1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
POGADUCHA
Autor Wiadomość
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #196  Wysłany: 2009-11-18, 20:29  


U mojej obecnie 105-letniej cioci-babci półtora roku temu jak zapadła w śpiączkę lekarze orzekli udar. Babcia była nieprzytomna przez miesiąc, wszyscy w rodzinie byli przygotowani na to co u każdego nieuniknione, a ona nomen omen "wyspała się" przez miesiąc, po czym nadal rodziną trzęsie. :mrgreen: . I śmiesznie jest jak się do niej dzwoni i pyta o zdrówko to mówi, że ona to w porządku, tylko G. (córka cioci) taka słaba że ona się musi nią opiekować wspomnę, że córka ma 83 lata!
Edi myślę że wszystko zależy od tego jak rozległy był udar.
Trzymam kciuki żeby było wszystko ok.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #197  Wysłany: 2009-11-18, 20:43  


madziorek ale masz niezłą babcie :mrgreen: tylko pozazdrościć. nasza (męża) babcia to młódka ma tylko 95 :)
 
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #198  Wysłany: 2009-11-18, 20:53  


Moja mamcia dzisiaj wyszła ze szpitala. Wszystko skończyło się dobrze dzięki nie ukrywając mojej szybkiej interwencji :) Jedynie tylko powieka troche opadła ale to jest pikuś w tym wszystkim. No ale teraz to musi bardzi na siebie uważac i przystopowac ze swoja ciężka pracą.
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #199  Wysłany: 2009-11-18, 21:03  


Edi bardzo się cieszę, że z mamą ok.

Zuza prezydent miasta w którym ciocio-babcia mieszka na jej 100-lecie zobowiązał się do dożywotniego dodatku do emerytury - 2000 miesięcznie- biedaczysko nie wiedział z kim zadziera :mrgreen: taka babcia to skarb :mrgreen:
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #200  Wysłany: 2009-11-18, 22:24  


Madziorek,to życzę ciocio-babci następnych tylu lat,niech wytrząsa z kasy prezydenckiej jak najwięcej :)
Ps.A prezydent wywiązuje się z zobowiązania?
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #201  Wysłany: 2009-11-18, 23:33  


Jusia wywiązuje się nie ma wyjścia :mrgreen: ciocio-babcia ma to na piśmie.
Skrzywdziła ich już na 120000zł :rott:
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #202  Wysłany: 2009-11-18, 23:43  


Madziorek - To ci ciocia-babcia :lol:

Edi - cieszę się, że z Mamą jest oki :)
 
agni5 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Kwi 2009
Posty: 784
Skąd: Szczecin
Pomogła: 146 razy

 #203  Wysłany: 2009-11-19, 01:18  


Taki dodatek przysługuje chyba też z ZUS-u. Mojej cioci mam zmarła w sierpniu w wieku 101 lat i odkąd skończyła setkę dostawała do emerytury co miesiąc przeszło 2000 zł. i nigdy w życiu nie była u lekarza!!!!T o była prosta kobiecina całe życie spędziła na wsi, gdzie diabeł mówi dobranoc.Umarła ze starości nigdy na nic nie chorując.
_________________
agni5
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #204  Wysłany: 2009-11-19, 10:14  


Zaraz jedę do taty chociaż na chwilkę.
I po południu na dłużej.
Właśnie wróciłam od lekarza z synkiem-gorączka dochodzi do 39,1.od dziś okropny kaszel,szeroka infekcja,szmery po lewej str,oskrzela zawalone,węzły powiększone,trzeba antybiotyk dawać-ostatni raz nawet nie pamiętam kiedy miał zapisany.
On prawie wcale nie choruje,ale jak już,to raz a porządnie.Mam nadzieję,że córeczka nie podłapie tego.Przedtem cały tydzień siedziała w domu,bo od ponad 2 tygodni ma kaszel-osłuchowo wszystko ok,ale kaszel jak był tak jest!
Nie cierpię podwyższonego okresu chorób!!!
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #205  Wysłany: 2009-11-19, 10:53  


Jusia współczuje, ja już pomału wychodzę z domowego szpitala, nie zastanawiaj się nad antybiotykiem, jak trzeba to trzeba i już. Musisz podleczyć małego, przed powrotem Tatki do domu.
Trzymam kciuki, mocno!
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #206  Wysłany: 2009-11-19, 16:25  


Edi ciesze sie ze u mamusi juz wszystko ok.

madziorek no niezła ta Twoja ciocio-babcia
madziorek napisał/a:
Skrzywdziła ich już na 120000zł :rott:

:rott: :rott: :rott:

Ja też zaliczam sie do tych co maja wiekowe babcie, moja w marcu skończy 93 lata :-D

Jusia zdrówka dla syna. Ja dopiero sie uporałam z moimi chorowitkami, po prawie dwóch tygodniach siedzenia w domu, najpierw jedno miało angine teraz drugie ale juz jestesmy na dobrej drodze. Kuruj go zeby taty nie zaraził jak wróci do domu.
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #207  Wysłany: 2009-11-19, 16:35  


dużo zdrowia dla Waszych pociech ;)
 
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #208  Wysłany: 2009-11-19, 19:00  


A tak z innej beczki to zapomniałam Wam napisać,ze lata pracowałam w ZUS-ie i trochę znam się na przepisach wiec gdyby ktoś z Was potrzebował jakieś pomocy/porady to służe pomocą :)
Znam się też trochę na ulgach i uprawnieniach dla osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawnosci i kwestią załatwiania tego wiec tez mogę coś tam podpowiedzieć.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #209  Wysłany: 2009-11-19, 19:15  


o Edi z nieba mi spadłaś :)
pytanie pierwsze: czy faktycznie istnieje taki przepis mówiący o tym, że ZUS może podbić legitymację ubezpieczeniową osobie przebywającej na zasiłku rehabilitacyjnym (płaconym po zwolnieniu z pracy przez ZUS) dopiero wtedy, gdy ZUS prześle pieniądze na dany miesiąc?

pytanie drugie :mrgreen: będę składać papiery o uzyskanie stopnia niepełnosprawności.jaką mam szansę (tak czysto teoretycznie) jako osoba chora na raka?

bardzo uprzejmie dziękuję za odpowiedź :)
 
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #210  Wysłany: 2009-11-19, 20:02  


Zufed ZUS nie podbija legitymacji ubezpieczeniowej osobie przebywającej na świadczeniu rehabilitacyjnym. Dokumentem upowazniajacym Cię do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej jest decyzja o przyznaniu świadczenia rehabilitacyjnego. Idąc do lekarza powinnaś taka decyzję mieć przy sobie bo to jest dokument potwierdzający Twoje ubezpieczenie.

Jaką masz szansę. Wszystko zależy od lekarza który Cię będzie orzekał i od tego jaki stopień niepełnosprawności spowodowała choroba nowotworowa. Próbować zawsze warto-bo to nic nie kosztuje. A naprawdę ulgi są olbrzymie. Ja mam orzeczony znaczny stopień i korzystam z tego ile mogę-łacznie ze zwrotem podatku:)
Składaj wniosek i nie zastanawiaj się :)Próba nie strzelba.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group