1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz płuca
Autor Wiadomość
grazyna484 



Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 63
Skąd: Leszno
Pomogła: 2 razy

 #31  Wysłany: 2009-04-27, 22:17  


Witaj DSS
Bardzo dziękuję za cenne informacje chociaż wszystkiego nie rozumiem ale w podanym Przez Ciebie linku wspaniale jest opisany pojedynczy guzek i nie wiem jak to odebrać ponieważ ja mam w tym samym segmencie dwa guzki. Na skierowaniu w miejscu diagnoza lekarz napisał cień okrągły płuca lewego. Nie rozumiem też tego że jeśli w badaniu okaże się złośliwy to usuną cały płat płuca. Myślę że lekarz domyśla się co to za rodzaj guzków, wiem że są lite i podopłucnowe. Mam 7dni i coraz bardziej boję się operacji :uuu:
Pozdrawiam serdecznie Grażyna
 
agni5 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Kwi 2009
Posty: 784
Skąd: Szczecin
Pomogła: 146 razy

 #32  Wysłany: 2009-04-27, 22:43  


Grażynko, postaraj się przezwyciężyć strach ....Wiem,że łatwo mi mówić, bo mnie nie czeka operacja.....Jednak, zaledwie trzy tygodnie temu mój tata miał operację, a przed nią samą jeszcze tydzień leżał w szpitalu.....Odwiedzałam go tam codziennie i rozmawiałam z wieloma pacjentami, którzy już po operacji mówili,że nie taki diabeł straszny....Widziałam jak Ci ludzie już na drugi dzień po zabiegu i wstawali z łózka. Mój tata, któremu usunięto całe płuco już wieczorem miał tyle siły, by zadzwonić do mamy.....Zobaczysz,że wszystko będzie dobrze. Trzymam za Ciebie kciuki. Pozdrawiam bardzo serdecznie. Agni
_________________
agni5
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #33  Wysłany: 2009-04-28, 00:31  


Grażynko, statystycznie rzecz ujmując mnogie (malutkie, poniżej 1 cm) guzki rzadziej okazują się procesem złośliwym niż jeden o większym wymiarze np. 1,5 cm.
Gdzieś wygrzebałam statystyki mówiące, że prawdopodobieństwo, że jeden z małych guzków może być w takiej sytuacji złośliwy wynosi ok. 50% (poszukam źródła).
Lekarz nie wie, zapewniam Cię. To, co Ci zaproponował to standard diagnostyczny - a standard brzmi tak: dopóki nie potwierdzi się niezłośliwego charakteru cienia okrągłego, należy go traktować jako złośliwy (czyli dążyć bezwzględnie do wyjaśnienia sprawy na 100%).
Lekarz miał obowiązek Cię uprzedzić (będziesz musiała podpisać na to zgodę), że w razie gdyby badanie śródoperacyjne wykazało proces złośliwy zostanie wykonana lobektomia.
Lobektomia to wycięcie płata płuca - standard przy radykalnym chirurgicznym leczeniu złośliwych guzów płuca.
Twoje guzki są maleńkie, nawet gdyby okazały się złośliwe - rokowanie naprawdę nie będzie złe. Poszukaj na forum: w większości wątków dominują guzy płuca 3, 5, 8, a nawet 10 cm !!
I nawet 5 cm guzy usiłuje się leczyć radykalnie i pacjenci ci mają szansę.
Głowa do góry - nie stwierdzono u Ciebie jeszcze raka i nie ma przesłanek do tego by twierdzić, że jest on bardzo prawdopodobny. podsyłam Ci materiały, w których wyraźnie są opisane statystyki i to, że w przypadkach nie wyjaśnionych takie postępowanie jest standardem diagnostycznym - nie dołączaj do tego własnych "nadinterpretacji"!

Śliczny masz avatar - jest taki pogodny i wprost pachnie wiosną i wróży lato; sądziłam więc, że w Twojej duszy jest nieco mniej mrocznie (wcześniej miałaś jakiś ciemny, "nocny" avatar ;) ) - uwolnij się od złych myśli i się nie zadręczaj, proszę!
Chętnie wymienię (o ile zechcesz) z Tobą nr telefonu i podtrzymam Cię jakoś rozmową na duchu w trakcie Twojego pobytu w szpitalu :) , rozważ to.

ściskam mocno!
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
grazyna484 



Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 63
Skąd: Leszno
Pomogła: 2 razy

 #34  Wysłany: 2009-04-28, 09:36  


agni5 napisał/a:
Grażynko, postaraj się przezwyciężyć strach ....Wiem,że łatwo mi mówić, bo mnie nie czeka operacja.....Jednak, zaledwie trzy tygodnie temu mój tata miał operację, a przed nią samą jeszcze tydzień leżał w szpitalu.....Odwiedzałam go tam codziennie i rozmawiałam z wieloma pacjentami, którzy już po operacji mówili,że nie taki diabeł straszny....Widziałam jak Ci ludzie już na drugi dzień po zabiegu i wstawali z łózka. Mój tata, któremu usunięto całe płuco już wieczorem miał tyle siły, by zadzwonić do mamy.....Zobaczysz,że wszystko będzie dobrze. Trzymam za Ciebie kciuki. Pozdrawiam bardzo serdecznie. Agni


Witaj agni
Bardzo dziękuję za każde słowo otuchy,
może jeśli znajdę się wśród ludzi chorych to inaczej zacznę to odbierać, ale na razie jestem przerażona. Jeszcze raz dzięki
Pozdrawiam Grażyna
 
agni5 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Kwi 2009
Posty: 784
Skąd: Szczecin
Pomogła: 146 razy

 #35  Wysłany: 2009-05-02, 23:04  


Grażynko będę pamiętać o Tobie,gdy będziesz w szpitalu. Towarzyszą Ci moje życzliwe myśli. Pozdrawiam Cię bardzo ciepło.
_________________
agni5
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #36  Wysłany: 2009-05-04, 12:42  


Grażyna,
kiedy Ty masz tę operację? Przyszło mi na myśl, że tak jakoś teraz miało to być :?:
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #37  Wysłany: 2009-05-04, 15:42  


O ile się nie mylę, to Grażynka dziś chyba miała być operowana.
 
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #38  Wysłany: 2009-05-08, 16:49  


Na razie mogę napisać tyle, że u Grażynki wszystko ok :)
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #39  Wysłany: 2009-05-08, 17:30  


No to super!! :-D
 
 
grazyna484 



Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 63
Skąd: Leszno
Pomogła: 2 razy

 #40  Wysłany: 2009-05-13, 13:57  


Kochani
Właśnie dzisiaj po raz pierwszy od operacji usiadłam do komputera, jestem jeszcze słaba fizycznie, ale psychicznie już czuję się wspaniale, guzek okazał się w badaniu śródoperacyjnym zmianą łagodną czekam jeszcze na badanie histopatologiczne mam nadzieję że potwierdzi się wcześniejsze wynik.
Pragnę wszystkim podziękować za każde słowo które dodawało mi sił do walki ponieważ przed operacją nie wiedziałam co będzie liczyłam się z najgorszym.
Jesteście wspaniali.
Pozdrawiam serdecznie Grażyna
 
madziap 



Dołączyła: 20 Lut 2009
Posty: 133
Pomogła: 19 razy

 #41  Wysłany: 2009-05-13, 14:57  


O rany, Grażynko nawet nie wiesz jak się cieszę:-D
Życzę Ci dużo dużo zdrówka i żeby więcej los nie płatał Ci takich chwil niepewności.
Pozdrawiam i ściskam.
Dochodź szybko do siebie i szybko zapomnij o tym co przeszłaś.
_________________
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
Augustyn z Hippony
 
agni5 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Kwi 2009
Posty: 784
Skąd: Szczecin
Pomogła: 146 razy

 #42  Wysłany: 2009-05-13, 19:05  


Grażynko cieszę się razem z Tobą! Życzę byś jak najszybciej odzyskała siły po operacji.Pozdrawiam bardzo serdecznie! :)
_________________
agni5
 
berta20 



Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 71
Skąd: śląskie
Pomogła: 10 razy

 #43  Wysłany: 2009-05-13, 20:43  


Grażynko to wspaniała wiadomość .Cieszę się razem z Tobą .
 
grazyna484 



Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 63
Skąd: Leszno
Pomogła: 2 razy

 #44  Wysłany: 2009-05-14, 09:24  


Dziękuję kochani
Pozdrawiam cieplutko Grażyna
 
lena73 


Dołączyła: 31 Mar 2009
Posty: 39
Pomogła: 10 razy

 #45  Wysłany: 2009-05-14, 09:55  


Wspaniala wiadomosc. Oby wiecej takich. Pozdrawiam serdecznie i zycze szybkiego odzyskania sil!
Lena
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group