1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Proszę o pomoc, wytłumaczenie.
Autor Wiadomość
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #106  Wysłany: 2012-11-06, 17:26  


Nie radzę tłumaczyć przez GoogleTranslate, bo wychodzą z tego takie kwiatki jak
jesaj napisał/a:
Jury jest jeszcze obecnie, w jaki sposób wspólne chemo brain jest lub jakie przyczyny są

- to tak na przyszłość :)

Termin i sama jednostka są jeszcze bardzo świeże, więc przypuszczam, że żaden lekarz / psycholog nie będzie nawet w tej chwili wiedział czy i jak to ewentualnie zdiagnozować.
Zresztą tak czy inaczej konieczna by była wizyta u ww.
_________________
 
jesaj 


Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 102
Pomógł: 4 razy

 #107  Wysłany: 2012-11-12, 12:09  


Witam, Mama się w miarę ogarnęła, chodzi , rozmawia, żartuje itp. Najgorsze jest to, że powiedziała, że nie idzie już na chemię i koniec. Co ja mam dalej z tym zrobić? Tarcewa czy cos innego.....
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #108  Wysłany: 2012-11-12, 19:15  


Co masz robić z decyzją mamy?
Mama jest dorosła, jeśli odmówi leczenia to nikt jej do tego nie zmusi. Spróbuj z nią porozmawiać.
_________________
 
jesaj 


Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 102
Pomógł: 4 razy

 #109  Wysłany: 2012-11-13, 14:58  


Rozmawiałem, wściekła sie tylko i nic więcej, a jeśli namówię ja ale tak tydzień półtora po dacie wyznaczonej przez lekarza, to tak może być? Bo termin ma na jutro , może w tydzień ja urobię.....
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #110  Wysłany: 2012-11-13, 19:18  


Zadzwoń na oddział i zapytaj, nie wiemy jakie są procedury i zwyczaje akurat u Was. Aczkolwiek raczej nie jest tak, że pacjent przyjeżdża na chemię wtedy, kiedy chce - ludzie czekają, żeby móc rozpocząć leczenie, bo nie ma miejsc, więc jak jakieś się zwalnia to zwykle szybko znajduje się na nie "chętny".
_________________
 
Terlewa 


Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 645
Skąd: Warszawa
Pomogła: 87 razy

 #111  Wysłany: 2012-11-13, 19:31  


jesaj, a nie możesz powiedzieć, że Mama osobiście musi poinformować o rezygnacji z chemii i podpisać odpowiednie dokumenty ? może na miejscu zmieni zdanie, przecież to szansa na dłuższe życie...
Nie denerwuj się, powiedz to spokojnie.....
Serdecznie pozdrawiam,
_________________
Teresa
Mąż odszedł 19.09.2011 DRP
 
jesaj 


Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 102
Pomógł: 4 razy

 #112  Wysłany: 2012-11-14, 15:29  


Rozmawiałem, bez zmian. Dzwoniłem do szpitala, odroczyli nam chemię o jeden tydzień, we wtorek idziemy do onkologa będziemy rozmawiać. Nie wiem co będzie.
 
jesaj 


Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 102
Pomógł: 4 razy

 #113  Wysłany: 2012-11-20, 11:40  


Wyniki krwi i OB, ok 25 dni po pierwszej chemii, proszę o interpretację.





krew.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1447 raz(y) 198,33 KB

ob.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1325 raz(y) 67,07 KB

 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #114  Wysłany: 2012-11-20, 18:54  


Na wynikach widać, co jest za wysokie, co za niskie.
Płytki trzeba monitorować, czy nie rosną, reszta raczej typowo po chemioterapii.
OB być może wynika z choroby nowotworowej.
_________________
 
jesaj 


Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 102
Pomógł: 4 razy

 #115  Wysłany: 2012-11-21, 16:11  


Witam, jesteśmy po wizycie u onkologa, po oględzinach Mamy jak i przeczytaniu wyników (badanie krwi tydzień po chemioterapii i teraz) stwierdził, iż Mama nie może dostać 2 rzutu chemioterapii, podobno wystąpiła neutropenia zaraz po podaniu 1 go cyklu (informowałem o tym na forum wcześniej) i podanie drugiej byłoby bardzo ryzykowne. Kazał odpocząć jeszcze 2 tygodnie, po tym czasie polecił lek o nazwie navelbine i taki Mama będzie przyjmować doustnie. Szukałem dokładniejszych danych o leku lecz nie do końca dokładne info znalazłem. Czy on działa, jakie ma skutki uboczne? Czy to dobry lek?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #116  Wysłany: 2012-11-21, 20:25  


jesaj napisał/a:
po tym czasie polecił lek o nazwie navelbine i taki Mama będzie przyjmować doustnie.

Navelbine to winorelbina, to chemioterapia.
Czyli lekarz całkowicie odrzuca zastosowany schemat i chce przejść tylko na doustną Navelbinę?
_________________
 
jesaj 


Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 102
Pomógł: 4 razy

 #117  Wysłany: 2012-11-21, 22:24  


tak powiedzial, czy nie powinno tak byc ?
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #118  Wysłany: 2012-11-21, 22:41  


O monoterapii winorelbiną kilka słów » tutaj « .
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
jesaj 


Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 102
Pomógł: 4 razy

 #119  Wysłany: 2012-11-22, 16:50  


Czy te wyniki krwi, faktycznie nie kwalifikują mojej Mamy do normalnej 2 lekowej chemii?
Czy w naszym przypadku jest szansa na otrzymywanie np. Tarcevy, wydaje mi sie ona lepszym rozwiązaniem niż winorelbina ?

Co fakt to fakt, Mama po pierwszym wlewie gdzieś 4 dni po podaniu naprawdę prawie odeszła, ja byłem w szoku, nie ruszała się, nie jadła, mało piła, 40 stopni prawie gorączka. Teraz kiedy już minęło prawie miesiąc po pierwszym wlewie dopiero wraca do siebie. Ma lekką żółtaczkę, dostaje leki na wątrobę, nadal jest słaba, ale silniejsza niż wcześniej.
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #120  Wysłany: 2012-11-22, 20:28  


Witam serdecznie jesaj.
Wybacz proszę, że nie wypowiem się na temat przeciwskazań do podania schematu chemioterapii dwulekowej, ale jest mi bardzo ciężko ocenić na ile poważne były efekty uboczne po podaniu pierwszej dawki chemii (nie mam absolutnie żadnej praktyki klinicznej), lecz
jesaj napisał/a:
Tarcewa czy cos innego.....

Chciałem powiedzieć kilka słów o tym drugim wymienionym przez Ciebie leku czyli "czycośinnego" ;) czyt. gefitinib (Iressa). Nie jestem zbyt kompetentny w tym zakresie, ale z tego, co jestem się w stanie zorientować, to jest możliwe leczenie tym preparatem w I linii przy spełnieniu pewnych kryteriów (przede wszystkim trzeba sprawdzić mutację genu kodującego EGFR) http://onkologia-online.pl/upload/9/2483/b.6.pdf Tarceva (erlotinib) jest też inhibitorem EGFR, ale w powyżej zalinkowanym opracowaniu nie ma mowy o stosowaniu jej w pierwszej linii leczenia.
Skuteczność gefitinibu i erlotinibu w pierwszej linii leczenia oceniana była w następujących badaniach klinicznych:
http://www.ncbi.nlm.nih.g...6?dopt=Abstract
http://www.ncbi.nlm.nih.g...9?dopt=Abstract
http://www.ncbi.nlm.nih.g...8?dopt=Abstract

Pierwsze z zalinkowanych badań zostało przerwane, gdyż mediana czasu do progresji u pacjentów leczonych gefitinibem była dwukrotnie większa niż u pacjentów leczonych schematem karboplatyna-paklitaxel (10.8m-ca vs 5.4m-ca). Również odpowiedź na leczenie zanotowano u dwukrotnie większego procentu pacjentów (73.7% vs 30.7%). Biorąc jednak pod uwagę wszytkie zalinkowane badania, nie można z całą stanowczością stwierdzić, że u pacjentów leczonych inhibitorami EGFR jest większa mediana czasu przeżycia (OS). Jednak, co bardzo istotne, inhibitory EGFR powodują zupełnie inne efekty uboczne (do najczęstszych zaliczamy wysypkę, zaburzenaia pracy wątroby i biegunkę) aniżeli konwencjonalna chemioterapia (mielotoksyczność).

Może zatem w świetle takich dowodów i silnych efektów ubocznych konwencjonalnej chemioterapii warto zapytać onkologa o możliwość leczenia gefitinibem już w I linii leczenia? To tylko jednak moja sugestia.

Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę dużo serca do walki!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group