1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Domowa opieka hospicyjna w Łodzi - pilnie
Autor Wiadomość
kretka83 


Dołączyła: 07 Gru 2009
Posty: 311
Skąd: Łódź
Pomogła: 20 razy

 #1  Wysłany: 2012-07-30, 12:31  Domowa opieka hospicyjna w Łodzi - pilnie


Mam nadzieję, że nie zaśmiecam, ale nie chciałam w moim poście o chorobie Taty umieszczać pytania, na które zależy mi, by otrzymać pilnie odpowiedź.
Nie miałam pojęcia, że na hospicjum domowe czeka się aż tak długo :-( Zadzwoniłam dziś do trzech - we wszystkich podali mi termin pierwszej wizyty lekarza od momentu zarejestrowania: 4-5 tygodni. Coraz bardziej podejrzewam, że Tata tyle nie pożyje. A Mama coraz więcej będzie potrzebowała pomocy, będą sytuacje, że trzeba będzie podać morfinę dożylnie, czy kroplówkę, czy diabli wiedzą co...
I tu mam pytanie - czy ktoś orientuje się, czy można załatwić jakąś opiekę paliatywną - może być komercyjnie! - szybciej, w przeciągu tygodnia czy dwóch? Chodzi o Łódź.
Będę bardzo wdzięczna za sugestie, jeśli ktoś coś wie.
 
boralis 


Dołączyła: 26 Mar 2010
Posty: 52
Pomogła: 15 razy

 #2  Wysłany: 2012-07-30, 15:06  


nie wiem, na ile to Ci pomoże, pewnie tu już zaglądałaś:

http://bonifratrzy.pl/ind..._id=371&page=53

http://www.nfz-lodz.pl/ap...11&strdgb1=0415

http://www.opiekapaliatyw...picja.php?id=93

http://www.hospicjum-domowe.waw.pl/?page_id=479

Doraźnie proponuję kontakt z pielęgniarką środowiskową albo firmą czy spółdzielnią pielęgniarek oferujących opiekę również w ciągu dnia, żeby odciążyć rodzinę.
W hospicjach zdarza się też, że łóżko zwalnia się wcześniej. To dramat jednej rodziny, ale i ulga dla innej :I. Czasem trzeba dzwonić i pytać po prostu, czy coś się zmieniło...
 
kretka83 


Dołączyła: 07 Gru 2009
Posty: 311
Skąd: Łódź
Pomogła: 20 razy

 #3  Wysłany: 2012-07-30, 15:37  


Dziękuję.
Zajrzę na te strony.
A co to znaczy, że zwalnia się łózko w przypadku opieki domowej?
Bo stacjonarnych hospicjów w Łodzi nie ma wcale o ile mi wiadomo.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2012-07-30, 17:14  


Na stronie naszej Fundacji jest lista hospicjów domowych / stacjonarnych / oddziałów medycyny paliatywnej w woj. łódzkim: http://fundacja-onkologic...ja-lodzkie.html
_________________
 
kretka83 


Dołączyła: 07 Gru 2009
Posty: 311
Skąd: Łódź
Pomogła: 20 razy

 #5  Wysłany: 2012-07-30, 21:14  


O, dzięki bardzo! Jeszcze podzwonię, popytam w innych, może coś będzie szybciej.
Swoją drogą przerażające jest to, że tak wielu ludzi potrzebuje opieki paliatywnej :-(
 
boralis 


Dołączyła: 26 Mar 2010
Posty: 52
Pomogła: 15 razy

 #6  Wysłany: 2012-07-31, 10:07  


Nie chodziło mi o "zwalniające się łóżko" w opiece domowej, tylko hospicyjnej.
całe szczęście, że takie miejsca są!
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #7  Wysłany: 2012-07-31, 13:07  


Właśnie się tak zastanawiam czy u nas w Bełchatowie tak mało osób choruje czy raczej nie chcą korzystać z opieki paliatywnej, ponieważ my mielismy skierowanie na "zaś" i byłam pytać dwa razy jak mama gorzej się czuła to doktor powiedział ze moze przyjechać tego samego dnia a nastepnym razem że byłam w południe to nastepnego dnia. U nas nie ma okresu oczekiwania. I jeżeli chodzi o miejsce leżące też nie ma bo brat rozmawiał z lekarzem to mówił że nie ma problemu w razie czego. :roll: A Wy jesteście z samej Łodzi czy z okolic? Może w razie czego lekarz z Bełchatowa mógłby dojechać jak nie znajdziecie nic bliżej.
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
kretka83 


Dołączyła: 07 Gru 2009
Posty: 311
Skąd: Łódź
Pomogła: 20 razy

 #8  Wysłany: 2012-07-31, 14:40  


Z samej Łodzi.
Tata jest pod opieką poradni paliatywnej przy szpitalu Kopernika. Tam moja Mama się dowiadywała o opiekę domową i powiedzieli, żeby się zgłosić do hospicjum domowego. Pani która z nią rozmawiała poleciła hospicjum z siedzibą przy Jaracza (zdaje się, że sama tam pracuje). Nie wiem, może skoro Tata jest pod jej opieką w poradni paliatywnej, to jest jakaś szansa na szybsze przyjęcie do hospicjum, gdzie ona pracuje? :?:
Tak czy siak powiedziałam Mamie, że tam zadzwonię i zapytam, ale podziękowała i powiedziała, że chciałaby to sama załatwić...
 
aga.f 


Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 18
Pomogła: 4 razy

 #9  Wysłany: 2012-08-03, 20:28  Re: Domowa opieka hospicyjna w Łodzi - pilnie


kretka83 napisał/a:
Mam nadzieję, że nie zaśmiecam, ale nie chciałam w moim poście o chorobie Taty umieszczać pytania, na które zależy mi, by otrzymać pilnie odpowiedź.
Nie miałam pojęcia, że na hospicjum domowe czeka się aż tak długo :-( Zadzwoniłam dziś do trzech - we wszystkich podali mi termin pierwszej wizyty lekarza od momentu zarejestrowania: 4-5 tygodni. Coraz bardziej podejrzewam, że Tata tyle nie pożyje. A Mama coraz więcej będzie potrzebowała pomocy, będą sytuacje, że trzeba będzie podać morfinę dożylnie, czy kroplówkę, czy diabli wiedzą co...
I tu mam pytanie - czy ktoś orientuje się, czy można załatwić jakąś opiekę paliatywną - może być komercyjnie! - szybciej, w przeciągu tygodnia czy dwóch? Chodzi o Łódź.
Będę bardzo wdzięczna za sugestie, jeśli ktoś coś wie.


Kretka, ja też jestem z Łodzi. Pół czerwca i cały lipiec dobijałam się do hospicjów domowych dla mojego Tatusia. Wszędzie to samo - od 4 do 8 tygodni. Pomogło rozpuszczenie wici wśród znajomych - ten i tamten dał telefon do kogoś, lub podał nazwisko na kogo można się powołać. <Przez półtora miesiąca przychodziła za ciężką kasę ( i nieadekwatną opiekę i pomoc) prywatna pielęgniarka>. Aż wreszcie udało się dostać do hospicjum z ul. Próchnika. Przychodzi teraz kapitalna pielęgniarka - oaza spokoju i cierpliwości wobec moich rozdygotanych emocji, miliona pytań i spuchniętych oczu. A przede wszystkim osoba , która z ogromnym szacunkiem podchodzi do mojego Taty. Jest od niedawna - jeśli chcesz podpytam. Nic nie obiecuję - jak chcesz, odezwij się, dam kontakt do siebie na priv. Trzymaj się dzielnie.ściskam
 
lilalou 



Dołączyła: 27 Gru 2015
Posty: 179
Skąd: Łódź
Pomogła: 15 razy

 #10  Wysłany: 2016-01-04, 20:50  


Witam,
Ten wątek powstał dość dawno temu - czy ktoś może wie jak teraz wygląda hospicjum domowe w Łodzi???
Mama ma raka płuca i ostatnio znacznie się pogorszylo - ostre bóle głowy, wymioty, chwilowy niedowład kończyn... w czw mamy Tk głowy... obawiam się jak to bedzie wyglądało dalej ponieważ mama mieszka sama a ja mam male mieszkanko i dwójkę malutkich dzieci... nie jestem w stanie zapewnic mamie 24godzinnej opieki. Dziś otrzymałam od lekarza prowadzącego skierowanie do hospicjum domowego. Ktore hospicjum w Łodzi wybrać? Czy długie są kolejki? Jak wygląda pomoc świadczona przez takie hosoicjum? Puki co mama w domu radzi sobie sama ale co bedzie za jakiś czas?
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #11  Wysłany: 2016-01-04, 21:54  


lilalou,

Hospicjum domowe to pomoc lekarza i pielęgniarki w domu pacjenta. Przychodzą do domu, różnie, zależy od hospicjum, raz w tygodniu, raz na dwa tygodnie, czasami na telefon. Lekarz zbada, przepisze leki, które są konieczne. Skoro masz trudną sytuację to może warto pomyśleć o hospicjum stacjonarnym, gdzie mama by przebywała na stałe. Na pewno przyjdzie moment, że mama będzie potrzebowała opieki całodobowej. Niestety kolejki bywają długie, choć nie w każdym, musisz podzwonić i popytać. To tak ogólnie o hospicjach.
 
lilalou 



Dołączyła: 27 Gru 2015
Posty: 179
Skąd: Łódź
Pomogła: 15 razy

 #12  Wysłany: 2016-01-05, 08:33  


Wielkie dzięki Marzena66
no właśnie na razie chciałabym dla mamy hd ale jak bedzie konieczne to hs z tym że stan z dnia na dzień może się pogorszyć a na hs trzeba bedzie czekać pewnie długo:/
Zaraz bede dzwonić do hospicjów w Łodzi i czegoś się dowiem.
Mama to nawet nie wie że załatwiam pomoc z hispicjum - troche boję się powiedzieć bo hospicjum sie kojarzy nie najlepiej...
Marzena66 myślisz że mama całkowicie straci czucie w nogach???
Co może się dalej dziać?
Ktoś może miał podobny przypadek rak płuc z przerzutami do mózgu?

[ Dodano: 2016-01-05, 08:39 ]
a tak dokładnie w temacie: hospicjów w Łodzi jest kilka - które jest godne polecenia????
czy ja zadaję pytanie w dobrym wątku czy powinnam założyć nowy???

[ Dodano: 2016-01-05, 10:07 ]
przeczytałam regulamin i już wiem że powinnam założyć swój wątek ;)
Jednak nie będę tego robić bo mama może czytać to forum a nie chciałabym żeby znalazła dokładnie swój przypadek i szczere odpowiedzi.
Pozostanę zatem czytelnikiem forum - czasem pewnie się odezwę ;)
Pozdrawiam
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #13  Wysłany: 2016-01-05, 11:19  


lilalou napisał/a:
boję się powiedzieć bo hospicjum sie kojarzy nie najlepiej...

Mylne pojęcie, ale rozumiem, bo ktoś kto nie miał do czynienia z chorobą nowotworową, z hospicjum będzie tak myślał. Pomoc hospicjum to pomoc lekarska, która jest ogromnie potrzebna przy takiej ciężkiej chorobie. Dziś chory chodzi, jest w miarę samodzielny, na drugi dzień, ba wieczorem opada z sił a my stajemy się bezradni. Boli, ból ogromny, nie można patrzeć i wysłuchać tego cierpienia, najlepiej hospicjum ustawi leczenie metodą prób i błędów, nie może boleć.
lilalou napisał/a:
hs trzeba bedzie czekać pewnie długo:/

Jeżeli będziecie już pod opieką HD i stan mamy będzie bardzo kiepski (nie życzę) to często lekarz prowadzący jak widzi sytuację rodziny, stan pacjenta i jakąś nadzieję na podreperowanie proponuje HS, czasami uda się załatwić bez czekania, czasami pewnie domyślasz się z czym to jest związane, przykra prawda.
Wytłumacz mamie, że nie będziecie mieć problemów z badaniami, że będą mamę badać w domu, że nie będzie problemu z receptą, lekami, że to wygodne dla Niej i dla Was.
lilalou napisał/a:
Marzena66 myślisz że mama całkowicie straci czucie w nogach???

Nie wiem jak będzie postępowała choroba, niby jest podobnie ale jednak różnie u każdego. W moich dwóch przypadkach po przerzutach do płuc i OUN w jednym wypadku nastąpił wylew i ataki padaczki, więc położenie i zabranie władzy w ciele nastąpiło szybko. W drugim przypadku po takich samych przerzutach siły były dłużej, nogi sprawniejsze ale samodzielność ograniczona ze względu na przerzuty w głowie i zagubienie, splątatanie.

Życzę Ci siły, załatwiaj jak najszybciej hospicjum, porozmawiaj z mamą, że taka pomoc jest Wam potrzebna. Nie powiem Ci nic o hospicjach w Łodzi bo jestem z innych terenów. Poczytaj opinie w necie o hospicjach na Waszym terenie zanim ktoś w odpowie i doradzi placówkę.

pozdrawiam
 
lilalou 



Dołączyła: 27 Gru 2015
Posty: 179
Skąd: Łódź
Pomogła: 15 razy

 #14  Wysłany: 2016-01-05, 11:30  


marzena66 bardzo dziękuję za odpowiedź, rzeczywiście wytłumaczę mamie to hospicjum w taki sposób jaki proponujesz.
Gdyby rzeczywiście tak było, że pod opieką hd gdy lekarz widzi, że znacznie się pogarsza pomaga dostać się do hs to by było dobrze - oczywiście nie oczekuję zapisów z dnia na dzień...
Nie mogę niestety w necie znaleźć opinii na temat naszych hospicjów.
Zdarzają się przypadki, że ludzie z hospicjum są nieżyczliwi, nieprzyjemni, mało pomocni?

W Łodzi mamy 6 hospicjów domowych z NFZ
terminy: 1,5-4mies. zatem chyba będę się kierować terminem, a nie opiniami których i tak nigdzie nie mogę znaleźć.

Dzięki wielkie za słowa otuchy
Od jakiegoś czasu podczytuję to forum i wiem, że można na nim znaleźć ogromne wsparcie.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #15  Wysłany: 2016-01-05, 11:34  


[yee] :tull:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group