. Wyniki przyszły pozytywne nie ma zmian złośliwych :) I tak kochani minął nam rok leczenia z bardzo dobrymi efektami :) Choroba nie postępuje. Chciałabym trochę ulżyć mamie w bólach nogi i szukam jakiejś alternatywy dla masaży manualnych. Czy ktoś z Was używał, lub zna osobę która stosowała rękaw do masażu pneumatycznego?
 
Angelles 



Dołączyła: 10 Wrz 2015
Posty: 91
Pomogła: 6 razy

 #39  Wysłany: 2017-06-09, 19:28  


My po kolejnych kontrolach. Według lekarza prowadzącego wyniki są ŚWIETNE! Przesyłam dużo Słońca:)
 
Angelles 



Dołączyła: 10 Wrz 2015
Posty: 91
Pomogła: 6 razy

 #40  Wysłany: 2017-10-24, 17:58  


Kolejne TK za Nami. Mama dowiedziała się, że jest ,,weteranką" ;) i leczenie przebiega bardzo dobrze. Cieszymy się, że leki cały czas działają bo w przypadku kombinacji, którą przyjmuje różnie bywa. Oprócz farmakologii w jej przypadku chyba bardzo ważne jest podejście (nie ma czasu na czerniaka i gdyby nie wielka boląca noga to nie wiedziałaby, że jest chora ;)
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #41  Wysłany: 2017-10-25, 11:51  


Angelles, dobre wiadomości :) dzielna Mama i Ty.

PS Robicie coś z nogą? Bardzo puchnie?
 
Angelles 



Dołączyła: 10 Wrz 2015
Posty: 91
Pomogła: 6 razy

 #42  Wysłany: 2017-10-26, 15:30  


Oj puchnie puchnie :cry: Całe podbicie stopy, kostka, cała noga aż po pachwinę no i brzuch. Mama miała dużo tych węzłów wyciętych też z brzucha a po operacji trochę czasu spędziła na OIOM ie.
Z nogą początkowo działaliśmy - były masaże, które miały udrożnić przepływ chłonki ale.... po pierwsze cała seria nic nie dała. Bardzo mamę bolała noga po masażach i się zraziła. Może to kwestia masażysty chciałam ją namówić na innego specjalistę ale już nie chciała. A po drugie kobitki w poczekalni (w ramach dobrego słowa chyba ;) powiedziały jej, że masaż przesuwa raka i go rozprzestrzenia i lepiej nic z tym nie robić :| No i tyle moją mamę tam widzieli :mrgreen:

[ Dodano: 2017-10-26, 16:05 ]
lady_carrot a tak na marginesie to przeczytałam Twój wątek iiii widzę, że jesteśmy w podobnym wieku (no może ja ciut starsza :mrgreen: i ja też myślę, żeby zostać mamą. Moja mama nie może się doczekać aż zostanie babcią (już kilka lat robi mi pogadanki pedagogiczne w stylu ,,jak ten czas leci..." :mrgreen: ) wiem, że czeka na nowego członka rodziny a na choróbska nie ma czasu.
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #43  Wysłany: 2017-10-26, 19:40  


Łączę się w bólu z Twoją mamą - moja noga też puchnie, oczywiście nie aż tak jak u Was, ale mimo wszystko... teraz dopiero pojawiła się szansa rehabilitacji i zamierzam zapisać się na masaż. Twoja mama miała masaż ręczny czy metodą BOA? U mnie w Łodzi w szpitalu Kopernika powiedzieli, że terminy są za rok... więc chcę spróbować w szpitalu, w którym się leczę (MSWiA), ale tam robią tylko BOA czyli wkłada się nogę w ten "rękaw"... i teraz się zastanawiam czy metoda ma jakieś większe znaczenie. Na skierowaniu od profesora R. mam tylko napisane "rehabilitacja z masażem limfatycznym". Jeśli wiesz coś na ten temat, będę wdzięczna za wskazówki ;)

Co do ciąży to każdy chyba musi mieć swój czas - ja bardzo chcę, ale wolę poczekać jeszcze ten rok, bo szczerze mówiąc boję się, że za szybko się nakręcę, a jednak jeszcze rok nie minął od diagnozy... A mamie Twojej wcale się nie dziwię! Wiem jaka moja była szczęśliwa, jak mojemu bratu urodziły się dzieciaki ;)
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #44  Wysłany: 2017-10-26, 20:42  


Ach te mamy, ciotki i pociotki ;) chcą wnuków, siostrzeńców, kuzynów ale na to dziewczyny przyjdzie czas, najważniejsze to zdrowa matka a później i na dziecko przyjdzie czas, dziecku mama jest niezbędna.

Trzymajcie się dziewczyny, kibicuje całej "czerniakowej" rodzinie, mało u Was goszczę, ale podczytuję Wasze wątki.

pozdrawiam :)
 
Angelles 



Dołączyła: 10 Wrz 2015
Posty: 91
Pomogła: 6 razy

 #45  Wysłany: 2017-10-31, 19:15  


lady_carrot masaż ręczny całej nogi bo brzucha podobno nie masują tym sposobem. Masaż mocny przesuwający cała ,,spuchliznę" do góry w kierunku pachwiny, wykonywany kilka razy w tygodniu. W sumie to trochę dziwne bo jak mama leżała w szpitalu na oddział przychodziła rehabilitantka do innych pacjentów onkologicznych i podpytałam ją o taki masaż (w sumie to dostałam lekcję instruującą gratis :mrgreen: ) i masaż, który ona pokazywała był całkowicie odmienny - delikatny, wykonywany tylko częścią dłoni, przesuwający chłonkę centymetr po centymetrze. Teraz poruszam temat tego urządzenia o którym piszesz - podobno w niektórych miastach można taki sprzęt wypożyczyć. W sumie fajnie bo można sprawdzić czy to przynosi jakieś efekty. Zasięgnęła też kilku opinii i według nich manualna metoda jest o wiele lepsza (ale to postronne opinie rehabilitantów).
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group