1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: DumSpiro-Spero
2014-10-28, 22:23
Ciąża i rak nosogardła
Autor Wiadomość
maxdata26 



Dołączyła: 24 Lip 2010
Posty: 258
Skąd: Warszawa
Pomogła: 12 razy

 #46  Wysłany: 2010-12-08, 11:40  


Będzie dobrze. Dziewczynki mają dobrą opiekę, a TY masz szybciutko wyzdrowieć i cieszyć się życiem. Maluszki nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji (lepiej dla nich), a my musimy dać z siebie wszystko by stawić czoło groźnej chorobie.
A co to była za "kulka" w okolicy mostka? Wyjaśniło się w szpitalu?
Pozdrawiam serdecznie
 
Bluesy 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Paź 2010
Posty: 292
Skąd: Częstochowa
Pomogła: 50 razy

 #47  Wysłany: 2010-12-08, 12:42  


Zapomniałam powiedzieć, że w tomografie brzucha nic nie wyszło, w każdym razie nic co ma związek z chorobą :)
Myślę, że ta kulka też jest na nim widoczna, pytałam lekarki, która powiedziała, że będzie mnie badać na oddziale to zobaczy, ale trafiłam na innego lekarza prowadzącego i tego nie zrobił, a ja w sumie się nie upomniałam.
Następnym razem na pewno zapytam.

pozdrawiam



[następne komentarze]
_________________
Ewa
 
 
ola123 



Dołączyła: 13 Lip 2010
Posty: 9
Pomogła: 4 razy

 #48  Wysłany: 2010-12-15, 22:56  


Bluesy glowa do góry. Przeszlam trzy takie 96-godzinne chemie, potem 6 tygodni radiochemioterapii. doskonale wiem co czujesz.U mnie tez byl rak nosogardla i niestety na wezlach chlonnych równiez sie juz dziad zadomowil Pierwszá chemie mialam 22 stycznia..dzis jestem juz zdrowa.Regresja calkowita. Przetrzymasz. Lekko moze nie bedzie ale skonczy sie to dobrze.Musisz w to wierzyc.gdybys chciala o cos zapytac - pytaj smialo, jestem do Twojej dyspozycji. Pozdrawiam :-D
 
Bluesy 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Paź 2010
Posty: 292
Skąd: Częstochowa
Pomogła: 50 razy

 #49  Wysłany: 2010-12-16, 20:38  


Dziękuje Ola, to bardzo mnie podbudowało.
Po pierwszej chemii właściwie czuję się już prawie normalnie, boli mnie trochę ręka gdzie były wlewy. Mam taki siniak wzdłuż żyły i czuje takie zgrubienie pod ręka. czy można coś na to poradzić?
A propos problemów w buzi lekarka poleciła mi Diflucan, który mam brać raz na tydzień w ciągu właściwie całego leczenia. Kupiłam zamiennik bo ten lek to 60 zł za 1 tbl, a zamiennik 6 zł. Nie wiem czy to pomogło czy już mija tak jak bez tego powinno.

pozdrawiam
_________________
Ewa
 
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #50  Wysłany: 2010-12-17, 12:02  


Bluesy, na siniaki po chemii pomaga maść z kasztanowca....znajome babki stosowały i im pomogło.
Zaintrygowałaś mnie tym lekiem na kłopoty z jamą ustną, czy to się kupuje bez recepty i jak nazywa się zamiennik? Ja do tej pory bujam się z bólami,ale ja tak mam...wszystko przechodzę nietypowo i mocniej niż inni :(...taka uroda. Lekarz przy ostatniej wizycie miał głupią minę i sam nie wiedział co mi powiedzieć....coś szklił, ze to blizny po operacji, blizny po naświetlaniu i takie tam. Póki co, mogę robić za anorektyczkę, jedzenie to dla mnie nadal duże wyzwanie.
Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie, jesteś dzielna dziewczyna i tego się trzymaj!
Powodzenia,będzie dobrze :)
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
Bluesy 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Paź 2010
Posty: 292
Skąd: Częstochowa
Pomogła: 50 razy

 #51  Wysłany: 2010-12-17, 12:21  


Zoji, Diflucan jest na receptę, ja mam zamiennik Fluconazol,ale są tez inne.
Ale zamiennik również na receptę,bo to antybiotyk, ja miałam na recepcie Diflucan, ale kupiłam na nią Fluconazol.
A ten lek poleciła mi lekarka, pediatra :) , ale ona jest również po leczeniu onkologicznym, więc to dobre źródło.
Opakowanie = 1 tabletka 150mg.

pozdrawiam
_________________
Ewa
 
 
Bluesy 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Paź 2010
Posty: 292
Skąd: Częstochowa
Pomogła: 50 razy

 #52  Wysłany: 2011-01-05, 13:00  


Witajcie,
wczoraj wróciłam po drugiej chemii, nie było najgorzej. Już jestem w domu więc zbieram siły w najlepszym do tego otoczeniu.
Mój powiększony węzeł właściwie już znikł, 21 stycznia mam rezonans magnetyczny, który oceni regresję. Pocieszam się na, że już na oko jest i to spora, przynajmniej jeśli chodzi o te węzły.
25 stycznia mam przyjechać na przygotowanie do naświetlań, cokolwiek ma to znaczyć, pewnie m.in. maska.
Jeśli chodzi o tę kulkę pod mostkiem, obejrzał ja lekarz i nazwał po fachowemu, nie pamiętam, ale to takie zakończenie mostka :) [Zapewne wyrostek mieczykowaty - dop. Richelieu]
Mam pytanie, teraz nie bardzo mam czas wertować forum, mała Lidzia niestety nie bardzo pozwala:) a chciałabym się poradzić jaki najlepszy krem na miejsce napromieniowane, Panie w szpitalu zdecydowanie polecały OLVIZONE. A Wy jakie macie typy?
Aha, stopień zaawansowania mojej choroby to T1N2M0, to chyba nie najgorzej?

pozdrawiam
Ewa
_________________
Ewa
 
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #53  Wysłany: 2011-01-05, 17:10  


Witaj Bluesy :)
Zastanawiałam się, co u Ciebie słychać :) Cieszę się, że odczuwasz pozytywne skutki leczenia i że radzisz sobie z dolegliwościami.
Jeśłi chodzi o kremy - jogi45 polecała Radiosun, ja używałam Bepanthenu maści. No i pamiętaj, żeby nie myć naświetlanej skóry wodą.
Przytulam |uscisk|
_________________
mamanel
 
Bluesy 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Paź 2010
Posty: 292
Skąd: Częstochowa
Pomogła: 50 razy

 #54  Wysłany: 2011-01-23, 21:18  


Witajcie,
jestem już po rezonansie, we wtorek jadę na "kominek" - przygotowanie do naświetlań, wtedy tez pewnie będzie wynik rezonansu.
Proszę powiedzcie może wiecie, na czym polega ten "kominek", to przygotowanie do naświetlań.
Pewnie m.in. będzie robiona maska, za jaki czas od tego momentu zacznę naświetlania?


pozdrawiam
_________________
Ewa
 
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #55  Wysłany: 2011-01-23, 22:09  


Bluesy, nie mam pojęcia co to za kominek, może chodzi o symulację. Wygląda to tak: robią maskę i później tzw. symulację, leżysz sobie przypięta jak do naświetlań i fizycy razem z lekarzem prowadzącym oznaczają dokładnie na masce punkty naświetlania. Trwa to dość długo, ale to w interesie pacjenta, bo pole naświetlań musi być bardzo dokładnie oznaczone.
Pytałaś o maść do smarowania, w Gliwicach polecają Olvizone ale mnie ( kiedy już miałam nasilony odczyn popromienny) najbardziej pomogła najzwyklejsza maść tranowa. Wiesz,każdy reaguje inaczej..panowie z oddziału niczym się nie smarowali i nic im się nie działo. I jeszcze jedno, przed naświetlaniem warto łyknąć sobie oliwy z oliwek - ten sposób polecał również nasz lekarz, choć stwierdził, że najlepszy jest tran, o ile komuś nie przeszkadza jego charakterystyczny smak i zapach.
Na którym piętrze będziesz leżała?
Pozdrawiam i powodzenia :)

[ Dodano: 2011-01-23, 22:10 ]
A naświetlania zaczęłam następnego dnia po przyjęciu do szpitala, 2 dni po zrobieniu maski i symulacji.
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
qwera 


Dołączyła: 11 Gru 2010
Posty: 53
Pomogła: 12 razy

 #56  Wysłany: 2011-01-23, 22:35  


Bluesy, kominek to "burza mózgów" onkologów na oddziale. Zebranie, konsylium jak zwał tak zwał :) Ty jedziesz raczej na "planowanie" tj. przygotowanie maski itd.
Pozdrawiam.
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #57  Wysłany: 2011-01-24, 00:13  


Bluesy napisał/a:
Aha, stopień zaawansowania mojej choroby to T1N2M0, to chyba nie najgorzej?

Bluesy, mamy do czynienia z III st. zaawansowania choroby, zatem z sytuacją podobną do -> tej <-

Nie trać wiary w możliwość wygranej. Przed Tobą szansa na wyleczenie i dalsze życie w zdrowiu.
ściskam Ciebie i Twoje maleństwa :)



[następne komentarze]
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #58  Wysłany: 2011-01-24, 11:39  


Bluesy, oliwka lub tran mają w jakiś sposób ochronić błonę śluzową jamy ustnej przed poparzeniem i właściwie można nią jamę ustną płukać, niekoniecznie łykać.
A 8 piętro jest fajne, też tam leżałam :)
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
Bluesy 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Paź 2010
Posty: 292
Skąd: Częstochowa
Pomogła: 50 razy

 #59  Wysłany: 2011-01-25, 21:58  


Hej,
faktycznie ten kominek to małe konsylium i maska z tomografem. Już jestem po.
31 stycznia jadę na resymulację, a 16 lutego na oddział i zaczynam naświetlania i będzie też chemia w trakcie.
Wynik rezonansu po dwóch chemiach to ponad 60% regresji.
To chyba dobrze, lekarz wyglądał na zadowolonego i stwierdził, że węzły wyglądają już na niezmienione klinicznie.

pozdrawiam



[następne komentarze]
_________________
Ewa
 
 
Bluesy 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Paź 2010
Posty: 292
Skąd: Częstochowa
Pomogła: 50 razy

 #60  Wysłany: 2011-02-01, 11:38  


Witajcie,
jestem już po resymulacji, 16 lutego idę na oddział, kopiłam dzisiaj przez Internet Caphosol za 179 zł+12 przesyłka, kopiłam też pastę, płyn Curosept i szczoteczki które polecałyście.
I oczywiście krem radiosun.
Mam też Fluconazol, zapytam na miejscu lekarza czy mogę i jak brać.
Słyszałyście o tym nowym nożu do naświetlań, który jest w Gliwicach?
http://zdrowie.dziennik.p...-gliwicach.html
Ciekawe kto się kwalifikuje do leczenia tym nowoczesnym rozwiązaniem.
Mnie niestety nie zaproponowali :( więc będę leczona jak do tej pory inni.
Ale swoja drogą ciekawe kto może być naświetlany tą metodą. Jak będę już na oddziale to zapytam, może komuś w przyszłości ta informacja się przyda.

pozdrawiam
_________________
Ewa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group