1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rozmowa z chorym
Autor Wiadomość
Mirek 


Dołączył: 22 Sty 2017
Posty: 14

 #1  Wysłany: 2017-01-23, 16:21  Rozmowa z chorym


Słuchajcie, o ile w waszym otoczeniu jest ktoś chory, ma nowotwór bądź raka, używajcie w rozmowie z nim właściwych słów i określeń. Oto moje refleksje, wygranego w tej walce. A jakie jest wasze zdanie?
https://turystykaizdrowie.wordpress.com/2016/11/16/rozmowa-z-chorym/

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2017-01-23, 19:59 ]
Dyskusje prowadzimy na tym forum, do czego linkowanie innych stron powinno mieć charakter wyłącznie pomocniczy.
 
Angelika 


Dołączyła: 14 Sty 2017
Posty: 3
Skąd: Warszawa

 #2  Wysłany: 2017-01-23, 20:51  


Mirek właściwych słów to znaczy jakich? Prośba o wskazówki...
 
Mirek 


Dołączył: 22 Sty 2017
Posty: 14

 #3  Wysłany: 2017-01-23, 21:38  


Angelika napisał/a:
Mirek właściwych słów to znaczy jakich? Prośba o wskazówki...


Przykro mi, moderator skasował link do mojego refleksyjnego felietonu na ten temat. Jestem 42 miesiące po zakończeniu walki z rakiem migdałka... hm... chyba nie jestem mile widziany na tym forum, a szkoda...

[ Dodano: 2017-01-23, 21:42 ]
Angelika,
https://turystykaizdrowie.wordpress.com/2016/11/16/rozmowa-z-chorym/
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #4  Wysłany: 2017-01-24, 09:27  


Mirek napisał/a:
. hm... chyba nie jestem mile widziany na tym forum, a szkoda...

Każdy jest na forum mile widziany, nie robimy jakiś wyjątków/wyróżnień ale tak jak napisał wcześniej Moderator na forum obowiązują jakieś zasady/Regulamin. Chcesz się podzielić swoim doświadczeniem zatem zapraszamy do dyskusji na naszym forum. Na pewno skorzysta z tego więcej osób a Twoje doświadczenie onkologiczne pomoże innym uczestnikom forum.

pozdrawiam i informuje, że to już drugie ostrzeżenie więc proszę uszanować nasze "forumowe"zasady.
 
Mirek 


Dołączył: 22 Sty 2017
Posty: 14

 #5  Wysłany: 2017-01-24, 15:54  


marzena66 napisał/a:
Mirek napisał/a:
. hm... chyba nie jestem mile widziany na tym forum, a szkoda...

Każdy jest na forum mile widziany, nie robimy jakiś wyjątków/wyróżnień ale tak jak napisał wcześniej Moderator na forum obowiązują jakieś zasady/Regulamin..



Dyskusja na temat nowotworów jest trudna, nie można jej spłycać krótkim, lakonicznym stwierdzeniem. Musiało, od zakończenia mojej walki rakiem, upłynąć trochę czasu zanim mogłem zacząć o tym mówić. Sądzę, że tak samo jest z innymi osobami. Kiedy już przełamałem barierę trudnego tematu, założyłem bloga, na którym zamieszczam felietony. Żeby swoje myśli wyrazić precyzyjnie, jasno, zrozumiale potrzeba - w moim odczuciu - przyjąć szerszą formę wypowiedzi. Stąd te linki do felietonów, które piszę z zamysłem i dość długo. Każdy jest innym, każdy inaczej siebie wyraża. Hm... no cóż, regulamin tego nie przewiduje. Szkoda... Ja swoich nawyków raczej nie zmienię...
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #6  Wysłany: 2017-01-24, 19:00  


Mirek napisał/a:
Szkoda... Ja swoich nawyków raczej nie zmienię...

Ale możesz Mirku, spróbować podpowiadać ludziom co zrobić, gdzie się udać, wskazać lekarza, ośrodek uczestnicząc w naszym forum jako użytkownik.

Każda pomoc jest mile widziana jeśli ma służyć innym w Ich ciężkiej drodze chorowania.

pozdrawiam
 
Mirek 


Dołączył: 22 Sty 2017
Posty: 14

 #7  Wysłany: 2017-01-24, 19:33  


marzena66 napisał/a:
Mirek napisał/a:
Szkoda... Ja swoich nawyków raczej nie zmienię...

Ale możesz Mirku, spróbować podpowiadać ludziom co zrobić, gdzie się udać, wskazać lekarza, ośrodek uczestnicząc w naszym forum jako użytkownik.

Każda pomoc jest mile widziana jeśli ma służyć innym w Ich ciężkiej drodze chorowania.

pozdrawiam


Poszedłem własną drogą, miałem paskudnego raka, a wyszedłem z tego bez szwanku. Jestem już 42 miesiące od zakończenia leczenia (jedni powiedzą to niedużo, inni tyle by chcieli mieć jeszcze życia). Przez 42 miesiące nie wziąłem ani jeden pigułki, nie miałem nawet kaszlu i kataru. W samym ubiegłym roku moja noga stanęła w 20 krajach. W międzyczasie zdążyłem napisać książkę, która b. dobrze sprzedaje się. I to wszystko bez lekarzy, bez ośrodków, dzięki wymyślonej przez siebie terapii. O tym wszystkim pragnę ludziom opowiadać. Jest tego dużo, dużo... Ta moja opowieść o raku i woli życia będzie kolejną książką. Dlatego chciałem zamieszczać linki. Osoby czytając moje wspomnienia i refleksje mogą mi poprzez forum zadawać pytania. Bo samo przeczytanie książki, bez tych dopytań, to trochę za mało. Uważam, że mam wiele do przekazania. Więcej o mnie można dowiedzieć się na blogu "Zdrowie i Podróże". Przepraszam za reklamę. Hm... to chyba na tę chwilę tyle... :-)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2017-01-24, 19:52 ]
Po raz ostatni proszę o nie zaśmiecanie forum cytowaniem całości postów bezpośrednio poprzedzających wypowiedź.
Uzasadnienie - jeśli jest potrzebne - znajduje się tutaj.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #8  Wysłany: 2017-01-24, 20:07  


1. Proszę o stosowanie się do uwag porządkowych, o których piszę w komentarzu do posta powyżej.

2. Po zapoznaniu się z Regulaminem linkowanego bloga i - dość wyrywkowym - przejrzeniu jego zawartości
warunkowo wyrażam zgodę za pozostawienie jawnych linków w postach powyżej (#1 i #3)
z następującymi zastrzeżeniami:

a) Dyskusja na forum musi być podporządkowana Regulaminowi tego forum, traktowanemu tutaj jako nadrzędny,
co w szczególności dotyczy następującego zapisu regulaminu linkowanego bloga:
"[...] lub nie ugruntowanych w starych szkołach medycznych (medycyna Chińska, Ajurweda, itp.)",

b) Zastrzegam na przyszłość możliwość odwołania lub zmiany postanowień zawartych w pkt 2.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group