1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak nosogardła
Autor Wiadomość
Pauliśka93 


Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 134
Pomogła: 5 razy

 #16  Wysłany: 2016-05-16, 17:06  


Tez mam takie nieprzyjemne dolegliwości. Jestem już 6 lat po leczeniu. A nadal czasem mi coś "lata po gardle". Moja laryngolog mówiła, że to taka zaschnięta ropna wydzielina. Gazda ma rację, trzeba się przyzwyczaić.
_________________
https://p-a-m-p-a.blogspot.com/
 
Elaxxx 


Dołączyła: 09 Mar 2016
Posty: 10
Skąd: Warszawa

 #17  Wysłany: 2016-12-29, 09:12  


Witam,
jestem po leczeniu chemioterapii (chth neoaadjuwantowej wg programu PF) oraz radioterapii SIB IMRT . Mineło siedem miesięcy po leczenie w dalszym ciągu nie mam smaku ani węchu.Nadal zasycha mi w jamie ustnej , gdzie nadal wydziela się wydzielina (ropna ). Obecnie ma mrowienie i brak czucia w palcach prawej reki i nogi była u neurologa dostała tabletki ale bez skutku czy to minie i po jakim czasie.Mam problem stomatologiczne czy można teraz usunąć zęba (siódemka) czy ma to usunąć stomatolog czy mam się zgłości chirurg szczękowy.
Pozdrawiam
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #18  Wysłany: 2016-12-29, 09:40  


Elaxxx,
Dolegliwości związane z brakiem smaku i węchu są niestety długotrwałe - u każego wygąda to ciut inaczej. Najlepiej przejrzyj w tym dziale wątki dotyczące raka nosogardła, języka, migdałków, poczytaj o konsekwencjach leczenia i czasie ich trwania.
Drętwienia są pewnie skutkiem chemii - cisplatyna jest neurotoksyczna. Nie napiszę nic odkrywczego, potrzebny jest czas, regeneracja niestety trochę trwa...
Co do usuwania zęba to zdecydowanie powinien to być chirurg szczękowy doświadczony w leczeniu pacjentów po rth. Musisz dobrze popytać i poszukać, może zacznij od ośrodka, w którym Cię naświetlano. Tkanki miękkie i kości po rth mogą źle reagować na interwencję chirurgiczną.
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #19  Wysłany: 2016-12-29, 17:53  


Na wszelki wypadek, zanim pójdziesz do stomatologa, zrób zdjęcie panoramiczne, a od onkologa weź zgodę na przeprowadzenie zabiegu stomatologicznego w osłonie antybiotykowej - ode mnie tego wymagano...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Elaxxx 


Dołączyła: 09 Mar 2016
Posty: 10
Skąd: Warszawa

 #20  Wysłany: 2017-05-09, 10:32  


Witam serdecznie,
w czerwcu br minie roku ,gdzie zakończyła radioterapie. Ostatnio byłam u chirurga
szczękowego na kontroli zębami i okazuje się że ma do usunięcia 10 szt zębów bo nie nadają się do leczenia.Pan doktor zaproponował mi że może usunąć wszystkie 10 naraz w narkozie.
Mam pytanie, czy mogę usunąć wszystkie naraz w narkozie jak proponuje Pan doktor czy lepiej wyrywać pojedynczo.Jestem przerażona,że tyle zębów ma do wyrwania .
Z góry dziękuje za odpowiedź

Pozdrawiam serdczenie
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #21  Wysłany: 2017-06-12, 19:53  


Jeżeli pacjent nie bierze leków przeciwkrzepliwych, nie choruje na serce, nie ma cukrzycy to są wykonywane zabiegi usunięcia kilku zębów na raz. Zazwyczaj ekstrakcje kilku zębów wykonuje się w osłonie antybiotykowej a później zakłada się szwy.
Najlepiej jak przedyskutujesz ten temat z chirurgiem, bo raczej On będzie Ci usuwał tyle zębów.
Druga sprawa to narkoza, jak ją znosisz i kolejna sprawa to usunięcie tylu zębów to może być i opuchnięcie i ból po wyrwaniu no i niestety nie pojesz sobie, chyba, że papki łatwo przelatujące, to minusy.
Plusy takie, że w narkozie nie poczujesz nic, nie będziesz miała stresu i wszystko pójdzie szybko i sprawnie.

To decyzja do rozważenia z lekarzem, który będzie Ci to robił.
Współczuję bardzo.
pozdrawiam
 
Iwona M 


Dołączyła: 05 Mar 2014
Posty: 13
Pomogła: 1 raz

 #22  Wysłany: 2017-06-12, 22:00  


Możliwość usunięcia wszystkich zębów na raz jest bardzo wygodna, jak możesz to skorzystaj z tego. Mój mąż po radiochemioterapii nasady języka próbował uratować swoje zęby, ale chyba trafił na nieodpowiedniego dentystę, gdyż ten nadbudowywał ukruszone zęby, zainkasował kilka tysięcy zł, a następnie stwierdził , że teraz wszystkie należy usunąć ( 30 szt). Sam się tego nie podjął tylko skierował do chirurga szczękowego w ośrodku akademickim. Przez trzy tygodnie mój mąż jeździł po 50 km w jedną stronę, oczywiście w ramach swojego urlopu. Jedyny plus to, że zbytnio go nie bolało i ładnie się goiło no i nie musiał płacić za ekstrakcje. Dlatego chyba lepsza opcja to jednorazowy zabieg.
 
Iza-55 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 244
Skąd: opolskie
Pomogła: 50 razy

 #23  Wysłany: 2017-06-12, 23:04  


Elaxxx tutaj na forum zoi bardzo dokładnie opisała swoje problemy z zębami. Przeczytaj to proszę zanim podejmiesz decyzję. To nie jest taka prosta sprawa jak usuniesz wszystkie na raz bo może pojawić się martwica, nam lekarz powiedział, żeby jednak usuwać pojedynczo. Leczyć nie, bo to nie ma sensu, ale nie usuwać wszystkich razem. Tutaj masz link:
http://www.forum-onkologi...i-vt544,135.htm

Rok po leczeniu to bardzo wcześnie, może usuń tylko te co bolą? Nie wiem... bałabym się.

Pozdrawiam
 
 
Elaxxx 


Dołączyła: 09 Mar 2016
Posty: 10
Skąd: Warszawa

 #24  Wysłany: 2018-01-23, 11:17  


Witam,
Mam prośbę, czy możecie podać mi namiary na dobrego chirurga szczękowego ,chirurga dentystę z Warszawy lub okolice.Byłam u chirurga szczękowego,ale Pan doktor chce usuwać wszystkie razem pod narkozą .
Pozdrawiam
 
pe 


Dołączyła: 16 Cze 2015
Posty: 46
Pomogła: 2 razy

 #25  Wysłany: 2018-10-10, 10:01  


Kilka miesięcy minęło od Twojego zapytania, ale napiszę, bo może komuś innemu się przyda.

Polecam chirurga szczękowego (i stomatologa za razem) p. Aldonę Chloupek ze szpitala na Szaserów w Warszawie. Pani doktor jest ordynatorem chirurgii szczękowej w WIM Szaserów, przyjmuje też gdzieś prywatnie (chyba w LuxMedzie, ale nie tylko). Ma bardzo duże doświadczenie z pacjentami onkologicznymi, moją Mamę operowała akurat w ramach leczenia onkologicznego (rak policzka z przerzutem do węzła chłonnego podżuchwowego), ale zajmuje się też innymi tematami okolic głowy i szyi, w tym oczywiście zębami :) Bardzo kompetentny i przemiły lekarz i do tego widać, że bardzo zależy jej na pacjencie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group