1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
czerniak I stopien
Autor Wiadomość
Edka77 



Dołączyła: 18 Sie 2018
Posty: 78
Pomogła: 7 razy

 #46  Wysłany: 2019-01-13, 19:39  


Ognisko normoechogenne czyli jak sama nazwa wskazuje jest w normie FNH oznacza najczęściej stłuszczenie wątroby co może być spowodowane zażywaniem tabletek antykoncepcyjnych- radziłabym odstawić jeżeli je bierzesz. Czytałam na internecie inne posty o fnh wątroby i zazwyczaj pokontrolnym TK kobiety miały opis że jest to stłuszczenie najczęściej występuje u kobiet po lekach antykoncepcyjnych i należy to obserwować raczej nie poddawać biopsji bo jeżeli by się okazało że jednak nie jest to stłuszczenie a gruczolak mogłoby się rozlać.
A tak na marginesie doczytałam się w twoim temacie że na bliźnie wyskoczył ci maleńki pieprzyk i miałaś go ponownie usuwać, docinać. Czy zrobiłaś to? Jaki wynik z docinki?
Pytam bo miałam podobną sytuację.
 
alicja1234 


Dołączyła: 08 Mar 2018
Posty: 26

 #47  Wysłany: 2019-01-13, 21:05  


Edka 77 - nie biorę antykoncepcji, nigdy nie brałam.


Wynik z wycięcia plamki na bliźnie jak najbardziej pozytywny : "przebarwienie warstwy podstawowej naskórka".
 
Edka77 



Dołączyła: 18 Sie 2018
Posty: 78
Pomogła: 7 razy

 #48  Wysłany: 2019-01-13, 23:07  


Może to pomoże rozświetlić wynik USG.

https://www.mp.pl/gastrol...wych-w-watrobie
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #49  Wysłany: 2019-01-16, 20:24  


Nic niepokojące w tej wątrobie nie stwierdzono ale trzeba mieć to już pod kontrolą.

pozdrawiam
 
alicja1234 


Dołączyła: 08 Mar 2018
Posty: 26

 #50  Wysłany: 2019-05-08, 10:46  


Odebrałam wynik pieprzyka, który wydawał mi się podejrzany. Co oznacza ten wynik ? Wydał mi go chirurg i tylko stwierdził, że może znamię było podrażnione. Czy z tego mógł powstać czerniak ?

2) mam jesczze pytanie, czy po wycieciu czerniaka z brzucha mogę isć na zabieg ujędranijący skóry? wiadomo, że stosuje się tam różne fale radiowe i inne tego typu rzeczy, a boje się że to mogłoby pobudzić w jakis sposob czerniaka.. czy to jest niezależne? chcialam poddac zabiegowi nogi i pośladki, a znamię było na brzuchu.



wynik.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1727 raz(y) 43,62 KB

 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #51  Wysłany: 2019-05-08, 18:55  


alicja1234, tak, mógł powstać czerniak, który często powstaje ze znamion dysplastycznych, także super że wycięłaś znamię w porę. Jeśli chodzi o drugie, to powinnaś powiedzieć wcześniej osobie wykonującej zabieg, że miałaś czerniaka, choć ona sama przed zabiegiem w którym wykorzystywane są fale ultradźwiękowe i inne powinna się zapytać. Ja na przykład ostatnio zrezygnowałam z peelingu kawitacyjnego twarzy. który jest przeciwwskazaniem dla osób z przebytym (istniejącym) nowotworem. Choc nie jest ściśle udowodnione działanie na pobudzenie komórek nowotworowych, to ja chyba bym nie ryzykowała. Ale skonsultuj jeszcze. W końcu to są specjaliści, którzy powinni wiedzieć takie rzeczy. Pozdrawiam :)
 
1990 


Dołączyła: 21 Lis 2018
Posty: 46

 #52  Wysłany: 2019-05-08, 19:58  


Mialam 3 pieprzyki wycinane po diagnozie i kazdy byl znamie melanocytarne typ mieszany i nie wyciete doszczętnie. Nie wiem jak oni to wycinaja, mialam kolejny zabieg bo wyrosly na tym dziwne natosle i znowu histopatologia i wynik keloidy i niespodzianka - dochpdza do marginesow ciecia.
_________________
1990
 
alicja1234 


Dołączyła: 08 Mar 2018
Posty: 26

 #53  Wysłany: 2020-03-09, 20:00  


Jak co roku miałam robione usg brzucha (w załączniku) stwierdzono u mnie na usg w zeszłym roku ognisko normoechogenne wskazujace na NFH, potem potwierdzil to rezonans z kontrastem. Teraz lekarz opisał zmiany na wątrobie jako zmiane jako hipoechogenną. co to oznacza? że mogła zezłośliwieć? Że to może być przerzut? skoro najpierw była normo a teraz jest hipo- echogenna? onkolog który zajmuje się moim czerniakiem stwierdził ze raczej tak wczesnie wykryty czerniak nie powinien dawać przerzutów ale niepokoi go, że zmiany urosły i kazał zrobić ponownie rezonans.

czekam za wynikami rezonansu i bardzo się denerwuje. czy ktoś mogły mi to wyjaśnić ?

[ Dodano: 2020-03-09, 20:06 ]
Tutaj opis usg : wątroba z cechami niewielkiego stłuszczenia. w lewym płacie wątroby w segm. 3 ognisko hipoechogenne o wym 70x50mm (poprzednio 54x49mm), o cechach FNH, wg. informacji od pacjentki potwierdzone FNH w MR. Poza tym wątroba bez zmian ogniskowych

[ Dodano: 2020-03-09, 20:07 ]
Ps. Nie mogę dodać załącznika, dlatego przepisałam to co było na opisie z usg
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #54  Wysłany: 2020-03-10, 15:52  


Na pewno czulsze badanie typu mri lub tk będzie dobrym wyborem. FNH może być zarówno normo jak i hypoechogeniczne w obrazie usg - zwłaszcza jak otaczająca zmianę tkanka wątroby jest stłuszczona czyli jaśniejsza. Wówczas FNH może objawiać się jako ciemniejszy fragment.

Pozdrawiam i powodzenia.
 
alicja1234 


Dołączyła: 08 Mar 2018
Posty: 26

 #55  Wysłany: 2020-05-21, 15:14  


Dziękuje za odpowiedzi, fakyycznie okazalo sie ze watroba nie zmienila się, nadal obraz odpowlada FNH.

Kilka dni temu wyczułam zgrubienie z lewej strony szyi, zdenerwowalam sie od razu pomyślałam o przerzucie. Potem naczytalam sie ze to może być obajaw chloniaka.

Mam skierowanie do laryngiloga. Zgrubienie jest duze, nie boli, twarde, nieruchome. lek. rodzinny powiedział ze powiekszony wezel sl chlonny. Od razu wspomne ze miałam robiona morfologie dzien po zakonczeniu okresu, jesli to moze miec zwiazek. Datkowo od kilku lat mam problemy z migdalami, laryngolg kiedys uznal ze sa do usuniecia, mam w rope i kamienie migdalowe.
Czesto borykalam sie tez z niskim zelazem we krwi.

Nawkrecalam sobie chloniaka przez ten wezel chlonny, czasami budze sie spocona w nocy, mam tez problem z zalegająca wydzielina w płucach - myslalam ze to od migdalow.

Boje sie i nakrecam. Czekam za laryngologiem,, ale mam najczarniejsze mysli.

Ps. Rezonans jamy brzusznej w marcu byl prawidlowy.

Nie moge dodac zalacznika wiec spisze wyniki ktore nie mieszcza sie w normie


MCV 77.5 (norma 79.4 - 94.8) L
Plytki krwi 438 (norma 150-400) H
RDW-CV 15.3 (norma 11.7-14.4) H
OB 26 (norma 0-20) H

[ Dodano: 2020-05-21, 15:16 ]
Co do potow w nocy, bardziej budze sie spcona nad ranem, ale nie jest to codziene. Po prostu czytalam ze to niepokojacy objaw mogacy swiwdczyc o nowotworze.

[ Dodano: 2020-05-21, 15:28 ]
Jesz ze dodadam ze łykam od dawna leki na nerwice natrectw tj. Fewarin, ktory tez ma w skutkach ubocznych potliwosc

Mam tez zmiany na tarczycy, sapod kontrola onkologa, były biopsje robione ale pewnie bede musiala sie zdecydowac na wyciecie tarczycy bo to prawdopodobnie wole guzkowe.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group