1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,2 mm
Autor Wiadomość
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #211  Wysłany: 2014-04-15, 12:04  


Jesli chodzi o porownywanie to ja zawsze daje poprzednie zdjecie.Pani doktor nigdy nie chce opisu wyniku do porownia tylko jak wspomnialam zdjecia.
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #212  Wysłany: 2014-04-27, 17:31  


Czy wiecie ,ze dzis jest Dzien walki z czerniakiem?Jesli nie to przypominam.
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #213  Wysłany: 2014-05-06, 07:12  


Jestem po kontroli u prof.Wszystko ok .Nastepna wizyta dopiero w styczniu.
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #214  Wysłany: 2014-06-21, 08:32  


Czy Wy tez tak macie ,ze kazdy bol kojarzycie z nowotworem?Od jakies czasu boli mnie noga nie ta na ktorej byl czerniak.Bylam u ortopedy ´na oko´stwierdzil,ze to miesien.Ale mnie boli w srodku tak jakby kosc.Przepisal leki p.bolowe i tyle.A mnie zaswiecilo sie swiatelko.A moze to przerzut do kosci?
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #215  Wysłany: 2014-06-21, 11:41  


jaki ten ból jest, słaby, silny?

czy np. stopniowo narasta a z czasem nie ustępuje nawet po wypoczynku i np. budzi Cię w nocy? jak siadasz, chodzisz czy poprostu samoistny

nie musi to być przerzut, często mylony jest z bólem pourazowym, przeciążeniowym, reumatycznym. ale dla uspokojenia/pewności możesz zrobić też oprócz rtg scyntygrafię, jakby nie było trzeba być czujnym,

leki p/bólowe pomagają?
 
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #216  Wysłany: 2014-06-21, 13:13  


Nie jest to silny bol.To jest taki samoistny bol.Jakis czas temu spadlam z roweru i upadlam na kolano.Dosc mocna potluklam sie wtedy.Moze to sa skutki tego upadku.Bo nie boli mnie cala tylko udo.
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #217  Wysłany: 2014-06-21, 13:36  


myszko,
Możesz zrobić poziom LDH. Jeśli będzie w normie - prawdopodobieństwo przerzutu maleje.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #218  Wysłany: 2014-06-21, 14:04  


Dziekuje,zrobie w poniedzialek.Kiedys jak pytalam lekarza o to wlanie badanie to odpowiedzial ,ze do potwierdzenia badz wykluczenia przerzutow jest to badanie malo wiarygodne ,a stosuje sie go do kontrolowania postepu choroby jak sa stwierdzone przerzuty.Napisalam do profesora z rada co zrobic,bo panika mnie zzera.
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #219  Wysłany: 2014-06-21, 14:12  


myszko,
Bo nie da się wykluczyć na tej podstawie przerzutów. Ale jeśli będzie prawidłowe, to maleje szansa, na to, że jest to przerzut, a jeśli będzie podwyższone, to konieczna jest pilna dalsza diagnostyka.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #220  Wysłany: 2014-06-21, 16:25  


Nie ukrywam ,ze Wasze odpowiedzi jeszcze bardziej mnie nakrecily.Nie lubie uzywac w zalatwianiu roznych spraw znajomosci.Ale dzis to zrobilam.Zadzwonilam do znajomej pani doktor powiedzialam co mnie martwi i juz jestem po rtg kosci udowej i biodra ,a takze tak jak pisala mi Madzia po LDH.Wynik LDH w normie .RTg tez.No i najwazniejsza rzecz odpisal mi rowniez profesor.A jego zdanie to dla mnie rzecz swieta.Napisal ,zeby narazie nic nie robic(ale ja juz zrobilam),bo to na nic zlego nie wskazuje.Tak wiec jestem troszke spokojniejsza.
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #221  Wysłany: 2014-06-21, 16:58  


Madziu 70 mam do Ciebie pytanie odnosnie badania LDH.Pani w labolatorium powiedziala ,ze najlepiej by bylo zrobic to badanie rano.No niestety ja zrobilam je teraz.Czy moze okazac sie .ze wynik jest nie wiarygodny.I druga rzecz.Jesli nastepuja przerzuty to pozom LDH rosnie?

[ Dodano: 2014-06-21, 17:01 ]
Podwyzszone?to znaczy przekraczajace podane normy?
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #222  Wysłany: 2014-06-21, 22:26  


W przypadku LDH istotny jest odstęp od posiłku - powinien wynosić ok. 12 godzin. Po obfitym posiłku (np. po obiedzie) może nastąpić kilkuprocentowe obniżenie jej stężenia. Jeśli więc miałaś po południu poziom LDH na granicy górnej normy - dla pewności warto powtórzyć badanie rano, na czczo - 12 godzin po kolacji.

Podwyższone, to znaczy przekraczające podane normy :)
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #223  Wysłany: 2014-06-22, 06:47  


Wczoraj zapytalam profesora jak to jest z badaniem LDH czy powinnam robic czy nie.Prof.odpowiedzial ,ze nie.Badanie to wykonuje sie wtedy. kiedy juz sa stwierdzone przerzuty.Natomiast nie sluzy do ich rozpoznawania.
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #224  Wysłany: 2014-06-22, 10:51  


myszko,
Nie jestem onkologiem, piśmiennictwo, na którym się opierałam udzielając porady twierdzi:
"Najważniejszymi czynnikami rokowniczymi u chorych z pozaregionalnymi przerzutami są lokalizacja przerzutów oraz aktywność LDH."
oraz
"Obserwacja po leczeniu: Nie zaleca się badania krwi, z wyjątkiem oznaczenia aktywności LDH."

(Via Medica. Onkologia w praktyce klinicznej. Uzgodnienia ekspertów.)

Być może rok wydania ma znaczenie (2009), uzgodnienia ekspertów od tego czasu mogły się zmienić ;)
Jeśli wprowadziłam Cię w błąd to przepraszam :) i dziękuję za ten wpis - człowiek uczy się całe życie ;)
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #225  Wysłany: 2014-06-22, 13:44  


Ale tu nie ma za co przepraszac.Twoje rady sa dla mnie zawsze cenne i jestem Ci wdzieczna za kazda odpowiedz.Pozdrawiam.

[ Dodano: 2014-06-22, 13:57 ]
Tak na marginesie dodam,ze sama kilka razy badalam LDH.Natomiast przez profesora w ciagu 4 lat kiedy to jestem pod jego kontrola nigdy nie mialam takiego zalecenia.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group