1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak - SSM, Breslow 0,9mm
Autor Wiadomość
agnieszkapl 


Dołączyła: 29 Paź 2015
Posty: 50
Pomogła: 3 razy

 #61  Wysłany: 2016-06-16, 23:08  


No niestety to nie ma pewnosci ktore mam kontrolowac, nie mialam biopsji wezla chlonnego, czerniak byl na plecach ale blizej kregoslupa ledzwiowego wiec wszycsy lekarze mi mowili zeby badac pachwiny i pachy bo to taka okolica ze nie do konca pewne gdzie jest najblizszy splyw chlonki 😢Onkolog badal wezly pachowe i pachwinowe😢
 
laluchna 


Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 74
Pomogła: 8 razy

 #62  Wysłany: 2016-06-16, 23:30  


Witaj !
Według mnie konieczna jest wizyta z wynikiem u onkologa , żeby zadecydował czy badanie powtórzyć, czy robić biopsję , czy też węzeł wycinać i dawać do badania histopatologicznego. Trzymam kciuki, żeby okazało się , że strachy na lachy. Daj znać , pozdrawiam.

[ Dodano: 2016-06-16, 23:43 ]
Hej , jeszcze coś doczytałam, że badanie usg nie jest w stanie jednoznacznie wskazać na charaker zmiany, zaś niepokój budzą pakiety powiększonych węzłów. Z tego , co napisałaś jeden jest podejrzany , więc miejmy nadzieję , że to fałszywy alarm. Pozdrawiam Cię serdecznie.
_________________
bb
 
fifi007 


Dołączyła: 21 Lis 2015
Posty: 543
Pomogła: 37 razy

 #63  Wysłany: 2016-06-25, 10:17  


Witaj Agnieszko :)
Co u Ciebie?
Czy byłaś u onkologa z wynikami usg?(powiększony węzeł).
Też mam kilka powiększonych -od lutego 2x usg i na razie bez zmian(małe ).
Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie.
_______________
D
 
agnieszkapl 


Dołączyła: 29 Paź 2015
Posty: 50
Pomogła: 3 razy

 #64  Wysłany: 2016-09-22, 14:04  


Witam,
Dawno mnie tu nie było bo było dobrze...
Proszę o pomoc w zinterpretowaniu wyników usg węzłów chłonnych szyi.

Obustronnie wzdłuż naczyń szyjnych liczne hypoechogeniczne węzły chłonne o wymiarach do: 9 na 4 mm (strona prawa) i 12 na 3,6 mm (strona lewa)
W okolicach podżuchwowych liczne węzły chłonne o zwężonych wnękach i wymiarach:
- 12*4mm, 19*6 mm, 18*6 mm, 19*5mm (P)
- 24*6mm, 12*6 mm i za kątach żuchwy w stronę okolicy karkowej dwa kuliste węzły chłonne o wym 7,9*6,1 mm i 8,9*5,8 mm(str. L)
W śliniance podżuchwowej węzeł o wymiarach 9,8*3,8 mm
w okolicach karkowych hypoechogeniczne węzły o zwężonych wnękach i wymiarach:
15*7 mm, 9*5 mm(P)
- 19*6 mm i 7*4 mm(L)

Czerniaka miałam na plecach, dziś zrobiłam tylko usg węzłów szyjnych bo wyczułam powiększony węzeł.
Dodam, że 05 września miałam robione usg węzłów i jamy brzusznej i wtedy było OK.

Nie mam pojęcia co mam dalej z tymi węzłami robić, wizyty u onkologa na NFZ dosyć odległe terminy.
Dodam tylko, że od dwóch tygodni jestem chora, katar, kaszel, ból głowy itp. czy to może mieć wpływ na taki obraz węzłów?

Pozdrawiam Agnieszka
 
agnieszkapl 


Dołączyła: 29 Paź 2015
Posty: 50
Pomogła: 3 razy

 #65  Wysłany: 2016-11-23, 11:29  Czerniak bezbarwnikowy skóry


Witam,
Bardzo prosze o opinię na temat tomografii, głównie chodzi mi o opisana zmianę na watrobie.
TK robione wczoraj, wcześniej tylko usg, bez żadnych zmian.
Będę wdzięczna za pomoc.
 
Armands 



Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 611
Pomógł: 46 razy

 #66  Wysłany: 2016-11-23, 11:51  


agnieszkapl, a kiedy miałaś robione badanie USG wątroby o którym wspominasz, że "bez żadnych zmian"? Jak widzisz sama wynik jest niejednoznaczny i praktycznie wymaga dodatkowej oceny lekarza opisującego, lub jak zasugerowano badania dodatkowego PET.

Może z dokumentu usuń (zamaż w programie graficznym, zakryj karteczką przed skanowaniem) swoje dane oraz dane lekarza i wklej jeszcze raz.

Pozdrawiam
Armands
_________________
Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
 
agnieszkapl 


Dołączyła: 29 Paź 2015
Posty: 50
Pomogła: 3 razy

 #67  Wysłany: 2016-11-23, 12:57  


Dziekuje za odpowiedz,
Jestem bardzo zdenerwowana i wkleilam ten zalacznik, zapominajac wymazac dane, od razu sie skapnelam ale ja sama nie moge tego zrobic napisalam do moderatora tego dzialu zeby usunal ten zalacznik.
A czy jest mozliwosc zebym sama to zrobila?
 
Armands 



Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 611
Pomógł: 46 razy

 #68  Wysłany: 2016-11-23, 14:03  


agnieszkapl, nie, teraz nie masz już możliwości usunięcia zamieszczonego pliku.
Mam nadzieję, że administratorzy DSS pomogą.

A wracając do Twojego poprzedniego postu, to kiedy miałaś badanie USG jamy brzucha z wątrobą.
_________________
Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
 
agnieszkapl 


Dołączyła: 29 Paź 2015
Posty: 50
Pomogła: 3 razy

 #69  Wysłany: 2016-11-23, 15:25  


Usg mialam 05.09.2016 wątroba bez zmian ogniskowych. Pisalam do prof Rutkowski, kazal zrobic MR jamy brzusznej, umowilam sie na nastepny tydzien, takze czeka mnie nerwowe wyczekiwanie
Jestem przerazona.
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #70  Wysłany: 2016-11-23, 15:31  


Doskonale rozumie Twój strach i obawy.Przechodziłam podobną sytuację. Najgorsze jest czekanie i te myśli chodzące po głowie. Mam nadzieję że wszystko wyjdzie dobrze i niepotrzebnie zamawiasz się. Trzymam kciuki.
 
agnieszkapl 


Dołączyła: 29 Paź 2015
Posty: 50
Pomogła: 3 razy

 #71  Wysłany: 2016-11-23, 19:55  


Tez mam taka nadzieje ale po odebraniu dzisiejszych wynikow totalnie mnie zszokowalo, nie spodziewalam sie ze cos moze byc nie tak.Co prawda ostatnio z moim zdrowiem nie jest najlepiej, duzo choruje, mialam zapalenie zyl powierzchownych (stad skierowanie na tk) a pozniej jakies dziwne zmiany na dziaslach (ale myslalam ze to po klindamycynie bo bralam na stan zapalny), wezly chlonne szyi robilam ponownie u innego lekarza i ten stwierdzil, ze to bardziej zapalne wiec sie uspokoilam, a teraz to juz sama nie wiem co mam o tym wszystkim myslec.
Czy mozliwe jest ze lekarz robiacy wczesniejsze usg nie zauwazyl tak duzej zmiany?
Czy taka zmiana zakladajac, ze to ta lepsza opcja mogla tez nagle sie pojawic?
Mam lub mialam zaufanie do lekarza robiacego usg, zawsze zapewnial ze wszystko jest OK, a teraz nagle w TK cos takiego.
No i powiedzcie mi co w przypadku gdyby to jednak byla zmiana przerzutowa?
Pozdrawiam

[ Dodano: 2016-11-23, 20:34 ]
A i ma jeszcze jedno pytanie, czy badanie MR jamy brzusznrj bedziecie rzeczywiscie bardziej dokladne?Czy po tym badaniu bede znala juz charakter zmiany czy nadal moze byc nie do konca okreslona?Zapomnialam o to zapytac profesora, bylam w szoku, ze tak szybko oddzwonil.
Pozdrawiam
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #72  Wysłany: 2016-11-23, 21:14  


agnieszkapl, MR jest badaniem dokladniejszym, bardzo dobrze, ze tak szybko je zrobisz. Jeśli Cię to pocieszy, to u mnie również USG nic na wątrobie nie wykazało natomiast TK ( robione 2 razy) 17 mm ognisko stluszczenia. W przyszłym tygodniu mam USG i sama jestem ciekawa czy coś wykryje na wątrobie tym razem. Pozdrawiam :)
 
agnieszkapl 


Dołączyła: 29 Paź 2015
Posty: 50
Pomogła: 3 razy

 #73  Wysłany: 2016-11-23, 22:35  


arawis, Dziekuje za pocieszenie.A czy u ciebie to bylo od razu opisane ze ta zmiana to ognisko stluszczenia?
Strasznie sie denerwuje,szukam pozytywnych informacji zeby nie zwariowac.
MR robie oczywiscie prywatnie dlatego tak wczesnie.
Pozdrawiam
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #74  Wysłany: 2016-11-23, 22:47  


MR z kontrastem będzie?
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #75  Wysłany: 2016-11-23, 22:55  


agnieszkapl, za pierwszym razem miałam zapis "ognisko zwloknienia" ze znakiem zapytania a we wnioskach, ze konieczną ponowną TK albo MR. Kolejna tomografia wykazała ognisko stluszczenia. A co do węzłów, to też ostatnio choruje i mam powiekszone węzły, to jest normalne. Może wcześniej, przed czerniakiem w trakcie choroby również były powiększone, ale człowiek nie zwracał na nie uwagi. Wszystko będzie dobrze, zobaczysz :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group