1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: missy
2019-02-13, 14:47
tak się boje - międzybłoniak opłucnej
Autor Wiadomość
dominit1990 


Dołączyła: 17 Gru 2018
Posty: 42
Pomogła: 6 razy

 #16  Wysłany: 2019-02-22, 13:48  


strasznie mnie wykańcza ten strach o wynik (aktualnie tomografii). Absolutnie nie mogę z tym normalnie funkcjonować, właściwie dominującym uczuciem w moim życiu jest teraz strach :-(
 
k_r_y_s 


Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 107
Pomógł: 5 razy

 #17  Wysłany: 2019-02-22, 14:50  




[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2019-02-23, 11:06 ]
Proszę nie cytować takich informacji w wątkach głównych, tutaj obowiązuje tylko medycyna akademicka. Jeżeli masz ochotę na takie teorie to prosze tego typu posty umieszczać w Dziale metody niekonwencjonalnej.
 
Monika86 


Dołączyła: 11 Lip 2018
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1 raz

 #18  Wysłany: 2019-02-26, 02:23  


dominit1990 dobrze Cie rozumiem... Strach to uczucie ktore towarzyszy wiekszosci osob na tym forum :-(
Jedyne co moge Ci doradzic to ze musisz oswoic sie z tym uczuciem i nie pozwolic by Cie zdominowalo
Musisz byc silna, nie poddawaj sie!
 
patrycjacha 


Dołączyła: 01 Lut 2019
Posty: 90
Pomogła: 1 raz

 #19  Wysłany: 2019-03-29, 20:17  


Hej
Jak mama? Bo chyba już po tomografii...
Mam nadzieję że strach minął a mama czuje sie dobrze.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2019-03-29, 20:18 ]
Pisałaś o strachu przed tomografia. Doskonale teraz wiem co to znaczy. Narzeczony ma wyznaczona tomografie na 2 kwiecień a 12 kwietnia wizyta u doktora prowadzącego. Ale odwiedzimy również Zakopane
_________________
patrycja
 
dominit1990 


Dołączyła: 17 Gru 2018
Posty: 42
Pomogła: 6 razy

 #20  Wysłany: 2019-03-29, 20:31  


Niestety tomografia przyniosła tylko złe wiadomości. Jesteśmy mocno przybici i rozczarowani. Operacja stała się niemozliwa. Jedynie pocieszający jest fakt że stan fizyczny mamy jest zadowalający.
 
patrycjacha 


Dołączyła: 01 Lut 2019
Posty: 90
Pomogła: 1 raz

 #21  Wysłany: 2019-03-29, 20:39  


dominit1990, nowotwór się nie zmniejszył? Ile mama miała chemii?
_________________
patrycja
 
zaniedbała 


Dołączyła: 04 Sie 2014
Posty: 125
Pomogła: 4 razy

 #22  Wysłany: 2019-03-31, 03:18  


dominit1990, Trzymaj się, dbajcie o mamę, to najważniejsze na tym etapie, dużo sił życzę i jak możesz wklej wyniki TK.
Pozdrawiam.
 
dominit1990 


Dołączyła: 17 Gru 2018
Posty: 42
Pomogła: 6 razy

 #23  Wysłany: 2019-05-31, 11:00  


mama skończyła chemioterapię ( 6 cykli). obraz w tomografii po 2, 4 i 6 cyklach taki sam tzn stabilizacja. Wczoraj dostała informację że za 3 miesiące ma się zgłosić do kontroli. czy to wg was nie za długo? Boje sie ze w międzyczasie choroba da o sobie znak a później będzie za późno na jakiekolwiek działanie. Wiem, ze tego nikt nie przewidzi, pani onkolog twierdzi, ze to leczenie daje gwarancje 3 miesięcy bez choroby (nie wiem na jakiej podstawie - może doświadczeń?), mama bardzo ise cieszy ze może chociaż te 3 miesiące pożyje normalnie, ja tez się cieszę ale boje się że to długi okres czasu bez kontroli. Co o tym sądzicie?
 
karolinka.k 



Dołączyła: 14 Sty 2014
Posty: 142
Pomogła: 7 razy

 #24  Wysłany: 2019-05-31, 11:21  


Ja niestety merytorycznie nie pomogę, jeżeli chodzi o czas kolejnej wizyty p chemioterapii (u nas była radioterapia i w tym przypadku wiem, że pierwsze badania się robi właśnie po 3ch miesiącach). Uważam za to, że od lekarza nie powinny paść słowa, że podjęte leczenie daje gwarancję na 3 miesiące bez choroby ;/

Za 3 miesiące macie tylko termin wizyty? Czy jakieś badania są zaplanowane na przed wizytą?
 
dominit1990 


Dołączyła: 17 Gru 2018
Posty: 42
Pomogła: 6 razy

 #25  Wysłany: 2019-05-31, 11:41  


karolinka.k, mamy zrobić tomografie na początku sierpnia lub gdy coś będzie nie tak dzwonić do instytutu. Ale w tej chorobie zawsze coś jest " nie tak" więc nie wiem na jakiej podstawie można stwierdzić, ze akurat teraz jest to "NIE TAK". zauważyłam, że lekarze zawsze przedstawiają ta lepszą opcję natomiast boje się że 3 miesiące to za długo. Czy takie są standardowe procedury?
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #26  Wysłany: 2019-05-31, 12:21  


ale chemioterapia bez okresu regeneracji organizmu to właściwie powolne zabijanie, a poza tym żeby zobaczyć jakieś zmiany na TK to właśnie trzeba tych kilka miesięcy w 3 tyg nic się nie zmieni. To "nie tak" to nasilenie zmian charakterystycznych dla tego okresu przed leczeniem.
_________________
sprzątnięta
 
trev 


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 106
Pomógł: 3 razy

 #27  Wysłany: 2019-05-31, 23:33  


dominit1990, dominit1990, to jest chyba taki standard. Z moim ojcem mieliśmy tak samo - po zakończeniu chemii trzy miesiące i skierowanie na kontrolne TK. A gdy badanie kontrolne wykazało stan stabilny (brak jakiś poważnych postępów choroby) to znów to samo - kolejne trzy miesiące i kontrola.
W każdym razie te pierwsze trzy miesiące przerwy po chemii to chyba jest minimum, aby organizm mógł się trochę odbudować i potem ewentualnie kontynuować jakieś leczenie dalej. ALE nie bierz moich słów za jakąś wykładnię ani pewnik, to są tylko moje prywatne wnioski laika którego też dotknęło to nieszczęście w postaci choroby bliskiej osoby.
 
patrycjacha 


Dołączyła: 01 Lut 2019
Posty: 90
Pomogła: 1 raz

 #28  Wysłany: 2019-06-03, 06:48  


dominit1990, a jak mama sie czuje po 6 chemiach? Fizycznie psychicznie. Mój narzeczony miał w czartek 6 wlew. 13 czerwca ma tomografie i mam nadzieje ze jak najszybciej uda nam sie jechac do Zakopanego
_________________
patrycja
 
dominit1990 


Dołączyła: 17 Gru 2018
Posty: 42
Pomogła: 6 razy

 #29  Wysłany: 2019-06-03, 07:36  


trev, gaba, karolinka.k, dziekuje bardzo za odp.patrycjacha, mama czuje się w miare tzn jest słaba ma trochę problemy ze "skaczącym" ciśnieniem i najgorsze jest fakt, ze ma grzybice przełyku, na którą musi brać antybiotyk i który utrudnia jej przełykanie. Ale generalnie jest samowystarczalna i jeśli chodzi o objawy choroby nowotworowej to póki co nie występują. psychicznie też nieźle, zadowolona jest głownie z tego, ze może będzie miała jakiś czas spokój od szpitali itp. A jak się czuje Twój narzeczony? Jak przeszedł tą chemię? Ostatnio od pielęgniarki słyszałam, że przejście 6 cykli chemii w przypadku tego typu nowotworu to już jej sukces, bo niewiele organizmów jest na tyle silnym by można było wziaśc aż tyle wlewów tej chemii.
 
patrycjacha 


Dołączyła: 01 Lut 2019
Posty: 90
Pomogła: 1 raz

 #30  Wysłany: 2019-06-03, 08:34  


dominit1990, moim zdaniem a takze zdaniem rodziny przyjaciól po Mateuszu w ogole nie widac choroby. Włosy mało zauważalnie sie przerzedziły. Ja to widze bo wiem ale ktos kto nie wie nie pozna ze jest w trakcie takiej choroby i takiego leczenia. Wyniki od samego poczatku ma dobre. Wspomaga sie sokiem z buraka na krew a na watrobe przyjmuje leki takie bez recepty i próby tez sa dobre a zjesc lubi i diety nie trzyma ;) Lekarz wlasnie w czwartek zapytal sie jak ocenia swój stan zdrowia od poczatku leczenie. Nie ma tej dusznosci wysilkowej, nie czuje ucisku w klatce a ja moge dodac ze nie chrapie. Psychicznie jest dobrze. Wiadomo siedzi to w glowie ale gdy minie te kilka kiepskich dni po wlewie to jest rewelacja.

Trzymam kciuki za Was, za Twoją mamę i bede zaglądać. Malo nas na tym forum i w ogole bo to rzadka choroba dlatego tak mysle o każdym komu sie to przytrafiło
_________________
patrycja
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group