1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
choroba mojego teścia........pomóżcie
Autor Wiadomość
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #46  Wysłany: 2012-02-13, 22:25  


Tak jest Neulaste podaje się po ostatnim wlewie każdego cyklu chemioterapii. :)
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
guzia 


Dołączyła: 09 Sty 2012
Posty: 123
Pomogła: 5 razy

 #47  Wysłany: 2012-02-18, 12:02  


tato od wczoraj źle się czuje.....męczy Go kaszel (nie ma krwioplucia), mówi że coś Go dusi w gardle, skarży się też że we wszystkich kościach Go "strzyka", rano ledwo mówił, teraz już jest lepiej, ogólnie czuje się osłabiony, rano miał temperaturę 38,3, teraz 37,5 stopnia
zadzwoniliśmy do lekarki to spytała o to czy tato pluje krwią, oraz zaleciła zrobić kontrolnie morfologię aby sprawdzić czy to infekcja czy też coś innego. Jak narazie tato nie zamierza na morfologię jechać bo mówi że pewnie się przeziębił i to dlatego :uuu:
no nic próbujemy Go przekonać. Lekarka też powiedziała że tato może wziąć apap( brał już go bo czuł pulsowanie w skroniach) , no i paracetamol.
w związku z samopoczuciem taty mam kilka pytań:
Czy to mogą być skutki chemioterapii?
A może po podaniu Neulasty takie reakcje mogą mieć miejsce?
Czy może to być oznaka ataku choroby???
Strasznie się boję o stan taty........
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #48  Wysłany: 2012-02-18, 12:17  


guzia napisał/a:
skarży się też że we wszystkich kościach Go "strzyka", rano ledwo mówił, teraz już jest lepiej, ogólnie czuje się osłabiony, rano miał temperaturę 38,3, teraz 37,5 stopnia

guzia napisał/a:
A może po podaniu Neulasty takie reakcje mogą mieć miejsce?

Gorączka, bóle mięśni, bóle kości, takie cósie grypopodobne to mogą być skutki uboczne czynnika wzrostu (np. neulasty).
Guziu, czy macie ulotkę od tej neulasty, jeśli tak to warto się zapoznać. :)

[ Dodano: 2012-02-18, 12:17 ]
Pozdrawiam Was serdecznie :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
guzia 


Dołączyła: 09 Sty 2012
Posty: 123
Pomogła: 5 razy

 #49  Wysłany: 2012-02-18, 15:05  


JustynaS1975 napisał/a:
czy macie ulotkę od tej neulasty, jeśli tak to warto się zapoznać.

niestety nie mamy bo tato dostał ten zastrzyk w szpitalu po drugiej chemii

dziękuję za odpowiedź, wiem przynajmniej że to może być od tego

[ Dodano: 2012-02-18, 15:06 ]
|buziaki|
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #50  Wysłany: 2012-02-18, 16:25  


http://www.amgen.pl/produ...tka_05.2010.pdf- ulotka leku Neulasta.
Objawy, które opisujesz, sa też w objawach ubocznych Neulasty.

pozdrawiam
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
guzia 


Dołączyła: 09 Sty 2012
Posty: 123
Pomogła: 5 razy

 #51  Wysłany: 2012-02-21, 15:53  


w zasadzie to u nas bez zmian tyle tylko że temperatura tacie spadła, w "kościach" już nie ma tego mrowienia, nadal męczy go kaszel (tato twierdzi że "odrywa" mu się bez krwi), w nocy mało pospał bo go męczyło, w ciągu dnia trochę lepiej się czuje
cały tydzień była u nas moja szwagierka czyli córka teścia (mieszka daleko od rodzinnego domu), ona nie jest do końca zorientowana jak jest źle, mówi że niby trochę poczytała w necie o tym nowotworze i "wesoło" to nie wygląda... :-(
ja kilka razy zaznaczałam że tato ma chemię PALIATYWNĄ i taką też będzie miał radioterapię ale ani ona ani teściowa nie rozumieją co to znaczy, w zasadzie tylko ja wiem co to znaczy......coraz mi ciężej z tą wiedzą, nie mam serca i odwagi powiedzieć szwagierce ani mamie jak to jest w rzeczywistości bo one sądzą że chemia i radioterapia wyleczą tatę....
w dodatku teraz jak tato źle się czuje kilka razy prosiłam mamę i tatę żeby pojechali do lekarza, ale tato nie chce o tym słyszeć, twierdzi że sie przeziębił a mama chwyciła się myśli że to po neulaście....i wszystko będzie dobrze, tato łyka apap i pyralginę, naciera się amolem i w zasadzie tyle działań w kierunku wyjaśnienia co to jest :hun:
mi już brakuje pomysłów jak z nimi rozmawiać żeby za dużo nie powiedzieć ale coś zdziałać.........
teraz sama mam problemy ze zdrowiem i tych sił mi szybko ubywa.....a ile jeszcze walki przede mną.......
przepraszam że się tu wyżalam ale tylko w tym miejscu mam Was......którzy rozumiecie jak to jest... [tak]
 
guzia 


Dołączyła: 09 Sty 2012
Posty: 123
Pomogła: 5 razy

 #52  Wysłany: 2012-02-23, 15:21  


tato strasznie kaszle, poza tym ani temperatury, ani nic innego nie ma tzn nie skarży się na nic.....
oboje z mamą nastawieni sa na wtorek i kolejną dawkę chemii ale kto wie jakie mogą być wyniki krwi skoro ich nie zrobili coby skontrolować nawet jak tato źle sie czuł.........więc dopiero lekarze zrobią przed chemią :uuu:

zastanawiam się kiedy zalecą lekarze tomograf lub inne badanie dla kontroli czy chemia dała cokolwiek????
no i czy naświetlenia będzie można zacząć od razu po chemii????
Wiecie może jak to zwykle wygląda?

dziękuję Wam jesteście kochane |buziaki|
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #53  Wysłany: 2012-02-23, 20:11  


guzia napisał/a:
zastanawiam się kiedy zalecą lekarze tomograf lub inne badanie dla kontroli czy chemia dała cokolwiek????

Powinni zrobić po II-gim cyklu, przeważnie robią po IV-tym.
Wszystko zależy od lekarza, powinniście sami pytać o kontrolne TK.
guzia napisał/a:
czy naświetlenia będzie można zacząć od razu po chemii????

Tak, jak tata skończy chemioterapię to odrazu może mieć naświetlania.

pozdrawiam
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #54  Wysłany: 2012-02-23, 21:50  


Witaj Guziu.
Myślę że trochę rozumiem Twojego Teścia.
Jestem obecnie w trakcie naświetleń, po zaliczeniu 5 pełnych wlewów chemii.
Domyślam się że nie jest Ci łatwo, ale musisz zdobyć się na spokój i rozwagę.
Z zasady badania kontrolne czyli rtg robi się po 2 wlewie, natomiast TK po 4.
Nie ma zbytniego sensu robienie badań morfologii bez powodu, wystarczą te które wykonuje się przed każdą chemią, a podawanie chemii powoduje stwardnienie żył czyli każde dodatkowe wkłucie się osłabia żyły, warto więc zadbać o nie i nie osłabiać ich nadmiernie.
Następną sprawą jest podejście do lecenia paliatywnego...
Pamiętaj, że od każdej reguły są wyjątki, lekarze zdecydowali o tego typu leczeniu na podstawie stanu Twojego Teścia z uwagi na jego stan po operacji.
Chemia jest niezwykle trudnym okresem dla każdego organizmu, nawet nie osłabionego zabiegiem operacyjnym, w tym momencie należy przywrócić możliwie najlepszy stan Teścia, a dopiero później skazywać go na uciążliwości radykalnej chemii czy radioterapii.
Wiem że niekiedy trudno jest zrozumieć lekarzy, ale myślę że musicie im zaufać że wiedzą co robią wybierając taki a nie inny sposób leczenia.
Oczywiste jest, że możesz skonsultować ten sposób leczenia u innego specjalisty zawsze co dwie opinie to nie jedna, problem może pojawić się gdy opinie będą się różniły, ale jeśli będą zgodne to będzie to sygnał, że postępowanie jest słuszne.
Uważam, że bierzesz na siebie zbyt duży ciężar, nie rozmawiając z Bratową i Teściową szczerze do końca, pamiętaj że wspólnie możecie więcej...
Pozdrawiam, życzę siły i wiary.
Bez względu na to jaką decyzję podejmiesz masz na tym forum wsparcie ludzi którzy naprawdę wiedzą o czym mówisz :|
_________________
romek
 
 
agnes2121 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 207
Pomogła: 15 razy

 #55  Wysłany: 2012-02-27, 12:12  


roman1130 napisał/a:
Uważam, że bierzesz na siebie zbyt duży ciężar, nie rozmawiając z Bratową i Teściową szczerze do końca, pamiętaj że wspólnie możecie więcej...
Racja! U nas decyzje podejmowane są wspólnie i każdy z nas ma świadomość jak bardzo mama jest chora i jakie są rokowania. W pewnym sensie robisz rodzinie przysługę, ale na Twoją niekorzyść być może. Nie dżwigaj sama tego ciężaru, nie jesteś ze stali, potem rodzina może mieć pretensje, że nie powiedziałaś wszystkiego. guzia, trzymaj się, ściskam mocno :tull:
 
guzia 


Dołączyła: 09 Sty 2012
Posty: 123
Pomogła: 5 razy

 #56  Wysłany: 2012-02-28, 16:03  


dziękuję Wam za słowa wsparcia, to bardzo dużo dla mnie znaczy, bo tu w domu wspieramy się wzajemnie ale.....no właśnie ale.....
tato dziś pojechał na trzecią i jak narazie ostatnią z planowanych chemii, zrobili mu rtg, pobrali krew i mocz do badania, jeszcze nie wiemy czy dostanie wlewkę czy też nie, zapewne tak jak poprzednim razem jutro rano to sie okaże.
po rozmowie z lekarką naświetlania tato ma zacząć 27 marca czyli termin jaki był pierwszy dostępny w COZL

agnes2121 napisał/a:
Nie dżwigaj sama tego ciężaru, nie jesteś ze stali, potem rodzina może mieć pretensje, że nie powiedziałaś wszystkiego.

wierz mi że próbowałam rozmawiać ...teściowa w zasadzie ucina rozmowę mówiąc że ona wierzy że będzie dobrze i tak trzeba myśleć, nie ma co się martwić na zapas, ostatnio dostała od kogoś ulotkę z opisem działania wit. B17.....poczytałam i ja ale ja z tych ostrożnych optymistów jestem i nie wierzę w takie "specyfiki", czy ktoś z Was słyszał o tym preparacie AMIGDALINA ???
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #57  Wysłany: 2012-02-28, 16:27  


guzia napisał/a:
ostatnio dostała od kogoś ulotkę z opisem działania wit. B17.....poczytałam i ja ale ja z tych ostrożnych optymistów jestem i nie wierzę w takie "specyfiki", czy ktoś z Was słyszał o tym preparacie AMIGDALINA ???

No ba.

Do poczytania tutaj, tutaj albo też tutaj.
_________________
 
guzia 


Dołączyła: 09 Sty 2012
Posty: 123
Pomogła: 5 razy

 #58  Wysłany: 2012-02-29, 18:33  


tato od wczoraj jest w szpitalu, chemii nie dostał bo w badaniach wyszedł jakis stan zapalny w organizmie.....co to i gdzie tego nie wiem bo albo teściowa faktycznie nie wie albo nie chce nic powiedzieć, tato dostaje antybiotyk w kroplówce tez nie wiem jaki i na co.....
wczoraj miał też robione rtg płuc ze względu na ten okropny kaszel ale o wyniku tegoż prześwietlenia nic mi nie wiadomo....
mama sama jeździ z tatą do szpitala, sama rozmawia z lekarzami a ja dowiaduję się czegokolwiek albo on niej albo z kart informacyjnych......

podobno po niedzieli jak już wyniki się poprawią to tato ma mieć ostatnią serię chemii....
zobaczymy co czas pokaże......

[ Dodano: 2012-02-29, 18:36 ]
absenteeism dziękuję za wyczerpujące informacje....tak też myślałam że to jedna wielka "ściema" i powiedziałam mamie że to może narobić więcej szkody niż pożytku i dała sobie z tym spokój
 
guzia 


Dołączyła: 09 Sty 2012
Posty: 123
Pomogła: 5 razy

 #59  Wysłany: 2012-03-07, 12:12  


tato nadal w szpitalu, po antybiotyku czuje sie lepiej, nie kaszle, dobrze śpi, jutro maja mu robić RTG i podejmą decyzje o chemii...
 
guzia 


Dołączyła: 09 Sty 2012
Posty: 123
Pomogła: 5 razy

 #60  Wysłany: 2012-03-12, 09:28  


tato wczoraj wyszedł do domu, od piątku miał trzecią chemię, a w szpitalu był tak długo bo miał zapalenie lewego płuca (tego na którym jest nowotwór), dzis ma dostać neulastę (ciekawe jak teraz na to zareaguje)
ma zmniejszoną ilość leków teraz ma brać tylko Dexaven, Zofran( w razie nudności), Hydrozyzynę
nie wiem czy to dobrze że nie ma nic przeciwobrzękowego z racji pozostałości w głowie.............
26 zaczynamy naświetlania.......
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group