1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
świadczenie z tyt. poważnego zachorowania
Autor Wiadomość
Fruzia 


Dołączyła: 25 Kwi 2010
Posty: 49
Pomogła: 6 razy

 #1  Wysłany: 2010-10-13, 15:36  świadczenie z tyt. poważnego zachorowania


Witam,
jeśli kogoś urażę, to z góry przepraszam :-D
Pieniądze szczęścia nie dają, ale życie ułatwiają.
Jestem ZDROWA. W grupowym ubezpieczeniu mamy opcję świadczenia z tyt. poważnego zachorowania, po zakończonym leczeniu, wysłałam wniosek, oraz ksero wszystkich potrzebnych dokumentów do firmy ubezpieczeniowej(2 m-ce temu).
Po m-cu ciszy zadzwoniłam (na swojej stronie www. informują, że w ciągu m-ca jest wypłata świadczenia) i dowiedziałam się, że "ich" lekarze nie rozpoznają u mnie nowotworu złośliwego?!!! (szkoda, że "moi " lekarze z CO tego nie potwierdzają :uuu: )
Rozpoznanie z ekspertyzy histopatologicznej: Carcinoma ductale invasivum II B-R nie jest dla nich wiarygodne?!
Po mojej interwencji wysłali do CO zapytanie i jak na dzień dzisiejszy cisza.
Najlepsze jest to, że osoba zainteresowana o niczym nie jest informowana.
Czy mieliście do czynienia z wypłatą takiego świadczenia, jeśli tak, czy były z tym problemy?
Może podpowiecie, czym wspomagacie swój organizm? (dieta, witaminy/tabletki, itp)
Pozdrawiam, wszystkim życzę duuużo zdrowia!
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #2  Wysłany: 2010-10-14, 00:06  


Pozostaje mediacja a potem sąd. Realia ubezpieczeniowe w Polsce. Mnóstwo zabawy a i efekt niepewny, za to kupa nerwów i wydanych pieniędzy gwarantowana. Jeśli to lubisz, można się pobawić.
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
AndrzejS 


Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 200
Skąd: Bielsko-Biała
Pomógł: 29 razy

 #3  Wysłany: 2010-10-14, 14:38  


Witam
Tobie należy się odszkodowanie nie tylko za wystąpienie ciężkiej choroby,ale również dieta za pobyt w szpitalu.
A swoją drogą trzeba by było dać temu lekarzowi do WIWATU.
A może to był lekarz orzecznik ZUS oni to robią najlepiej.
Mediacja i sąd to przypadki dyskusyjne.Tutaj jest sprawa oczywista.Można jedynie postraszyć TVN lub Polsatem.Oni czekają na takie sensacje.
Pozdrawiam
 
Fruzia 


Dołączyła: 25 Kwi 2010
Posty: 49
Pomogła: 6 razy

 #4  Wysłany: 2010-10-15, 10:33  


W moim ubezpieczeniu jest opcja pobyt w szpitalu pow. 3 doby, więc z niej nie skorzystam, byłam trzy dni. Jeszcze poczekam, zażyczyłam, żeby o wszystkim mnie informowano- pisema do/z CO i decyzja ich lekarzy. Jeśli będą przedłużać to zwrócę się do rzecznika ubezpieczonych.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #5  Wysłany: 2010-10-20, 20:49  


Już raz napisałam Ci odpowiedź, ale urwało mi się połączenie i wszystko znikło. Ale kiedyś Ci pisałam, lepiej siedzieć na zwolnieniu, bo jak przychodzi co do czego to takie biurokratyczne bzdety się liczą (dni hospitalizacji, dni niezdolności do pracy). Ale czy ty byłaś osobiście w oddziale, bo oni mają obowiązek w momencie zgłoszenia roszczenia założyć teczkę sprawy i udostępnić zainteresowanemu do wglądu na żądanie. Często zdarza się że sprawa jest nie rozpoczęta, a przez telefon opowiadają bajki, szefostwo patrzy przez palce, bo im później wypłacone odszkodowanie, tym lepiej dla finansów firmy. Z drugiej strony boję się że odpowiedź z CO będzie w bliżej nieokreślonej dalekości.
_________________
sprzątnięta
 
AndrzejS 


Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 200
Skąd: Bielsko-Biała
Pomógł: 29 razy

 #6  Wysłany: 2010-10-20, 22:10  


Witam
A czy dali ci do wglądu dokument podpisany przez lekarza,który mówi, że choroba,na którą zachorowałaś nie jest ciężkim zachorowaniem.

Na innej stronie toczyła się dyskusja odnośnie udzielania porad i odpowiedzialności cywilnej właśnie za to.
Przykład z Twojego "podwórka".
W przypadku kiedy lekarz z ubezpieczalni stwierdził ,że nie było to ciężkie zachorowanie TY zaczełaś żyć jak człowiek zdrowy,co wpędziło Cibie w jeszcze większą chorobę.
Możesz starać się o jeszcze większe odszkodowanie,z oc lekarza, bo stan Twojego zdrowia z tego powodu,tj z powodu wprowadzenia Ciebie w błąd, jeszcze się pogorszył.

Wbrew temu co może się wydawać, wcale to nie jest śmieszne.
W ubezpieczeniach pracuję od prawie 18 lat i wiem co się dzieje,co ludzie potrafią
wymyślić żeby dostać kasę.
Zresztą na pewno słyszeliście co było w USA.Człowiek palił świadomy ,tego że palenie szkodzi.Ale jak zachorował na raka płuc, firmy tytoniowe wypłaciły milionowe odszkodowania.
Działam również w hospicjum onkologicznym.Tam również jesteśmy ubezpieczeni OC.
Bez takiego ubezpieczenia nikt nie ma prawa wyjść do pacjenta.
Takie czasy.
Pozdrawiam
 
Fruzia 


Dołączyła: 25 Kwi 2010
Posty: 49
Pomogła: 6 razy

 #7  Wysłany: 2010-10-22, 12:09  


wszystko załatwiam telefonicznie i email, jestem ze Szczecina, ubezpieczyciel ma siedzibę w Warszawie. Jak dzwoniłam do nich to czekali na odpowiedź z CO, i mieli wysłać ponowienie. Na początku listopada przypomnę się im, ale tak bardziej stanowczo ;)
 
Fruzia 


Dołączyła: 25 Kwi 2010
Posty: 49
Pomogła: 6 razy

 #8  Wysłany: 2010-11-29, 09:57  


Witam,
pieniądze wpłynęły na rachunek, serdecznie pozdrawiam i życzę DUŻO ZDROWIA :-D
 
rudasiak 


Dołączyła: 16 Mar 2014
Posty: 3

 #9  Wysłany: 2014-03-16, 12:08  


Witam. Trochę kulawo się tu poruszam....
Mam pytanie... zachorowałam na raka szyjki macicy... jestem już po operacji i naświetlaniach. Czy w związku z tym należy mi się jakieś jednorazowe odszkodowanie z ZUS-u? Usiłuję coś znaleźć na ten temat w necie ale....nie bardzo mi wychodzi.
 
kuna13 



Dołączyła: 07 Wrz 2012
Posty: 464
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 59 razy

 #10  Wysłany: 2014-03-16, 21:30  


Z zusu to jedynie świadczenie rehabilitacyjne , tak mi się wydaje...
 
Mark 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 361
Skąd: Polska
Pomógł: 149 razy

 #11  Wysłany: 2014-03-16, 22:17  


rudasiak napisał/a:
Witam. Trochę kulawo się tu poruszam....
Mam pytanie... zachorowałam na raka szyjki macicy... jestem już po operacji i naświetlaniach. Czy w związku z tym należy mi się jakieś jednorazowe odszkodowanie z ZUS-u? Usiłuję coś znaleźć na ten temat w necie ale....nie bardzo mi wychodzi.

Pracujesz - nie pracujesz, itp ?
_________________
c'est la vie
 
 
rudasiak 


Dołączyła: 16 Mar 2014
Posty: 3

 #12  Wysłany: 2014-03-17, 08:46  


Generalnie jestem na L-4. Umowę o pracę podpisałam 20.09.13 na czas określony do 31.03.14 Do szpitala trafiłam 25.11.13. Wcześniej ubezpieczał mnie w swojej pracy mąż. Wiem że z ZUS-u mogę starać się o świadczenie rehabilitacyjne. A z PZU? Wyczytałam gdzieś ,że można się starać o jednorazowe odszkodowanie z tyt. poważnego zachorowania, jednak okres karencji wynosi 90 dni. No i teraz nie wiem... czy poprzednie ubezpieczenie mnie przez męża też się liczy...czy tylko jak podjęłam to, kiedy pracę?
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #13  Wysłany: 2014-03-17, 14:59  


Cytat:
A z PZU?

Musisz sprawdzić w warunkach umowy. W niektórych umowach są zawarte odszkodowania z tytułu zachorowania (z zastrzeżeniami chorób jakich nie dotyczą). Czasem w ubezpieczeniu masz też wypłatę za pobyt w szpitalu.
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group