1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak oka (Biopsja?)
Autor Wiadomość
jola7920 


Dołączyła: 12 Paź 2016
Posty: 23

 #16  Wysłany: 2016-12-08, 16:19  


Witam
Czy moze mi ktoś wytłumaczyć na czym polega terapia TTT ?
 
Armands 



Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 611
Pomógł: 46 razy

 #17  Wysłany: 2016-12-08, 16:36  


O ile się nie mylę, jest to laserowa metoda leczenia AMD, czyli zwyrodnienia plamki żółtej.
Transpupilary Thermotheraphy (TTT) wykonuje się przy użyciu lasera diodowego, Wiązka laserowa wywołuje wzrost temperatury w danym miejscu (około 10 st.C), co skutkujący uszkodzeniem patologicznych naczyń. Zabieg trwa kilkadziesiąt sekund i przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.
To tak skrótowo, bo nie wiem, czy o to Tobie chodziło.

Armands
_________________
Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
 
jola7920 


Dołączyła: 12 Paź 2016
Posty: 23

 #18  Wysłany: 2016-12-08, 17:21  


Dziękuje za szybką odpowiedz , chociaz niewiele mi to mowi .
Jestem chora na czerniaka naczyniówki , 15 października przeszłam terapie protonową i teraz dostałam skierowanie na terapie TTT , i na zastrzyki do oka . Leczę sie w Berlinie i tak to jest jak sie nie zna dobrze języka 😜. Mój okulista wyjaśnił mi ze guz wytworzył duzo wody i jest obrzęk po to beda zastrzyki ale co to za terapia to do końca nie wie i bądź tu czlowieku mądry 😊
 
jola7920 


Dołączyła: 12 Paź 2016
Posty: 23

 #19  Wysłany: 2016-12-15, 21:06  


Witam , mam pytanie czy długotrwały stres moze byc przyczyną problemów z żołądkiem . Od kilkunastu dni boli mnie brzuch , jest wzdety , przelewa mi sie w brzuchu , uczucie pieczenia w mostku i jakby mi stało cos w gardle . Usg jamy brzusznej w porządku , ekg Ok , ciśnienie tez . Dostałam lek pantoprazol ale niż nie pomaga , lekarz stwierdził ze to moze byc refluks i jesli mi nie przejdzie to wtedy gastroskopia i inne badania . Czy to moze byc jakis przerzut ?
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #20  Wysłany: 2016-12-15, 21:42  


jola7920 napisał/a:
czy długotrwały stres moze byc przyczyną problemów z żołądkiem

jak najbardziej.
jola7920 napisał/a:
boli mnie brzuch , jest wzdety , przelewa mi sie w brzuchu , uczucie pieczenia w mostku i jakby mi stało cos w gardle .

boli brzuch czy żołądek?
ból żołądka, pieczenie w klatce piersiowej a nawet ból czy uczucie gorąca, ból dochodzący do gardła może być od refluksu,( refluks żołądkowo-przełykowyczy), stanu zapalnego w żołądku.
jola7920 napisał/a:
lek pantoprazol ale niż nie pomaga

zapewne Polprazol a ile czasu go bierzesz i w jakiej dawce, 20, 40?

jola7920 napisał/a:
Czy to moze byc jakis przerzut ?

Mając przejścia onkologiczne nigdy nie należy lekceważyć dolegliwości i lepiej sprawdzić niż zadręczać się przerzutami, zrób gastroskopię i się wyjaśni.

pozdrawiam
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #21  Wysłany: 2016-12-17, 05:53  


jola7920,
A jakie leki obecnie przyjmujesz? Jakie przyjmowałaś w okresie terapii protonowej?

marzena66 napisał/a:
zapewne Polprazol

Polprazol to omeprazol, a Pantoprazol to pantoprazol ;) oba leki należą do inhibitorów pompy protonowej ;)
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #22  Wysłany: 2016-12-17, 06:52  


Popełniłam straszną gafę :oops: , sama od lat stosuję Polprazol i chyba tym się zasugerowałam, nie sprawdzając wymienionego leku. Nie ma tłumaczenia z mojej strony, błąd, którego nie powinno być, wstyd straszny, przepraszam najmocniej Jolu, za złą interpretację.
Madziu, dziękuję za poprawienie mojego błędu i czujność :omondieu:

pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Madzia70: 2016-12-18, 21:34 ]
Oj tam, straszną ;) pomyłka po prostu i tyle.
Tylko ten się nie myli, kto nic nie robi ;)


 
jola7920 


Dołączyła: 12 Paź 2016
Posty: 23

 #23  Wysłany: 2016-12-17, 19:51  


Witam, boli mnie brzuch a przy ucisku też żołądek, biorę lek pantoprazol 40 teraz raz dziennie a przez pierwszy tydzień dwa razy. Leków żadnych nie łykam od początku choroby tylko do oka brałam dexamytrex w kroplach i maści a teraz bepanthen maść bo oko po laserze jest suche ( bardzo pomaga). Dodaje w załącznikach moją historie choroby . Marzena66 nic się nie stało ponieważ lek jest niemiecki i myślałam ze w Polsce jest inna nazwa ;)











Obraz (2).jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2225 raz(y) 1,44 MB

Obraz (3).jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2109 raz(y) 1,67 MB

Obraz (4).jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2173 raz(y) 1,64 MB

Obraz (5).jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2079 raz(y) 1,94 MB

Obraz (6).jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2162 raz(y) 1,25 MB

 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #24  Wysłany: 2016-12-18, 21:36  


jola7920,
Pewnie masz wrzód stresowy, daj sobie spokój z przerzutem ;)
Zrób tę gastroskopię po prostu, masz pewnie Helicobacter pylori, poleczysz i będzie dobrze.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #25  Wysłany: 2016-12-19, 08:36  


jola7920 wyniki są dobre, zalecana tylko co pół roku kontrola ultrasonograficzna jamy brzusznej aby sprawdzać stan wątroby.
jola7920 napisał/a:
Dostałam lek pantoprazol ale niż nie pomaga

Pantoprazol musisz brać codziennie a nie tylko objawowo - ale to chyba wiesz. Jak przestaniesz brać to objawy wrócą i to czasami ze zdwojoną siłę.
Gastroskopia jest jak najbardziej sensowna to może być refluks albo faktycznie choroba wrzodowa żołądka. Sprawdź to po prostu.

Pozdrawiam
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
jola7920 


Dołączyła: 12 Paź 2016
Posty: 23

 #26  Wysłany: 2016-12-29, 12:04  


Witam ponownie. Jestem juz po pobycie w szpitalu. Miałam zrobioną termoterapie (TTT) i zatrzyk do oka. Terapia protonowa to zabicie komórek rakowych , terapia TTT jest po to aby guz zaczął się zmniejszać a zastrzyk aby stan zapalny się zmniejszył i polepszyło się widzenie ( tak mi wytłumaczył lekarz) . Na tym moje leczenie zostało zakończone , wizyta kontrolna za 3 miesiące i usg wątroby co pół roku , co do dolegliwośći z układem pokarmowym dostałam inne leki : omeprazol raz dziennie i w razie potrzeby lek MCP AL 10 to niemiecka nazwa leku. Po nowym roku idę na gastroskopie , lekarze twierdzą ,że to ze stresu fakt jestem kłębkiem nerwów ale dla pewnośći zrobię.
Biopsji nie zrobiłam ponieważ to wiązało by się z dodatkowym pobytami w szpitalu jest to robione pod narkozą a i tak nic to nie wniesie w jeśli będę miała przerzut. Biopsja jest tylko i wyłącznie dla mnie , są dwa rodzaje nowotworów taki który bardzo rozsiewa i ten co mniej rozsiewa ale biopsja nie pokaże do końca który to nowotwór ponieważ guz może zawierać różne komórki te złośliwe i te mniej złośliwe . Pytałam tez lekarza czy jesli zrobię biopsje i będę miała przerzut to leczenie będzie inne niż standardowe , nie , nie będzie bo leczenie jest zawsze takie same. Proszę moderatorów o zmianę tytułu postu ponieważ biopsji nie było. Ale się rozpisałam , mam nadzieję ze jest zrozumiałe :-)

Życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku i dużo zdrowia
Nowy Rok , nowe życie .

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Madzia70: 2017-01-02, 06:07 ]
Troszkę zmieniłam, ale biopsję w tytule zostawiłam, ponieważ są tu różne informacje nt ewentualnej biopsji i mogą się komuś przydać.

 
jola7920 


Dołączyła: 12 Paź 2016
Posty: 23

 #27  Wysłany: 2017-01-04, 21:09  


Wczoraj byłam na usg wątroby wszytko w porządku , pół roku spokoju :-D , zapomniałam jeszcze napisać ,że lekarz powiedział w przypadku czerniaka oka do końca nie wiadomo jak to będzie czy dostane przerzut za pięć lat może za dziesięć czy moze wcale także trzeba być dobrej myśli . Co do wzroku to jest trochę lepiej chociaż obraz jest zniekształcony i często widzę podwójnie ale może będzie lepiej .
ps. dodaje ostatni wypis ze szpitala





Obraz (8).jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1431 raz(y) 958,03 KB

Obraz (7).jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1629 raz(y) 1,59 MB

 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #28  Wysłany: 2017-01-05, 08:14  


jola7920 napisał/a:
może za dziesięć czy moze wcale także trzeba być dobrej myśli
i tak trzymaj, trzeba myśleć pozytywnie. :uhm!:
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group