1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak struny głosowej
Autor Wiadomość
alice1979 


Dołączyła: 20 Lut 2014
Posty: 20

 #1  Wysłany: 2014-02-20, 14:49  Rak struny głosowej


Witam
Zwracam się o pomoc w sprawie mojego taty.

10 lat temu miał operację na kręgosłup, i jako że dotyczyła 2 i 3 kręgu szyjnego była wykonywana przez przełyk.
Trochę go po tej operacji pobolewało gardło i pojawiła się chrypka ale lekarz rodzinny powiedział, że przełyk był przy operacji "całkiem"wyciągany więc na pewno struny głosowe nie są już ułożone tak jak były i to dlatego.
I tak to sobie trwa...

O jakichś 2 lat ta chrypka zaczęła mu gorzej dokuczać, czasem pojawiały się bóle gardła (choć może to po prostu przeziębienie było), Czasem też narzekał, że boli go gardło na wysokości tej blizny pooperacyjnej.

1,5 roku temu był u laryngologa, który zbadał go videoendoskopem i stwierdził, że wszystko jest ok, trochę zaczerwienione, jakaś mała jakby krostka i żeby przyjść za pół roku.
Dodam, że przy okazji dużo pali :(

Z tego pół roku zrobiło się półtora i tydzień temu na wizycie laryngolog stwierdził, że "coś" jest z prawej strony na strunach głosowych, jakaś narośl.
W rozpoznaniu napisał J 38.3 Inne choroby strun głosowych jako główna przyczyna, i przewlekłe zapalenie krtani jak współistniejąca.
Dodatkowo zaznaczył, że ma przewlekłe przerostowe zapaleni krtani.
Dał także skierowanie do szpitala na pobranie wycinka z krtani do badanie histopatol.
Tenże Laryngolog jest zast. ordynatora oddziału laryngologicznego w szpitalu więc kazał zadzwonić za kilka dni żeby się umówić na pobranie.
Do szpitala tato ma iść 27-go lutego.
Przy okazji rozmowy zapytałam lekarza czy groźnie to wygląda a on mi odpowiedział, że wie Pani ja nie mogę nic powiedzieć, muszę to sobie dokładnie obejrzeć, czy to łagodne czy złośliwe, czy krwawi itp.

Ja od wizyty i rozmowy z lekarzem ledwie chodzę, ciągle płaczę, nie mogę normalnie funkcjonować. Czy to może być rak ?
Czy lekarz podczas badania by widział jakby to był np. guz śpiewaczy, polip itp czy użycie przez niego zwrotu "coś , narośl" oznacza, że to coś groźnego ?
Czy to co mu się zrobiło może mieć związek z ta operacją kręgosłupa ?
Ja wiem, że za tydzień jak mu będą pobierać ten wycinek to pewnie już coś więcej powiedzą ale ja się boję, że do tego czasu wyląduję w psychiatryku, tudzież zejdę na zawał. Codziennie wertuję tysiące stron w internecie z poradami, forami itp i coraz bardziej się chyba nakręcam.
Czy ktoś mógłby mi coś podpowiedzieć co to może być ?

Pozdrawiam i serdecznie dziękuje z góry za jakiekolwiek odpowiedzi.
 
ankaxx 


Dołączyła: 27 Mar 2013
Posty: 63
Skąd: POZNAŃ
Pomogła: 9 razy

 #2  Wysłany: 2014-02-20, 16:24  


Moja mama ma raka głośni. Zaczeło się od chrypki z którą chodziła rok. Trafiła do laryngologa, który pobrał wycinek hist. Powiedział, że nie wygląda na rakowe. Wynik hist:rak płaskonabłonkowy. Musicie poczekać na wynik hist.
Pozdrawiam
 
alice1979 


Dołączyła: 20 Lut 2014
Posty: 20

 #3  Wysłany: 2014-02-20, 16:27  


ankaxx dziękuję Ci za odpowiedź. A jak czuje się Twoja mama ? Jakie ma leczenie ?
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #4  Wysłany: 2014-02-20, 16:40  


alice1979
http://www.forum-onkologi...tani-vt7719.htm
Poza tym polecam PONOWNE przeczytanie Regulaminu Forum, z naciskiem na:
pkt 1, II (jego) części:
"Niniejsze Forum ma służyć wsparciu pacjenta onkologicznego oraz jego bliskich"
http://www.forum-onkologi...iazkowa-vt9.htm

Kurde, za chwilę będziemy się zajmować chorymi na grypę!
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
alice1979 


Dołączyła: 20 Lut 2014
Posty: 20

 #5  Wysłany: 2014-03-04, 13:50  


Tata jest już po szpitalu, lekarz nic nie mówi tylko, że jest to efekt palenia, pobrano 3 wycinki i czekać na wynik.
Myślałam, że cokolwiek więcej nam powie a tak znowu 3 tygodnie nerwów. :-(
W wypisie tez nic nie ma, nawet skąd pobrane te wycinki, tylko że pobrano i tyle. Jedyne co to w rozpoznaniu napisali przewlekłe zapalenie krtani.
Mam jeszcze pytanie odnośnie tych wycinków, czy to że pobrali aż 3 to źle świadczy ???

Dziękuję za odpowiedź.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #6  Wysłany: 2014-03-04, 14:23  


alice1979 napisał/a:
czy to że pobrali aż 3 to źle świadczy ?

Moim zdaniem dobrze: próbka jest bardziej reprezentatywna i są większe szanse wykrycia zmian złośliwych, o ile takie występują.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
alice1979 


Dołączyła: 20 Lut 2014
Posty: 20

 #7  Wysłany: 2014-03-04, 14:31  


Bardzo dziękuję za odpowiedź :)
A czy to może oznaczać też, że są zmiany na różnych częściach krtani (nie daj Boże przerzuty) i dlatego 3 wycinki ?
Ale wtedy chyba lekarz podczas wideolaryngoskopii by powiedział, gdzie są zmiany a nie że tylko na strunie głosowej ?
Przepraszam, że zawracam głowę być może bezpodstawnymi obawami ale ogarnął mnie taki paniczny strach przed najgorszym :((
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #8  Wysłany: 2014-03-04, 14:37  


Lekarz pobierający wycinki wybiera do tego miejsca najbardziej podejrzane, tak by zminimalizować ryzyko otrzymania niereprezentatywnego wyniku fałszywie ujemnego (nie wykazującego rozwijającego się procesu nowotworowego).

A co to może albo czego nie może oznaczać nie ma sensu teraz dyskutować, kiedy nie są znane wyniki przebadania pobranych wycinków.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
alice1979 


Dołączyła: 20 Lut 2014
Posty: 20

 #9  Wysłany: 2014-03-04, 14:40  


Bardzo dziękuję.
 
alice1979 


Dołączyła: 20 Lut 2014
Posty: 20

 #10  Wysłany: 2014-03-28, 12:51  


Witam.
Odebraliśmy dzisiaj wynik z badania Carcinoma planoepitheliale akeratodes.
Czy mogę prosić o interpretację wyniku, jakie leczenie i rokowanie ?
Dziękuję
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #11  Wysłany: 2014-03-28, 13:18  


Rak płaskonabłonkowy nierogowaciejący... Proszę zacytuj dokładny wynik badania histopatologicznego, a zwłaszcza informację o złośliwości.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
alice1979 


Dołączyła: 20 Lut 2014
Posty: 20

 #12  Wysłany: 2014-03-28, 13:20  


Na wyniku jest napisane tylko Carcinoma planoepitheliale akeratodes, nie ma literki G z oznaczeniem cyfrowym. Czy to znaczy, że jest we wczesnym stadium i nie oznaczyli ??
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #13  Wysłany: 2014-03-28, 13:23  


Czy możesz zacytować całość? W ilu fragmentach stwierdzono utkanie... Jeśli nie ma określenia złośliwości, to znaczy, że należy zadzwonić do pracowni histopatologicznej z prośbą, o przesłanie kompletnych danych. Od stopnia złośliwości zależy rodzaj terapii, która będzie przeprowadzona. Bez badań obrazowych z kolei nie da się określić stopnia zaawansowania choroby. Skąd jesteście?
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
alice1979 


Dołączyła: 20 Lut 2014
Posty: 20

 #14  Wysłany: 2014-03-28, 13:27  


Z tego co zrozumiałam to w jednym wycinku stwierdzono raka a miał pobrane trzy. Najlepiej będzie chyba jak załączę po południu wynik. Lekarz kazał tacie zgłosić się do szpitala w poniedziałek i coś mówił tez o naświetlaniach.

[ Dodano: 2014-03-28, 13:36 ]
Zapomniała jeszcze dopisać, że jesteśmy spod Wrocławia.
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #15  Wysłany: 2014-03-28, 18:07  


DCO to doskonały ośrodek. Przy niskim stopniu zaawansowania może wystarczyć radioterapia. Z wynikami koniecznie musicie zgłosić się do onkologa.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group