1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiany w piersi
Autor Wiadomość
mada 


Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 148
Pomogła: 13 razy

 #16  Wysłany: 2010-12-18, 22:04  


Rozważałam jeszcze czy nie lepiej skonsultować się z onkologiem, który mógłby zalecić usunięcie guzka i dopiero potem zbadanie materiału.
 
Izabela


Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 68
Pomógł: 12 razy

 #17  Wysłany: 2010-12-18, 22:13  


Ja badania robię w Ośrodku Onkologicznym w Poradni Sutka w Opolu i tam konsultuje z chirurgiem onkologiem od piersi.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #18  Wysłany: 2010-12-19, 12:15  


Ale w Twoim przypadku prawdopodobieństwo, że zmiana jest łagodna jest dużo większe niż że to coś złego. Masz 25 lat i chcesz się oszpecić (nie łudź się po takim wycięciu deformacja pewna - sprawdzone na mnie) tylko dlatego że boisz się rozsiewu. Onkolodzy przyznają że teoretycznie rozsiew przy biopsji jest możliwy, ale nikt się z takim przypadkiem nie spotkał. Skąd wytrzasnęłaś takie informacje?
_________________
sprzątnięta
 
mada 


Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 148
Pomogła: 13 razy

 #19  Wysłany: 2010-12-19, 12:29  


gaba, gdybyś dokładnie przeczytała moje wcześniejsze posty wiedziałabyś w jakim tonie są one napisane. Nigdzie nie pisałam bowiem, że chcę, tylko, że rozważam. To forum ma przede wszystkim zadanie informacyjne dla osób, które nie wiedzą bądź nie są pewne jaką decyzje podjąć. Korzystam ze wszystkich uwag i nie zamierzam ani się oszpecać ani zaniedbywać zaistniałej sytuacji. Wierz mi, że gdyby tak było nie radziłabym się nikogo. Żadnych informacji z nikąd nie wytrzasnęłam. Zaznaczyłam w poprzednich postach, że być może moje lęki są zupełnie bezzasadne, jeśli chodzi o taki, a nie inny rodzaj badania. Obawy też zapewne biorą się z historii choroby mojej Mamy, która przez błędy w prowadzeniu i niewłaściwie postępowanie diagnostyczne miała już 5 operacji, z tego 2 dotyczące przerzutów na płucach.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #20  Wysłany: 2010-12-19, 13:03  


Sorry
_________________
sprzątnięta
 
mada 


Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 148
Pomogła: 13 razy

 #21  Wysłany: 2010-12-19, 20:26  


gaba, nie ma za co. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

[ Dodano: 2010-12-20, 16:34 ]
Jestem po biopsji. Wyniki mam za tydzień w poniedziałek. Czekam...
 
Izabela


Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 68
Pomógł: 12 razy

 #22  Wysłany: 2010-12-20, 17:40  


Mam nadzieję że nie bolało i nie boli, a wyniki będą dobre. Życzę spokojnych, bez stresów świąt. [ostr]
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #23  Wysłany: 2010-12-21, 01:08  


Witaj mada :)
BAC, bezwzględnie i bez obaw. Mammografii faktycznie nie ma po co. Węzły jak najbardziej mogą być powiększone odczynowo (tj. zapalnie). Mają zachowaną wnękę, to dobrze (zmienione nowotworowo - z czasem tracą naturalny, anatomiczny kształt).
Ściskam mocno.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
mada 


Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 148
Pomogła: 13 razy

 #24  Wysłany: 2010-12-21, 11:12  


Dziękuję kochana DSS. Jak tylko będę miała wyniki dam znać.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2010-12-21, 23:19 ]
Izabela napisał/a:
Mam nadzieję że nie bolało i nie boli, a wyniki będą dobre. Życzę spokojnych, bez stresów świąt. [ostr]


Przepraszam, że nie odpisałam wcześniej. Jeśli chodzi o samo badanie to przyznam, że trochę bolało.
Oczywiście Tobie i Twoim bliskim także życzę cudownych, ciepłych i przede wszystkim zdrowych Świąt.

Ściskam
 
mada 


Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 148
Pomogła: 13 razy

 #25  Wysłany: 2010-12-27, 13:35  


Witam,

Odebrałam rano wynik, który brzmi następująco:

Obraz cytologiczny zmiany łagodnej sutka / pasma płynu tkankowego z płacikami i grupami normotypowego nabłonka przewodowego/.

Mam jeszcze jedno pytanko, ponieważ nie miałam już okazji widzieć się z lekarzem i dopytać.

Chciałabym się dowiedzieć czy jest to torbiel czy jakiś inny rodzaj łagodnego guzka i czy póki co zosatwić tę zmianę czy radzicie skonsultować się jeszcze w tej sprawie?

Pozdrawiam
 
mada 


Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 148
Pomogła: 13 razy

 #26  Wysłany: 2010-12-28, 14:59  


Jeżeli mógłby mi ktokolwiek powiedzieć na co wskazuje taki obraz cytologiczny, będę wdzięczna.
 
mada 


Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 148
Pomogła: 13 razy

 #27  Wysłany: 2016-07-16, 13:14  wynik bad usg sutkow


Witam,
w dniu wczorajszym poszlam na kontrolne badanie piersi. wczesniej mialam 3 guzki okreslane jako wlokniaki. Jestem 2 tyg po skonczonej laktacji.

opis badania
sutki o prawidlowej strukturze ze zmianami typowymi dla laktacji. sutek prawy z widocznymw czesci dolnej kgz slabo zaznaczonym hypoechogenicznym obszarem tkanek 7x7x5 z pojedynczymi makrozwapnieniami, bez wyrazniejszych zmian w elastografii - wlokniak - birads 3 kontrola za 3 mce. doly pachowe bez patologicznych wezlow.

Bardzo sie zaniepokoilam tym wynikiem bo lekarz strasznie dlugo badal to miejsce. wczesniej zawsze mialam kontrole co rok. nie moge jesc i spac, bo. aly czas o tym mysle. wczesniej rowniez mialam guzki echogeniczne i nie bylk tam zadnych zwapnien. proszę o jakas pomoc w interpretacji.

pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2016-08-28, 14:07 ]
Post i nowy temat scalony do odpowiedniego wątku - proszę o stosowanie się do Regulaminu Forum (cz. I, pkt 3).

 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #28  Wysłany: 2016-07-16, 14:36  


tego nie można inaczej zinterpretować jak masz w opisie. Mogę Ci tylko doradzić żeby iść na tą kontrolę i nie spóźnić się. Powinnaś też badać dokładnie piersi, jeżeli wyczujesz coś to szybko do lekarza. Ale te moje rady nie wynikają z tego co masz w wyniku tylko z literatury że do 2 lat po porodzie ujawniają się u młodych kobiet raki piersi. W tym okresie trzeba wszystko dokładnie badać, potem już można trochę odpuścić. Twoja zmiana jest mała i na razie w opisie nie podejrzana lekarz też chyba ze względu na tą sytuację wpisał kontrolę za 3 miesiące, zamiast jak zwykle w takich wypadkach za 6 mies.
_________________
sprzątnięta
 
mada 


Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 148
Pomogła: 13 razy

 #29  Wysłany: 2016-07-16, 17:21  


a czy orientuje sie Pani czy niedawno zakonczona laktacja mogla w jakis sposob wplynac na wynik badania? zastanawiam sie czy powinnam isc jeszcze na konsultacje do jakiegos lekarza czy raczej czekac do kolejnego usg. Nie wyobeazam sobie po prostu 3 mcy oczdkiwania, bo usg mialam wczoraj i wlasciwie od tamtej pory o niczym innym nie moge myslec.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #30  Wysłany: 2016-07-16, 23:17  


nie, laktacja na ten wynik nie wpłynęła. O co chciałabyś zapytać na takiej konsultacji? I jakiej możesz spodziewać się odpowiedzi?

Powiedz sobie:
Na razie NIC nie wskazuje na nowotwór złośliwy.
Jestem pod ścisłą kontrolą.
Ryzyko jest przez te 2 lata zwiększone, ale to nadal jest zaledwie ułamek procenta z populacji.
Nie jestem aż takim pechowcem.
_________________
sprzątnięta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group