1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wemurafenib (Zelboraf)
Autor Wiadomość
MikaS 


Dołączyła: 20 Sty 2011
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Pomogła: 9 razy

 #16  Wysłany: 2011-10-19, 14:52  Wiadomości dobre


Witam ponownie,

Niestety z tygodnia zrobił się miesiąc. Tyle czekaliśmy na wyniki z ośrodka referencyjnego ale w końcu przyszły. Dziś mąż przechodzi wszelkie badania a od pt/sb rozpocznie przyjmowanie leku.

Uzyskaliśmy też informację, iż spośród siedmiu osób zakwalifikowanych do badania ( po podpisaniu dokumentów przez męża było osób 7 oprócz niego w badaniu a dzień później zamknięto nabór) tylko dwie+ mąż okazały się mieć mutację BRAF, reszta z badania wypadła. Nie wiem czy wiąże się to z nowymi miejscami dla kolejnych chorych czy też koncern Roche póki co wstrzyma się. Zawsze można zapytać, próbować trzeba wszystkiego.

Pozdrawiam
Mika
_________________
Mika
 
 
kalineczka1980 



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 185
Skąd: wrocław
Pomogła: 14 razy

 #17  Wysłany: 2011-12-16, 19:07  


dziiaj dowiedziałam się od kuzyna, który konsultował się ze znajomym lekarzem z Opola że w chwli obecnej żadna placówka w Polsce nie prowadzi nabor pacjentów do wemuraenibu, i jeśli będą prowadzić to dopiero koniec 2012, początek 2013 - czy ktośmoże potweirdzć takie informacje?
_________________
Mami *14.02.1961r. [*] 02.02.2012r. godz. 14:10.
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #18  Wysłany: 2012-01-08, 22:37  


16. 12. 2011 EMA ( europejska agencja ds. leków) wydała pozytywna rekomendację dla vemurafenibu .
Lek o handlowej nazwie Zelboraf czeka na akceptację Komisji Europejskiej, która ma zostać wydana pod koniec lutego. Wówczas lek będzie dostępny dla polskich pacjentów. Jednak czynnikiem ograniczającym może być jak w przypadku Yervoy cena leku.
W związku z powyższym nie ma już naboru do badania klinicznego w ramach przedakcesyjnego programu EAP.
Oczywiście obecnie na świecie prowadzone są badani kliniczne z udziałem inhibitora kinazy BRAF wraz z innymi lekami (vemurafenib /ipilimumab) oraz innych firm farmaceutycznych. Również prowadzone są badania na inhibitorami innych ścieżek przekazywania sygnału w komórkach nowotworowych a także nowe bardzo obiecujące badani kliniczne wykorzystujące dotychczasowe osiągnięcia w immunoterapii. O wszystkich ważnych i obiecujących badaniach prowadzonych w Polsce postaram się na bieżąco informować.
_________________
 
onkoczerniak123456 


Dołączyła: 18 Lut 2012
Posty: 1

 #19  Wysłany: 2012-02-18, 17:15  


Rekrutacja do badania z vemurafenibem jest prowadzona w Klinice Onkologii w Krakowie. Przyjmowani są Pacjenci z południowej Polski.

tel 12-4248908
 
mnw85 


Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 6

 #20  Wysłany: 2012-02-26, 19:44  


http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html
 
bajda84 



Dołączyła: 03 Lip 2011
Posty: 24
Pomogła: 6 razy

 #21  Wysłany: 2012-03-21, 19:21  


witajcie mam pytanko czy to wszystko oznacza że mogłabym byc leczona?mam IV stopien czerniaka walcze z nim juz od 2009 roku obecnie jestem po badaniu PET gdzie zaswiecił mi sie mały guzek w prawym płucu.Jak mam wystartowac aby zakwalifikowac się do tych badan???mam dylemat bo chcą mnie kroić...znaczy się wyciąć guzka i reszte węzłów chłonnych...swoja historie juz opisywałam na tym forum
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #22  Wysłany: 2012-03-21, 21:15  


Przede wszystkim preparaty histologiczne musiałyby być zbadane pod kątem mutacji BRAF - wemurafenib stosowany jest jedynie u pacjentów z tą właśnie mutacją.
_________________
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #23  Wysłany: 2012-04-11, 19:56  


13 marca br. odbyła się konferencja prasowa pt. "Przełom w leczeniu czerniaków skóry". Opisana została » tutaj « .

I dziś mam dobrą wiadomość :)
W trybie przyspieszonym (i wyjątkowym!) udostępniono możliwość składania wniosków w sprawie leczenia wemurafenibem w ramach programu chemioterapii niestandardowej.
To wyjątek, bowiem wszystkie leki rejestrowane w Europie od 1 stycznia 2012 r. zgodnie z ustawą refundacyjną zostały tego prawa pozbawione (muszą czekać na opinię AOTM, a następnie decyzję refundacyjną odnośnie wdrożenia programu lekowego - a ten proces niestety trwa).

Wasz lekarz może zatem wnioskować do NFZ o leczenie wemurafenibem.

Oczywiście o ile istnieją wskazania medyczne (przede wszystkim potwierdzona mutacja w genie BRAF, którą stwierdza się u ok. 50% chorych na rozsianego czerniaka).

Pozostaje wierzyć, że lokalne NFZ będą wyrażać na to leczenie zgodę. Jednak można już powalczyć. O pierwszych efektach (tj. jak rozpatrywane są wnioski) - wkrótce.

pozdrawiam ciepło :)
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Judyta 


Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 30
Skąd: podlasie
Pomogła: 5 razy

 #24  Wysłany: 2012-04-18, 14:14  


Witam mam pytanie czy kazdy może byc leczony tym lekiem , czy to zalezy od stadium choroby? i czy ktos by mi mogł dac jakies namiary na leczenie tym programem w Poznaniu , lub Warszawie. Bo jedni mowia że zostali te programy wstrzymane z braku kasy inni mówia że trwaja te programy. Prosze o wiadomośc w tej sprawie.
_________________
judyta
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #25  Wysłany: 2012-04-18, 14:16  


Judyta napisał/a:
Witam mam pytanie czy kazdy może byc leczony tym lekiem

Odpowiedź jest kilka postów wyżej: http://www.forum-onkologi...8,15.htm#113461
_________________
 
Judyta 


Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 30
Skąd: podlasie
Pomogła: 5 razy

 #26  Wysłany: 2012-04-18, 14:34  


Dzięki . wlasnie rozmawialam z Panią z Poznania , poradzila mi bym leczyla się u pana Rytkowskiego w Waraszawie . więc prosze o adres i tel. by moc się zapisac na wizytę.
_________________
judyta
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #27  Wysłany: 2012-04-18, 14:39  


Centrum Onkologii - Instytut, Roentgena 5, Warszawa.
Klinika Nowotworów Tkanek Miękkich i Kości.
Rejestracja telefoniczna: 22-546-22-22
http://www.coi.pl/index.p...ent/article/253
_________________
 
Judyta 


Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 30
Skąd: podlasie
Pomogła: 5 razy

 #28  Wysłany: 2012-04-18, 15:00  


Wielkie dzięki.
_________________
judyta
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #29  Wysłany: 2012-05-31, 22:35  


W nawiązaniu do ostatniej mojej wypowiedzi (kilka postów wyżej) informuję, że niestety decyzje NFZ są odmowne.
Pozostaje zatem jedynie czekać na decyzję refundacyjną Ministra Zdrowia w sprawie programu lekowego (poprzedzoną rekomendacją AOTM i negocjacjami cenowymi z producentem leku) a następnie na zakontraktowanie go przez NFZ. Wtedy wemurafenib (Zelboraf) stanie się świadczeniem gwarantowanym.
Niestety na tę chwilę lek jest nieosiągalny - ani w formie świadczenia refundowanego, ani w badaniach klinicznych, do których rekrutację już zamknięto.
Wemurafenib można nabyć jedynie za prywatne pieniądze - koszt kuracji to 30 tys. PLN miesięcznie.

Między innymi w sprawie w/w sytuacji koalicja organizacji działających na rzecz pacjentów onkologicznych (w tym nasza Fundacja) wystosowały list z postulatami do Premiera oraz Prezydenta RP:
http://www.forumfarmaceut...cznych-warszawa
http://www.mp.pl/kurier/i...5653AC60E264FF8

Jeśli nastąpi jakaś zmiana w dostępie do wemurafenibu będę informować w tym wątku.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
klikers 



Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Pomógł: 30 razy

 #30  Wysłany: 2012-05-31, 22:58  


No tak Polska rzeczywistość...
_________________
Znajdziesz mnie też na
Facebook!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group