1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak esicy z przerzutami na wątrobę 
Autor Wiadomość
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #16  Wysłany: 2017-03-13, 11:40  


mondfa napisał/a:
Mama ma jeszcze jednego syna... I sprawa się komplikuje..

Radzę zatem zrobić naradę rodzinną ;) i przedyskutować temat, to dla Waszego (wszystkich) dobra.
Możesz bratu męża podać strony o hospicjum żeby poczytał lub chociażby namiary na nasze forum jak istotna jest pomoc hospicyjna.

Oczywiście zrobicie po swojemu, to są tylko nasze dobre rady, bo przeszliśmy/przechodzimy to wszyscy.

pozdrawiam
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #17  Wysłany: 2017-03-13, 11:51  


Rady marzeny66 i missy są naprawdę bardzo dobre. Porozmawiajcie jak najszybciej na "naradzie rodzinnej" jakie podjąć dalsze kroki. Stan załamania samopoczucia może przyjść bardzo szybko, nawet z dnia na dzień i wtedy może nie być czasu na rozważania. Musisz jakoś przekonać męża i brata męża by dali mamie i efekcie też sobie pomóc - bo naprawdę będą tej pomocy potrzebowali. nawet jeżeli wdroży się chemioterapię ( zapewne paliatywną).

Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
mondfa 


Dołączyła: 11 Mar 2017
Posty: 81
Pomogła: 1 raz

 #18  Wysłany: 2017-03-13, 13:07  


Bardzo Wam dziękuję za Wasze zaangażowanie. Narada rodzinna się odbędzie, sama ją zainicjuję, bo nie ma na co czekać.

Udało nam się umówić Mamę na konsultację do Ordynatora Szpitala Morskiego w Gdyni na środę. Mój Tata był dziś z wynikami u niego i Pan Doktor powiedział, że po wynikach niczego nie stwierdzi, musi zobaczyć Mamę i zamienić z nią parę słów chociaż. Na środę jest umówiona. Mąż ma z nią jechać. Zobaczymy, co powie. Na piątek jest umówiona do dr Zadrożnego, ale to wbrew pozorom szmat czasu, biorąc pod uwagę jak szybko robi się coraz słabsza...
W środę po wizycie chcę podjąć temat HD.
Dzwoniłam właśnie do jednego z gdańskich hospicjów. Czas oczekiwania na HD 2 miesiące i to jeszcze w optymistycznym scenariuszu, na stacjonarne 2 tygodnie...

[ Dodano: 2017-03-13, 13:08 ]
* do ordynatora oddziału onkologii, tak chciałam napisać, ale umknęło

[ Dodano: 2017-03-13, 13:09 ]
I jeszcze jedno: dzisiaj Mama czuje się dobrze :) oby jutro też tak było...
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #19  Wysłany: 2017-03-13, 13:13  


mondfa,
Sprawdź może tutaj:
http://www.hospicjum-domowe-sopot.vti.pl
 
mondfa 


Dołączyła: 11 Mar 2017
Posty: 81
Pomogła: 1 raz

 #20  Wysłany: 2017-03-13, 13:33  


U nich tylko mieszkańcy Sopotu missy, dzwoniłam właśnie.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #21  Wysłany: 2017-03-13, 14:12  


mondfa,
Nie wiem skąd jesteś ale ja mogę z czystym sumieniem polecić to hospicjum http://fundacjahospicyjna.pl/pl/o-nas jest w Gdańsku koło dawnej Akademii Medycznej. Korzystałam z Ich pomocy 2 lata temu, korzystam obecnie.
Czas oczekiwa długi, bo średnio 1-2 miesiące ale można Ich wyprosić o wcześniejszą wizytę, mają serce.

pozdrawiam
 
mondfa 


Dołączyła: 11 Mar 2017
Posty: 81
Pomogła: 1 raz

 #22  Wysłany: 2017-03-13, 14:33  


Ja mieszkam 100 km od Gdańska, w lesie :) Teściowa jest z Gdańska. Dziękuję za namiary. Zadzwonię i się dowiem jak to u nich wygląda. Jedni chcą skierowanie od razu inni dopiero w momencie wizyty lekarza. Póki co nie mamy skierowania, robię tylko rozeznanie, bo najpierw muszę to ustalić z rodziną. Mój tata prowadzi sklep ortopedyczny w Gdańsku i ma kontakty z hospicjami, może tą drogą się uda.
 
mondfa 


Dołączyła: 11 Mar 2017
Posty: 81
Pomogła: 1 raz

 #23  Wysłany: 2017-03-15, 18:25  


Teściowa po konsultacji... Lekarz powiedział, że jak jest stan zapalny - podwyższone CRP, to nie może podjąć żadnych kroków, biorąc pod uwagę jej postępujące osłabienie tym bardziej nie może pomóc... Hospicjum ogarnięte. My przenosimy się bliżej... Staram się jak najlepiej przygotować do roli, której nigdy jeszcze nie pełniłam. Dzięki obecności na forum jakoś się z tym oswajam... Chociaż i tak nie do końca wiem czego się spodziewać, a chciałabym Jej jak najlepiej pomóc....
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #24  Wysłany: 2017-03-15, 18:54  


mondfa,
Przykro mi ale niestety przychodzi w tej chorobie taki czas, że medycyna nie jest w stanie pomóc, organizm jest już na tyle słaby, że odstępuje się od leczenia i tylko leczy objawowo.

mondfa napisał/a:
Hospicjum ogarnięte.

mondfa napisał/a:
a chciałabym Jej jak najlepiej pomóc..

Bardzo dobrze, przy pomocy Hospicjum dacie radę na pewno i pomożesz. Tak jak potrafisz, tak będziesz pomagała, najważniejsze to ulżyć jeśli będą dolegliwości, robić wszystko żeby nie bolało, być, kochać, rozpieszczać to teraz najważniejsze. Hospicjum poinstruuje, wypisze leki, wszystko wytłumaczy i jak trzeba będzie to się pojawią a zabezpieczenie w postaci lekarza, który jest jak trzeba jest bardzo istotne w tej chorobie.

Jak będziesz miała pytania, pytaj, pomożemy przetrwać ten trudny czas.

Trzymaj się, sił życzę i pozdrawiam.
 
mondfa 


Dołączyła: 11 Mar 2017
Posty: 81
Pomogła: 1 raz

 #25  Wysłany: 2017-03-17, 11:30  


No i wszystko na raz... Teść miał niedawno operację na prostatę... Mama dzwoniła, że w nocy tata nie mógł oddechu złapać, jakieś duszności miał... Ostatnio jakaś wysypka mu wyskoczyła na szyi taka żywo czerwona z jednej strony, ale opanowali to i do tego jakieś przykurcze mu się robiły w lewej ręce. Dali maść Ketonal zdaje się i niby mu pomogło... Lekarka w przychodzi dała jakieś tabletki uspokajające bo mówi, że to na tle nerwowym. Tata bardzo przeżywa stan Mamy :(
Do tego mój Tata, też schorowany źle się czuje... Ma jakiś paskudny kaszel, co roku go męczy o tej porze...
Kumulacja.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #26  Wysłany: 2017-03-17, 11:37  


mondfa napisał/a:
Ma jakiś paskudny kaszel, co roku go męczy o tej porze...

mondfa napisał/a:
Ostatnio jakaś wysypka mu wyskoczyła na szyi taka żywo czerwona


Może to sprawy alergii/uczulenie?
pozdrawiam
 
mondfa 


Dołączyła: 11 Mar 2017
Posty: 81
Pomogła: 1 raz

 #27  Wysłany: 2017-03-17, 11:55  


Teść miał wysypkę, a mój Tata ma kaszel. Tata ma chore serce, ale ja też podejrzewam, że to może mieć jakiś związek z alergiami, bo co roku ta sama pora.

[ Dodano: 2017-03-17, 19:27 ]
Mama ma 40 stopni wymiotuje wyje z bólu hospicjum nie może przyjechać co mamy robić????? Nie mamy żadnych plastrów ani zastrzyków.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #28  Wysłany: 2017-03-17, 19:50  


mondfa,
Daj mamie jakiś paracetamol na zbicie temperatury i po prostu wezwij pogotowie. Powiedz, że z hospicjum nie mogą przyjechać a mama cierpi, nie daj się zbyć, doraźnie muszą pomóc.

Trzymaj się
 
joan41 


Dołączyła: 17 Sty 2017
Posty: 97
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1 raz

 #29  Wysłany: 2017-03-17, 20:26  


mondfa udało się wezwać pogotowie albo zbić gorączkę ?
 
mondfa 


Dołączyła: 11 Mar 2017
Posty: 81
Pomogła: 1 raz

 #30  Wysłany: 2017-03-18, 00:48  


Pogotowia Mama nie chciała. Mowi ze nic jej nie pomogą. Gorączka spadła po ibupromie. Mama zjadła dwa talerze zupy później, głodna była bardzo.
A Teść miał dzisiaj zawał :-( niewielki, w szpitalu leży
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group