1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak rdzeniasty tarczycy z przerzutami i wznową
Autor Wiadomość
Pablo 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 292
Skąd: Kraków
Pomógł: 154 razy

 #16  Wysłany: 2012-06-03, 00:28  


Szanowna DSS,
jest mi bardzo miło, iż zajęłaś się moim tematem i jestem pełen uznania i wdzięczności, iż znalazłaś czas by przeczytać mojego bloga w całości (to musiało zająć trochę czasu!).
Teraz moje odpowiedzi:
1. W Gliwicach wykonano mi badanie genetyczne, którego wynik brzmi: "nie znaleziono mutacji protoonkogenu RET w kodonach hot-spot"
2. Do Zakopanego skierował mnie lekarz z Gliwic na badanie EBUS/EUS i dodał, iż jeżeli będzie konieczna operacja, to też tam zostanie wykonana, jak zrozumiałem ze względu na umiejscowienie (przytchawiczne) podejrzanych węzłów chłonnych. Dodam, iż w Zakopcu byłem w szpitalu specjalistycznym chorób płuc, który współpracuje z IO w Gliwicach.
3. Zdaję sobie sprawę, iż wynik 5/5 nie jest rewelacyjny, ale lepszy taki, niż jak by się okazało, że wycięte węzły były czyste. Wówczas operacja byłaby zupełnie bez sensu.Dodam jeszcze, że wynik PET wskazywał, na dwa podejrzane punkty, a w Zakopanym lekarze jednak podjęli decyzję o wycięciu jeszcze trzech (jak się okazało, słuszną decyzję). Wiem, że są jeszcze inne wężly chłonne i mogą one być zajęte, ale istnieje też cień szansy, iż to by było na tyle. Teraz oczywiście pozostaje mi odwiedzić Gliwice i usłyszeć co tam myślą w moim temacie.
4. Bardzo dziekuję za aktualne wieści o wandetanibie. Wiem, że jak na razie (i oby nigdy) nie jest on sugerowany w moim przypadku, jednak informacje lubię posiadać aktualne tak na wszelki wypadek. Dziękuję również za artykuły i jeżeli jest taka możliwość to bardzo serdecznie proszę o przesłanie na PW lub maila tego trzeciego artykułu (faktycznie trzeba się zalogować :-( )
Bardzo serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję!


[ Komentarz dodany przez Moderatora: DumSpiro-Spero: 2012-06-03, 01:00 ]
Artykuł wysłany :-)
_________________
Pablo
www.raktarczycy.blogspot.com
 
Pablo 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 292
Skąd: Kraków
Pomógł: 154 razy

 #17  Wysłany: 2012-07-31, 20:56  


Witam serdecznie.
W końcu, po dwóch miesiącach od ostatniego zabiegu, udało mi sie dotrzeć do Gliwic i zrobić próbę wapniową. I tu miła niespodzianka: kalcytonina w normie!!! W związku z tym nie zostałem skierowany na radioterapię, choć wcześniej lekarz nosił sie z takim zamiarem.
Następna kontrola za 3 miesiące.
W sercu tli mi się cichutka nadzieja, że w końcu udało się wyciąć wszystkie przerzuty, jednak jak powiedział lekarz: cieszmy się ostrożnie, ale bądźmy dobrej myśli.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko.
_________________
Pablo
www.raktarczycy.blogspot.com
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #18  Wysłany: 2012-07-31, 21:04  


Pablo napisał/a:
cieszmy się ostrożnie, ale bądźmy dobrej myśli.

:) :uhm!:
Pozdrawiam serdecznie :)



[następne komentarze]
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Pablo 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 292
Skąd: Kraków
Pomógł: 154 razy

 #19  Wysłany: 2013-03-21, 10:02  


Witam cieplutko.
Z kronikarskiego obowiązku informuję, iż kalcytonina utrzymana w ryzach :mrgreen:
Następna kontrola dopiero we wrześniu. Cały czas cieszę się ostrożnie, ale się cieszę :)

Zapraszam też na mój blog, ostatnio bowiem napisałem notkę na temat profilaktycznego usunięcia tarczycy w przypadku dziedzicznego RRT. Ten temat na szczęście nie dotyczy zbyt wielu chorych, ale jednak występuje i wzbudza wśród pacjentów emocje. Chętnie poznam wasze opinie na ten temat, a nie ukrywam, iż najbardziej cenne będą dla mnie uwagi osób, których ten temat bezpośrednio dotyka.
link do notatki: http://rakrdzeniasty.blog...profilaktyczna/

Pozdrawiam serdecznie.
_________________
Pablo
www.raktarczycy.blogspot.com
 
Pablo 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 292
Skąd: Kraków
Pomógł: 154 razy

 #20  Wysłany: 2013-09-25, 23:04  


I już po wizycie w Gliwicach.
USG szyi - OK
CEA - OK
Wynik kalcytoniny z ostatniej wizyty 17, z wrześniowej wynik będzie za 2 tyg. ale zakładam, iż nie będzie się różnił zbytnio od tego z przed pół roku :) (gdyby jednak to zadzwonią z Gliwic aby się spotkać wcześniej niż za pół roku jak to na ten moment zostało ustalone).
Jedyne co trzeba podreperować to poziom tyroksyny w organiźmie, bo TSH skoczyło niewiedzieć czemu do 13, ale to "małe piwo".
Pozdrawiam serdecznie.
_________________
Pablo
www.raktarczycy.blogspot.com
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #21  Wysłany: 2013-09-25, 23:17  


Pablo, gratulacje!
I tak mi się marzy, że będzie więcej takich pozytywnych postów.



[następne komentarze]
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
Pablo 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 292
Skąd: Kraków
Pomógł: 154 razy

 #22  Wysłany: 2014-06-12, 23:40  


Dla zainteresowanych RAPORCIK:
- wynik kalcytoniny z września to 26
- wynik kalcytoniny z maja to 50 (niby ciagle niezbyt dużo, ale jednak dynamika wzrostu jest niepokojąca - podwojenie wyniku w ciągu 8 miesięcy) :uuu:
- CEA z maja OK, USG szyi z maja i czerwca OK
- TK szyi i klatki piersiowej z czerwca OK
- w grudniu będzie TK jamy brzusznej
Reasumując: coś, gdzieś jest, ale jeszcze zbyt małe, aby to złapać za koszulę i wyrzucić na bruk ;)
Badania TK stanowią raczej bazę (punkt odniesienia) dla późniejszych poszukiwań, które w pewnym momencie będą musiały nastąpić (czy się mia to podoba, czy też nie).
Pozdrawiam serdecznie. :)
_________________
Pablo
www.raktarczycy.blogspot.com
 
karolinax 



Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Pomogła: 47 razy

 #23  Wysłany: 2014-06-13, 19:21  


Pewnie nie takich wyników badań się spodziewałeś. Najważniejsze, ze jesteś pod opieką lekarza. Na pewno wszystko będzie dobrze, tak musi być i tyle, innego wariantu nie ma. :)
Pozdrawiam.
_________________
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Jostein Gaarder
 
ZULA12 


Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 105
Pomogła: 10 razy

 #24  Wysłany: 2014-06-14, 12:16  


witaj Pablo
zgadzam sie z Karolinax
życzę Ci jak najlepszych wyników i dużo, dużo zdrowia,
 
Pablo 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 292
Skąd: Kraków
Pomógł: 154 razy

 #25  Wysłany: 2015-02-09, 21:45  


Jest tak:
TSH - OK
CEA - OK
Kalcytonina - 68
TK jamy brzusznej - OK
W związku z tym:
jesteśmy czujni, ale się nie zamartwiamy.
Kolejna wizyta w IO, w lipcu. :-)
_________________
Pablo
www.raktarczycy.blogspot.com
 
Pablo 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 292
Skąd: Kraków
Pomógł: 154 razy

 #26  Wysłany: 2015-07-17, 23:11  


Jeśli ktoś tu zagląda to informuję, iż kalcytonina nieco u mnie podskoczyła, ale bez szaleństwa (jest nieco ponad 80). Pani doktor cyknęła fotkę z USG węzła chłonnego, który może być podejrzany (fotka cyknięta tak na wszelki wypadek, aby w przypadku powiększania się tego węzła było jakieś odniesienie). Następna kontrola w marcu. Pozdrawiam serdecznie.
_________________
Pablo
www.raktarczycy.blogspot.com
 
ZULA12 


Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 105
Pomogła: 10 razy

 #27  Wysłany: 2015-07-18, 09:00  


Pablo,

życzę dużo zdrowia. dobrych wyników.
pozdrawiam gorąco.
 
Pablo 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 292
Skąd: Kraków
Pomógł: 154 razy

 #28  Wysłany: 2016-03-18, 11:19  


Na dzień dzisiejszy jest tak:
1. TSH 2,029- OK
2. CEA 1,57 - OK
3. Kalcytonina 103,70 - nie OK, ale cóż poradzić. Patrząc na dynamikę wzrostu nie ma tragedii, podwojenie wyniku w ciągu 22 miesięcy. Poziom, na którym badania obrazowe jeszcze nie mają zbytniego sensu gdyż taki poziom mogą dawać zmiany niewykrywalne tego typu badaniami. TK (szyi, klatki piersiowej i jamy brzusznej) mam zlecone dopiero na grudzień.
4. USG nie wykazało nic nowego, obserwowany podżuchwowy węzeł chłonny nie zmienił swojego obrazu.
3majcie się ciepło :-)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2016-03-18, 11:24 ]
3maj się ciepło :)

_________________
Pablo
www.raktarczycy.blogspot.com
 
zaniedbała 


Dołączyła: 04 Sie 2014
Posty: 125
Pomogła: 4 razy

 #29  Wysłany: 2016-03-22, 02:29  


Pablo, To Ty trzymaj się ciepło i myśl pozytywnie-musi być dobrze to jedyna opcja, pozdrawiam
 
Pablo 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 292
Skąd: Kraków
Pomógł: 154 razy

 #30  Wysłany: 2016-05-17, 22:29  


Dzisiaj z nieco innej beczki.
W związku z tym, iż co jakiś czas dokuczają mi bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym (najprawdopodobniej jest to pokłosie wypadniętego kiedyś dysku) miałem wykonywane kontrolne RTG kręgosłupa. Po oglądnięciu zdjęcia przez ortopedę zostałem skierowany na densytometrię i tu niespodzianka (przynajmniej dla mnie), okazało się, że mam osteopenię. Zdziwiło mnie to tym bardziej, że poziom wapnia (całkowitego i zjonizowanego) we krwi miałem dotychczas zawsze w normie. Otropeda przepisał mi Calperos Osteo 1xdziennie + Bonviva 1x na miesiąc.
Czy ktoś posiada jakaś wiedzę w temacie jak jeszcze można przeciwdziałać osteopenii oraz czy problem odwapniania kości może być spowodowany przyjmowaniem L-tyroksyny (dodam, że TSH też mam cały czas w normie) i czy rodzaj przyjmowanej tyroksyny (eltroxin, euthyrox, itd.) może mieć wpływ na gospodarkę wapniem w organizmie?
Pozdrawiam :-)
_________________
Pablo
www.raktarczycy.blogspot.com
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group