1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi luminalny A
Autor Wiadomość
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #16  Wysłany: 2018-01-26, 21:49  


bogdusia napisał/a:
Czy niedobór soli mógł spowodować obiawy z powyższego posta czyli brak sił,
wymioty, złe samopoczucie?

Tak, to co napisałaś może niedobór sodu wywoływać. Sama mam spadki sodu i nie raz zdarzyło mi się z rozklekotanym sercem albo na "odlocie" wylądować w szpitalu.
bogdusia napisał/a:
Wyczytałam że niedobór soli może być objawem raka jelita

Oj nie tylko raka jelita
Cytat:
Najczęstszą przyczyną niedoboru sodu w organizmie jest odwodnienie, czyli stan chorobowy powstały w wyniku utraty wody (a co za tym idzie - sodu) przez organizm. Do odwodnienia może dojść w wyniku nadmiernego pocenia się (np. podczas częstego i długotrwałego wysiłku fizycznego), rozległych oparzeń, wymiotów, biegunki, zapalenia trzustki oraz przedawkowania leków moczopędnych. Przyczyną hiponatremii może być także obecność w moczu substancji osmotycznych, takich jak glukoza czy mocznik, które doprowadzają do wydalania dużych ilości moczu.

Za hiponatremię mogą odpowiadać również niedoczynność tarczycy, niedoczynność kory nadnerczy, a także zespół nieadekwatnego wydzielania hormonu antydiuretycznego (ang. SIADH). Innymi przyczynami mogą być niewydolność serca, marskość wątroby oraz choroby nerek (m.in. zespół nerczycowy).

http://www.poradnikzdrowi...enie_37428.html
bogdusia napisał/a:
oraz jak podnieść poziom soli.

A jaki ten poziom w ogóle był?, trzeba to teraz kontrolować
Cytat:
Leczenie polega na uzupełnieniu niedoborów sodu w organizmie. Jednak metoda jego uzupełniania zależy od czasu trwania hiponatremii, a także od ilości utraconego sodu. Im dłużej się rozwijała, tym wolniej należy ją wyrównywać. Zbyt szybki wzrost sodu może doprowadzić do ciężkich powikłań, w tym do zespołu demielinizacji (rozpadu osłonek mielinowych w ośrodkowym lub obwodowym układzie nerwowym). W początkowym stadium rozwoju hiponatremii lekarz zwykle zaleca odstawienie płynów. Jeśli zaleci uzupełnienie niedoboru sodu poprzez pożywienie, należy pamiętać, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca spożycie sodu w ilościach nie większych niż 5 g/d.

Należy także zaznaczyć, że zwiększone spożycie sodu jest czynnikiem ryzyka rozwoju nadciśnienia tętniczego (pierwiastek ten zatrzymuje wodę we krwi, powodując podwyższenie ciśnienia tętniczego). Dlatego osoby z rozpoznanym nadciśnieniem powinny sięgnąć po gotowe płyny elektrolitowe (można je kupić w aptece). W cięższych przypadkach konieczne jest dożylne podawanie płynów nawadniających, które zawierają sód w różnym stężeniu.

Wyrównując niedobory sodu, lekarz wyrównuje także niedobory potasu.

źródło-powyższy link.

pozdrawiam
 
bogdusia 



Dołączyła: 08 Lis 2015
Posty: 484
Skąd: Warszawa
Pomogła: 35 razy

 #17  Wysłany: 2018-01-26, 21:50  


Dziękuję Missy, mama na początku lutego idzie na dalsze konsultacje.
Szepnę jej żeby wzieła skierowanie do diabetologa.
::thnx::

[ Dodano: 2018-01-26, 21:53 ]
:in_love: :flower: ::thnx:: Marzenko dziękuję .
_________________
Już razem: 30.05.2016, 07.11.2018.
Zawsze ze mną !
 
bogdusia 



Dołączyła: 08 Lis 2015
Posty: 484
Skąd: Warszawa
Pomogła: 35 razy

 #18  Wysłany: 2018-01-31, 00:08  


Wklejam wyniki badań. Proszę o ocenę.



IMG_20180130_235816.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 988 raz(y) 1,38 MB

_________________
Już razem: 30.05.2016, 07.11.2018.
Zawsze ze mną !
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #19  Wysłany: 2018-01-31, 13:45  


bogdusiu,
Generalnie wyniki są niezłe, strzałki w górę i w dół pokazują pewne odchylenia, ale nie wygląda to b.niepokojąco. W morfologii rozjechały się neutrocyty i limfocyty, tak jak w jakiejś niedużej infekcji.
Sód jest troszkę obniżony, ale nie sądzę aby wymagał sam w sobie leczenia - natomiast podejrzewam, że może to mieć związek z podwyższoną kreatyniną i to już na pewno musi zobaczyć lekarz. Niewykluczone, że to sprawka cukrzycy. Ale to moje domysły. Czy Twoja teściowa jest pod stałą opieką lekarza a propos cukrzycy?
 
bogdusia 



Dołączyła: 08 Lis 2015
Posty: 484
Skąd: Warszawa
Pomogła: 35 razy

 #20  Wysłany: 2018-02-03, 01:57  


Missy, dziękuję za odpowiedź.
Tak teściowa jest pod opieką lekarza, przyjmuje leki na cukrzycę, bada poziom cukru, pilnuje diety.
Ale wiesz jak jest martwię się o nią i nie chciałabym czegoś przeoczyć. A od świąt mama jest wciąż albo przeziębiona, albo bezsilna. Fakt jest coraz starsza, jest po radioterapii ale trzeba trzymać rękę na pulsie 😘
_________________
Już razem: 30.05.2016, 07.11.2018.
Zawsze ze mną !
 
lelijka 


Dołączyła: 28 Lut 2018
Posty: 3

 #21  Wysłany: 2018-09-02, 21:32  


Kochane, a nie lepiej udać się do Onkologa, który odpowie na Wasze pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości? :) Ja nigdy nie wnikam w wyniki badań i nie diagnozuje tego sama. Od tego jest lekarz. Mój ma do mnie bardzo dużo cierpliwości, gdyż zawsze mam dużo pytań i muszę wszystkiego się dowiedzieć. A chodzę do Profesora Mituśia ze Specjalistycznego Centrum Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w Krakowie http://chirurgia-onkologia.com.pl/ :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group