1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: JustynaS1975
2016-12-06, 14:38
chłoniak grudkowy
Autor Wiadomość
Asbaria 



Dołączyła: 29 Lis 2016
Posty: 178
Skąd: Bielsko-Biała
Pomogła: 5 razy

 #1  Wysłany: 2016-11-29, 12:40  chłoniak grudkowy


Komentarze nie związane bezpośrednio z historią choroby znajdują się w => tym wątku <=

Witajcie
Bardzo się cieszę, że trafiłam na twój wątek, tym bardziej, że wyczytałam, że jesteś z okolicy Bielska-Białej :)
Siedzę teraz cały czas na necie i szukam wszelkich możliwych informacji, bo mam podobny problem co twój chłopak. Od kilku lat miałam wyczuwalną gulkę pod żuchwą. Bagatelizowałam to , bo lekarze (rodzinny i dentysta) sugerowali , że to może być od zęba. Długo nic z tym nie robiłam, bo ciągle było coś ważniejszego ( dwie ciąże i dwa porody, rok po roku ;) ). Od jakiegoś czasu zauważyłam, że ta gulka zaczęła się powiększać. Zdobyłam się w końcu na odwagę i tydzień temu byłam u chirurga dentysty, aby obejrzał mi tego "problematycznego zęba". Jednak po prześwietleniu stwierdził, że to nie jest od zęba i że to ma coś związek ze ślinianką, a po za tym mam również powiększone węzły chłonne. Wypisał mi skierowanie do kliniki chirurgii dentystycznej do Katowic lub Sosnowca.. i tu się zaczęły schody. Po kilku tel. okazało się że mam źle wypisane skierowanie, powinno być " skierowanie do poradni chirurgii szczękowej", poprawili mi to skierowanie, jeszcze raz zadzwoniłam do Sosnowca ( w Katowicach miejsc nie mają) i znowu coś źle, bo ma być "skierowanie do poradni szczękowej i stomatologicznej" ;/ Byłam tam wczoraj i co? i źle! odesłali mnie z kwitkiem, bo na skierowaniu nie ma jakichś kodów resortowych! dzwonię do dentysty, a oni rozkładają ręce bo nie wiedzą o co chodzi! :( pierwszy raz spotykają się z taką sytuacją, że nie chcą przyjąć ich skierowania...
Zaczęłam wertować sieć i trafiłam na wpisy, że od ślinianek jest też laryngolog.
Więc nie będę już męczyć dentysty, jutro idę do lekarza rodzinnego, poproszę go o wypisanie skierowania do laryngologa..
I tutaj moje pytanie do Ciebie, czy byliście w poradni laryngologicznej w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku? czy po takiej wizycie od razu dostaliście skierowanie na specjalistyczne badania? usg itp. i jak długo czek się na operację?

jestem cała w nerwach, nie wiem na czym stoję, boję się , że też mam nowotwór ślinianki :-(

będę wdzięczna za odpowiedź

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2016-11-29, 12:58 ]
Wydzieliłam Twój post do osobnego wątku. Każda historia ma swój osobny wątek, nie wolno ich mieszać, tutaj pisz, tutaj zadawaj pytania czy wstawiaj wyniki.

[ Dodano: 2016-11-29, 13:00 ]
ok, dziękuję za informację ;)
 
habi-bek 


Dołączyła: 12 Maj 2016
Posty: 49
Pomogła: 1 raz

 #2  Wysłany: 2016-11-29, 21:45  


Cześć,

Nie myśl na ten moment o operacji.
Najważniejsze trafić do odpowiedniego specjalisty który skieruje Cię na odpowiednie badania.
Jeśli Dentysta sugerował śliniankę odwiedzisz laryngologa.
Poproś o skierowanie na usg - to podstawowe badanie, nieinwazyjne i koniecznie je zrób.
Daj znać po, jeśli będzie konieczność odezwę się na prv.

Nie martw się, statystycznie rzecz ujmując mój Chłopak powinien wygrać prędzej w totka niż dać się zaatakować temu skorupiakowi.
Oczywiście nowotworów jest wiele ale w Twoim przypadku nie padło nawet słowo "guz" zatem spokojnie.
 
Asbaria 



Dołączyła: 29 Lis 2016
Posty: 178
Skąd: Bielsko-Biała
Pomogła: 5 razy

 #3  Wysłany: 2016-12-01, 20:07  


Udało mi się i już dzisiaj miałam zrobione usg. Bardzo proszę o interpretację tego wyniku:

"Tarczyca niepowiększona, jednorodna.
Ślinianki przyuszne niepowiększone, jednorodne, normoechogeniczne.
Ślinianki podżuchwowe niepowiększone, jednorodne, o nieznacznie obniżonej echogeniczności.
Poszerzeń przewodów wyprowadzających i złogów nie stwierdza się.

Po stronie prawej przy śliniance podżuchwowej, w okolicy kąta żuchwy, do tyłu od mięśnia MOS, oraz na bocznej powierzchni szyji bardzo liczne, tworzące pakiety powiększone węzły chłonne o śr. do 16x16mm.
Powiększone węzły chłonne w okolicy kąta żuchwy i wzdłuż mieśnia MOS po stronie lewej do 13mm.
konieczna pilna dalsza diagnostyka."

Co to oznacza? lekarz powiedział , że nie chce mnie straszyć..
Jutro idę z wynikami do lekarza rodzinnego, ale chciałabym poznać opinie osób z tego forum.
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź... jaka by ona nie była.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #4  Wysłany: 2016-12-01, 20:16  


Asbaria napisał/a:
w okolicy kąta żuchwy, do tyłu od mięśnia MOS, oraz na bocznej powierzchni szyji bardzo liczne, tworzące pakiety powiększone węzły chłonne o śr. do 16x16mm.

Asbaria napisał/a:
Powiększone węzły chłonne w okolicy kąta żuchwy i wzdłuż mieśnia MOS po stronie lewej do 13mm.


Asbaria napisał/a:
konieczna pilna dalsza diagnostyka."

Tak jak napisał lekarz, potrzebna jest pilna dalsza diagnostyka, pakiety powiększonych węzłów budzą wielki niepokój, trzeba przebadać koniecznie i szybko.

pozdrawiam
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #5  Wysłany: 2016-12-01, 22:08  


Węzeł chłonny do pobrania w biopsji chirurgicznej. :(

Czy jakieś inne węzły (pachowe, nadobojczykowe) masz powiększone?
Jakieś gorączki? Poty nocne?
 
Asbaria 



Dołączyła: 29 Lis 2016
Posty: 178
Skąd: Bielsko-Biała
Pomogła: 5 razy

 #6  Wysłany: 2016-12-02, 05:47  


MisiekW napisał/a:
Czy jakieś inne węzły (pachowe, nadobojczykowe) masz powiększone?
Jakieś gorączki? Poty nocne?


Jak na razie nie stwierdzono, miałam zrobione tylko usg szyi , po prawej i lewej stronie.
Zrobiłam jeszcze rtg klatki piersiowej, ale lekarz, który mi je wykonywał stwierdził, że wg. niego płuca są w porządku. Pełną ocenę ma wykonać inny lekarz, więc dzisiaj powinnam już mieć te wyniki do odebrania.
Co do potów nocnych, to tylko jeden jedyny raz mi się tak zdarzyło, że obudziłam się w nocy zlana potem, jak nigdy..

Co ja mam o tym myśleć??
Mój brat, w tamtym roku, miał zrobiony przeszczep szpiku kostnego, był chory na białaczkę, wykryto u niego chłoniaka. ale dzięki Bogu wyszedł z tego.
Czy ja mogę mieć to samo??
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #7  Wysłany: 2016-12-02, 10:42  


Nie możemy tego wykluczyć, niestety, bez pobrania wycinka z węzłów. Odezwę się na priv do Ciebie.
 
Asbaria 



Dołączyła: 29 Lis 2016
Posty: 178
Skąd: Bielsko-Biała
Pomogła: 5 razy

 #8  Wysłany: 2016-12-02, 16:53  


Jestem po wizycie. Doktorka po obejrzeniu wyników, wypisała mi skierowanie do poradni onkologiczno-hematologicznej w szpitalu i kazała się tam zgłosić jak najszybciej. Mam podejrzenie chłoniaka.. :(
Pojadę do szpitala w poniedziałek, ciekawe czy się w ogóle tam dostanę.

Aha, zrobiłam badania moczu i krwi, i wszystko mam w normie.

[ Dodano: 2016-12-03, 08:00 ]
Dodaję zdjęcia z badania usg, będę wdzięczna jeśli ktoś mi je zinterpretuje.
Chciałabym poznać opinie, jeszcze od kogoś innego niż tylko od lekarza, który mnie badał.






podpisane zdjęcie literką L, to lewa strona szyi


15319514_362747424079985_78862305_n.jpg
prawa strona
Pobierz Plik ściągnięto 605 raz(y) 308,71 KB

 
Asbaria 



Dołączyła: 29 Lis 2016
Posty: 178
Skąd: Bielsko-Biała
Pomogła: 5 razy

 #9  Wysłany: 2016-12-04, 11:45  


czy może mi ktoś zinterpretować wyniki z usg?

[ Dodano: 2016-12-04, 11:46 ]
chciałabym po prostu poznać opinię od kogoś innego









15319514_362747424079985_78862305_n.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 583 raz(y) 308,71 KB

15300673_362747450746649_1142610894_n.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 524 raz(y) 80,44 KB

15282071_362747470746647_397807387_n.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 534 raz(y) 76,29 KB

 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #10  Wysłany: 2016-12-05, 12:22  


Drugą opinię proszę zasięgnij u innego lekarza.
Nie sądzę, aby tu na forum, przez internet ktoś podejmował się interpretacji zdjęć USG. Na forum nie ma radiologa.
Pozdrawiam
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Asbaria 



Dołączyła: 29 Lis 2016
Posty: 178
Skąd: Bielsko-Biała
Pomogła: 5 razy

 #11  Wysłany: 2016-12-05, 12:52  


po prostu myślałam, że ktoś miał podobną sytuację.. jak człowiek jeszcze nic nie wie ( bo taka polityka NFZ że trzeba czekać), no to zaczyna szukać odpowiedzi gdzie indziej..

siedzę cały czas jak na szpilkach, bo czekam na wizytę u specjalisty..

dzisiaj byłam zarejestrować się w poradni onkologicznej, Pani z rejestracji wzięła wszystkie moje wyniki badań i ma ustalić z lekarzem termin wizyty ( na skierowaniu miałam napisane że to pilne ). Czekam teraz z niecierpliwością na telefon od nich :?ale?:
 
habi-bek 


Dołączyła: 12 Maj 2016
Posty: 49
Pomogła: 1 raz

 #12  Wysłany: 2016-12-05, 20:23  


masz opis tego USG?
 
Asbaria 



Dołączyła: 29 Lis 2016
Posty: 178
Skąd: Bielsko-Biała
Pomogła: 5 razy

 #13  Wysłany: 2016-12-06, 12:45  


tak parę postów wyżej dałam opis z usg, ale wkleję go jeszcze raz:

"Tarczyca niepowiększona, jednorodna.
Ślinianki przyuszne niepowiększone, jednorodne, normoechogeniczne.
Ślinianki podżuchwowe niepowiększone, jednorodne, o nieznacznie obniżonej echogeniczności.
Poszerzeń przewodów wyprowadzających i złogów nie stwierdza się.

Po stronie prawej przy śliniance podżuchwowej, w okolicy kąta żuchwy, do tyłu od mięśnia MOS, oraz na bocznej powierzchni szyi bardzo liczne, tworzące pakiety powiększone węzły chłonne o śr. do 16x16mm.
Powiększone węzły chłonne w okolicy kąta żuchwy i wzdłuż mieśnia MOS po stronie lewej do 13mm.
konieczna pilna dalsza diagnostyka."

[ Dodano: 2016-12-06, 12:50 ]
Mam podejrzenie chłoniaka..

Mieli do mnie zadzwonić z przychodni onkologicznej i powiedzieć na kiedy mam przyjść do hematologa.. ale nie dzwonią.. a do nich z kolei nie da się dodzwonić... już jestem jednym wielkim kłębkiem nerwów, dzisiaj tam podjadę i osobiście dopytam się jeszcze szczegółów..

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2016-12-06, 14:35 ]
:/pociesza:/
Wątek przerzucam do działu 'nowotwory układu krwiotwórczego'.
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #14  Wysłany: 2016-12-07, 12:58  


Musisz mieć pobrany węzeł do badania histopatologicznegi w całości.
 
Asbaria 



Dołączyła: 29 Lis 2016
Posty: 178
Skąd: Bielsko-Biała
Pomogła: 5 razy

 #15  Wysłany: 2016-12-07, 13:27  


MisiekW, nie wiem co robić :(
to czekanie mnie dobija.. z poradni onkologicznej w Bielsku-Białej mają do mnie zadzwonić w ciągu 5 dni i podać termin wizyty u hematologa (kiedy to będzie?).. i co dalej? co ten lekarz zazwyczaj po takiej wizycie ustali, kolejne badania? czy wyśle mnie na TK , czy na biobsję, ile czasu będę na to czekać ?...
czy może umówić się na jakąś prywatną wizytę i czy to przyspieszy wykonanie kolejnych badań???
zupełnie nie wiem co mam robić.. :-(
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group