1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak inwazyjny zrazikowy
Autor Wiadomość
Małgorzata_G 34 


Dołączyła: 29 Sie 2017
Posty: 35
Skąd: Wielkopolska

 #61  Wysłany: 2018-03-15, 12:56  


gaba dziękuję .A sądzisz że ta przerwa od grudnia aż do obecnej chwili może mieć znaczenie na przyszłość?Przecież hormony nadal aktywne,ja bez chemii i leków.Czy w takim raku zatrzymają miesiączkę,czy to nie ma wpływu,sądzę że pewnie dostanę ten lek co większość kobiet tamokxifen.Ja z nerwów zadzwoniłam wczoraj do tej pani koordynator i nic nie chciałą mi powiedzieć jakie leki i na ile lat że nie może,decyzje konsylium odczyta mi lekarz na wizycie? :shock:
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #62  Wysłany: 2018-03-15, 13:56  


W Twoim przypadku późniejsze włączenie hormonoterapii raczej nie ma wpływu na przyszłość.

Teraz to raczej mało ważne, ale na przyszłość: Decyzję konsylium masz prawo dostać do ręki, w moim przypadku było tak że to ja dostawałam oryginał a koordynatorka robiła sobie kopie. Masz również prawo do kopii każdego papierka z Twojej dokumentacji, tyle że trzeba o to poprosić (w gabinecie jak jest jakiś wynik) albo wypełnić wniosek o dokumentację medyczną (są takie komórki w każdym szpitalu) i wtedy dostajesz np zapis co lekarz w trakcie wizyty zapisał w dokumentacji (czasami to może być ciekawe). Ale telefonicznie to żadnych informacji nie udzielają bo nie ma możliwości sprawdzenia z kim rozmawiają. Parę razy ubłagałam o telefoniczne przekazanie wyników ale zawsze to było na zasadzie że zostawiałam nr telefonu i to do mnie dzwoniono.

Wszystkie wyniki trzymaj u Siebie i pilnuj jak oka w głowie. Są bardzo ważne i mogą okazać się potrzebne za 15 lat.
_________________
sprzątnięta
 
Małgorzata_G 34 


Dołączyła: 29 Sie 2017
Posty: 35
Skąd: Wielkopolska

 #63  Wysłany: 2018-03-15, 16:00  


jak wygląda taka wizyta u chemioterapeuty?Czy on zbiera jakiś wywiad żeby dobrać leki?Chce się przygotować.Czy jakieś badania może zlecić np.hormonalne?Od koordynatora otrzymałam wiadomość że muszę mieć opis usg "dołu".
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #64  Wysłany: 2018-03-15, 19:16  


A miałaś usg TV zrobione, czy dopiero masz zrobić, dał Ci ktoś skierowanie? Na tą wizytę przygotuj sobie głównie wszystkie pytania, to jest pierwsza wizyta, będą jeszcze następne (co najmniej raz na 3 mies) nic co będzie ustalone na tej wizycie nie jest na zawsze. To będzie długa współpraca. Raczej staraj się zrobić wrażenie "przyjaznej pacjentki".
_________________
sprzątnięta
 
Małgorzata_G 34 


Dołączyła: 29 Sie 2017
Posty: 35
Skąd: Wielkopolska

 #65  Wysłany: 2018-03-15, 21:03  


Miałam usg przed szpitalem robione i poszłam do lekarza i dał mi opis z tej wizyty.Skierowania nie miałam bo prywatnie chodzę.Czyli ja będę chodziła na kontrole do chemioterapeuty? O co taki lekarz może pytać?Ja to myślałam cały czas że oni juz mają na tym konsylium postanowione jakie leki mają dać a ja pójdę tylko po receptę. :roll:

[ Dodano: 2018-03-15, 21:07 ]
Sądzę że jeśli będzie miał dobrać leki to pytania niczym u gina?
 
Małgorzata_G 34 


Dołączyła: 29 Sie 2017
Posty: 35
Skąd: Wielkopolska

 #66  Wysłany: 2018-08-30, 21:16  


Witam ponownie.21 marca włączono mi hormonoterapie tamoksyfen i lucrin depot.W maju miałam profilaktyczną mastektomię.Obecnie Wykryto 2 guzki w tarczycy,jestem już po biopsji czekam na wyniki.Tsh,FT3,Ft4 w normie.usg tarczycy:PP 18x14x55 mm echogenicznosc niejednorodna w biegunie dolnym na granicy z cieśnią ognisko niejednorodne 10x9mm,poniżej zmiana ogniskowa 15x11x17 mm.Lp 9x8x34 mm echogenicznosc jednorodna bez zmian ogniskowych.Okoliczne węzły chłonne bez cech patologii.Czy możliwe że przy prawidłowych wynikach może wyjść rak?Zbadano mi też testosteron O,57 ng/ml (norma 0,08-0,48) ze względu na nadmierne owłosienie zbadano mi Dheas wynik 607ug/dl(norma 61-337).Te guzki wykryte były przypadkowo na kontrolnym usg piersi opowiedziałam radiologowi że mam ucisk w gardle najechał głowicą na tarczyce i zostalam poinformowana że mam iśc do endokrynologa bo jest guz.Ale to nie wszystko.Mam od dzieciaka niedomykalność zastawki militralnej,obecnie tachykardie zatokową ,zbiera mi sie płyn w osierdziu Pk 4mm PP 12mm płynu.Od grudnia schudłam 32 kg,..Zostałam poinformowana że może byc to jakiś nowotwór neuroendokrynny.Nie rozumiem wogole tego wszystkiego może po prostu hormonoterapia narobiła takiego bałaganu w moim organiźmie.Jakieś wskazówki,co robić?Mój lekarz onkolog pokierował mnie tak z sercem mam iść do kardiologa a z tarczyca do endokrynologa.Jedyna nadzieja jak pojadę na zastrzyk z Lucrinu że pani doktor z poradni chemioterapii może się mną zainsteresuje.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #67  Wysłany: 2018-08-31, 10:53  


32 kg w ciągu roku, powinnaś wziąć od lekarza POZ skierowanie do szpitala na oddział endokrynologii bo do endokrynologa to za rok się dostaniesz a to chyba ten problem, a endokrynolog w przychodni raczej nastawiony jest tylko na tarczycę i nie ma możliwości szerokiej diagnostyki
_________________
sprzątnięta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group