Link do strony z możliwością wsparcia forum:

https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3147
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
gaba

Odpowiedzi: 226
Wyświetleń: 91828

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: Wczoraj 12:46   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
na wynik potasu największy wpływ mają nerki i tu widać że trochę nawalają, płucz się i w diecie ogranicz mięso i nabiał a więcej węglowodanów. Przedyskutuj z lekarzem co się bardziej długoterminowo opłaca ograniczyć białko i chronić za wszelką cenę nerki czy dbać o kondycję ogólną i jeść sporo białka. Pomocny mógłby być wynik zawartości mocznika w surowicy.
  Temat: Mięsak macicy
gaba

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 13846

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-09-12, 11:07   Temat: Mięsak macicy
Generalnie chodzi o to żeby wykorzystać wszystkie możliwości uzyskania leczenia celowanego, klasyczna chemioterapia jest mniej skuteczna, więcej skutków ubocznych. Niestety za mało wiem o sarcoma żeby coś konkretnego doradzić. Jest stowarzyszenie chorych na mięsaki u nich możesz dowiedzieć się dużo o leczeniu i konkretnych lekach. Niekwestionowanym guru w Polsce w tym temacie jest prof Rutkowski. Podobno odpisuje na maile. Ale musisz być bardzo konkretna skany wyników to podstawa. Nie wiem czy masz ale powinnaś się postarać o ten wynik z Bostonu, jeżeli nie, to powinnaś mieć pełny his-pat po operacji i tym operować.
Walczysz o życie, nie chcę Cię za bardzo buntować ale kilka pojedynczych dni wagarów kiedy pojedziesz czegoś konkretnego się dowiedzieć da się usprawiedliwić. Ale czytaj o sarcoma żeby dowiedzieć się ogólnie jak to przebiega i jakie są możliwości leczenia w Polsce (dlatego raczej polskie źródła). Rób notatki jeżeli znajdziesz coś konkretnego, powinnaś już być na etapie że Ki67 to nie jest abrakadabra.

Jeżeli chodzi o płuca to często i to z dobrym skutkiem stosuje się radioterapię, operacja raczej u Ciebie nie jest możliwa. Nie tyle ze względu na wielkość co rozłożenie zmian. Musisz być konkretna, tak jak opisałaś te zmiany w płucach to nikomu nic nie mówią, trzeba się domyślać, a pytania to masz konkretne. Jak cytujesz wyniki to przepisuj je w całości koniecznie z datą omijając tylko dane osobowe i nazwy szpitali/oddziałów.
Takie stwierdzenie "meta z ginekologii" jest zwykłym popisywaniem się (zrobieniem wrażenia na pacjencie) tego nie da się ustalić. Doświadczony radiolog może z dużym prawdopodobieństwem (ale nie 100%) stwierdzić że meta ale skąd to już nie. Ja na tym forum czytałam już (a nie czytam wszystkiego) o 2 przypadkach: pani u której zoperowany rak płuca okazał się po zbadaniu meta i inna pani u której stwierdzono przerzut do płuc wcześniejszego raka piersi i zaproponowano chemię, córka się zaparła, znalazła innego lekarza i po diagnostyce okazało się że to niezależny rak płuc. A tak ogólnie to chirurdzy nie podejmują się operacji jeżeli jest większe niż 3% ryzyko śmierci pacjenta w ciągu 30 dni po operacji. Wyjątkiem są sytuacje jeżeli pacjent umrze bez operacji w krótkim czasie.

Skupiaj się na możliwościach leczenia, nie szukaj teraz informacji o przeżyciu bo nie znajdziesz. Wszystko zależy od tego jak uda się wycelować z leczeniem, znajdą jakąś konkretną mutację, będzie lek celowany i życiorys się wydłuża.
  Temat: Mięsak macicy
gaba

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 13846

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-09-11, 22:23   Temat: Mięsak macicy
Twój powrót jest dla mnie jednym z najsmutniejszych wydarzeń na forum.
Jesteś już pełnoletnia (albo prawie), oczytana onkologicznie to radzę przejąć kontrolę nad Swoim leczeniem. Pierwsza rzecz to pilnowanie wyników, musisz mieć wszystkie (skanuj też wszystko). To co chciałabym Ci doradzić to poczytaj sobie opisy przypadków pisane przez chorych żeby wiedzieć jak to ogólnie przebiega, jaka jest diagnostyka itd. Te zmiany w płucach niekoniecznie muszą być rozsiewem wcześniejszego mięsaka. Niestety wyciągnęłaś zły los na loterii genowej i Twój organizm może być ogólnie podatny na nowotwory i to może być nowy niezależny nowotwór. Przed wynikiem biopsji nie podejmuj żadnej decyzji. Porozmawiaj z lekarzem (mam nadzieję że leczysz się w Gdańsku) nt badań genetycznych. Może załapiesz się na leczenie immunologiczne. Poczytaj o badaniach genetycznych na stronie firmy ROCHE. Oni teraz sponsorują szerokie badania genetyczne, zapytaj o te badania na Oddziale Badań Wczesnych Faz na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym (tel. 58 584 44 75).
Dawaj znać co u Ciebie.
  Temat: Problemy z wejściem na forum
gaba

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 11128

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2020-09-07, 19:34   Temat: Problemy z wejściem na forum
TP53

Załóż swoje własne forum, płać za nie z własnej kieszeni przez ponad 10 lat, angażuj swoich znajomych żeby je wsparli merytorycznie i ja z przyjemnością na nie wtedy wejdę i znajdę mnóstwo wad. Czy Ty uświadamiasz sobie że ponad połowa Twoich postów to narzekanie?

basik78
Czy naprawdę przed napisaniem takiego komentarza nie mogłaś wejść na posty z początku istnienia forum, wiedziałabyś jaka jest administratorka i co zrobiła.
  Temat: Rak brodawki Vatera - co dalej?
gaba

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 673

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-09-05, 11:28   Temat: Rak brodawki Vatera - co dalej?
można ot tak, tyle że zwykle to ok 50 zł i dobrze jest zrobić w parze z CEA.
teraz to nie bardzo opłaca się naciskać na chemię,optymalny termin podania to do 8 tyg po operacji.
  Temat: Jajnik IV
gaba

Odpowiedzi: 160
Wyświetleń: 30634

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-08-31, 15:23   Temat: Jajnik IV
::rose:: ::rose::
  Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
gaba

Odpowiedzi: 97
Wyświetleń: 26791

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-08-28, 11:43   Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
trzymam kciuki
  Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
gaba

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 31621

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-08-27, 15:17   Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
Odezwali się, ale z komunikatem "pamiętamy i proszę czekać, odezwiemy się"
Wyboru nie mam, czekam
  Temat: Problemy z wejściem na forum
gaba

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 11128

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2020-08-25, 21:31   Temat: Problemy z wejściem na forum
NO TO ZRÓB COŚ !!!!!!!!!
  Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
gaba

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 31621

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-08-22, 22:32   Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
Po odczekaniu stosownego czasu dostałam skierowanie na CT i zrobiłam. Opisująca nie wypowiedziała się w kwestii SD czy PD napisała po prostu : wszczepy w jamie otrzewnej, niektóre większe inne mniejsze niż poprzednio. Zmniejszyły się naświetlane zmiany obie o ok 40%. Zaniepokoiło mnie natomiast: W ścianie zagięcia odbytniczo-esiczego wszczep znacznie zwężający światło jelita, wym 29x25 mm (25x16mm/27x19mm) - w loży lewego jajnika wszczep dł 33 mm (9mm). Pojawiły się nowe wszczepy np w trzonie macicy śr. 16 mm.

No to postanowiłam "konsultować" łatwo powiedzieć.
Byłam u doświadczonego chirurga który miał wpisane że udziela konsultacji, zapoznał się z dokumentami i udzielił mi porady. Nic nie robić dopóki nie będzie objawów. Nawet uzasadnił i było w tym sporo moich własnych wniosków. Ale ja chciałam konsultacji co się w takich wypadkach robi, a mimo pytań takich informacji nie dostałam.

Chemioterapeutka mnie objaśniła że trzeba zacząć drugą linię chemii bo jak się to wszystko rozrośnie to będzie nie do opanowania. Wyboru dużego leków nie mam, nic obiecującego jakieś cofnięcie choroby, zatrzymanie na jakiś czas to wszystko. Mam się starać o badanie kliniczne w Gdańsku. 4 różne telefony zanim ustaliłam ten właściwy. Pani pod tym właściwym zebrała moje podstawowe dane i powiedziała że się w piątek odezwą, siedziałam przy telefonie (a raczej przy papierach) do końca dnia roboczego i oczywiście niczego się nie doczekałam. W poniedziałek ciąg dalszy.

Do kompletu brakuje mi jeszcze opinii radioterapeuty, ale teraz ciężko kogoś znaleźć. Może ktoś może polecić kogoś w Warszawie.

Minęło 3 lata od pierwszego wykrycia zmian w otrzewnej
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
gaba

Odpowiedzi: 226
Wyświetleń: 91828

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2020-08-22, 15:26   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
indyk ok, kurczak tylko ze znanego źródła, te przemysłowe wykluczone, najlepsza jest jednak wołowina i gęsina (niedługo sezon), baranina bardzo dobra ale jej cena może wywołać niestrawność.
  Temat: Mam raka - rak zrazikowy naciekajacy i kilka ognisk in situ
gaba

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 2737

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-08-18, 21:26   Temat: Mam raka - rak zrazikowy naciekajacy i kilka ognisk in situ
Ale czy jakikolwiek lekarz uznał taki zabieg za celowy?
Przerzutów odległych z zasady się nie operuje, w wyjątkowych przypadkach pojedyncze ognisko. Tutaj jest kilka przerzutów (znalezionych na badaniu obrazowym) a co dalej? Przecież komórki raka krążyły z krwią po całym organizmie. Po operacji bardzo prawdopodobny jest dalszy rozsiew płuca, wątroba, kości. Jednak trzeba szukać ratunku w chemii, można także konsultować z radioterapeutą ale to też nie wszystko.
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
gaba

Odpowiedzi: 226
Wyświetleń: 91828

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2020-08-18, 10:33   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
Trochę na pocieszenie: Moja mama po okresach migreny uzależniła się od etopiryny, przez ponad 20 lat pomimo błagań całej rodziny brała po kilka tabletek dziennie, zmarła w wieku 90 lat i do końca wyniki wątrobowe i nerkowe były w normie.
  Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
gaba

Odpowiedzi: 97
Wyświetleń: 26791

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-08-18, 10:21   Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
Wszystko zależy od ilości tej wydzieliny, masy kałowe to nie jest jednolita miazga, każdy słyszy czasami jakieś kruczenia czy bulgotanie w brzuchu. Niedużo tej rozwodnionej frakcji może wydostawać się razem z gazami. Kolor zależy od diety i od ilości i składu żółci. Tak naprawdę to organizm pozyskuje wodę jelitem grubym i czasami może na jakimś odcinku nie odciągnąć całej wody, czy to poważne zaburzenie to zależy właśnie od ilości.

Wg mnie po 2 tyg od operacji w trakcie kaszlu żaden szew nie powinien już puścić.

Pozdrawiam
  Temat: D 37.7
gaba

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 4555

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-08-14, 11:17   Temat: D 37.7
Zmiany w wątrobie których nie było wcześniej wskazują na progresję więc dotychczasowa chemia jako już nieskuteczna musi być zakończona. Pewnie będą się zastanawiać co dalej.
 
Strona 1 z 210
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group