Link do strony z możliwością wsparcia forum:

https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 145
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak trzustki z przerzutami do mózgu
Rafus

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 8377

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-05-24, 09:35   Temat: rak trzustki z przerzutami do mózgu
Mimo wszystko choroby nowotworowe są bardzo nieobliczalne. Mój dziadek przy dobrym zdrowiu w wieku 90 lat miał "egzotyczny" potwierdzony histopatologicznie przerzut czerniaka prawdopodobnie z przedramienia do jelita cienkiego.
To nie jest do końca tak, że nic nie robić. Medycyna paliatywna dysponuje wręcz całym arsenałem środków. Możliwa będzie konieczność stentowania dróg żółciowych i przewodów trzustkowych, bo uprzedzić bardzo nieprzyjemne objawy manifestacji guza na trzustce a poza tym trzeba będzie podawać środki przeciwbólowe. Nie wiem jaka jest konstrukcja psychiczna Mamy, ale wiem że całkiem dobrą taktyką jest "rozpraszanie uwagi" od jego własnej uwagi i koncentracji na chorobie. Spędzajcie dużo czasu ze sobą, róbcie mamie drobne przyjemności: jeśli to możliwe jakieś wyjście do kina , restauracji, obiad ze starymi znajomymi, ale róbcie to spontanicznie jakoś niewymuszenie. Trudno to robić, kiedy bliscy współcierpią ze swoim bliskim, ale rakulec uwielbia napędzać spiralę strachu i odwaga, siła charakteru pomaga w walce z tą gadziną. Rozejrzyjcie się też za dobrym hospicjum domowym albo i nawet stacjonarnym. Chciałbym tutaj dodać, że umiejętności polskich lekarzy i pielęgniarek wyspecjalizowanych w tym zakresie są na jednym z najwyższych poziomów na świecie, problemem oczywiście są finanse. Pozdrówcie Mamę, czuję przez skórę, że jest twardą kobietą i się nie da.
  Temat: rak trzustki z przerzutami do mózgu
Rafus

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 8377

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-05-23, 11:40   Temat: rak trzustki z przerzutami do mózgu
U mojej Mamy był akurat mięsak piersi. Guzów się wysypało tyle, że wynik od radiologa był gorszy od najgorszego horroru. Szczęśliwie moja Mama nie dowiedziała się prawdy, po paru miesiącach straciła przytomność i szczęśliwie również i odczuwanie bólu. Każdy z nas inaczej choruje na zwykłe przeziębienie a co tutaj mówić o takim dziadostwie jak choroba nowotworowa.
  Temat: rak trzustki z przerzutami do mózgu
Rafus

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 8377

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-05-22, 12:58   Temat: rak trzustki z przerzutami do mózgu
Chciałbym tylko dodać, że moja wypowiedź odnośnie chemii paliatywnej jest oparta na moim subiektywnym doświadczeniu. Każdy z nas jest inny i każdy ma inne doświadczenia. Oczywiście proszę nie traktować, że doradzam przymuszanie do chemioterapii paliatywnej. Najważniejsze byście podjęli decyzję z wzajemnym szacunkiem. Bez chemii medycyna paliatywna też sobie radzi z wieloma problemami a lekarze jako profesjonaliści mają powinność zaakceptowania decyzji pacjenta dotyczącej jego losów.
  Temat: rak trzustki z przerzutami do mózgu
Rafus

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 8377

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-05-22, 08:52   Temat: rak trzustki z przerzutami do mózgu
Moja mama miała przerzuty do mózgu a mój tata przerzuty do wątroby. Z perspektywy czasu to dziękuję lekarzom za kompleksowe leczenie paliatywne łącznie z chemią. Chemia paliatywna ma to do siebie, że nie jest stereotypową ciężką chemią "koszącą z nóg" tylko ma poniekąd stępiać i łagodzić postęp choroby. Te dawki są dosyć łagodnie skrojone. Przy kompleksowym leczeniu bólu i innych skutków ubocznych przy podawaniu cytostatyków czyli chemii życie chorego jest lżejsze i dłuższe, daje też nawet iluzję nadziei a to psychicznie bardzo zazwyczaj bardzo pomaga pacjentom i ich rodzinom. Mogę śmiało powiedzieć, że dzięki paliatywnej chemii rodzice moi otrzymali kilka miesięcy dodatkowego i całkiem komfortowego życia. Przy ich konstrukcji psychicznej było to bardzo ważne, bo uwielbiali po prostu swoje otoczenie, rodzinę, przyjaciół, byli z nimi nieco dłużej. Ja bym się przychylał by mamę namawiać na dalsze leczenie również z przyczyn psychologicznych by nie dopadła Jej beznadzieja.
  Temat: rak trzustki z przerzutami do mózgu
Rafus

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 8377

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-05-18, 14:43   Temat: rak trzustki z przerzutami do mózgu
Jak najbardziej jest to możliwe. Muszę to napisać, ale sytuacja jest bardzo poważna i Mamę trzeba się zaopiekować. To jest IV najbardziej zaawansowane stadium choroby. Proponuję konkretną rozmowę z prowadzącym onkologiem celem jak najszybszego wdrożenia odpowiedniego leczenia niwelującego destrukcyjny wpływ ogniska w mózgu tak by komfort Mamy był największy. Nie zwlekajcie z tym!
  Temat: Rak migdałka podniebiennego
Rafus

Odpowiedzi: 80
Wyświetleń: 31414

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-03-15, 14:55   Temat: Rak migdałka podniebiennego
Prosimy o więcej i więcej takich wieści również i innych członków portalu
  Temat: Signet ring cell carcinoma rak zoladka zlosliwy przerzuty
Rafus

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 26395

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-09-09, 09:28   Temat: Signet ring cell carcinoma rak zoladka zlosliwy przerzuty
Miejcie w sobie nadzieję. Może chemia zaskoczy i dojdzie do takiego zmniejszenia masy guzów, że będzie możliwa jeszcze operacja. Rak sygnetokomórkowy oprócz tego, że jest bardzo złośliwy jest też nieprzewidywalny w swoim rozwoju. Walczcie z chorobą i żyjcie normalnie, cieszcie się sobą, kochajcie się. Tylko w taki sposób dacie gadzinie znać, że się nie poddajecie, że walczycie i że Wasze życie nie zostało zagarnięte przez raka. Bierzcie na klatę i nie zadawajcie sobie pytania "czemu ja?" Na nie nigdy nie ma odpowiedzi i ono nic nie wnosi w Wasze życie.
  Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
Rafus

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 7258

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-08-05, 10:27   Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
Przepraszam zgapiłem się, pisaliście o kolonoskopii. Po prostu przewrażliwienie po moim wuju, któremu najpierw wykryli przerzut w wątrobie z jelita.
  Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
Rafus

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 7258

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-08-05, 09:56   Temat: Podejrzenie o HCC, obrazy TK i MRI nie są jednoznaczne.
Trzeba koniecznie w mojej opinii wykonać kolonoskopię by zweryfikować co się dzieje w tym jelicie. Żadne badanie obrazowe nie potrafi zdiagnozować tego typu zmiany. W moim odczuciu to konieczność.
  Temat: Rak migdałka podniebiennego
Rafus

Odpowiedzi: 80
Wyświetleń: 31414

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-07-12, 14:32   Temat: Rak migdałka podniebiennego
Świetnie, że dzielicie się z nami tą informacją, bo to dodaje wielu osobom otuchy, nadziei, ale i radości.
Mama okazała się być tytaniczną osobą. Nie traćcie jednak czujności. Przejście takiego leczenia rodzi traumę i uważnie przypatrujcie się kondycji psychicznej Mamy.
  Temat: Wynik badania histopatologicznego - nowotwór żołądka
Rafus

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2692

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-06-01, 09:14   Temat: Wynik badania histopatologicznego - nowotwór żołądka
Nastąpił olbrzymi postęp w leczeniu nowotworów typu GIST. Wszystko dzięki lekowi o nazwie Glivec. Porozmawiajcie z lekarzami i zgłoście się do Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków (KNTMKiC) jest jednostką organizacyjną Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie. To ośrodek wybitnie wyspecjalizowanych w tego typu nowotworach. http://www.gist.pl/download/30.07.13.Diagnoza.pdf
  Temat: Rak przełyku Carcinoma planoepitheliale G1 akeratoes
Rafus

Odpowiedzi: 161
Wyświetleń: 32437

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-01-13, 22:44   Temat: Rak przełyku Carcinoma planoepitheliale G1 akeratoes
Dodam jeszcze, że jak pulmonolog stwierdzi, że guzek jest podejrzany (może to stwierdzić nawet na podstawie kształtu guzka) to może zalecić badania biopsji tego guzka. Myślę, że wizyta u pulmonologa będzie zasadna z uwagi na uspokojenie Waszych emocji. Pozdr
  Temat: Rak przełyku Carcinoma planoepitheliale G1 akeratoes
Rafus

Odpowiedzi: 161
Wyświetleń: 32437

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-01-12, 11:26   Temat: Rak przełyku Carcinoma planoepitheliale G1 akeratoes
Dobrze, ze testy ureazowy ujemny i nie ma Helicobactera. Trzeba to zapalenie żołądka jako zredukować i zwróćcie uwagę lekarzowi na wit. B12, bo mogą być w razie potrzeby zastrzyki potrzebne. Niech Mama wystrzega się ostrych pokarmów i silnie kwaśnych.
  Temat: Nowotwór w okolicy brodawki Vatera
Rafus

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 11641

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-23, 22:02   Temat: Nowotwór w okolicy brodawki Vatera
Jeśli Mama jest w dobrej formie to może następna seria chemii może kupić dla Was jeszcze i czas i nadzieję. Nie sądzę by przy wodobrzuszu zastosowano jakąś szczególnie obciążającą terapię.
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami - chemia nie działa
Rafus

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 18100

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2016-11-16, 13:42   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami - chemia nie działa
Możliwe, ze to objawy encefalopatii wątrobowej związane z uszkodzeniem wątroby. Mój Tata też umierał na raka jelita z przerzutami w wątrobie i pod koniec był słaby, splątany podsypiał. Zbyt dużo zrobić nie można bo wątroba już jest pokiereszowana. Można sprawdzić w badaniach krwi jak dużo jest szkodliwych metabolitów i wdrożyć odpowiednią dietę.
 
Strona 1 z 10
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group