1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
POGADUCHA
Autor Wiadomość
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #211  Wysłany: 2009-11-19, 21:19  


no właśnie dlatego będę próbować zależy mi na ulgach.

Co do legitymacji to właśnie chodzi o to, że ja ją podbijam w ZUSie i ostatnio usłyszałam takie coś o podbijaniu dopiero po wyjściu pieniędzy z ZUSu toteż się pytam :)

Ale i tak dziękuje i pozdrawiam ;)

zuza
 
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #212  Wysłany: 2009-11-20, 09:13  


Pierwsze słysze aby ZUS podbijał legitymację osoby przebywającej na świadczeniu. Kiedy pracowałam w ZUS-ie to własnie m.in. zajmowałam się świadczeniami a potem przez rok sama byłam na świadczeniu i nie spotkałam się z taka praktyką.

Dowodem ubezpieczenia zdrowotnego jest każdy dokument, który potwierdza uprawnienia do świadczeń opieki zdrowotnej, w szczególności dokument potwierdzający opłacanie składek na ubezpieczenie zdrowotne. Dowody ubezpieczenia dla poszczególnych grup ubezpieczenia:

Osoba otrzymująca zasiłek chorobowy lub rehabilitacyjny
- decyzja o przyznanym zasiłku lub odcinek od wypłaconego świadczenia


Źródło-
Ryszard Stangierski
Dyrektor
Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego
Narodowego Funduszu Zdrowia


Zresztą przeczytaj sobie dokładnie decyzję przyznającą Ci świadczenie. W dobrze napisanej decyzji powinna być wzmianka typu-że niniejsza decyzja upowaznia do bezpłatnego korzystania z opieki medycznej i jest dokumentem potwierdzającym Twoje ubezpieczenie-albo coś w tym stylu.

Nie ma więc sensu abyś biegała do ZUS-i to co m-c podbijać legitymację...
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #213  Wysłany: 2009-11-20, 17:05  


no popatrz, to ciekawe czemu Panie w ZUSie takie głupoty mi mówiły?
Dobrze wiedzieć, nie będę latać.
A ostatnio o to głupie podbijanie książeczki było wiele szumy i nerwów, faktyczni sprawdziłam i jest napisane, że niniejsza decyzja upoważnia do korzystania ze świadczeń leczniczych.

Edi a mogę Cie wykorzystać i ewentualnie się dowiedzieć, czy jeżeli chciałabym przedłużyć ten zasiłek to na ile przed zakończeniem świadczenia muszę złożyć wniosek?Bo z tego co się orientuję, można przedłużyć na 6 miesięcy jeszcze.

bardzo ci dziękuję
 
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #214  Wysłany: 2009-11-20, 21:11  


Świadczenie rehabilitacyjne przysługuje na okres łącznie 12-stu miesięcy. Czyli jeśli miałaś orzeczone na 6 to mozesz się starać o przedłużenie .A to czy dostaniesz dwa,cztery czy też przedłużą Ci maksymalnie do pełnego roku zależy od lekarza orzecznika... Tak na m-c przed zakończeniem obecnego złóż wniosek o przedłuzenie. W tym wypadku nie musisz już składać całego kompletu dokumentów-wystarczy tylko druk N-9 wypełniony przez lekarza. A reszta odbywa się tak samo. Czyli czekasz na wezwanie na badanie do lekarza orzecznika. Orzeczenie dostajesz do ręki a potem pocztą decyzja przychodzi do domu.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #215  Wysłany: 2009-11-21, 11:30  


dzięki wielkie ale ja teraz miałam już na 12 miesięcy, nie wiem czemu mi sie wydawało, że mogę mieć jeszcze przedłużyć na 6 miesięcy.
 
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #216  Wysłany: 2009-11-21, 11:59  


Jeśli już miałaś na 12 miesięcy to więcej nie mozesz. Pozostaje Ci więc albo powrót do pracy albo składanie wniosku rentowego-o ile masz wypracowane lata.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #217  Wysłany: 2009-11-21, 12:53  


tak tak wiem dzięki edi za porady ZUSowe :) szukam pracy bo mnie niestety zwolnili podczas trwania zasiłku.
Dobrze jest mieć tu kogoś obeznanego w tych zawiłych sprawach.
 
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #218  Wysłany: 2009-11-21, 14:55  


Zuza a kiedy rozwiązali Ci ta umowę???? Zaraz na samym początku???
 
rakar 



Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 119
Skąd: OLSZTYN
Pomógł: 11 razy

 #219  Wysłany: 2009-11-21, 15:37  ZUS - informacje


Możesz w wolnej chwili skorzystać z pon. źródła informacji. Możesz też do ZUSu złożyć na piśmie zapytanie w nurtującej Cię kwestii.
http://www.zus.pl/wai/default.asp?newsgroup=1
_________________
www.rak-prostaty.pl
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #220  Wysłany: 2009-11-21, 21:27  


ja miałam zasiłek od końca stycznia a umowę rozwiązali końcem kwietnia
 
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #221  Wysłany: 2009-11-21, 21:36  


Czyli poszli po linii najmniejszego oporu i rozwiazali po tradycyjnych" 3 miesiacach...Szkoda...
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #222  Wysłany: 2009-11-21, 22:17  


edi napisał/a:
Pozostaje Ci więc albo powrót do pracy albo składanie wniosku rentowego-o ile masz wypracowane lata.

O ile nie masz lat wypracowanych to podanko o przyznanie renty w drodze tzw. wyjątku. Nie wiem jak obecnie, ale ja taką rente dostałam (i do tej pory na niej jestem, ale komisje w ZUS-ie ma co roku), bo nie miłam lat wypracowanych (lata nauki, zwolnienia lekarskie etc) nie weszły z staż, tylko w wysługę (czy jakoś tak). Pisałam pismo do prezesa ZUS-u i wyrażono zgodę na przynanie renty w drodze wyjątku.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #223  Wysłany: 2009-11-21, 22:23  


edi napisał/a:
Czyli poszli po linii najmniejszego oporu i rozwiazali po tradycyjnych" 3 miesiacach...Szkoda...


dokładnie tak, a tak lubiłam prace w tym szpitalu z moimi kochanymi maluszkami.. ale cóż, mówi się trudno.

gontcha ja do renty się nie pale, chciałabym wrócić do pracy zwłaszcza, że mam na oku coś co odpowiadałoby mi pod wieloma względami- krótsze dyżury, zero dźwigania, dobra kasa.
no ale zobaczymy
 
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #224  Wysłany: 2009-11-21, 22:42  


gontcha napisał/a:
O ile nie masz lat wypracowanych to podanko o przyznanie renty w drodze tzw.wyjątku


Tak, tylko ilu osobom chorym w Polsce a nie majacym lat pracy prezes ta rentę przyzna????
 
mral 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 466
Pomogła: 75 razy

 #225  Wysłany: 2009-11-22, 10:46  


@Edi, Gontha, Zuza,

Na rencie inwalidzkiej można podjąć pracę , nawet jeśli ma się orzeczoną całkowitą niezdolność do pracy. Ciekawa jestem jak to wygląda w przypadku renty o której pisze Gontha, tj. czy taka możliwość również istnieje ?

Pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group