1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
usg wątroby
Autor Wiadomość
karol2012 


Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 297
Pomógł: 32 razy

 #16  Wysłany: 2018-01-14, 11:21  


Podoba mi się twoja dociekliwość to dobry znak,że możesz śledzić swoją chorobę a to jest konieczne. Trudno jednak czytać na wątrobie z jednego zdania USG. Brak określeń guza, może on być izo-, hipo lub hiperechogeniczny. Jest określenie niejednorodny z tego można delikatnie wnioskować, że coś w nim zaszło lub zachodzi np zmiany krwotoczne,martwica.? Słabo odgraniczona na logikę podobna do reszty wątroby. Podejrzewam, że było to USG bez środka cieniującego a to jeszcze bardziej obniża skuteczność rozpoznania na hcc. Statystyczne dolne granice skuteczności w tym raku Usg to 10%, dokładniejsza TK -50% ,a najdokładniejszy rezonans magnetyczny MRI to już granice ponad 90%
_________________
karol2012
 
milvunia 


Dołączyła: 26 Sty 2012
Posty: 22
Pomogła: 1 raz

 #17  Wysłany: 2018-01-14, 13:37  


Ogólnie całość działań mam niby zaplanowane.Za półtora tygodnia mam wyznaczone MRI plus wtedy mam zrobić markery i inne badania krwi.Niespokojna jestem tylko bo pani któóra robiła USG zamieściła lakoniczny opis -że guzek słabo odgraniczony ale doczepiła też zdjęcia na których wydaje mi się, że widać wokół tego czegoś ciemną obwódkę.A wiem, że halo to czasem niezbyt dobry objaw.Ale czy to jest faktycznie halo i czemu tego nie opisała...?Może ja sie po prostu nie znam i widzę coś czego nie ma.Zwariuję chyba i już
 
karalajna 


Dołączyła: 20 Sie 2016
Posty: 110
Skąd: Łódź
Pomogła: 9 razy

 #18  Wysłany: 2018-01-14, 18:10  


Widzę, że wcześniej pisałaś o Koperniku. Tak to straszny ,,moloch" szpitalny, ale jeżeli chodzi o onkologię to są naprawdę najlepsi w Łodzi. Więc ja bym się zdecydowała na diagnostykę w Koperniku. Na razie nie ma jeszcze powodu, abyś się tak stresowała. Zmiana nie musi być rakowa. Trzymamy kciuki, aby diagnoza była pomyślna!
_________________
Mamuś- rak przewodów żółciowych, trzy tygodnie walki od diagnozy
Mamuś- kocham Cię
 
milvunia 


Dołączyła: 26 Sty 2012
Posty: 22
Pomogła: 1 raz

 #19  Wysłany: 2018-01-14, 19:09  


To MRI mam miec wlasnie tam, a potem chca robic biopsje gruboiglowa jesli wyklucza atypowego naczyniaka.Ja w ogole jestem typem mocno przezywajacym i chcacym wiedziec wszystko na JUZ:)
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #20  Wysłany: 2018-01-14, 21:10  


Cytat:
.jesli guzek jest slabo odgraniczony -tak jak w opisie usg to jednoczesnie moze miec obwodke halo??


Guzek jest opisany jako odgraniczony ale nikt Ci nie zaznaczył, że ma otoczkę "halo"
milvunia napisał/a:
ale doczepiła też zdjęcia na których wydaje mi się, że widać wokół tego czegoś ciemną obwódkę.

Interpretować zdjęcia powinni fachowcy, my tego nie robimy i proszę żebyś sama też tego nie robiła bo możesz źle interpretować a to co Ty widzisz może świadczyć właśnie o tym, że guzek jest odgraniczony a nie, że jest to otoczka.

Musisz mimo ogromnego stresu uzbroić się w cierpliwość bo tylko dokładniejsze badanie może coś więcej powiedzieć, usg do takich zmian jest nieprecyzyjne.

pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group