1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: missy
2017-03-15, 14:12
guz na jelicie cienkim
Autor Wiadomość
danmiko 


Dołączył: 14 Mar 2017
Posty: 4
Skąd: Kraków

 #1  Wysłany: 2017-03-14, 15:45  guz na jelicie cienkim


Witajcie,

Mam 35 lat i wg medycyny byłem chodzącym okazem zdrowia. Prawie 3 tyg wylądowałem w szpitalu z silnym krwawieniem z odbytu. Lekarka na SORe trzymała mnie ponad 7h zanim lekarz z odziału zrobił mi gastroskopie i badanie odbytu. Badanie te nic nie wykazały i lekarz podjął decyzje o przyjęciu mnie na oddział. Cały czas sie wykrwawiałem ale lekarka z SOR dalej trzymała mnie na SORze, byłem coraz słabszy, aż w końcu spadłem z łożka. Miałem zapaść, ciśnienie 60/40 i spadało. Na następny dzień zajęli się mną kierownicy odziału. Gastroskopia i kolonoskopia nic nie wykazały. Dopiero arteriografia dały jakiś pogląd i lekarze zdecydowali się na operację. Dokonano odcinkowej resekcji jelita cienkiego wraz z guzem (srednica okolo 3 cm, wycieto 10 cm jelita).

Czekam cały czas na wniki hist-pat i bardzo sie boje. Cały czas czytam i słysze, że to tak żadka przypadłość i dlatego przez tyle lat nikt tego nie zdiagnozował. Proszę Was o komentarze, porady, może ktoś miał podobne problemy lub ma kogoś w rodzinie/wśród znajomych i może coś doradzić.

pozdrawiam
Daniel
 
mondfa 


Dołączyła: 11 Mar 2017
Posty: 81
Pomogła: 1 raz

 #2  Wysłany: 2017-03-14, 17:13  


Mój wujek po 60 tce miał nowotwór na jelicie cienkim, bardzo długo nie mogli go znaleźć. Też miał krwawienia z odbytu, jak Ty. Wykryli go jakieś 6-7 lat temu, od tamtego czasu miał chemię i nastąpiła całkowita remisja choroby. Ale rok temu miał wznowę niestety. Nie wiem jak przebiega jego leczenie. Wiem natomiast, że jest w bardzo dobrej formie, bo był ostatnio na rodzinnej uroczystości :) bardzo dobrze wyglądał i twierdził, że tak samo się czuje :)
Jeżeli chcesz mogę postarać się o numer telefonu do niego, jeżeli to mogłoby Ci w czymś pomóc.

Trzymaj się,
Monika
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #3  Wysłany: 2017-03-14, 17:27  


danmiko,
Witaj na forum.
Obawiam się, że bez wyniku histopatologicznego niewiele Ci pomożemy - są różne rodzaje zmian nowotworowych, różnie się rozwijają, różnie się je leczy. Wiem, że czekanie jest okropne, ale nie będziemy gdybać co to może być - wyciąganie jakichkolwiek wniosków w oparciu o porównywanie z innymi przypadkami bez postawionego rozpoznania jest postępowaniem nieracjonalnym.
Czekamy z Tobą na wynik, trzymaj się!
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #4  Wysłany: 2017-03-14, 19:21  


danmiko,

Współczuję zaistniałej sytuacji ale napiszę to samo co missy, trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać na wynik. Teraz jesteś po operacji, musisz dojść do siebie, zregenerować się, nabrać sił.

Każdy przypadek jest inny, różne są guzy, nie zawsze złośliwe a jak nawet to różne rodzaje i na razie nie powinieneś porównywać swojego przypadku z kimś innym. Jeżeli przyjdzie wynik, prosimy zamieść go tutaj a wtedy będziemy się starali wszystko wytłumaczyć i pomóc.

Dużo zdrowia, pozdrawiam.
 
mondfa 


Dołączyła: 11 Mar 2017
Posty: 81
Pomogła: 1 raz

 #5  Wysłany: 2017-03-14, 19:31  


:oops:
wyskoczyłam jak Filip z konopii z tą propozycją... chciałam pomóc...
Dziewczyny obeznane, mają rację :oops:
będę bardziej "powściągliwa" na przyszłość

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-03-14, 20:00 ]
"Filipku z konopi" miałaś dobre intencje ale nie wiemy co koledze dolega więc nie możemy porównywać przypadków ;)

 
danmiko 


Dołączył: 14 Mar 2017
Posty: 4
Skąd: Kraków

 #6  Wysłany: 2017-03-14, 22:23  


Dziękuję za szybką reakcję i słowa wsparcia, ofiarowanie pomocy. Poproszę też o numer do wujka bez względu na wynik na pewno mi pomoże taka rozmowa.

Takie forum to lepsze wsparcie niż nasza służba zdrowia. Jutro jadę na kolejną gastroskopie z pobraniem wycinka bo w żołądku też coś zauważyli. Ciekawe jest to w ciągu 12h robili mi 2 gastroskopie i jeden lekarz stwierdził że jest ok, ten drugi ze jednak nie do końca i na moich oczach rozegrała się walka na to kto ma rację między tymi lekarzami. jako ze ten drugi byl niżej w hierarchi to ten pierwszy go ignorowal...

Jutro jadę po wyniki, trzymajcie kciuki.

Pozdrawiam
Daniel
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #7  Wysłany: 2017-03-15, 09:29  


danmiko,
Oczywiście trzymamy kciuki. Prosimy o wstawienie wyników badań bo wtedy łatwiej będzie nam pomóc czy cokolwiek doradzić.

pozdrawiam
 
danmiko 


Dołączył: 14 Mar 2017
Posty: 4
Skąd: Kraków

 #8  Wysłany: 2017-03-15, 13:53  


Witajcie,

Odebrałem dzisiaj wyniki, proszę Was o komentarze, rady, namiary na specjalistów. Moje podstawowe pytanie to czy to coś jest nowotworem złośliwym???

"Fragment jelita cienkiego długości ok. 7,5cm z śródściennym, litym guzem o największym wymiarze 19mm. Guz zlokalizowany przeciwstawnie do krezki, marginesy boczne po ok. 3cm.

Histopatologicznie:
Tumor stromalis tractus digestivi (GIST).
Immunofenotyp komórek nowotworu: CD117+/DOG1+/desmina-.
Aktywność mitotyczna - poniżej 1 mitozy / 5mm2.
Grupa rokownicza, wg wytycznych ESMO, 2012 - 1(bardzo niskie ryzyko wznowy).

Zmiana usunięta z marginesem otoczających tkanek. "

pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez Moderatora: missy: 2017-03-15, 14:11 ]
Wątek przenoszę do właściwego działu - mięsaki, now.ukł.kostnego
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #9  Wysłany: 2017-03-15, 14:09  


http://onkologia.zaleceni...2013_11_Miesaki tkanek miekkich.pdf od str.472
Według wytycznych Twoje leczenie jest najprawdopodobniej aktualnie zakończone - natomiast musisz podlegać regularnym, starannym badaniom kontrolnym. Najprawdopodobniej - bo nie wiemy co się dzieje w żołądku.
Czekamy na kolejne informacje.
Trzymaj się, pozdrawiam serdecznie!
 
mondfa 


Dołączyła: 11 Mar 2017
Posty: 81
Pomogła: 1 raz

 #10  Wysłany: 2017-03-15, 14:28  


Rozmawiałam dziś z Ciocią. Wujek ma teraz 2 rodzaje nowotworu. Jeden neuroendokrynny, a drugi to nie wiem... Miał 2 wznowy jak się okazało, ale czuje się dobrze. Wysłałam Ci numer na PW. Leczy się w Bydgoszczy.
Pozdrawiam i będę pamiętać o Tobie :uhm!:
 
danmiko 


Dołączył: 14 Mar 2017
Posty: 4
Skąd: Kraków

 #11  Wysłany: 2017-03-15, 17:46  


Ok, dziękuję za link i komentarz dot wujka. Doczytalem ze w GISCIE spektrum jest szerkie od łagodnych guzów po agresywne. Czuje się lepiej psychicznie ale jakiejś dużej ulgi nie ma. Ciesze sie i doceniam że nie jest źle. Zobaczymy co jest w żołądku. Okazało się, że podobną zmianę miałem już ponad 3 lata temu, ale wtedy po gastroskopi lekarz mówił że to nic poważnego...Dzisiaj lekarka mówiła, że wygląda na to, że zmiana jest taka sama jak wtedy, i że ona się cofała i odradzała od nowa.

Jutro ide do lekarza rodzinnego po skierowanie i juz po odebraniu wyników wybiorę się do Warszawy do specjalistów od GIST.

pozdrawiam
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #12  Wysłany: 2017-03-15, 17:54  


Cytat:
po odebraniu wyników wybiorę się do Warszawy do specjalistów od GIST.

👍
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group