1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak nosogardła nierogowaciejący
Autor Wiadomość
Daniel M 


Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 20

 #16  Wysłany: 2018-03-02, 17:54  


czas się odezwać po histopatologia wyszło nierogowaciejącego zróżnicowany. Dziwne bo żaden lekarz nie podał kwalifikacji spróbowałem sam i wyszło tak T1N1 IIB. 1.03.2018 miałem robioną maskę i tomograf 9.03 albo 12.03 będą wyniki. nie wiem dlaczego nie miałem robionej scyntygrafię kości podobno to obowiąskowe badanie przy tym typie raka? Niestety to dziadostwo rośnie jak na drożdżach jest co najmniej 50% większy niż za pierwszym TK i mam jeszcze jeden za dolną częścią szczęki, przy skręcie głowy w prawo czuje jak mnie ciągnie i boli a to tylko trochę ponad 2 miesiące.
 
Daniel M 


Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 20

 #17  Wysłany: 2018-04-06, 17:29  ciąg dalszy


Witam ponownie odświeżę troch temat. Schemat jaki dostałem to PF i 33 RTH.
22.03.18 trafiłem do szpitala miałem po 3 dniach wyjść ale stan zdrowia nie pozwolił więc zostaje w szpitalu do końca kwietnia. Parę słów o szpitalu szpital bardzo fajny presonel bardzo miły lekarze też jedzenie dobre i ilość wystarczające.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #18  Wysłany: 2018-04-10, 12:35  


Witaj Daniel M, schemat leczenia standardowy. A jak Ty się czujesz? Tzn. na jakim etapie naświetlań jesteś? Skutki uboczne już dają się we znaki? Jesteś nadal w szpitalu?
 
meteor 



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 269
Pomógł: 8 razy

 #19  Wysłany: 2018-04-14, 10:38  


Witaj.

Do którego szpitala trafiłeś?
Warszawa, Gliwice a może jeszcze inna miejscowość.
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #20  Wysłany: 2018-04-15, 19:09  


Scyntygrafia nie jest standardową metodą diagnostyczną na tym etapie. MRI i tomografia wystarczą.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Daniel M 


Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 20

 #21  Wysłany: 2018-04-17, 13:53  


schemat standartowy i już jestem po połowie naświetlań. Są dni lepsze i gorsze ale jak na razie tragedii nie ma już myślę kiedy ziem sobie pizzze albo spagetti :mrgreen: . Jestem w koperniku w Lodzi szpital polecam jest naprawdę dobry wszyscy są mili przyjazni jedzenie dobre i jesz ile możesz. Nie żałuje że wybrałem ten szpital.
 
Daniel M 


Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 20

 #22  Wysłany: 2018-04-19, 02:59  


a może ktoś mi powie po jaki czasie wraca smak i można jeść już lekko przyprawione jedzenie będę za informacieji tych którzy mieli naświetlane gardła dzięki za porady i wsparcie
 
Leśny 


Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 115
Pomógł: 4 razy

 #23  Wysłany: 2018-04-20, 08:32  


Daniel M, ze smakiem to trudny temat ja jestem już półtora roku po naświetlaniach, i niestety, smaku brak, zaczynam czuć słony i słodki lekki zapach kawy, ale są przypadki że smaki wracają po pół roku, i ty znajdziesz się w tej grupie, życzę ci wyleczenia dziada. !!!!!!! sytuację w jakiej jesteśmy trzeba pokochać i tyle !!!!
 
Daniel M 


Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 20

 #24  Wysłany: 2018-04-20, 12:15  


smak jak smak ale żeby przęłkąć normalnie będzie można będę wyobrażał sobie jakie to pyszne a może i ślimaki ziem albo inne owady jak i tak nie będę czuł co jem może po pobrubuje :mrgreen: :-D :lol:
 
Daniel M 


Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 20

 #25  Wysłany: 2018-09-23, 17:50  


Witam
Dostałem tylko 3 wlewy platyny.
15 maja 2018 wyszedłem ze szpitala w ogólnym stanie nie najgorszym oprócz szyj. Promieniowanie tak mi zniszczyło skurę że boki szyj miałem jak oskalpowane. Teraz już mogę już podkoszulkę z kołnierzykiem założyć. Ale ból szyj jeszcze jest tylko pochodzący ze środka. Smak częściowo wrócił. Z dnia na dzień czułem się lepiej ale pod koniec sierpnia się skończyło zaczeło się zgagi później penkł mi język 15x2mm a później zszedł mi na skórek z języka i to dopiero bolało nawet przy próbie picia wody jak po dwóch tygodniach trochę przeszło to wszystko nawet woda była piekielnie goszka. A teraz mam problem z lewom nerkom piasek w niej i problem z pencherzem. I powraca ucisk w lewym uchu mam nadzieje że to efekt gojenia ale nie wiem dlaczego w tomografie nie jest napisane o nosogardle lekarz powiedział że nie jest źle ale trzeba często kontrolować.



CT głowa szyja 28.08.2018 1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1000 raz(y) 343,9 KB

 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #26  Wysłany: 2018-09-23, 21:50  


Daniel M napisał/a:
ale nie wiem dlaczego w tomografie nie jest napisane o nosogardle lekarz powiedział że nie jest źle

Nic w wyniku niepokojącego nie ma.

Daniel M napisał/a:
A teraz mam problem z lewom nerkom piasek w niej i problem z pencherzem.

Na piasek niewiele pomogą ale jeśli coś dzieje się z pęcherzem/stan zapalny?, trzeba do lekarza i połykac leki.

pozdrawiam
 
meteor 



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 269
Pomógł: 8 razy

 #27  Wysłany: 2018-09-25, 09:13  


Daniel M napisał/a:
I powraca ucisk w lewym uchu


Mi ucisk w uchu towarzyszy od ponad 5 lat, czyli od zakończenia leczenia, a nawet wcześniej, zanim zostałem zdiagnozowany. Chodziłem do laryngologa który nic niepokojącego nie widział, a okazało się , że to są pierwsze objawy raka. Teraz się nasilił, więc tak łatwo chyba się go nie pozbędziesz, chociaż to jest indywidualna sprawa. Każdy organizm inaczej reaguje na leczenie.
 
Daniel M 


Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 20

 #28  Wysłany: 2019-01-11, 16:55  


Niestety problemy z prostatą i pęcherzem. Ale najdziwniejsze jest to że lekarz ze szpitala odmówił leczenia ludzi dziwne co byłem wyznaczyć się na kolejną wizytę a pani w rejestracji odmówiła zapisania lekarz leczy mnie od wyjścia ze szpitala. A czy wy chodzicie do laryngologa i onkologa czy tylko laryngologa. Zastanawiam co mam teraz zrobić.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group