1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Mięsakorak jajnika zaawansowany
Autor Wiadomość
Midi90 


Dołączyła: 02 Lut 2017
Posty: 32
Skąd: Rzeszów

 #76  Wysłany: 2017-03-28, 14:35  


Hej Asia, co do włosów to chyba kwestia indywidualna. Mojej mamie 2 tygodnie po 1 chemii zaczęły wypadać dosłownie garściami, ogoliłam ją na łyso i zakupiłyśmy perukę i chustki. Chyba naprawdę różnie to bywa, bo spotkałyśmy się z paniami, którym wypadały dopiero po 3-4 chemii.

Moja mama jeśli chodzi o buzię używa kremu Sylveco krem brzozowy z betuliną. Poleciła go nam jedna z pań, która leczy się już dłużej i mama jest bardzo zadowolona. Jeśli chodzi o całe ciało to mama używa takiego balsamu jak zwykle, oliwkowy Ziaja, nie ma z resztą (odpukać) jakiś skórnych problemów.
_________________
"bądź odważny gdy rozum zawodzi bądź odważny
w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy"
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #77  Wysłany: 2017-03-28, 17:46  


Asia0309 napisał/a:
Mama troche lepiej po pierwszej chemii, nie bierze nic przeciwbólowego ale za to zaczęła troche czuć dziwnie stopy i nogi.
Takie objawy to może być polineuropatia (uszkodzenie nerwów obwodowych) wywołana leczeniem chemioterapią.
Objawami są zaburzenia czucia na obwodowych częściach kończyn (dłonie i stopy), mrowienie, uczucie zmarzniętych rąk i stóp, osłabienie siły mięśniowej. Pomocne może być podawanie witamin z grupy B (z wyjątkiem B12). Większość tych zaburzeń jest odwracalna i ustępuje samoistnie po zakończeniu leczenia.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Asia0309 


Dołączyła: 03 Lut 2017
Posty: 46
Pomogła: 1 raz

 #78  Wysłany: 2017-03-29, 14:13  


Mamie daje witaminę b i k wiec moze o pomoze oprócz tego chce jej robic koktajle oprócz tych które pije z butelki czyli jednodniowe buraki. A czy Wasze mamy miały problem ze spaniem? Tak sie zaczęli odkąd nie bierze dorety przeciwbólowej.

A nie pojarzycie czy jakies kremy były zakazane podczas chemii?
 
asionka 


Dołączyła: 24 Mar 2017
Posty: 2
Skąd: Wrocław

 #79  Wysłany: 2017-03-29, 16:50  


Moja Mama niestety miała po operacji i chemioterapii spore problemy ze snem. Lekarz przepisał Imovane i pomogło. Bierze te tabletki tylko tydz po chemii, później wszystko wraca do normy.
 
Asia0309 


Dołączyła: 03 Lut 2017
Posty: 46
Pomogła: 1 raz

 #80  Wysłany: 2017-04-07, 10:21  


Mama w przyszlym tygodniu bedzie miala 2wlew, ale pytanie jak to bedzie wygladalo po 3. jesli go dostanie 5.05 to kiedy najwczesniej moze miec zrobione markery i tk. No i jak szybko od ostatniej chemii moze vyc poddana ponownej operacji?

pytam bo 21.05 mam wyjazd sluzbowy i nie wiem co mam zrobic bo bedzie on na tydzien czasu za granica. Chcialabym byc przy niej podczas operacji ale czy jest to czasowo mozliwe?
 
Madzia 38 


Dołączyła: 19 Lis 2016
Posty: 87
Pomogła: 7 razy

 #81  Wysłany: 2017-04-08, 05:28  


Musisz zapytać na oddziale jak będzie na drugiej chemii,mogą zrobić koniec maja gdyż leki jeszcze działają ,robią tk 21 dni po chemii.
 
sylwia 67 


Dołączyła: 25 Lut 2017
Posty: 33
Pomogła: 1 raz

 #82  Wysłany: 2017-04-11, 18:42  


Mojej teściowej pomaga olej kokosowy. Włosy wypadły u Niej po którymś wlewie z kolei. Wolała sama ogolić głowę, bo sypiące się wszędzie włosy(poduszka , ubrania, grzebień) byyły przykre dla Niej, Szybko szukałyśmy peruczki i chustki na głowę, bo marzła .
 
Asia0309 


Dołączyła: 03 Lut 2017
Posty: 46
Pomogła: 1 raz

 #83  Wysłany: 2017-04-21, 22:51  


Wiyam, pomyslalam ze zaktualizuje watek. Mama po 2 wlewie. Nie byli az tak zle, tylko bole ,,od dolu’’ i bole nog tak ze az chodzic nie mogla. Juz troche lepiej ale zaniepokoil nastwardy brzuch i jakby znow wiekszy. Czy to mozliwe ze woda znow sie zbiera?
po 1 chemii widoczne wypuklenie na brxuchu, czyli tam gdzie guz byl, zniknal. Mama normalnie dostala talii. Co to moze oznaczac ?

na 3.05 planowana 3 chemia. Potek tk i markery. Na 16.05 wizyta u dr Emericha.

Walczymy dalej!
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #84  Wysłany: 2017-04-22, 10:57  


Asia0309,
Wodobrzusza, czyli podpuchnięty, zwiększający się brzuch mogą powracać, nawet wtedy kiedy zostanie płyn odbarczony i tak może to wcześniej czy później powrócić.

tutaj poczytaj proszę'
http://www.onkonet.pl/dp_oppal_wodob.php

pozdrawiam
 
nana1 


Dołączyła: 17 Gru 2012
Posty: 92
Skąd: Białystok
Pomogła: 29 razy

 #85  Wysłany: 2017-04-23, 11:06  


Asiu, nie mam doświadczenia akurat z tym rodzajem raka, ale wydaje mi się mało prawdopodobne, by w trakcie chemioterapii I rzutu narastała woda. Tak najczęściej dzieje się już w terminalnej fazie choroby, kiedy żadna chemia już nie działa. Może to są zwykłe zaparcia i nagromadzone w jelitach gazy. To zdarza się często po wlewie, sama chemia, a szczególnie leki przeciwwymiotne mogą spowodować mega obstrukcję i dolegliwości bólowe.
_________________
nana1
 
Asia0309 


Dołączyła: 03 Lut 2017
Posty: 46
Pomogła: 1 raz

 #86  Wysłany: 2017-05-06, 22:14  


Witajcie, mama wlasnie jest po 3 chemii. Dzisiaj pierwszy raz wymioty, mimo ze wiem ze mama walczy to jej glos przez telefon scial mnie z nog :() to silka kobieta, zatrujemy ale bol to bol.
16.05 Idziemy di dr Emericha a 17.05 tk sprawdzajace i dalsza decyzja czy bedzie operacja. Mama tak bardzo w nia wierzy.. ja tez oczywiscie, ale sie boje. Obywa sie bez plastrow tylko albo az bierze dorete przeciwbolowa.

Trzymajcie kciuki za dobre markery i tk !!
 
Asia0309 


Dołączyła: 03 Lut 2017
Posty: 46
Pomogła: 1 raz

 #87  Wysłany: 2017-05-09, 20:09  


Czy ktos z Was bądz waszych bliskich spotkał się z grzybicą podczas chemioterapii ? Jak ona się objawia? Chodzi mi głównie o grzybice w jamie ustnej....
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #88  Wysłany: 2017-05-09, 21:23  


Jak najbardziej zdarza się i to dość często.
poczytaj tutaj http://www.jestemprzytobi...rapii.-112.html

pozdrawiam
 
Asia0309 


Dołączyła: 03 Lut 2017
Posty: 46
Pomogła: 1 raz

 #89  Wysłany: 2017-05-31, 20:06  


Witam ponownie, mama juz po trzech chemiach, 12.06 bedzie operacja, mam nadzieje ze wytna wszystko. Pptemzaplanowale sa kolejne cykle chemii a dokladnie 6.

czy to nie jest za duzo? po 3 mama ma problem z czuciem w konczynach mgle przed oczami i ogolnie jest slaba, to co bedzie dalej, czy da rade? czy to normalnie leczenie?
 
Asia0309 


Dołączyła: 03 Lut 2017
Posty: 46
Pomogła: 1 raz

 #90  Wysłany: 2017-06-12, 21:48  


Witajcie,
Mama kilka pytan gdyz mama jest wlasnie po drugiej operacji. Po pierwszej rozmowie z lelarzem otrzymalam info ze wuciety zostal guz przy jajnikach po prawek stronie, guz torbielowaty po lewej, guz przy sledzionie, oczywiscoe macica, jajniki, przydatki, uwolnionyzostal pecharz i jelita. Mama jednak nie wyrazila zgody na stomie i pozostal plaski guz na krezce jelita cienkiegp. Lekarz jednak napomknal ze nie widzial chirurgicznych podstaw do stomii. Nie wiem czy dobrze go zrpzumialam ale czy wspominalby ze mama nie wyrazila zgody nato?

Powoedzcie mi czy chemia moze zabic tego raka na tej krezce?
Czy konieczna bedzie operacja kolejna?
kazali czekac znow na wynik histo ale po co?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group