1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwor złośliwy ślinianki na prawym podniebieniu
Autor Wiadomość
JoannaO 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 146
Skąd: Jaworzno
Pomogła: 26 razy

 #46  Wysłany: 2012-12-11, 21:16  


Iga, zupełnie nie w temacie Twojego pytania, chciałam napisać, że życzę kolejnych, coraz spokojniejszych lat! :-)
_________________
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.
 
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #47  Wysłany: 2012-12-12, 20:15  


Iga, gratuluję wspaniałych wyników :)
U mnie było tak, że po 3 latach i przy dobrych wynikach, mam się badać raz w roku zamiast co pół roku. Tak zdecydowała moja onkolog. Oczywiście jakby coś się działo, to mam nie czekać - no ale to jasne.
Możesz napisać o tym ile kosztowało PET i ewentualnie jakie miałaś skierowanie? Może ja też bym się skusiła?
 
Iga 


Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 106
Pomogła: 11 razy

 #48  Wysłany: 2012-12-12, 21:25  


Tez bym tak chciala, kontrola raz w roku ale jednak nie moge. Ja dostalam skierowanie refundowane, czekalam 10 dni na badanie.Nie wiem jak jest teraz ale kiedys bylo tak ze mamy prawo do takiego skierowania tylko nie wiem jak czesto. Mysle ze warto sprawdzic czy wszystko w porzadku poza "obszarem operacyjnym" takze. Kiedys rozmawialysmy o diecie, polecam ksiazke Janusza Pic i Barbary Pic "Mozesz wygrac z rakiem i alergia" Moja dietetyczka ustawila mi kiedys diete podobnie do tego co ci panstwo pisza w sposob bardzo przystepny i zarazem podpieraja przepisami. A to bardzo pomaga byc konsekwentnym i wytrwale wspomagac swoj organizm w walce z tym podstepnym potworem ACC. No i masz swiadomosc ze cos robisz pozytywnego dla siebie w tej dziedzinie.
 
agalla 


Dołączyła: 04 Lut 2013
Posty: 85
Pomogła: 13 razy

 #49  Wysłany: 2013-06-03, 14:58  nowotwor zlosliwy slinianki


Iga jak sie masz? Czy rzeczywiscie jestes taka konsekwentna w swojej diecie? Myslisz ze ci pomaga jakos? Co w koncu postanowilas z tymi kontrolami? Ja tez kiedys mialam lekki kryzys ale teraz ich pilnuje. Pytam bo mamy ten sam typ nieproszonego goscia. Ale u mnie jak do tej pory wszystko ok. Pozdrawiam.Agalla
 
Iga 


Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 106
Pomogła: 11 razy

 #50  Wysłany: 2013-06-12, 14:33  Nowotwor zlosliwy slinianki


Jak na razie to pilnuje tych kontroli i nawet nie opuscilam zadnej chociaz nie bardzo mam ochote na te wizyty... Ostatnio wymusili na mnie TK zatok za ktore musialam placic bo normalnie terminy maja na koniec roku. Okazalo sie ze mam zatoki przynosowe wypelnione masa tkankowa co mnie troche zaniepokoilo.Przyjeli mnie szybko na oddzial i mialam robiony FESS. Wyniki histopatu wlasnie przyszly i mowia ze to przewlekle zapalenie zatok(rhinosinusitis chronica) czyli na szczescie gad ACC sie nie ujawnia i oby tak dale!!!! A dieta o ktora pytasz to tak naprawde moja pasja.Ostatnimi laty duzo jadalam (a to ciezka praca dla niejadka jak ja) zeby powrocic do mojej wagi i prawie mi sie udalo i wreszczcie nie slysze juz komentarzy ze wygladam jak kosciotrup.
 
karrab 


Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 36
Pomogła: 3 razy

 #51  Wysłany: 2013-06-12, 15:28  


hej Iga,

Bardzo dobrze ze pilnujesz kontroli i sie badasz.
Moja mama miala raka migdalka i po 2 latach od wyleczenia nastapil przerzut do pluc. Niestety klatka piersiowa byla bada raz w roku i przerzut zostal wykryty pozno, guzy maja po 5 cm.
Takze jak najbardziej badz czuja i nie odpuszczaj kontroli.

Piszesz ze udalo Ci sie przybrac na wadze. Czy moglabym prosic Cie o szczegoly twojej diety. Co jesc zeby waga wzrosla? Mama zaczela dzis chemie ale wazy tylko 48kg. Jest to bardzo niska waga , szczegolnie na poczatek leczenia.
Bede bardzo wdzieczna za wszelkie porady w tym temacie.

Dziekuje i pozdrawiam.
Karina
 
Iga 


Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 106
Pomogła: 11 razy

 #52  Wysłany: 2013-06-12, 15:47  Nowotwor zlosliwy slinianki


karrab u mnie to przybieranie na wadze trwalo 3 lata; tak wiec to nie jest takie proste ale wierze ze z czasem twojej mamie uda sie tez przybrac na wadze tylko trzeba cierpliwosci i konsekwencji. Wyslalam ci PW.
 
agalla 


Dołączyła: 04 Lut 2013
Posty: 85
Pomogła: 13 razy

 #53  Wysłany: 2013-11-08, 18:51  Nowotwor złośliwy ślinianki na prawym podniebieniu


Iga jak sie masz? Czy wiesz moze jakie sa przepisy prawne co do czestosci kontroli dla osob z ACC po 5-ciu latach po operacji? Ja chce miec kontrole raz w roku ale moj dr sie nie zgadza i musze co 6 miesiecy sie pokazywac. Pytam bo tylko ciebie znam z ACC na forum.
 
agalla 


Dołączyła: 04 Lut 2013
Posty: 85
Pomogła: 13 razy

 #54  Wysłany: 2014-06-30, 14:35  


Iga,jak sie masz? Coś zamilkłaś. Chodzisz dalej regularnie na kontrole,jak często je masz teraz? U mnie wszystko dobrze,kontrolki mam jednak 2 razy w roku. Pozdrawiam!
 
Iga 


Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 106
Pomogła: 11 razy

 #55  Wysłany: 2014-07-07, 16:13  


Jak do tej pory u mnie wszystko ok. Chodze na kontrole co 3 miesiące ale bardzo mnie one jakoś stresują bo lekarze zaczeli mnie straszyć że po tylu latach wkraczam w niebezpieczny okres gdzie rak może sie znów ujawnić bo ten rodzaj tak ma. I to mi mówią już za każdym razem a niedługo znów mam mieć badanie kontrolne. Pozdrawiam!
 
agalla 


Dołączyła: 04 Lut 2013
Posty: 85
Pomogła: 13 razy

 #56  Wysłany: 2014-07-15, 08:32  


Mysle ze wszystko bedzie ok, daj znac. Ja mam badania za miesiąc. Trzymaj sie!
 
Iga 


Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 106
Pomogła: 11 razy

 #57  Wysłany: 2014-08-01, 22:43  


Miałaś racje Agalla! Dziś otrzymałam wyniki TK i RTG i wszystko jest ok!!! Walizka spakowana, jutro lecę na wakacje i zapominam o raku...

http://www.youtube.com/watch?v=-IzQWXPI8mA
 
agalla 


Dołączyła: 04 Lut 2013
Posty: 85
Pomogła: 13 razy

 #58  Wysłany: 2014-08-06, 09:07  


To wspaniała wiadomość,cieszę się bardzo!!! Dobrego wypoczynku życze! Ja tez wkrótce bede mieć badania a twoje dobre wyniki dają mi nadzieje, i już mniej sie denerwuje.
 
agalla 


Dołączyła: 04 Lut 2013
Posty: 85
Pomogła: 13 razy

 #59  Wysłany: 2015-09-10, 21:48  Nowotwor złośliwy ślinianki na prawym podniebieniu


Iga; jak sie masz? Robiłaś już badania kontrolne? Ja właśnie czekam na swoje wyniki; troche się denerwuje, chociaż RTG płuc jest dobre. Jak sobie radzisz dalej z dietą? Nosisz dalej protezke czy już wyrzuciłaś?
Daj znak życia, pozdrawiam!!!
 
Iga 


Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 106
Pomogła: 11 razy

 #60  Wysłany: 2015-09-11, 12:50  


Tak,robilam rtg pluc,TK i PET CT i wszystko onkologicznie jest OK! |happy|
Protezke mam już kolejną ale zupełne nie moge się do nich przyzwyczaic, przeszkadzają mi tj. ten metal i plastyk to takie obce ciało co "ciągle tam jest i jest..."
Dalej cwicze mięśnie według skryptu logopedycznego co mi pomaga mowić wyrażniej.
Diete mam dla jarosza (jestem nim od 20 lat) i także anty-rakowa korygowaną w zależnosci od wyników badań krwi i innych. Ale wage 51kg udaje mi sie utrzymywać i jest super bo nie strasze swoim wyglądem już ale z kolei ciagle słysze komentarze w stylu co pani robi że taka jest szczupła. Jakoś "kłuje w oczy" niektóre osoby o większych gabarytach, co nie jest za miłe.
Na kontrolki biegam bo rodzina "trzyma" ręke na pulsie i nie moge nie iść...
Daj znać jak twoje badania i reszta. Pozdrawiam!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group