DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9000
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak jajnika pT3b
marzena66

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 11365

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-09-19, 22:13   Temat: rak jajnika pT3b
Kredka131313,

Spokojnie, nie napromieniuje się, nie "wkurzy" raka. Lekarz nigdy nie zrobi badania jeśli będzie niezasadne. Na pewno wykonanie kolejnego TK jest w mamy wypadku bardziej potrzebne niż promienie które na siebie przyjmie.

Czekamy na wynik rezonansu.
pozdrawiam
  Temat: szukam nadziei
marzena66

Odpowiedzi: 274
Wyświetleń: 99976

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-09-19, 22:08   Temat: szukam nadziei
marcelina007 napisał/a:
Padło słowo coś o " troche zatartej wnęce"

Tak, węzeły o zatartej wnęce mogą świadczyć o chorobie nowotworowej ale na razie nie ma co panikować, póki nie ma ostatecznej diagnozy. Na razie jest mowa "o trochę zatartej wnęce", oczywiście trzeba to sprawdzić koniecznie dalej. Nie wyrokujmy, nie załamuj się. Trzeba będzie zrobić biopsję to nawet lepiej, będzie wtedy konkretna informacja ale na razie jeszcze jej nie ma. Trzymam kciuki żeby na strachu się to skończyło.

pozdrawiam
  Temat: Nowotwór złośliwy urotelialny - rak cewki moczowej
marzena66

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 22447

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2019-09-19, 21:54   Temat: Nowotwór złośliwy urotelialny - rak cewki moczowej
monu,
Bardzo, bardzo się czeszę, takie informacje, dają ogromną radość i nadzieję dla innych pacjentów a Wam spadł ogromny ciężar.
monu napisał/a:
Pan doktor powiedział, że po radioterapii.......

Niestety ale to prawda, skutki radioterapii mogą być latami, poza tym tato przeszedł swoje, na jedno pomogło ale skutki leczenia choroby mogą pozostać na zawsze.
Najważniejsze, że jest dobrze i oby tak dalej.

pozdrawiam
  Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
marzena66

Odpowiedzi: 119
Wyświetleń: 16051

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-09-18, 20:07   Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Janek1,
Stabilne, czy zmiany są na tym samym poziomie lub niewiele się zmieniły. Nie ma nic bardzo niepokojącego, guzki są malutkie, takie jak poprzednio, nic się z nich nie wykluło, nie urosło.
Powiększył sie trochę węzeł chłonny ale na to wygląda, że lekarz go nie opisał jakby był jakoś strasznie patologiczny, uznał go równiez na w miare stabilny.
Nie analizuj dokładnie który guzek, który wezeł, lekarz porównuje nie opisy a zdjęcia z badań i na tym porównuje. Ważne, że nic się nowego nie wykluło, wazne, że nic nie urosło, obraz stabilny czyli porównywalny z poprzednimi wynikami, jest dobrze.

pozdrawiam
  Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
marzena66

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 62293

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-09-18, 20:00   Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
Tomuś,
Nie dziwię się lekarzowi bo jak pisałam wyżej wyniki sa mocno niepokojące. Nie wiem co doradzić, otwierać mamę?, sprawdzać ponownie?, nie wiem, nie umiem pomóc. Wyniki tak jakby wskazywały na przerzut, może jakies nowe ognisko, nie wiem.

Powodzenia, już Ty najlepiej zadbasz o mamę i nie odpuścisz.
  Temat: rak jajnika pT3b
marzena66

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 11365

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-09-18, 19:56   Temat: rak jajnika pT3b
Kredka131313,
Zróbcie rezonans, jest co do obszaru typu głowa lepszym i dokładniejszym badaniem. Objawy mocno niepokojące, rzeczywiście wyglada jak udar bądź jest jakiś przerzut, którego nie widać w obrazie TK, może jakieś niedotlenienie, nie wiem, trzeba to wyjaśnić z lekarzem.

pozdrawiam
  Temat: Leczenie czerniaka Nivolumabem (OPDIVO)
marzena66

Odpowiedzi: 120
Wyświetleń: 35809

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-09-18, 19:52   Temat: Leczenie czerniaka Nivolumabem (OPDIVO)
Armands napisał/a:
Rośnie wynik bilirubiny...

A zostało to sprawdzone?, wątroba niedomaga z powodu długiego i ciężkiego leczenia?, nie ma jakiś przerzutów?, zastojów żółci?, bez powodu bilirubina nie rośnie? Może wczesniej o tym pisałeś ale nie chce mi się "przelatywać" przez cały watek.
Jak dzieje się coś z wątrobą też pojawia się opuchlizna.

Czekamy na wynik TK.

Sił dla mamy, dla dzielnej mamy.
  Temat: czerniak
marzena66

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 6700

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-09-18, 19:47   Temat: czerniak
1990,
A możesz wstawić wynik, bądź przepisać. Taki wyrwany wycinek z całego kontekstu nie ocenia się bo można źle zinterpretować.

pozdrawiam
  Temat: Guz pęcherza
marzena66

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 1876

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2019-09-18, 19:45   Temat: Guz pęcherza
Monia176,
Niech tato je co chce, nie ważne czy słodka bułka, schabowy, czy kisiel, na co ma ochotę niech po troszeczkę dziubie.
Monia176 napisał/a:
Zbiera się tam krew z pęcherza.

Niedobrze, może trzeba porozmawiać z lekarzem.
Monia176 napisał/a:
Czekamy w kolejce do hospicjum

Jak najbardziej potrzebne, bo dziś Appap pomaga a za chwilę może być ból straszny.

Trzymaj się i sił nieustająco życzę.
  Temat: Nowotwór złośliwy urotelialny - rak cewki moczowej
marzena66

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 22447

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2019-09-14, 20:43   Temat: Nowotwór złośliwy urotelialny - rak cewki moczowej
monu,

No nie są to dobre informacje ale póki nie ma ostatecznego wyniku trzeba być dobrej myśli, choć wiem, że teraz trudno o nie.

Trzymamy kciuki i czekamy na informację, życzę, żeby tylko pozytywne.
pozdrawiam
  Temat: Brak biopsji węzła wartowniczego
marzena66

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 2551

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-09-14, 20:41   Temat: Brak biopsji węzła wartowniczego
Darek73,
3 tygodnie to nie tragedia, tylko taki spory czas oczekiwania na wynik. W naszym CO, czeka się zazwyczaj 10 dni, tu trochę długie to czekanie.

Dziwi mnie też takie długie czekanie na TK prywatnie to zazwyczaj jest dość szybko ale daj sobie spokój, 3 tygodnie są do przyjęcia.

pozdrawiam
  Temat: Prośba o interpretację wyników USG i TK
marzena66

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 1006

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2019-09-14, 20:34   Temat: Prośba o interpretację wyników USG i TK
mada,
Wynik nienajgorszy, rak o niskim stopniu złośliwości (low grade, G1) i niskim zaawansowaniu pT1. Kolejny plus to linia cięcia wolna od raka.

pozdrawiam
  Temat: Dwuogniskowy rak jelita grubego
marzena66

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 12430

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-09-14, 20:16   Temat: Dwuogniskowy rak jelita grubego
marcin216,
U taty radykalne leczenie nie przyniosło efektów, dalsze mocno obciążające leczenie mogłoby tylko tacie zaszkodzić a nawet doprowadzić do najgorszego. Nie stosuje się uciążliwych terapii, które i tak nie dają efektów a wręcz mimo leczenia choroba daje przerzuty/rozsiewa się.
Leczenie paliatywne nie wyleczy ale poprawia jakość życia, czasami trzyma chorobę w ryzach dłuższy czas.
marcin216 napisał/a:
Z tego co czytałem to przy leczeniu chemią paliatywną tacie zostało 6-12 miesięcy?

Leczenie radykalne też nie daje pewności, że pacjent zostanie wyleczony, że choroba mimo leczenia nie będzie postępować, może na chwilę dać nadzieję, żeby za jakiś czas uderzyć ze zdwojoną siłą. Na prawdę w tej chorobie nie ma reguły, wszystko zalezy z jakiego stadium choroby ruszamy (kiedy wykryta), czy są przerzuty, jak silny organizm, jak szybko rak uodporni się na dane leczenie, jak jest agresywny, tutaj nie ma reguł.
Lekarz nie powie, że zostało Wam kilka miesięcy, rok czy dłużej, kazdy pacjent jest inny a te widełki to statystyka u jednych tak jest a innym udaje się ukraść tego życia więcej dla siebie.

Załatwcie skierowanie, żeby zostać objętym opieką Hospicjum domowego. W każdej chwili mogą się przydać a zazwyczaj są długie kolejki i lepiej mieć zaplecze medyczne w pogotowiu,

Dużo sił Wam życze, pozdrawiam
  Temat: Czerniak Clark II, Breslow 1 mm i co dalej?
marzena66

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 10639

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-09-14, 20:03   Temat: Czerniak Clark II, Breslow 1 mm i co dalej?
ania_mn,
Tak jak już pisałam, węzły mogłaś mieć powiększone po jakiejś infekcji, podziębienia, nie było nic patologicznego w węzłach.
ania_mn napisał/a:
prywatnie stwierdził że są powiększone i ponieważ jestem pacjentem onkologicznym powinnam skontrolować za 2 miesiące a w Instytucie ten sam wynik jest ok i kontrola węzłów za rok

Możesz dla "spokojności" zrobić sobie prywatnie badanie tych węzłów za jakieś 3-4 miesiące, będziesz spokojniesza. Lekarz z IO spojrzał na to fachowym okiem, zna Twoją historię i patrzy całościowo a lekarz w gabinecie prywatnym jak dowiedział się, że masz onkologiczne doświadczenie wolał nie brać odpowiedzialności i jak tylko zobaczył powiększony węzeł (choć nic nie opisała w nich patologicznego) to wolał nie brać odpowiedzialności i zlecił, żebyś to obserwowała.

Tak jak wyżej, zrób za jakiś czas ponowne usg, to nic szkodliwego dla zdrowia, proste badanie i będziesz spała spokojnie.

pozdrawiam
  Temat: Brak biopsji węzła wartowniczego
marzena66

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 2551

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-09-10, 19:47   Temat: Brak biopsji węzła wartowniczego
Darek73 napisał/a:
Poprzednie badanie usg jamy brzusznej było wykonywane kilka lat temu (też było w opisie o cechach stłuszczenia, ale poza tym wątroba była w normie)

Stluszczenie to nie problem, masa ludzi to ma, problem jest w tym
Darek73 napisał/a:
w lewym płacie hipoechogeniczna zmiana ogniskowa śr. 12mm; przywnękowo obszar hipoechogeniczny o wym. ok 60x10mm.

Trzeba koniecznie sprawdzić dokładnie czym owa zmiana jest, jak najszybciej TK. Może być jakiś naczyniak ale może być i przerzut. Nie ma co gdybać tylko jak najszybciej zrobić pilnie dalsze badania.

pozdrawiam
 
Strona 1 z 600
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group