1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nerczak
Autor Wiadomość
Beatabrsc 


Dołączyła: 02 Lut 2017
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2017-02-02, 13:41  Nerczak


Witam,

u syna lat 5, wykryto guz nerki nerczaka.
Leczony jest w Katowicach, gdzie ustalono standardowo 4 chemioterapie i operację usunięcia guza z nerką.
Jesteśmy po 3 chemii, 4 chemia została przełożona ze względu na silną alergię u syna.

Syn obecnie zażywa Contrahist i stąd moje pytanie ponieważ w tym samym czasie jesteśmy umówieni na wizytę we Wrocławiu, u prof. onkolog i u prof. chirurga w celu dalszego leczenia.

Moje pytanie brzmi czy 4 dawkę chemii może przyjąć we Wrocławiu?
Czy są jakies formalności do spełnienia?

Zdecydowałam się na Wrocław ponieważ W Katowicach usuwają całą nerkę a we Wrocławiu tylko guz lub część nerki.
Muszę mieć pewność że zrobiłam wszystko co mogłam aby nerkę uratować.

Bardzo dziękuję za odp.
serdecznie pozdrawiam
 
Beatabrsc 


Dołączyła: 02 Lut 2017
Posty: 2

 #2  Wysłany: 2017-02-03, 10:37  Nerczak


Witam
07.01 u syna, 5 lat, wykryto guz nerki nerczak. Syn leczony jest w Katowicach. Plan leczenia 4 chemioterapie i zabieg nefrektomii. Chemioterapia raz w tygodniu. Obecnie syn jest po 3 chemii, 4 chemia została przełożona o kilka dni ponieważ syn dostał silnej alergii. Podejrzewamy alergie po podaniu nutri drinku. Dzisiaj mija 8 dzień od ostatniej chemioterapii i tutaj moje pytanie czy taka przerwa może spowodować jakieś negatywne skutki w leczeniu guza? Jak długo chroni ostatnia chemioterapia? Dziękuje za odp.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #3  Wysłany: 2017-02-03, 18:13  


Beatabrsc napisał/a:
czy taka przerwa może spowodować jakieś negatywne skutki w leczeniu guza? Jak długo chroni ostatnia chemioterapia?

Tu nie ma rozważania ile chroni ostatnia chemioterapia. Przede wszystkim żeby chemię otrzymać muszą być dobre wyniki i dobry stan pacjenta, jakkolwiek przy tej chorobie to dziwnie brzmi ale stan pacjenta musi być dobry żeby otrzymał kolejny kurs chemii i to jest najistotniejsze. Podanie chemii jak są kiepskie wyniki czy tak jak w przypadku Twojego syna alergia mogłoby poczynić straszne skutki uboczne ze śmiercią włącznie więc przełożenie chemii o parę dni nie spowoduje jakiś strasznych szkód.

Pewnie, że lepiej jak wszystko idzie sprawnie i zgodnie z terminarzem ale bardzo często zdarzają się przesunięcia chemioterapii ze względu na stan pacjenta.
Spokojnie do dwóch tygodni nie powinno być problemów.

Bardzo mi przykro, że tak małe dziecko musi przechodzić tak ciężką chorobę.
Dużo siły Ci życzę, witam na forum i pozdrawiam serdecznie.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #4  Wysłany: 2017-02-04, 13:00  


Beatabrsc,
Chemia może być podana w momencie, gdy syn będzie pacjentem danej kliniki - czyli konieczne są wszelkie uzgodnienia "papierowe": historia choroby, karty leczenia, wyniki. Jeżeli ośrodek wrocławski zamierza podać tę samą chemię to nie powinno być problemów z kontynuacją schematu.
Rozumiem, że badania obrazowe pokazują szansę na leczenie oszczędzające nerkę?
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #5  Wysłany: 2017-02-05, 18:12  


Beatabrsc,
Rozumiem, że chciałabyś mieć pewność, że zrobiłaś wszystko, co w ludzkiej mocy, żeby było jak najlepiej, tylko uważaj, żeby ratując nerkę nie stracić dziecka... Zdaje się, że usunięcie guza wraz z nerką pozostaje póki co najlepszym leczeniem, a operacje oszczędzające wykonuje się w przypadku nerczaków występujących obustronnie...
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group