1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak przełyku G1
Autor Wiadomość
kikaa43 


Dołączyła: 12 Cze 2013
Posty: 99
Pomogła: 2 razy

 #151  Wysłany: 2013-12-19, 09:51  


Witam czy może mi ktoś coś na ten temat napisać , może ktoś się z tym spotkał proszę. pozdrawiam
 
kikaa43 


Dołączyła: 12 Cze 2013
Posty: 99
Pomogła: 2 razy

 #152  Wysłany: 2013-12-28, 19:07  


Witam czy ktoś może mi coś powiedzieć o Herbsecret -vilcacora w Gdańsku pozdrawiam
 
Lucy37 


Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 343
Pomogła: 84 razy

 #153  Wysłany: 2013-12-29, 00:33  


Witaj kikaa,

a dlaczego nie zadzwonisz do Opola? Może zadzwoń, spytaj o tę metodę, skonsultuj się, ratuj się. Szukaj.

:tull:
 
JZ0509 


Dołączyła: 17 Paź 2012
Posty: 50
Pomogła: 1 raz

 #154  Wysłany: 2014-01-01, 21:04  


Witaj serdecznie, dawno nie gościłam na forum....niestety mój tata przegrał, zmarł 23 grudnia.
Nam w maju powiedzieli, że przerzuty to już nic nie beda robić, czasem lepiej jest nie szkodzić, bo niestety chemioterapia niesie też dużo złego. Najwazniejsze żeby się nie poddać i zabezpieczyć dożywianie. Jak teraz u Ciebie w tej kwestii? W Nowym Roku życze Ci wytrwałości i powodzenia, trzymam kciuki za pomyslność w walce z chorobą
_________________
XYZ
 
kikaa43 


Dołączyła: 12 Cze 2013
Posty: 99
Pomogła: 2 razy

 #155  Wysłany: 2014-01-02, 10:33  


Witaj wyraz współczucia , na razie po troszkę jem mam mieć robioną 8 01 brachoterpię zobaczymy co dalej .pozdrawiam
 
kikaa43 


Dołączyła: 12 Cze 2013
Posty: 99
Pomogła: 2 razy

 #156  Wysłany: 2014-01-04, 20:23  


Witam czy ktoś może wie co ile dni jest brachyterapia , wiem tylko że są 3 naświetlania pozdrawiam
 
kikaa43 


Dołączyła: 12 Cze 2013
Posty: 99
Pomogła: 2 razy

 #157  Wysłany: 2014-01-08, 17:02  


Witam nie bedę mieć brachyterapii tylko 5 naświetleń czy naświetlanie boli? pozdrawiam
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #158  Wysłany: 2014-01-08, 20:04  


kikaa43 napisał/a:
czy naświetlanie boli?

Samo naświetlanie nie boli.
Z czasem może się pojawić bolesność naświetlanych miejsc, ale nie są to dolegliwości znaczne
i nie wymieniane jako typowe skutki uboczne radioterapii:
Cytat:
Pierwsze symptomy szkodliwości promieniowania - takie jak nudności i wymioty, pojawiają się już po upływie od kilku godzin do kilku dni po naświetlaniu. Jest to tak zwany okres prodromalny. Po nim następuje trwający kilka dni lub tygodni okres utajenia. Charakteryzuje go brak objawów klinicznych przy toczącym się równocześnie procesie destrukcji szpiku kostnego. W obrazie krwi obwodowej następuje zmniejszenie liczby krwinek czerwonych i białych oraz płytek krwi. W tym czasie chory jest szczególnie narażony na infekcje. Po okresie utajenia rozwija się ostra choroba popromienna. Składa się na nią brak łaknienia, wysoka temperatura oraz gwałtowna biegunka, często z domieszką krwi. W najgorszym przypadku może dojść do wyniszczającego odwodnienia organizmu.
Na skórze w miejscu działania promieni jonizujących mogą wystąpić: rumień, martwica tkanek oraz owrzodzenia i przetoki.

Większość wymienionych skutków ubocznych ustępuje po zakończeniu leczenia, a prawidłowe komórki szybko się odradzają. Czas potrzebny na regenerację organizmu i odzyskanie sił zależy od ogólnego stanu zdrowia i rodzaju terapii stosowanej u danej osoby. Tak więc każdy pacjent w inny sposób będzie reagował na radioterapię.
źródło: http://chemba.w.interia.pl/radioterapia.html.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Joanna7 


Dołączyła: 07 Mar 2013
Posty: 13
Skąd: Paczków

 #159  Wysłany: 2014-02-07, 18:22  


kikaa43 co u Ciebie ? Daj znac
 
JZ0509 


Dołączyła: 17 Paź 2012
Posty: 50
Pomogła: 1 raz

 #160  Wysłany: 2014-02-08, 19:47  


Witaj, niestety nie dostawałam ostatnio powiadomień i dawno nie gościłam na forum.
Nadal uważam, że z założeniem pega nie powinnaś czekać. Tacie założyłam w ostatnim momencie. Pamietaj, że możesz mieć założonego pega a mimo to normalnie jeść jak będziesz mogła. Trzeba tylko odpowiednio pielęgmnować. Peg zakłada sie w znieczuleniu ogólnym ale przy wyczerpanym chorobą organizmie tez nie jest to leki zabieg, choc uchodzi za prosty. Nie wiem dlaczego Gliwice czekają z tym zabiegiem, wiem jednak że tylko dzięki pegowi tata nie umarł z głodu, nie tracił wagi. Nie było to łatwe ale po miesiącu od założenia cieszył się i sam potrafił wszystko pielęgnowac. Proszę porozmawiaj z lekarzem chirurgiem!
Życzę powodzenia w walce i odezwij się!
_________________
XYZ
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group