1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Weryfikacja hitopatologi raka pęcherza moczowego T2HG,
Autor Wiadomość
Lemich 


Dołączył: 23 Kwi 2019
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2019-04-23, 21:30  Weryfikacja hitopatologi raka pęcherza moczowego T2HG,


Moi drodzy, proszę o pomoc w wyborze histopatologa, który mógłby zbadać 4 próbki mojego raka pęcherza moczowego, które obecnie trzymam w komfortowych warunkach w lodowce. Zależy mi na kontakcie z rzetelnym laboratorium w Polsce lub na świecie by skonfrontować bardzo lapidarny opis, który już mam.
Dostałem bowiem ostatnio wyrok, że posiadam raka pęcherza moczowego T2hg naciekającego tkankę mięśniową. Jedyne leczenie z wyboru to radykalna cystoktomia. Wytna mi wszystko, włacznie z 20 węzłami chłonnymi, przewodem moczowym a prostata gratis.
Zważywszy inne badanie chcę zanim podejmę decyzje sprawdzić opis histopatologii w innym labolatorium.
NIe ogarniam idei, że po wycięciu pęcherza mam się cieszyć gdy w nim raka już nie będzie - zrobiono mi niedawno zabieg TURBT w renomowanej placówce, gdzie jakoby doszczętnie koagulowano masywny guz, którego nie było widać ani na TK sprzed 3 tygodni ani na 2 badaniach TRUSk z tego okresu - a ostatnia cytologia stwierdza, że w moczu nie ma komórek rakowych.
Pozdrawiam wszystkich zycząc sobie i Wam szczęścia.
_________________
Leszek
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #2  Wysłany: 2019-04-24, 08:54  


Co Ty trzymasz w tej lodówce? Mam nadzieję że są to bloczki parafinowe. Należy je przechowywać w temperaturze pokojowej. Jeżeli masz również szkiełka to trzymaj je razem. Jeżeli chodzi o Polskę to moim zdaniem najlepiej jest zbadać próbki w 2 różnych pracowaniach i najlepiej żeby nie widziały wzajemnie swoich wyników. Z racji raka to jednak COI W-wa i Akademia Medyczna w Krakowie. Tak mi się obiło o uszy że parę jednostek w PL konsultuje wątpliwe sprawy gdzieś w Bostonie lub Mediolanie ale to musiałbyś dokładniej poszukać. Miałeś wcześniej rezonans? PET można by zrobić ale to nie wcześniej niż miesiąc po zabiegu (a nawet dłużej). Z tego co opisałeś to u Ciebie raczej ważniejsze jest ustalenie czy coś zostało niż co ostatecznie usunięto.
_________________
sprzątnięta
 
Armands 



Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 611
Pomógł: 46 razy

 #3  Wysłany: 2019-04-25, 08:06  


Badania histopatologiczne na wysokim poziomie (opis według europejskich standardów, szybkość od zlecenia do opisu) wykonuje sieciowe laboratorium z nazwą zaczynającą się na literkę S.
Wiem z doświadczenia, że odnośnie badania bioptatów pobranych z prostaty, to wyróżniający się ośrodek.
Oczywiście jest to badanie komercyjne, płatne przez zlecającego.
Ceny, pewno do znalezienia w Internecie.

Pozdrawiam
Armands
_________________
Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group