1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
JustynaS1975 - komentarze
Autor Wiadomość
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #3421  Wysłany: 2012-07-26, 21:36  


Hej Justynko
Twoje wpisy emanują wyjątkową energią,oczywiście bardzo pozytywną.
Dajesz dużo radości wszystkim na tym forum .
Dziękuję Ci za to.Jesteś zdrowa i to się teraz liczy najbardziej na tą chwilę.
_________________
aga
 
Masza 


Dołączyła: 14 Mar 2012
Posty: 111
Pomogła: 20 razy

 #3422  Wysłany: 2012-07-26, 21:57  


Justyna
Muszę to powtórzyć, może za rok, może za dwa ...

Musisz i powtórzysz tylko dlaczego za rok może dwa. Spróbuj teraz - no chyba, że masz medyczne przeciwskazania. To nie musi być od razu Kościelec to może być tylko Nosal. Dla mnie Tatry są bardzo ważne. Tam zawsze "ładuję akumulatory". Byłam tam w lipcu i ten wyjazd pomógł mi trochę poukładać swoje sprawy. Może nie szalałam tak bardzo po szczytach ale jestem zadowolona. Kondycja w normie czyli jak za dawnych czasów. No ale ja miałam tylko operację.
Pozdrawiam :)
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #3423  Wysłany: 2012-07-26, 22:30  


Maszo, mój problem z nie wyjazdem w góry ma związek z lękiem przed zmianą klimatu.
Przed chorobą Tatry odwiedzałam każdego roku. Nigdzie indziej nie chcę jeździć, żadne dalekie podróże, liczą się tylko Tatry ...
Może uda mnie się pozałączać zdjęcia z Tatr.
Na razie ulubiona muzyka M. Lorentza
http://www.youtube.com/wa...feature=related

[ Dodano: 2012-07-26, 22:31 ]
I jeszcze raz muzyka M. Lorentza, uwielbiam
http://www.youtube.com/wa...R4KH0fxA1M&NR=1

[ Dodano: 2012-07-26, 23:03 ]
Dobranoc :)
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/564093_10150926833875178_1964667235_n.jpg
:lol:

I inny ulubiony zespół
http://www.youtube.com/wa...feature=related

[manga] [muza]
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
orka30 


Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 67
Pomogła: 11 razy

 #3424  Wysłany: 2012-07-27, 11:10  


bardzo sie cieszę! :-D
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #3425  Wysłany: 2012-07-27, 11:52  


Dzień dobry Justynko
Wpadłam na chwilkę przywitać się i życzyć udanego weekendu.
Pewnie tradycyjnie odwiedzisz mamę.
Jak daleko od stolicy jest Twój rodzinny dom?
Pozdrawiam cieplutko :cmok: |uscisk|
_________________
aga
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #3426  Wysłany: 2012-07-27, 11:53  


orka30 napisał/a:
bardzo sie cieszę! :-D

Orko, bardzo dziękuję ::thnx:: :cmok:
agamaz napisał/a:
Pewnie tradycyjnie odwiedzisz mamę.

Nie, Mama dziś do mnie przyjeżdża.
agamaz napisał/a:
Jak daleko od stolicy jest Twój rodzinny dom?

Ok. 80 km. Niby niedaleko

Dzień dobry :)

Życzę udanego dnia :)

[ Dodano: 2012-07-27, 21:22 ]
Dobry wieczór :)

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/524286_268540579912184_189439007_n.jpg
;)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #3427  Wysłany: 2012-07-28, 06:09  


Witaj Justynko :flower:
Słucham Lorenca i zastanawiam się czy długo jeszcze będę tęsknić do swojej pracy, do ostatniego zawodu...
Moja praca miała bardzo niewiele wspólnego ze zwiedzaniem, ograniczała się do rejestrowania widoków które zapierały dech w piersiach, niekiedy budziły grozę i poczucie największego napięcia emocjonalnego, koncentracji związanej z pytaniem: jak mam wjechać w tę dziuple, gdzie ukrył się mój dostawca czy odbiorca.
Ale mimo stresu te chwile, które spędzałem na parkingach praktycznie całej Europy powodują, że wspominam je z ogromnym sentymentem i żalem, że musiałem przerwać tą pracę.
Justynko wybacz, że nie jestem w stanie do końca zrozumieć Twoją obawę związaną ze zmianą klimatu.
Poruszanie się w obrębie Polski a z ogromnym marginesem po Europie środkowej włącznie z z basenem Morza Północnego to praktycznie ten sam obszar klimatyczny i Twoja fobia jest trochę bezzasadna...
Zrób pierwszy krok w jej przełamaniu, przyjedź do Żegiestowa we wrześniu... obiecuję pomoc w pokonaniu trasy pomiędzy Krakowem i pensjonatem "Zosia" a następnie aklimatyzację w tym co Gazda nazywa górami.
Będziesz miała zapewnioną opiekę i szansę na powrót do dawnych chwil, za którymi być może tęsknisz tak jak ja :roll:
Cudnego weekendu :flow: :cmok: :in_love:
_________________
romek
 
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #3428  Wysłany: 2012-07-28, 06:57  


roman1130 napisał/a:
Zrób pierwszy krok w jej przełamaniu, przyjedź do Żegiestowa we wrześniu..

Romek dobrze pisze :brav:
Dawaj do Żegiestowa!!!

[ Dodano: 2012-07-28, 18:15 ]
Cześć Justynko :)
Domek mam posprzątany,idę prasować :--:
Miłego wieczoru dla Ciebie :flower:
_________________
ewka
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #3429  Wysłany: 2012-07-28, 18:56  


Cześć Ewo :)
Mamę odprowadziłam na dworzec, wróciłam spacerkiem do domu, po drodze porobiłam kilka zdjęć, posprzątałam mieszkanie i zaległam ozdobnie na łóżku. Do tego zalegnięcia pogoda też się przyczyniła.

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/391449_425858840790574_231167715_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/554985_425862817456843_1897791825_n.jpg
:)

Witaj Romanie :)
Jednak klimat górski jest inny ;)

Romanie, zdaję sobie sprawę, że jestem uboga jeśli chodzi o wiedzę podróżniczą i wrażenia podróżnicze (zwłaszcza, że jestem nudna, tzn. moją miłością są Tatry, ale teraz moją miłością musiało zrobić się Mazowsze). Mało widziałam. Ja rozumiem, że takie osoby jak Ty, które dużo widziały w jakiś sposób mnie współczują, że ja tak mało widziałam. Staram się to sobie rekompensować tym, że dostrzegam, ćwiczę swoją uważność w tym co mam.
Pewnie w związku z tym, że ja tak mało widziałam nie dostrzegam swojego 'ubóstwa'.
I jestem szczęśliwa pomimo wszystko ;)

Wczoraj rozmawiałam z moją koleżanką, z którą spędziłam jakiś czas na wspólnej sali szpitalnej. Pomimo sporej różnicy wieku przypadłyśmy sobie do gustu i pomimo upływu kilku lat nadal jesteśmy ze sobą w kontakcie telefonicznym.
Koleżanka choruje na chłoniaka i po drodze ma różne skutki uboczne. Jednak ona zachowuje swój stoicki spokój i dobre samopoczucie psychiczne.
I wczoraj znów powtórzyła mnie swoją lekcję.
Przez ten czas, który ona choruje kilka osób, które Jej współczuły już niestety odeszły. A ona nadal cieszy się życiem i tym co ma.
Bardzo potrzebowałam takiej powtórki :) .

Moje pierwsze lekcje (w ciągu 5 minut od otrzymania podejrzenia OBS):
1. dotychczas za dużo było straconego czasu na marudzenie, narzekanie, użalanie się nad sobą, zniecierpliwienie, fałszywą dumę itp.;
2. zakaz marudzenia - wynikający z lekcji nr 1;
3. życie jest piękne;
4. afirmacja życia, docenianie urody życia - wynika z lekcji nr 3
5. oddzielenie tego co ja chcę od tego co chcę wynikające z presji środowiska (tę lekcję trzeba rozwinąć, tzn. nie chodzę o samowolę, typu hulaj dusza piekła nie ma) przy jednoczesnym określaniu tego co jest ważne
czyli 'żyć tak, aby poruszyć ziemię, natomiast nie zniechęcić nieba'
6. jeśli może życie być może będzie krótkie, to niech przynajmniej będzie szczęśliwe, szczęście - jako umiejętność

5 minut i tyle lekcje naraz przez jedną diagnozę, która postawiła mnie na granicy życia i śmierci

Odchodząc od powyższego wątku, polecam wysłuchać tekst zalinkowanej piosenki
http://www.youtube.com/wa...k&feature=share
:)

[ Dodano: 2012-07-28, 19:04 ]
Następna lekcja, ta już wynikająca z leżenia w szpitalu:
ważni są ludzie.
Niezależnie od wszystkiego, jak jesteśmy 'silni', ważni są życzliwi ludzie, którzy przy nas zostaną i którym na nas zależy. I poza tym czasami samemu trzeba wyjść do tych ludzi.

[ Dodano: 2012-07-28, 19:45 ]
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/552279_268404896606185_1751218225_n.jpg
:-D
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #3430  Wysłany: 2012-07-28, 19:53  


Dobry wieczór Justynko
:cmok:
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #3431  Wysłany: 2012-07-28, 20:08  


Dobry wieczór Soniu :)

https://www.youtube.com/w...&feature=fvwrel
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #3432  Wysłany: 2012-07-29, 10:42  


Dzień dobry Justynko :)
Piję kawkę,obiadek nastawiony a pogoda jakaś niemrawa.
Miłej niedzieli :)
_________________
ewka
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #3433  Wysłany: 2012-07-29, 11:25  


Dzień dobry Ewo :)
Masz rację pogoda niemrawa, tzn. ja jestem niemrawa, ale zwalam na pogodę ;) .
Tobie też życzę udanej niedzieli.

Dzień dobry wszystkim :)

Kolejna lekcja, która nie wiem kiedy się pojawiła: każdy chce wiedzieć, mieć pewność, że był tu po coś, że był komuś potrzebny, że był dla kogoś ważny, że nie był tu po nic. Że jego gest, czyny, słowa były dla kogoś pomocne, coś dla kogoś znaczyły.
To drugi powód: dlaczego ważni są ludzie. My tu jesteśmy dla ludzi, dla drugiego człowieka.
Ludzie są dla nas pomocą, wsparciem , nie do przecenienia. To, że przychodzą, dzwonią, odzywają się do nas, są przy nas daje nam siłę. Mamy dla kogo walczyć, mamy dla kogo żyć, bo być może jesteśmy dla nich choć trochę ważni, bo mamy się im odwdzięczyć.
I my tu jesteśmy dla ludzi.

Wszystkim życzę udanej niedzieli :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #3434  Wysłany: 2012-07-29, 11:53  


Witaj Justynko :flower:
Zawsze lubiłem Młynarskiego za niezwykle mądre teksty i niezwykłą inteligencję i żywość umysłu i umiejętność obserwowania życia, ale w momencie gdy związał się z Wałęsą zwątpiłem w jego zdolność pojmowania nowej rzeczywistości, ale.. nie on jeden związał się z politycznym szaleńcem.
Myślę że przejście w stan spoczynku nie umniejsza jego dorobku artystycznego, ale dziś już na jego koncert nie poszedłbym...

Justynko myślę że bardzo istotne jest nie kto ile widział, ale jak to widział, jak reagował na to co przesuwało się przed oczyma...
Ilość, nie zawsze przechodzi w jakość.
Porównuję niekiedy programy podróżnicze Tony Halika i Wojciecha Cejrowskiego... to są dwa różne światy, mimo tych samych miejsc i kamer... liczy się sposób patrzenia i sposób interpretacji i sposobu narracji, ale skoro nie ma już Halika, musi wystarczyć miernota... :--:
_________________
romek
 
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #3435  Wysłany: 2012-07-29, 12:02  


W rocznicę pójścia do szpitala załączam fragment pierwszego wypisu szpitalnego (tak w celach pamiętnikowych ;) )

Przed chorobą, patrząc na ludzi chorych na nowotwór wyobrażałam sobie, że gdybym ja zachorowała, to by mnie się świat zawalił.
I ... świat mnie się nie zawalił ... Czyli następna lekcja: wyobrażenia to nie samo co fakty. Bardzo prawdziwie brzmią słowa W. Szymborskiej: znamy siebie na tyle na ile nas sprawdzono.
Bądźmy otwarci na teraźniejszość, bierzmy z niej to co daje. Nie wyobrażajmy sobie tego czy tamtego, co będzie, co by było gdyby itp. Bo często wyobrażenia to nie to samo co rzeczywistość. Nie traćmy tego co mamy, czyli teraźniejszość na snucie co będzie w przyszłości i jak będzie w przyszłości.

[ Dodano: 2012-07-29, 12:07 ]
Nie wiedziałam, że Młynarski związał się z Wałęsą. Ale pomimo tej wiedzy nie będę pomniejszać Jego dorobku artystycznego i nadal będę go cenić za teksty :)

Co do Pana Halika i Pana Cejrowskiego. Wiem, że Pan Tony Halik miał programy podróżnicze i że zwiedził kawał świata, jednak jego programów nie znam dobrze. Tzn. wcale ich nie znam, pamiętam, że będąc małą dziewczynką oglądałam je, natomiast nie wiele, żeby powiedzieć nic nie pamiętam.
Programy podróżnicze Pana Cejrowskiego lubię (może dlatego, że nie mam porównania), natomiast Jego poglądy, wypowiedzi na tematy nie podróżnicze itp. to absolutnie nie moja bajka, wręcz mnie bardzo irytują, żeby nie powiedzieć gorzej.

[ Dodano: 2012-07-29, 17:52 ]
Dzisiejszy dzień mogę zaliczyć do takich
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/315473_457572734260487_456055421_n.jpg
;)
Przesiedziałam w domu (jak już wspominałam u Soni) z robótką w rękach, lampiąc się w telewizor, słuchając muzyki i przy komputerze. Popijałam mrożoną herbatę. Czyli ogólnie LENIU jestem :roll:
Ok. 17.00 wyszłam z domu, ale okazało się, że nie taką godzinę co trzeba, bo powinnam wyjść na 19.00 (ups lekka pomyłka) i nie wiem czy się znów zbiorę do wyjścia :roll:


DSC05202.JPG
strona pierwsza
Pobierz Plik ściągnięto 222 raz(y) 458,84 KB

DSC05201.JPG
strona ostatnia
Pobierz Plik ściągnięto 236 raz(y) 361,97 KB

_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group