1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwor złośliwy ślinianki na prawym podniebieniu
Autor Wiadomość
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #31  Wysłany: 2010-03-18, 18:16  


Iga, to super! Wyobrażam sobie Twoją ulgę :)
 
bea 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2009
Posty: 81
Pomogła: 18 razy

 #32  Wysłany: 2010-03-18, 22:43  


:bravo" , :bravo"
_________________
pozdrawiam-bea
 
Iga 


Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 106
Pomogła: 11 razy

 #33  Wysłany: 2010-03-19, 12:18  Iga


Dziekuje! To rzeczywiscie chwilowa ulga po tym calym ogromnym szoku! Ale tez jestem realistka, chociaz pelna nadziei... ze to dopiero poczatek tej walki. Za to w domu znow choroby; to jakas paskudna infekcja oskrzeli ktora szybko przetwarza sie w zapalenie pluc, antybiotyki nie dzialaja. Wszyscy chorzy oprocz... mnie, na razie! Ja jak zwykle stosuje olejek pichtowy i mysle ze on mnie duzo wspomaga. Zawsze bylam i jestem zwolenniczka medycyny naturalnej bo mi pomaga.
 
Iga 


Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 106
Pomogła: 11 razy

 #34  Wysłany: 2010-04-01, 12:54  Iga


Bylam do kontroli i otrzymalam tez pozostale wyniki histopatologiczne. Sa rowniez dobre, bez nacieku raka. Co za ulga! Ale mam infekcje wiec musialam biec do laryngologa. Dostalam antybiotyk, ktory znow mnie oslabil. Spalabym non-stop. Niestety nie moge bo duzo pracy czeka aby przygotowac swieta. A propos Swiat Wielkanocnych to zycze wszystkim aby byly wspaniale, pelne milosci i ciepla rodzinnego oraz duchowego!!!
 
Iga 


Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 106
Pomogła: 11 razy

 #35  Wysłany: 2010-04-29, 14:23  Iga


Bylam do kontroli, USG szyi dobre, bez zmian. Niczego podejrzanego lekarz chirurg tez nie zobaczyl wiec sie ucieszylam. Jestem w trakcie robienia protezki stalej na protetyce i mam takze fizjo. Do tego biegam znow do mojego dentysty wiec tych spotkan wszystkich tygodniowo mam kilka. Musze tez isc na kontrole do laryngologa, te szumy w uchu nie ustepuja jednak i gorzej slysze. Relaksuje mnie praca w ogrodzie i piekna pogoda i wreszcie mam wiecej energii; chyba sie "obudzilam z tego koszmarnego snu zimowego"...
i oby nigdy nie wrocil!
 
bea 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2009
Posty: 81
Pomogła: 18 razy

 #36  Wysłany: 2010-04-29, 16:15  w "sprawie ucha";-)


Iga! Ja po operacji ganiałam po laryngologach z powodu uczucia wypełnienia połowy głowy i znacznie pogarszającego się słuchu. Nie słyszałam tego, co normalnie powinnam, za to otaczało mnie bogactwo dźwięków, których zwykle się nie słyszy, np. podczas mycia włosów woda przelewała mi się przez środek głowy niczym wodospad.
Co lekarz to inna diagnoza- a to blizna wrasta, a to trąbka słuchowa uszkodzona i takie tam...
Wreszcie trafiłam do pani doktor , która stwierdziła , że trąbka słuchowa została podrażniona w czasie operacji i jest obrzęknięta. Przepisała sterydy i już po 4 tabletce poczułam ulgę. Nie masz pojęcia jak się cieszyłam.Wreszcie zaczęłam normalnie funkcjonować.
Może u Ciebie tak samo?

[ Dodano: 2010-04-29, 16:17 ]
aaa, pamiętasz, pisałam Ci o tym zaraz na początku wątku;-)
_________________
pozdrawiam-bea
 
Iga 


Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 106
Pomogła: 11 razy

 #37  Wysłany: 2010-04-29, 22:12  Iga


Bea. jak dlugo musialas brac te sterydy? Bo ja sie naturalnie ich boje...czy mialas jakies efekty uboczne jak do tej pory?
 
bea 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2009
Posty: 81
Pomogła: 18 razy

 #38  Wysłany: 2010-04-30, 10:34  


Brałam Metypred w niewielkiej dawce, przez tydzień dwie tabletki, potem przez tydzień jedną, kolejny tydzień pół, a na końcu 3x pół co drugi dzień.
To poczucie wypełnienia głowy zaczęło mijac bardzo szybko, słuch też wrócił do normy po około 10 dniach, ale tabletki wzięłam zgodnie z zaleceniem.
Też unikam sterydów, ale czasem trzeba;-)
PoZDRÓWKA!
_________________
pozdrawiam-bea
 
Iga 


Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 106
Pomogła: 11 razy

 #39  Wysłany: 2010-07-15, 16:31  Iga


Zrobilam badania kontrolne, wyniki sa dobre. Poprosilam tez o badanie histopat. i pobranie wycinkow; wyniki sa dobre i wielka ulga! Szum w uchu ustal, slysze juz normalnie. Badanie sluchu wykazalo nieznaczne obnizenie sluchu w prawym uchu. Ale przedtem nic nie slyszalam wiec jak sluch wrocil to to obnizenie juz mnie nie martwi. Obeszlo sie bez sterydow. Bylam na oddziale laryng.; badanie fiberoskopowe nie wykazalo nieprawidlowosci. Sugerowano mi wizyte u alergologa. Ale ja mam juz serdecznie dosyc; pora na wakacje. Pozdrawiam serdecznie wszystkich ktorzy tu jescze zagladaja!
 
Iga 


Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 106
Pomogła: 11 razy

 #40  Wysłany: 2011-03-02, 14:26  nowotwor slinianki.


Minal rok od mojej operacji(ACC slinianki); mialam duzo wizyt i badan robionych, bylam czestym gosciem w przychodni czasami nawet 3-4krotnie w miesiacu, niemowiac o innych lekarzach.
Wyniki badan kontrolnych TK, usg, rtg sa prawidlowe i bardzo sie ucieszylam! Natomiast ciagle jeszcze nie moge oswoic sie z proteza korekcyjna... no i cala higiena jamy ustnej zabiera duzo czasu. Moj glos sie poprawil ale ciagle jeszcze robie cwiczenia logopedyczne. Szczeke zwichrowana tez mam juz skorygowana i tylko musze pamietac o cwiczeniach co nie zawsze mi sie udaje. Ale najwazniejsze ze jest dobrze. Pisze to ku pokrzepieniu serc tych ktorzy moze uslysza podobna diagnoze jak ja rok temu.
 
kama 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Gru 2010
Posty: 537
Skąd: Poznań
Pomogła: 87 razy

 #41  Wysłany: 2011-03-02, 15:47  


Iga,
trzymam kciuki
potrzebujemy tu takich dobrych wiadomości
pozdrawiam serdecznie
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #42  Wysłany: 2011-03-04, 22:21  


Iga to świetna wiadomość :)
Cieszę się, że wszystko jest OK i oby tak dalej :)

Czy w rozpoznaniu histopatologicznym masz carcinoma adenoides cysticum?
Jeśli tak, to miałyśmy ten sam typ.
_________________
mamanel
 
Iga 


Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 106
Pomogła: 11 razy

 #43  Wysłany: 2011-03-07, 13:14  rak slinianki


Moj doktor powiedzial mi ze z jego statystyk wynika ze przezywalnosc w okresie pierwszych 5-ciu lat wynosi 75% a najwiecej wznow tego skorupiaka pojawia sie w okresie od 8 do 10 lat po operacji. Ja mialam operacje radykalna i wszystkie badania wykazaly dobre wyniki. I oby nigdy nie wrocil ten koszmar!
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #44  Wysłany: 2011-04-09, 21:30  


Tak, faktycznie takie są statystyki. Moja lekarka dodała, że zdarzają się przerzuty do płuc np. po 20 latach od wycięcia zmiany pierwotnej i dlatego trzeba regularnie robić badania praktycznie do końca życia.
Nie mam nic przeciwko robieniu tych badań kontrolnych nawet przez następnych 50 lat ;)
Mam nadzieję, że i Ty i ja mamy już chorobę z głowy!

Pozdrawiam,
mamanel
_________________
mamanel
 
Iga 


Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 106
Pomogła: 11 razy

 #45  Wysłany: 2012-12-11, 20:47  ACC podniebienia


U mnie minelo wlasnie 3 lata od pojawienia sie ropniaka na dziasle. Mialam radykalna operacje a poniewaz wyniki histopat byly dobre uniknelam chemii i radio. Robie regularnie badania i jest OK. Teraz zafundowalam sobie rowniez PET-TK aby sie upewnic czy cos zlego sie nie dzieje w innych okolicach. Wyniki sa dobre; wszystko w porzadku,nie ma wznowy ani przerzutow. Tak sie zastanawiam czy teraz nie moglabym zrobic sobie co najmniej polrocznej przerwy w tych wszystkich badaniach bo juz chyba dosyc duzo tego naswietlania, w tym roku mialam jeszcze dwa razy TK, Usg, przeswietlenia pluc. Jak myslicie?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group