1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guzy piersi
Autor Wiadomość
nataliax 


Dołączyła: 05 Kwi 2016
Posty: 19

 #31  Wysłany: 2017-03-16, 15:30  


Dziękuję Wam bardzo za szybką odpowiedź. Mam w piersi jeszcze dwa guzki i teraz nie wiem, czy nalegać, żeby mi je też usunęli, czy pozostawić do obserwacji tak jak zalecają lekarze.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #32  Wysłany: 2017-03-16, 17:10  


nataliax,
adenosis sclerosans - tak jak koleżanki napisały Gruczolistość włókniejąca tylko jedno
Cytat:
Ola Olka
zezłośliwienie to rzadkość.

ale czujność należy zachować
Cytat:
według pewnych badań zwiększa ryzyko wystąpienia raka 1,7 – 2,1-krotnie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Gruczolistość_włókniejąca

pozdrawiam
 
nataliax 


Dołączyła: 05 Kwi 2016
Posty: 19

 #33  Wysłany: 2017-12-12, 18:15  


Pewnie jak zwykle panikuje, ale jak nie zapytam to nie zasne ;)
Jakieś 10 dni temu miałam robioną kolejną biopsję mammotomiczną, ostatnim razem po zabiegu zrobił mi się siniak na pół piersi i wszystko się ładnie zagoiło, tym razem mam mini siniaka a w miejscu wyciętego guzka wyczuwam coś owalnego i twardego (pewnie krwiak?) do tego w tym miejscu mam bardzo widoczne wklęśnięcie skóry. Odczuwam ból w tym miejscu i dyskomfort. Czy to normalne, że ta skóra mi się tak zapadła, ostatnim razem miałam usuwany większy guzek i nie było takiego efektu?
 
nataliax 


Dołączyła: 05 Kwi 2016
Posty: 19

 #34  Wysłany: 2018-09-25, 20:23  


Witajcie kochane,
znów muszę się Was poradzić. Jakiś czas miałam spokój z tymi "paskudami" :< ale po ostatnim usg kontrolnym jestem załamana :-(

Wynik:
Piersi o mieszanym utkaniu. W piersi prawej zabrodawkowo na godz. 1 zmiana ogniskowa, lita, owalna dł. 9mm o cechach zmiany rozrostowej wewnątrz-przewodowej. Ponadto w piersi prawej na godz. 2 dwie zmiany ogniskowe lite owalne dł. 11 mm i 13 mm o sonograficznych cechach sugerujących zmiany łagodne. Dodatkowo w piersi prawej na godz. 11 zmiana ogniskowa dł. 6 mm o sonograficznych cechach zmiany łagodnej. W piersi lewej na godz. 11 dwie zmiany ogniskowe dł. po 9 mm o sonograficznych cechach zmian łagodnych. Nie stwierdzam patologii węzłów chłonnych pachowych.
Wnioski:
Obraz zmiany ogniskowej piersi prawej zabrodawkowo na godz. 1 budzi podejrzenie rozrostu wewnątrzprzewodowego BIRADS 4a. Wskazana weryfikacja histopatologiczna. Obraz pozostałych zmian sugeruje zmiany łagodne.

Jest bardzo źle? Onkologa mam za tydzień :(
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #35  Wysłany: 2018-09-25, 20:57  


No masz już wprawę, u onkologa miej wszystkie poprzednie wyniki i proś o biopsję gruboigłową. Guzy zabrodawkowe usuwa się najczęściej razem z całą piersią - trochę szkoda gdyby się okazało że to niezłośliwe. 9mm to jeszcze nie tragedia więc dobrze wszystko rozważ i ewentualnie rozejrzyj się za dobrym chirurgiem który to usunie oszczędzając pierś.(jeżeli będzie to możliwe)
_________________
sprzątnięta
 
nataliax 


Dołączyła: 05 Kwi 2016
Posty: 19

 #36  Wysłany: 2019-03-09, 11:44  Prośba o interpretację wyniku


Jakie jest dalsze postępowanie w mojej sytuacji? Czy takie zmiany się operuje czy raczej zostawia do dalszej obserwacji?
Opis z USG :
W lokalizacji RT1 1b wyodrębnia się nieregularny hipoechogenny guzek o wym. 9x5 mm - BIRADS 4b - wskazana biopsja gruboigłowa.

Wynik biopsji:
Rozrost przewodowy zwykły (UDH) (B2) M-7200 T-04024

Byłam z tym wynikiem w poradni chirurgii onkologicznej, ale lekarz kazał mi się zarejestrować do gabinetu chirurgii onkologicznej chorób piersi, twierdząc, że tam zadecydują co dalej. Dodam, że zmiana nie jest wyczuwalna palpacyjnie. Nie bardzo wiem, co dalej... Dlaczego chirurg nie chciał zadecydować co z tym zrobić teraz na wizycie?
Może ktoś ma doświadczenie w takich przypadkach?
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #37  Wysłany: 2019-03-09, 14:28  


bo to prawdopodobnie chirurg ogólny, w większości ośrodków pierś operują wyspecjalizowani w tym lekarze. Zarejestruj się tam gdzie wskazano. A co do decyzji to chyba zwalą to na Ciebie, bo z jednej strony szkoda uszkadzać pierś (albo co gorsza odjąć) kiedy wynik biopsji nie wskazuje na raka, ale z drugiej strony tzw czujność onkologiczna wymagałaby jednak usunięcia całego guza i przebadania. Musisz to dobrze przemyśleć.
_________________
sprzątnięta
 
nataliax 


Dołączyła: 05 Kwi 2016
Posty: 19

 #38  Wysłany: 2019-03-10, 10:38  


Jeżeli nawet z biopsji nie wyszedł nowotwór złośliwy to mogą mi odjąć całą pierś?? Co to jest właściwie ten rozrost przewodowy? Może on zwiększać ryzyko pojawienia się nowotworu w przyszłości?
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #39  Wysłany: 2019-03-10, 17:11  


Bez przesady, rozrost zwykły uważany jest za zmianę która nie zwiększa ryzyka raka, więc nawet nikt nie będzie Cię namawiał. Jest tylko jedna sprawa, wynik jest pewny tylko w przypadku przebadania całej zmiany, więc trzeba rozważyć czy jest możliwość wycięcia całej zmiany z zachowaniem dobrego efektu kosmetycznego, jeżeli nie, to jednak trzeba będzie to obserwować. A tak ogólnie to właśnie w takich sytuacjach wszyscy oczekują że to pacjentka podejmie decyzję. Więc myśl co byś wolała i jakie pytania zadać lekarzowi przed podjęciem decyzji.
_________________
sprzątnięta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group