1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak - SSM, Breslow 0,9mm
Autor Wiadomość
agnieszka87 


Dołączyła: 06 Paź 2015
Posty: 21

 #31  Wysłany: 2015-11-13, 17:03  


przepraszam za bledy ortograficzne :) wlasnie 0,1mm to bardzo mala roznica no ale lekarze to fachowcy swojej dziedziny i trzeba im ufac :) ja czekalam 4tyg na wynik po poszerzeniu i biopsji wartownika ten czas byl najgorszy, palilam jak smok, gdy otrzymalam wynik ten stes to napiecie zeszlo zemnie i przestalam palic teraz juz bedzie tylko lepiej. Clark 2 bleslow 0,9mm jest dobrze rokujacym :) . Dobrze ze ten chwas szybko zostal usuniety. Teraz zdrowy tryb zycia i kontrole co 3 mies ;)
 
agnieszkapl 


Dołączyła: 29 Paź 2015
Posty: 50
Pomogła: 3 razy

 #32  Wysłany: 2016-02-20, 19:56  


Dziękuje za wydzielenie wątku kciukowego
Teraz ma pytanie czysto medyczne.
Otóż bardzo prawdopodobne jest, że mój czerniak powstał jak byłam w ciąży.Zmieniło się wtedy to znamię, bardzo urosło.Jednak dermatolog powiedziała że się nic nie dzieje, po roku znowu poszłam do dermatologa i ona również stwierdziła że się nic nie dzieje, po 8 misiącach poszłam na kontrolę i dermatolog zauważyła zmiany i kazała wyciąć, dalszy przebieg jest już znany.
Moje pytanie brzmi, czy wtedy gdy pierwszy raz byłam u dermatologa to mógł być już czerniak, czy mam podsawy by obawiać się o zdrowie dziecka?Dodam, że czerniak wycięłam 1,5 roku po porodzie a znamie urosło w 8 miesiącu ciąży. To znaczy wtedy zauważyłam istotną różnicę w wielkości.
Mój typ czerniaka to SST, grubosc nacieku 0,9mm a przecież on powoli rośnie ale czy to możliwe że dwóch dermatologó nic nie zauważyło i to w takim odstępie czasu?

[ Dodano: 2016-02-20, 20:09 ]
Jeszcze jedno ważne pytanie
Czy są przeciwskazania do karmienia piersią po wykryciu czerniaka?
Ja cały czas karmię synka i karmiłam go gdy jeszcze czerniaka nie miałam wyciętego.
Dopiero teraz na to wpadłam czy mogłam go jakoś narazić?Czy możliwe jest,że podczas karmienia mogą sie przedostać do dziecka komórki nowotworowe?

[ Dodano: 2016-02-20, 20:18 ]
Czy karmienie piersią może mieć negatywny wpływ na rozwój choroby?
Czytałam,że rozwonowi czerniaka mogą sprzyjać zmianu hormonalne ciąży i połogu a co z karmieniem?

[ Dodano: 2016-02-20, 20:22 ]
Trochę zagmatwałam,
Mam 3 pytania:
Czy jeżeli czerniak powstał w ciąży to mógł zarazic się mój synek?(
Czy mogę go karmić piersią bez szkody dla niego?
Czy mogę go karmić bez szkody dla siebie(czy może to mieć wpływ na rozwój choroby)
 
beata79 


Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 63
Pomogła: 10 razy

 #33  Wysłany: 2016-02-20, 20:26  


Miałam bardzo podobną sytuację, moje znamię też zaczęło być aktywne kiedy byłam w ciąży. Bylam z nim u dermatologa ale lekarz stwierdził, że to nic groźnego... Ponownie poszłam do dermatologa gdy córka miała rok, znamię wycięłam dla "świętego spokoju", a okazało się czerniakiem. Też się teraz zastanawiam czy moja córka jest zagrożona przez to, że moj czerniak rozwijał się podczas ciąży.
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #34  Wysłany: 2016-02-20, 20:41  


Ja zaszlam w ciążę już po diagnozie czerniaka.Karmilam też piersią. Jedyna rzeczą jaką kazał zrobić onkolog to zbadać histopatologicznie łożysko; )Nie martw się o karmienie piersią napewno maluszkowi w żaden sposób nie zaszkodzilas.
 
agnieszkapl 


Dołączyła: 29 Paź 2015
Posty: 50
Pomogła: 3 razy

 #35  Wysłany: 2016-02-20, 20:50  


myszka,
Dziekuję za odpowiedź, uff, nie pomyślałam żeby spytać o to onkologa.
A w jakim czasie po rozpoznaniu zaszłaś w ciąże?
Onkolog nie widział przeciwskazań?
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #36  Wysłany: 2016-02-20, 21:04  


Zaszlam równy rok po diagnozie.Nie planowalam ciąży. Ale tak było mi pisane i nie wyobrażam sobie życia bez mojego urwiska.Z pierwszą ciążą mialam problemy.Leczylam się. A po 12 latach zaszłam w drugą bez leczenia chociaż lekarze nie dawali szansy ...
 
agnieszkapl 


Dołączyła: 29 Paź 2015
Posty: 50
Pomogła: 3 razy

 #37  Wysłany: 2016-02-20, 21:27  


beata79, myszka,
Wiecie co nie rozumiem jak można tak łatwo dawać odpowiedź w sprawie znamion, to nic groźnego!Już tyle historii przeczytałam, że dermatolog nic nie widział a po wycięciu-czerniak.Ja w przeciągu 1,5 roku byłam z tym znamieniem u dwoch różnych dermatologów i ta sama diagnoza nic groźnego, a jak wycięłam to okazało się czerniakiem.Ja ufałam lekarzom i nie drążyłam tematu bo dopiero teraz po diagnozie stałam sie hipochondryczką.
Stąd mój apel, że jeżeli coś was zaniepokoi to wyciąć bo to przecież tylko kawałek skóry i lepiej mieć małą bliznę niż poźniej takie problemy.
 
Wiosna 



Dołączyła: 19 Lip 2013
Posty: 150
Pomogła: 36 razy

 #38  Wysłany: 2016-02-29, 10:58  


agnieszkapl, zapytałam o to karmienie specjalistkę od położnictwa i laktacji, oto co odpowiedziała
,, jeśli nie przyjmuje chemioterapii, to może bezpiecznie karmić. Oczywiście, jeśli miałaby odchodzić od zmysłów z niepokoju, to jej stres może bardzo zaszkodzić jej samej i jej dziecku - wtedy warto rozważyć odstawienie. Ale racjonalnych przesłanek do tego nie ma."
 
agnieszkapl 


Dołączyła: 29 Paź 2015
Posty: 50
Pomogła: 3 razy

 #39  Wysłany: 2016-03-16, 18:50  


Witam wszystkich,
Dzisiaj wyczułam w pachwinie po stronie wyciętego czerniaka jakieś guzki.
Wlaśnie wróciłam od lekarza, który potwierdził, że to powiększone węzły chłonne, mam skierowanie na usg, umówiłam się na jutro.
Tak strasznie się boję, w połowie lutego robiłam usg i nie było tam nawet widocznych węzłów chłonnych.Czy to możliwe,że tak szybko urosły mi węzły od czerniaka?
Nie wiem jak wytrzymam do jutra.
Dzisiaj mam urodziny i proszę jaki prezent dostałam😢
 
fifi007 


Dołączyła: 21 Lis 2015
Posty: 543
Pomogła: 37 razy

 #40  Wysłany: 2016-03-16, 19:19  


Trzymam kciuki .....ja mam kontrolę powiększonych węzłów 1 .04 .
Wiem ,że to duży stres ale będzie dobrze :) .
Pozdrawiam -D
 
agnieszkapl 


Dołączyła: 29 Paź 2015
Posty: 50
Pomogła: 3 razy

 #41  Wysłany: 2016-03-16, 20:22  


Dziękuję bardzo za kciuki, przydadzą się na pewno😄
Strasznie się denerwuję bo nic ostatnio na usg nie było widoczne a teraz to, no cóż muszę wytrzymać do jutra.
Mam jeszcze pytanie, czy jeżeli by się okazało że te węzly sa podejrzane to czy prof Rutkowski przyjmuje kogos bez rejestracji.
Mam termin kontroli na lipiec.
 
pchelka73 


Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 212
Skąd: jarocin
Pomogła: 37 razy

 #42  Wysłany: 2016-03-16, 21:31  


Trzymam kciuki! Życzę takiego obrotu sprawy, jak u mnie.
 
laluchna 


Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 74
Pomogła: 8 razy

 #43  Wysłany: 2016-03-16, 21:34  


Również mocno trzymam kciuki, węzły mogą być powiększone nawet od depilacji , przy Twoich wynikach ryzyko przerzutu jest niewielkie. Mocno pozdrawiam, mocno.
_________________
bb
 
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #44  Wysłany: 2016-03-17, 17:54  


Jak tam usg?
 
agnieszkapl 


Dołączyła: 29 Paź 2015
Posty: 50
Pomogła: 3 razy

 #45  Wysłany: 2016-03-17, 17:56  


Jestem już po usg, węzły odczynowe :lol:
Cóż za ulga,
Dziękuje za wsparcie i kciuki
Wszystkim życzę zdrówka.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group