1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi zrazikowy inwazyjny
Autor Wiadomość
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #106  Wysłany: 2011-10-28, 08:48  


To może być zakażenie grzybicze (i najprawdopodobniej tak jest). Najkorzystniejsza byłaby wizyta u lekarza rodzinnego i, o ile lekarz potwierdzi grzybicę - zapisanie nystatyny w zawiesinie.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #107  Wysłany: 2011-11-03, 17:43  


Od paru dni pojawil sie nowy problem.Mama ma biegunke i bol brzucha.Nie chce isc do lekarza.Martwie sie czy to moze byc zwiazane z przerzutami czy to zwykla jelitowka.Dzis kupilam jej smecte.Jesli nie pomoze to na sile zaciagne ja do lekarza.Zaczynam sie martwic!!
 
anna53 



Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 431
Skąd: Kielce
Pomogła: 85 razy

 #108  Wysłany: 2011-11-03, 22:34  Witaj Myszko !


możesz zamówić wizytę domową dla mamy w rejonie. Jak ja się rozchorowałam to moj mąż zamówił telef domową wizytę.
Rejstratorce przez telef powiedział, ze jestem dopiero po chemii i nigdzie mnie nie będzie woził do lek w rejonie do chorych ludzi, lek musi przyjechać bo Twoja mama ma osłabiony organizm. Do mnie bez najmniejszych oporów przyjechała a i jeszcze podpowiedziała dobre rady pozdrawiam anna
_________________
anna
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #109  Wysłany: 2011-11-16, 16:52  


Prawie miesiac temu mama zakonczyla chemie i martwi sie o wlosy bo jak narazie nie odrastaja.Czy juz powinny odrastac?I jeszcze jeden problem teraz bierze tamoxsifen i twierdzi ze po chemi czula sie lepiej.Narzeka na bole kosci, problemy zoladkowo jelitowe i zaczerwienienie oczu.Czy to moga byc skutki brania tego leku czy to cos innego.Badania kontrolne ma dopiero w styczniu.Martwie sie i nie wiem co robic.
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #110  Wysłany: 2012-05-16, 10:13  


Mam takie pytanie poniewaz w kontrolnym rtg pluc wyszlo ,ze jest wszystko ok.Natomiast po tygodniu od rtg byla robiona TK ze wzgledu na bol w klatce.W opisie jest mowa o dwoch guzkach 5mm.Jak to mozliwe ,ze w rtg ich nie ma a w tk sa.Wizyta u lekarza dopiero za 2 tygodnie.W Tk nie ma wniosku sa tylko wyszczegolnione zmiany w plucach.Czy to mozliwe ze guzki urosly w ciagu tygodnia?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #111  Wysłany: 2012-05-16, 10:27  


RTG jest dużo mniej dokładnym badaniem od TK, więc w RTG guzki te mogły nie wyjść.
_________________
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #112  Wysłany: 2012-05-16, 14:54  


Najgorsze ,a moze najlepsze jest to ze nic nie pisze jaki charakter maja te guzki.Co w takiej sytuacji robic ?Jakiego badania sie domagac?Biorac pod uwage podstawowa chorobe rozne rzeczy przychodza do glowy.A z drugiej strony to czy pacjent onkologiczny powien robic rtg skoro nie wszystko w nim wychodzi.
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #113  Wysłany: 2012-05-21, 16:48  


Przejrzalam cala dokumentacje i znalazlam opis Tk klatki z marca w ktorym jest mowa tylko o zwloknieniach,natomiast miesiac pozniej byla robiona tk ze wzgledu na bol ( po mastektomii) i jest zapis ze w seg8/9 PP tuz przy naczyniach guzek 5mm i nastepny podoplucnowo ponizej 4mm.Nie ma wnioskow wiec trudno mi zrozumiec czy to moga byc przerzuty?Co w tej sytuacji robic?nadmienie ze obie tk byly robione gdzie indziej.Czy lekarz opisujacy pierwsza tk mogl nie zwrocic na te guzki uwagi?
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #114  Wysłany: 2012-05-21, 17:26  


myszka napisał/a:
znalazlam opis Tk klatki z marca w ktorym jest mowa tylko o zwloknieniach,natomiast miesiac pozniej byla robiona tk ze wzgledu na bol ( po mastektomii) i jest zapis ze w seg8/9 PP tuz przy naczyniach guzek 5mm i nastepny podoplucnowo ponizej 4mm.Nie ma wnioskow wiec trudno mi zrozumiec czy to moga byc przerzuty?Co w tej sytuacji robic?


Guzki są na tyle małe, że trudno wypowiadać się o ich charakterze, jest całkiem możliwe, że mogą być np. pozapalne.
Oczywiście przerzutów także nie można wykluczyć.
W tej sytuacji lekarz może zaproponować wykonanie ponownego TK tego samego obszaru w celu porównania.
Jeśli guzki nie ulegną zmianie (powiększeniu), wówczas prawdopodobnie zaleci dalszą obserwację.

myszka napisał/a:
Czy lekarz opisujacy pierwsza tk mogl nie zwrocic na te guzki uwagi?

Raczej powinien zwrócić uwagę, jeśli je widział, dlatego bardziej prawdopodobne wydają mi się inne możliwości:
1. Guzki te istniały i nie zostały zobrazowane przez TK,
2. Wcześniej ich nie było - ten przypadek oznaczałby, że trzeba podjąć ich dalszą diagnostykę.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #115  Wysłany: 2012-05-21, 17:36  


Jesli chodzi o nastepna TK to chyba nalezalo by troszke odczekac, czy juz zrobic?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2012-05-21, 20:23 ]
Uważam, że lepiej poczekać (do 3-6 m-cy od marca), obecnie - po 2 miesiącach - jest raczej trochę zbyt wcześnie na porównanie.

[ Dodano: 2012-05-21, 20:34 ]
Bardzo dziekuje.

[ Dodano: 2012-05-22, 10:10 ]
Mam jeszcze takie pytanie czy jesli to byly by przerzuty to daja one jakies dolegliwosci?Mama skarzy sie na bol i ucisk w klatce.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #116  Wysłany: 2012-05-22, 21:06  


Przerzuty - do płuc - mniej zaawansowane dolegliwych objawów raczej nie dają, ponieważ płuca nie są unerwione i nie ma w nich bolesności.
Mogą być odczuwalne nacieki sięgające otoczenia płuc (np. opłucna) albo znacznie rozwinięte,
które spowodują np. ucisk innych narządów, zamknięcie światła przewodów oskrzelowych (duszności) i inne podobne objawy.
Opisywane przez Ciebie dolegliwości mogą (choć nie muszą) być z tym związane.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #117  Wysłany: 2012-05-23, 07:57  


Zawiozlam plytke z badaniem do pani doktor.Ma dzis obejrzec ja wraz z radiologiem i dac mi znac.

[ Dodano: 2012-05-23, 10:35 ]
Wlasnie jestem po rozmowie z pania doktor i wiem a wlasciwie to nic nie wiem.Dowiedzialam sie to samo co z moim guzkiem ze zmiany nie sa charakterystyczne i to wszystko.Pani doktor kazala mame zapisac na wizyte we wrzesniu nic nie mowila o kontrolnej Tk.Zapytalam czy te bole i ucisk w klatce moga byc od tych guzkow powiedziala ze nie ze to bol po mastektomii.Bardzo prosze o pomoc co to znaczy ze zmiany nie sa charakterystyczne?Domyslam ze ze chodzi o to, ze nie sa charakterystczne dla przerzutu raka piersi.Ale tylko domyslam sie!
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #118  Wysłany: 2012-05-23, 11:25  


myszka napisał/a:
.Bardzo prosze o pomoc co to znaczy ze zmiany nie sa charakterystyczne?Domyslam ze ze chodzi o to, ze nie sa charakterystczne dla przerzutu raka piersi.

Masz rację. Oznacza to, że zmiany te nie nasuwają jednoznacznych wniosków co do ich charakteru.
W tej sytuacji konieczna jest dalsza diagnostyka.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #119  Wysłany: 2012-05-23, 12:36  


Jak to rozumiec dalsza diagnostyka?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2012-05-23, 13:24 ]
Np. właśnie kolejne TK, o którym wyżej rozmawialiśmy, że mogłoby zostać wykonane po kilku miesiącach od poprzedniego.

[ Dodano: 2012-05-23, 15:19 ]
Tak tez zrobimy.Mysle ze najlepszym rozwiazaniem bedzie kontrolna TK w sierpniu przed wrzesniowa wizyta u pani doktor.
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #120  Wysłany: 2012-05-26, 19:29  


Czy w mamy przypadku mozna zrobic PET CT?Czy bedzie wiarygodny w tak malych guzkach?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group