1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
wycinek z żołądka
Autor Wiadomość
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #196  Wysłany: 2012-03-09, 10:02  


Od kilku dni towarzyszy mi paskudny objaw goryczy w ustach. Nie wiem czym to może być spowodowane? Wujek google mówi o problemach z wątrobą, ale ja takim wujkom nie wierzę do końca. Posmak goryczy jest cały czas i już mnie zaczyna denerwować. Czy może mieć to związek z przyjmowanymi lekami ? ( aktualnie Sevredol, Torecan), czy raczej powodem jest usunięcie woreczka żółciowego? Czym ewentualnie można zwalczyć ten posmak goryczy?
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #197  Wysłany: 2012-03-09, 15:03  


do lekarza przespaceruj się. może ostatnio zmieniłaś dietę? lody i inne takie ;)

ja się ratuję od zgagi doraźnie nie za często łyżka mąki ziemniaczanej,ale nie wiem czy Ty możesz czy nie zaszkodzi Tobie,
 
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #198  Wysłany: 2012-03-09, 18:58  


Plamiasta, ja zgagi nie mam-nie mam żołądka:-(. Mam tylko posmak goryczy w ustach.
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #199  Wysłany: 2012-03-09, 19:04  


myślałam że Ci kawałek zostawili. i ten kawałek się buntuje, mojej babci kawałek zostawili i ma też czasem gorycz -ale ona to zgagą nazywała,
przespaceruj się w takim razie do lekarza niech zobaczy,
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #200  Wysłany: 2012-03-11, 20:59  


gabi,
To prawdopodobnie rzeczywiście wątroba, ale żeby zaraz problemy - to niekoniecznie ;)
Nie masz pęcherzyka żółciowego, a żółć się tworzy, bo musi. Jak się jej naprodukuje, to gdzieś się musi podziać - normalnie gromadzi się w woreczku. Jak człowiek bez woreczka, to może mu wpływać do żołądka. Jak człowiek bez woreczka i bez żołądka - to może mieć zarzucanie żółci do przełyku i stąd ta paskudna gorycz.
Leki na pewno też robią swoje, podrażniając wątrobę.
Czym zwalczyć - nie bardzo mam pomysł. Na pewno dużo pić, żeby się przepłukać. Żółci wydziela się więcej, kiedy jemy tłusto, ale jak wiem - Ty się tłustościami nie objadasz... Czy objawy nie nasiliły się po tych nowych odżywkach?
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #201  Wysłany: 2012-03-11, 22:46  


Witaj Madziu:-)
Tak, masz rację po odżywkach zaczęłam odczuwać nasiloną gorycz w ustach. Dopiero teraz to powiązałam. Pamiętam jak miałam ostatnio cholestazę, nie wiadomo po czym. Lekarze obstawiali albo antybiotyk albo żywienie pozajelitowe. Nie doszli od czego,ale ważne że przeszło i wyniki się unormowały. Ta gorycz nie jest zbyt uciążliwa, raz jest silniejsza raz jej nie ma. Nie chciałabym odstawiać odżywek, bo lepiej się czuję jak je piję. Mam więcej siły i waga lekko drgnęła do góry. Niewiele, bo do 50 kg jeszcze mi brakuje , ale zawsze coś. Zastanawiam się czy może "wątróbka kuleje" z powodu przerzutu do wątroby? Jest tylko jeden guz w wątrobie i jeden przy trzonie trzustki.
Zrobię podstawowe badania typu ASPAT,ALAT i zobaczymy na czym stoimy:-)
Dzięki Madziu za zainteresowanie :in_love:

[ Dodano: 2012-03-12, 09:38 ]
Dostałam skierowanie do Kliniki Gatsroenterologii w CO na Roentgena w celu wykonania enteroskopii. Czekam na termin przyjęcia.
 
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #202  Wysłany: 2012-03-28, 13:02  


Dziś otrzymałam telefon z COI, mam się zgłosić 11 kwietnia. Mam pietra, to badanie z opisu nieciekawie wygląda.
 
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #203  Wysłany: 2012-04-05, 08:00  


Mam pytanie do naszych fachowców, bardzo prosiłabym o odpowiedź.
Chodzi mi o żywienie pozajelitowe. Ostatnio czytałam ciekawe opracowanie nt. badań naukowych pacjentów wyniszczonych chorobą nowotworową , u których wprowadzono żywienie pozajelitowe. Byli to pacjenci z nowotworami przewodu pokarmowego, głównie po resekcjach żołądka, trzustki i jelita. Porównywano czas przeżycia i samopoczucie pacjentów żywionych pozajelitowo i tych "pozostawionych" na dietach normalnych. Tak w skrócie , to pacjenci , u których wprowadzono żywienie trzymali wagę, nie dochodziło tak szybko do wyniszczenia i ich samopoczucie było lepsze niż tych żywionych domowym sposobem.
Moje pytanie jest takie: czy w Polsce jest praktykowane takie żywienie pacjentów, czy były to tylko badania naukowe? Powiem szczerze,że bardzo by mnie to interesowało. Byłam na żywieniu pozajelitowym przeszło miesiąc i waga poszła do góry, dostawałam 2500 kalorii na dobę. Na dzień dzisiejszy ważę 47kg, nie mam siły otworzyć drzwi w sklepie,muszę napierać całym ciałem aby się drzwi otworzyły. Pomyślałam sobie,żeby zapytać do kogo mogłabym się zwrócić w tej sprawie? Poprzednio żywienie otrzymywałam na gastrologii i tam tez bym się udała. Ale nie wiem czy mnie "nie pogonią", bo przecież mam raka. Podpowiedzcie czy macie jakieś doświadczenie w tej kwestii, lub wiedzę.
 
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #204  Wysłany: 2012-04-14, 00:00  


Wróciłam z COI , jestem,żyję:-). Nie nadaję się na takie długie podróże. Boli mnie cały suchy tyłek, kość ogonowa daje do wiwatu. Pokonałam "tylko" 500km i ledwo żyję. Nie wyobrażam sobie jak dojadę do Gazdy na zlot. Być może będzie to nierealne :evil:
 
ankita 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 258
Pomogła: 23 razy

 #205  Wysłany: 2012-05-12, 22:28  


Gabi, dzielna z Ciebie kobita. Będę Ci dalej mocno kibicować - gdybyś potrzebowała czegokolwiek we Wrocławiu daj znać - pomogę jak tylko mogę.
 
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #206  Wysłany: 2012-05-13, 08:34  


Dzięki ankita za wsparcie, to bardzo cenne i pomocne,że ktoś dobrze życzy.
Pozdrawiam Gabi
 
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #207  Wysłany: 2012-06-05, 09:41  


Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć w następującej kwestii?:
Dostałam skierowanie na rezonans magnetyczny głowy, ale mam dylemat ponieważ w brzuszku mam staplery chirurgiczne. Czy ktoś się orientuje jaki wpływa mają takie staplery na badanie? Czy w ogóle powinnam mieć wykonany rezonans? W skierowaniu jest ankieta, w której jest pytanie o te nieszczęsne staplery. Tylko pytanie czy ten ogromny magnes nie wyrwie mi z brzucha tych zszywek?
Skierowanie na MR dostałam z powodu podejrzenia zespołu MEN , chcą ocenić przysadkę mózgową.
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #208  Wysłany: 2012-06-05, 10:21  


Gabi ja też mam klamry w brzuchu po wycięciu pęcherzyka, miałam MR głowy, powiedzieli że to nie rezonans brzucha więc będzie ok. I faktycznie nic mi się nie "wyrwało" a do "komory" wjechałam na wysokość mniej więcej piersi. Życzę powodzenia i dobrych wyników. Pozdrawiam
_________________
[*] śpij spokojnie kochana moja (27.09.2015)
 
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #209  Wysłany: 2012-06-05, 13:46  


Dzięki Małgosiu,o to mi chodziło.:-)
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #210  Wysłany: 2012-06-06, 21:33  


Trzymaj się Gabi..

Zaglądam tu do Ciebie i czytam..
Pozdrawiam mocno

Ania
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group