1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak szyjki macicy
Autor Wiadomość
Santorio 


Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2011-01-13, 15:38  Rak szyjki macicy


Chciałem się dowiedzieć jakie witaminy są NAJBARDZIEJ potrzebne przy Raku Szyjki Macicy

Proszę o Szybką Odpowiedz
 
Peti 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Kwi 2010
Posty: 762
Skąd: Szczecin
Pomogła: 175 razy

 #2  Wysłany: 2011-01-13, 15:44  


Przy raku szyjki macicy NAJBARDZIEJ potrzebne jest leczenie - czyli ścieżka - ginekolog-onkolog - badania-wyniki badań - ewentualna jeśli to możliwe operacja - w zalezności od rodzaju nowotworu leczenie onkologiczne.

Nie rozumiem Twojego pytania?
_________________
Gosia
nie oddam Cię kochany...będę walczyć z tą chorobą!
 
 
Santorio 


Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 5

 #3  Wysłany: 2011-01-13, 15:49  


Moja mama jest juz w hospicjum i wlasnie nie chce jeść ... i dlatego sie pytam o Witaminy zeby jadla cokolwiek bo jezeli nie bedzie jadla to nie wiadomo ile bedzie sie jeszcze " meczyc " zalezy mi bardzo na tym ... a co do badan to juz miala wszytkie

[ Dodano: 2011-01-13, 15:52 ]
I to stadium raka nie jest Operacyjne
 
Peti 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Kwi 2010
Posty: 762
Skąd: Szczecin
Pomogła: 175 razy

 #4  Wysłany: 2011-01-13, 15:54  


Santorio

ale mama nie może jeść tylko witamin!

jeśli nic nie chce jeść i jeśli jest w hospicjum trzeba koniecznie poinformować o tym lekarza. Lekarz jest tutaj najbardziej kompetentną osobą, która dobierze taki lek na pobudzenie apetytu, żeby pomóc a nie zaszkodzić.

Mama napewno może pić soki , również jest coś takiego jak NutriDrink - ale najlepiej po konsultacji z lekarzem.
_________________
Gosia
nie oddam Cię kochany...będę walczyć z tą chorobą!
 
 
Aniaha 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 655
Skąd: trzeci swiat
Pomogła: 136 razy

 #5  Wysłany: 2011-01-13, 15:56  


Santorio,

Peti, trafnie odniosła się do Twojego pytania, odpowiadając, że najbardziej potrzebne jest leczenie.

Raka nie leczy się witaminami. Zapotrzebowanie na witaminy podczas leczenia onkologicznego jest takie samo jak dla zdrowego organizmu. Przestrzega się przed samodzielnym "majstrowaniem" i podawaniem zwiększonych dawek witamin w trakcie kuracji, w myśl - zwiększona dawka witamin "odżywia" dodatkowo raka.

W zależności od stanu pacjenta, lekarz może przepisać witaminy (na zakończenie leczenia w celu szybszego powrotu do zdrowia). Nie należy jednak zażywać witamin bez wiedzy czy zgody lekarza.

[ Dodano: 2011-01-13, 15:03 ]
Santorio,
odpowiedziałam w zasadzie na Twoj poprzedni post (wygląda na to, ze pisaliśmy w tym samym czasie).

Bardzo mi przykro, że stan Twojej mamy jest tak ciężki. W końcowym etapie choroby pacjent często odmawia jedzenia. Ważne jest, by mama głównie piła. Możesz zwiększać kaloryczność napojów podając jej właśnie soki, NutriDrinki (może któryś ze smaków przypadnie mamie do gustu), owoce przetarte, kisiele, może nawet lody. Spróbujcie też podawać jej rozdrobnione i przetarte zupy.
_________________
jest dobrze
http://raknieborak-aniaha.blogspot.com/
 
Santorio 


Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 5

 #6  Wysłany: 2011-01-13, 16:17  


Właśnie chodzi mi o te soki ... z jakimi witaminami o to konkretnie mi chodzi . Jak narazie to mojej mamie smakuje i pije napój z Granatów ... lody czasami zje ale malo i co to jest to NutriDrink , i ile kosztuje ?
 
Peti 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Kwi 2010
Posty: 762
Skąd: Szczecin
Pomogła: 175 razy

 #7  Wysłany: 2011-01-13, 16:23  


NutriDrink można kupić w aptekach , koszt z tego co pamiętam to około 5 złotych za jeden. Jest to taki napój troszeczkę w konstyntencji podobny do jogurty, wysokobiałkowy i wysokoenergetyczny.

NutriDrinki mają różne smaki - i też różna jest reakcja chorych na te smaki- każdy sobie wybiera taki jaki mu smakuje.

[ Dodano: 2011-01-13, 16:26 ]
Przypomniałam sobie , że oprócz tej konsystencji jogurtowej lub mlecznej są również o konsystencji soku albo zupy - tylko nie pamiętam chyba nazywają się Nutri Juicy i Nutri Soup- o ile dobrze pamiętam, ale chyba można wygooglować i dowiesz się wszystkiego.
_________________
Gosia
nie oddam Cię kochany...będę walczyć z tą chorobą!
 
 
Santorio 


Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 5

 #8  Wysłany: 2011-01-13, 17:25  


Aha Dziękuje Ślicznie za Pomoc
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #9  Wysłany: 2011-01-13, 18:13  


Przede wszystkim dowiedz się od mamy dlaczego nie chce jeść.
Jeśli zwyczajnie jakoś jej się nie chce (nie ma apetytu) - to rzeczywiście lekarz może coś dać na zwiększenie apetytu, ale warto też upewnić się, czy to nie chodzi jednak o uwarunkowanie psychiczne, wtedy właściwa byłaby rozmowa z psychologiem i konsultacja z psychiatrą celem ew. podania leków antydepresyjnych.
A może mam nie chce jeść, bo boli ją przy jedzeniu, dolega jej coś z żołądkiem, może jakieś biegunki lub przeciwnie, zaparcia, może wymioty? Wtedy powinna o nich dokładnie porozmawiać z lekarzem, tak, by on mógł coś poradzić.
Jeśli nutridrinki nie będą smakować, to można wypróbować koktajle owocowe, np z jagód, malin czy wiśni (można mrożone kupić) z dodatkiem mleka, jogurtu czy kefiru, do tego można wsypać otręby albo np. zarodki pszenne - niby będzie płynne, a jednak sporo jedzenia wyjdzie z tego.
_________________
 
 
Santorio 


Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 5

 #10  Wysłany: 2011-01-13, 18:47  


Moja mama nie chce jesc bo wlasnie jej sie nie chce ... sprubuje z tymi NutriDrinkami moze podziala i sprubuje ztymi zarodkami pszennymi czy jak to tam sie nazywa moze i wtedy bedzie dobrze ;/
 
kama 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Gru 2010
Posty: 537
Skąd: Poznań
Pomogła: 87 razy

 #11  Wysłany: 2011-01-13, 18:54  


santorio
nutridrinki nie są zbyt smaczne albo raczej dziwnie samkują ale mają wiele wartości odżywczych,mój wujek pił je po chemii gdy nic nie mógł jeść,co prawda zmuszał się do nich,ale wiedział ,że musi się odżywiać,zwróć też uwagę jaki rodzaj kupujesz,bo wiem,że jest kilka rodzajów i np.jeden z nich nie jest wskazany przy chorobach nerek,ale myślę,że farmaceutka najlepiej ci doradzi
ściskam serdecznie
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group