1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak stopy?
Autor Wiadomość
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #46  Wysłany: 2015-06-05, 22:37  


nadzieja_27,
Przyznaję, że sprzeczność wyników badań i opinii lekarskich jest nieco dziwna. Mogę Ci tylko napisać, że rezonans jest zdecydowanie dokładniejszym badaniem od rtg - natomiast każde badanie opisuje człowiek. I on je interpretuje. Wynik rezonansu jasno mówi o braku zmian w budowie kości - ale jak to powiązać z dzisiejszym rtg? W tak krótkim czasie ( MRI - dzisiejsze Rtg) tkanka kostna nie może ulec aż tak diametralnej przebudowie. Co jeszcze było w opisie tego Rtg?
 
nadzieja_27 


Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 93

 #47  Wysłany: 2015-06-06, 12:46  


Opisu nie czytałam. Tyle powiedział mi inny lekarz, który obecny był przy wypisie. Moja prowadząca pani doktor po operacji powiedziała że to może być wyrosl kostna. Ale skąd to rozrzedznie? Lekarka powiedziała źe coś zdrapywała z palca. Mogły być to zwapnienia? Tak się boję że nie śpię w nocy.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #48  Wysłany: 2015-06-06, 16:08  


nadzieja_27,
Przekazujesz tutaj sporo cząstkowych informacji, cząstkowych wypowiedzi lekarzy - trudno się do tego odnieść. Póki co jedynym kompletnie przedstawionym badaniem jest wynik rezonansu. Jeżeli lekarz operujący nie jest pewien jakiego rodzaju tkankę usuwa ("coś zdrapywała"?) to nikt tutaj też Ci nie powie co to mogło być.
Rozumiem, że wypisu pooperacyjnego nie masz, nie widziałaś? Tam musi być bardziej konkretny opis działań chirurgicznych.
Rezonans mówił o zmianie otoczonej zwapniałą torebką - być może te warstwy torebki próbowała usunąć pani dr.
Zamieść wypis plus opis rtg, wtedy można będzie coś więcej wywnioskować.
Pozdrawiam.
 
nadzieja_27 


Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 93

 #49  Wysłany: 2015-06-06, 18:05  


w wypisie napisane jest tylko rozpoznanie: nieokreślony guz paliczka podstawowej palca III stopy lewej Martwi mnie wysoki poziom RBC 41.49 Nie ma podanych norm, ale z tego co wiem powinno być jednocyfrowe.

[ Dodano: 2015-06-06, 18:07 ]
rtg nie otrzymałam Wiem tyle tylko co powiedział lekarz czyli że wyszło rozrzedzenie kości w miejscu zdrapywania

[ Dodano: 2015-06-06, 18:15 ]
to moja morfologia ze szpitala

[ Dodano: 2015-06-06, 20:16 ]
dodam że morfologia robiona była dzień przed operacją


2015-06-06 18.13.44.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 436 raz(y) 188,43 KB

 
nadzieja_27 


Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 93

 #50  Wysłany: 2015-06-07, 20:33  


Czy ktoś może mi napisać czy to rozrzedzenie może być następstwem tego zdrapywania z kości? Co może oznaczać to rozrzedzenie?
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #51  Wysłany: 2015-06-08, 10:41  


nadzieja_27
Czym jest to konkretne rozrzedzenie może powiedzieć lekarz po obejrzeniu rtg sprzed i po operacji i po fachowym porównaniu wyglądu operowanego paliczka.
Naprawdę nie da się przez internet zinterpretować czegoś tak specyficznego jak obraz radiologiczny - skoro nawet lekarz nie wyjaśnił Ci co on rozumie przez rozrzedzenie to tym bardziej nikt tutaj nie będzie próbował stawiać diagnoz. Wierz mi, to nie jest niczyja zła wola.
A co wyniku erytrocytów to brak jedostek jest lekko zastanawiający - niemniej wygląda to na pomyłkę, przy ponad 40 milionach czerw.krwinek miałabyś duuuże kłopoty.
Pozdrawiam
 
nadzieja_27 


Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 93

 #52  Wysłany: 2015-06-08, 11:27  


Tak, jeśli chodzi o erytrocyty to był błąd. Dzwoniłam do laboratorium, są w normie. Pocieszam się, że to rozrzedzenie jest wynikiem osłabienia kości poprzez zdzieranie "czegoś" z kości, bo prowadząca pani doktor po operacji powiedziała, ze przez miesiąc muszę uważać na ten właśnie palec bo kość przez zdzieranie jest osłabiona. O rozrzedzeniu, jak już pisałam, powiedział mi lekarz wypisujący, który nie widział pierwszego rtg zrobionego przed operacją. Ale psychicznie wysiadam :cry:

[ Dodano: 2015-06-08, 22:09 ]
Czytam w internecie i w większości jest napisane że najlepszym badaniem obrazowym kości jest tomografia komputerowa, a rezonans sprawdza się w diagnostyce zmian w tkankach miękkich. Jednak powinnam była zrobić TK stopy tak jak chciał pierwszy ortopeda. Może lekarze w CO w Warszawie też spojrzeliby na to inaczej. Jeśli mam guza złośliwego pierwotnego istnieje duże prawdopodobieństwo rozśiewu.
 
nadzieja_27 


Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 93

 #53  Wysłany: 2015-06-10, 10:57  


jestem po wizycie kontrolnej Rozrzedzenie kości jest normalne po takiej operacji bo jest następstwem usuwania zwapnień z kości. Mam nadzieję że wszystko skończy się dobrze
 
nadzieja_27 


Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 93

 #54  Wysłany: 2015-06-12, 06:52  


Tak czytam w internecie i ciary mnie przechodzą że mogę mieć kostniakomięsaka. Napisane jest że rośnie powoli.
 
nadzieja_27 


Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 93

 #55  Wysłany: 2015-06-17, 16:08  


Jestem właśnie po zdjęciu szwów. Wszystko goi się bardzo dobrze. Wyników jeszcze nie mam. Ale rozmawiałam dziś ze swoją Panią doktor i powiedziała mi że guz wyrastał z kości. Załamałam się totalnie. Nie rozumiem badań obrazowych. Przecież badania oglądali też lekarze z CO W Warszawie.
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #56  Wysłany: 2015-06-17, 23:08  


nadzieja_27 napisał/a:
Czytam w internecie i w większości jest napisane że najlepszym badaniem obrazowym kości jest tomografia komputerowa, a rezonans sprawdza się w diagnostyce zmian w tkankach miękkich. Jednak powinnam była zrobić TK stopy tak jak chciał pierwszy ortopeda. Może lekarze w CO w Warszawie też spojrzeliby na to inaczej. Jeśli mam guza złośliwego pierwotnego istnieje duże prawdopodobieństwo rozsiewu.
A ja myślę, że jednak powinnaś przestać czytać wszystko w internecie i w to wierzyć. Poczytajmy trochę więcej sensownych źródeł:
Cytat:
MRI has become the imaging method of choice for many abnormalities including: (...) bone and soft-tissue tumors, occult fracture, and evaluation of the brain and spinal cord.
źródło: http://www.hss.edu/profes...sp#.VYHgNnVU7K4

Co do jednego masz rację: W przypadku guzów złośliwych zawsze jest prawdopodobieństwo rozsiewu. Ale Ty jeszcze nie masz ostatecznych wyników, więc poczekajmy spokojnie.
Pozdrawiam serdecznie.
 
nadzieja_27 


Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 93

 #57  Wysłany: 2015-06-19, 10:51  


mam chrzęstniakomięsaka niskiego stopnia Telefonicznie dowiedziałam się że chcą usunąć mi palec Leczę się w CO w Białymstoku Mam zgłosić się w poniedziałek Co ja mam teraz robić pomóżcie mi
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #58  Wysłany: 2015-06-19, 15:01  


nadzieja_27, jak będziesz miała wyniki, to proszę, wklej tutaj wszystko co masz - potrzebny jest dokładny opis procedury oraz wyniku badania patomorfologicznego.
Czy chodzi o niski stopień zróżnicowania komórek (wysoka złośliwość), czy niski stopień złośliwości (wysoki stopień zróżnicowania komórek)? Od tego wiele zależy jak powinna wyglądać dalsza część leczenia.
Ogólnie, resekcja jest postępowanie z wyboru w przypadku chrzęstniakomięsaka (pytanie jaki zakres powinna mieć operacja). W szczególnych przypadkach można podać terapię uzupełniającą (ale to raczej wyjątek, niż reguła).
Ośrodkiem referencyjnym w leczeniu mięsaków w Polsce jest Klinika Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków ( tu masz kontakt: http://www.sarcoma.pl/kli...i-i-czerniakow/ ). Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące planowanego leczenia, to zachęcam Cię do skontaktowania się drogą mailową z Panem Profesorem Piotrem Rutkowskim (na Forum znajdziesz wiele opinii na Jego temat).

Co do konkretnych i aktualnych informacji na temat leczenia, znajdziesz je np tutaj (cholerka, będę musiał po urlopie zacząć te źródła tłumaczyć i gdzieś tu zamieścić):
http://www.cancer.org/can...ic-bone-cancers
http://www.ncbi.nlm.nih.g...les/PMC3247897/
http://www.bcrt.org.uk/bc...oma_treated.php

Pozdrawiam serdecznie.
 
nadzieja_27 


Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 93

 #59  Wysłany: 2015-06-19, 18:25  


Niestety wstyd mi się przyznać, ale nie znam angielskiego. Pisałam do prof. Rutkowskiego i odpisał, że mam pobrać materiał z Białegostoku i przyjechać 26 czerwca rano do sekretariatu kliniki. Jak mam przechowywać ten materiał, bo dostanę go najprawdopodobniej w poniedziałek?? Jakie mam szanse na uratowanie stopy?? Boje się strasznie, że znowu wszystko tyle będzie to trwało. Jestem strzępkiem nerwów, bo miałam nadzieję.
Mam się wstrzymać z operacją usunięcia tego palca w Białymstoku?? Proszę Was o pomoc, bo ja nie myślę już racjonalnie, boję się przerzutów.

[ Dodano: 2015-06-19, 18:32 ]
Czy powinnam zrobić sobie prywatnie scyntygrafie kości?
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #60  Wysłany: 2015-06-19, 21:34  


nadzieja_27, to nie szkodzi, że nie znasz angielskiego, postaram Ci się potłumaczyć większość tych źródeł, ale to dopiero za tydzień, wybacz nie mogę wcześniej.
Kontynuując, to nie masz się co tym angielskim martwić, wystarczy, że prof Rutkowski zna angielski ;)
Mówiąc całkiem poważnie: Nie mnie jest radzić Tobie, ale widząc pracę jaką Pan Profesor Rutkowski wykonuje (patrząc choćby na Forum), to ja mam do Niego zaufanie i zrobiłbym tak, jak Ci proponuje. Co do bloczków, które odbierzesz z Białegostoku, to zupełnie się tym nie przejmuj, one będą już zapewne odpowiednio przygotowane (co do szczegółów, to poszukaj tutaj: http://dolinabiotechnolog...-i-jak-dlugo-i/ pod 'wycinki tkankowe', ew tutaj: http://oncogene.pl/jak-wy...i-nowotworowej/ ).
Pozdrawiam serdecznie.
P.S. Do 26-go musisz się uzbroić w cierpliwość.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group