DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
podejrzenie Tu
Autor Wiadomość
arawis 

Pomogła: 59 razy

#1  Wysłany: 2019-04-13, 22:08  podejrzenie Tu

Witam, piszę w tym dziale choć wiem, że za chwilę mogę trafić do tymczasowego. Ciocia, lat 70, nałogowa palaczka po skierowaniu na RTG i TK otrzymała takie wyniki:
Cytat:
:W obwodowych partiach segmentu 6 LP neciek o wym. 75x50x40 mm bez bronchogramupowietrznego, w różnicowaniu należy uwzględnić zmiany zapalne, nie można wykluczyć zmian rozrostowych. W segmencie 3 i 8 PP i 3LP guzki śr. do 4 mm do obserwacji kontroli Poza tym płuca bez istotnych zmian ogniskowych. Płyn w lewej jamie opłucnowej grubości 12 mm.. W śródpiersiu liczne powiększone węzły chłonne , przytchawicze do 29 m, podostrogowe do 22 mm, lewej wnęki do 19 mm.
CRP 12 Ciocia po świętach idzie do szpitala, ma mieć bronchoskopię. Moje pytania: Czy z tych wyników można coś wywnioskować? Ciocia miała ponoć zapalenie płuc, ale ja nie do końca w to wierzę, zwłaszcza, że na wyniku ma podejrzenie Tu. Czy bronchoskopia jest robiona w znieczuleniu miejscowym?

Ola Olka 

Pomogła: 227 razy

#2  Wysłany: 2019-04-15, 09:06  

arawis wiek, fakt że pacjentka pali, podejrzenie o zmiany rozrostowe - wszystko to są czynniki zwiękaszające ryzyko wystąpienia raka.
Narazie jest podejrzenie ale to wystarczy by była konieczność przeprowadzenia dalszej diagnostyki.

Bronchoskopię wykonuje się albo w znieczuleniu miejscowym tylnej ściany gardła, nasady języka oraz strun głosowych albo też czasami w znieczuleniu ogólnym.
Pozdrawiam serdecznie

crayzy 

Pomogła: 3 razy

#3  Wysłany: 2019-04-15, 17:00  

Arawis,
Jesteś tu nie pierwszy raz, masz już jakieś obeznanie w onkologii.
Myślę że się boisz jak każdy słysząc niepokojące wyniki i pewnie piszesz aby usłyszeć że to jednak nic złego, choć my teraz możemy Ci powiedzieć dokładnie tyle co sama wiesz😓 jest podejrzenie choroby ale aby się upewnić potrzebne są dodatkowe badania i to właśnie będzie robione.
Powiększone węzły chłonne oraz płyn wykazują że coś się dzieje.
Oczywiście, miejmy nadzieję że to tylko zwapnienia, przeziębienie lub stan zapalny🙂
Trzymam za Was mocno kciuki i myślę tylko pozytywnie o wynikach🙂
Puki nie mamy nic czarno na białym nie ma co spekulować i się nakręcać. W tej chwili jest nadzieja na zakończenie heepy endem i niech tak zostanie!!!

arawis 

Pomogła: 59 razy

#4  Wysłany: 2019-04-15, 18:26  

Bardzo dziękuję dziewczyny za odpowiedzi :) :heart: To fakt, jestem już trochę na forum w związku ze swoją chorobą, na dziale nowotworów płuc drugi raz (pierwsza historia zakończyła się źle, natomiast tam był konkretnie zdiagnozowany nowotwór). Mam nadzieję na dobre zakończenie w tym przypadku, zwłaszcza że mąż Cioci zmarł na nowotwór płuc w wieku czterdziestu klilku lat. No i mam nadzieję, na przesunięcie mojego wątku po wynikach bronchoskopii do działu tymczasowego, bo wiemy co to oznacza. Pozdrawiam i na razie się nie stresujemy, a przynajmniej ciocia się nie stresuje:) Odezwę się jak będą wyniki bronchoskpii, tudzież inne wyniki.

marzena66 
MODERATOR

Pomogła: 1705 razy

#5  Wysłany: 2019-04-16, 04:56  

arawis napisał/a:
piszę w tym dziale choć wiem, że za chwilę mogę trafić do tymczasowego.

Patrząc na wynik raczej do Tymczasowego nie "wyrzucę", choć chcę to zrobić bardzo chętnie bo wtedy wiemy, że raka nie ma.
Tutaj wynik, który wstawiłaś jest na pewno niepokojący i wymagający dalszego wyjaśnienia co zresztą już jest zaplanowane i bardzo dobrze. Na razie mamy dwie opcje stan zapalny ale i tą gorszą opcję, wynik w każdym razie nie jest ładny.

Czekamy na wynik z bronchoskopii, pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu