Link do strony z możliwością wsparcia forum:

https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 150
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Pablo

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 24448

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-05-27, 20:52   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Trzymamy kciuki :-) !!
Pozdrawiam serdecznie.
Teraz już będzie tylko lepiej.
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Pablo

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 24448

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-05-21, 20:04   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Niepokoić się powinnaś na tyle by nie odpuścić sobie leczenia (ale Ty masz właściwe podejście do tematu i chyba nie wpadniesz na taki pomysł), ale nic ponadto. Dobrze, iż ten węzeł nie został przeoczony i kontynuowany jest proces leczenia. Czy możliwe jest, że tyle razy nie trafiono w komórki nowotworowe? - według mnie: możliwe w przypadku niewielkiej zmiany. A tak prawdę powiedziawszy to jest takie gdybanie, które niewiele wnosi, a może powodować niepotrzebne nerwy. Sugeruję byś wzięła głęboki wdech, wytrzymała do konsylium i nie martwiła się na zapas. Pozdrawiam cieplutko.
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Pablo

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 24448

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-05-05, 20:40   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
:mrgreen:
Trzym się i daj znać co zostało (jak już zostanie ;-)) ustalone na konsultacji z chirurgiem.
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Pablo

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 24448

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-05-04, 22:02   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Spoko, spoko. Tu wiele osób czyta dokładnie, tylko nie wszyscy zaglądają na forum codziennie. Najważniejsze w Twoim przypadku, iż problem nie został zbagatelizowany i proces leczenia i diagnostyki toczy się dalej. Trzymam kciuki i serdecznie pozdrawiam. 14 już niedługo.
  Temat: Guz tarczycy - podejrzenie nowotworu pęcherzykowego
Pablo

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5176

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-04-12, 20:53   Temat: Guz tarczycy - podejrzenie nowotworu pęcherzykowego
Richelieu wszystko pięknie wytłumaczył, więc ja tylko dodam: nie załamuj się, nie ma ku temu podstaw.
Pozdrawiam serdecznie :)
  Temat: Guz tarczycy
Pablo

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5218

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-04-08, 19:21   Temat: Guz tarczycy
Do BAC nie musisz się jakoś szczególnie przygotowywać. Wszystko rób normalnie, no może bezpośrednio przed samym badaniem nie jedz bo badanie jest wykonywane w pozycji leżącej na plecach z mocno odchyloną głową do tyłu, a taka pozycja nie jest według mnie zbyt komfortowa w 5 minut po zjedzeniu dwudaniowego obiadu i wypiciu dwóch kompotów ;-) To jest tylko taka moja sugestia bo formalnie to do biopsji tarczycy nie ma oficjalnych zaleceń, miewałem ją robioną "z biegu" na zasadzie: "a to niech pan chwilkę poczeka, to tak na wszelki wypadek zrobimy biopsję". Co do ubezpieczenia to nie jestem znawcą ale dokąd się nie obronisz masz uczelniane ubezpieczenie, a po skończeniu 26 lat od Umowy-Zlecenia musi pracodawca płacić składkę (w przypadku umowy o dzieło chyba nie musi). Ale to najlepiej ustalić w ZUSie.

[ Dodano: 2015-04-08, 20:25 ]
O badaniach pisałem tu: http://rakrdzeniasty.blog.../01/12/badania/ :-)
  Temat: Zmiany w tarczycy
Pablo

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5977

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-04-01, 20:49   Temat: Zmiany w tarczycy
Jeżeli nie jest planowana terapia jodem radioaktywnym to według mnie pobyt nad morzem nie będzie miał negatywnego wpływu na dalszy przebieg choroby i jej leczenia. Jednak 1,5 mies po zabiegu to dla jednych czas, który pozwala wrócić do aktywności, a dla innych to zdecydowanie za mało do powrotu do formy tak więc odradzałbym rezerwację (no chyba, że ewentualna strata zaliczki nie stanowi problemu ;-) ).
Pozdrawiam
  Temat: Zmiany w tarczycy
Pablo

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5977

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-03-29, 21:45   Temat: Zmiany w tarczycy
tam-tam-taram ja rozumiem, że to chodzi o wyjazd już po zabiegu i pytanie dotyczy tego czy jod na morzem nie wprowadza jakichś problemów. Więc odpowiadając na Twoje pytanie czy ktoś będzie chciał jechać nad morze wiedząc, że ma raka tarczycy? Odpowiadam, że niejeden będzie chciał. Problemem jednak jest to, że w tym momencie brak jakichkolwiek konkretów. Czy to rak (oby nie). Jeżeli to rak to jaki i jak będzie przebiegał proces leczenia. Tak więc ja na ten moment nie wiązałbym się terminami wakacyjnymi, bo oczywiście leczenie ma bezwzględne pierwszeństwo.
Pozdrawiam.
  Temat: Guz tarczycy
Pablo

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5218

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-03-23, 18:03   Temat: Guz tarczycy
Oczywiście zdarza się termin operacji za dwa tygodnie od konsultacji, ale zazwyczaj wynosi on około 3 miesięcy (chyba, że sytuacja jest szczególna i wymaga szczególnego postępowania co w przypadku raków tarczycy bardzo rzadko się zdarza)
  Temat: Zmiany w tarczycy
Pablo

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5977

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-03-22, 19:55   Temat: Zmiany w tarczycy
Jak na razie to problem endokrynologiczny, a nie onkologiczny (i oby taki pozostał).
Trzeba pamiętać, że BAC nigdy nie daje 100% pewności co do rodzaju zmiany. Tylko badanie histopatologiczne całej tarczycy (materiału pooperacyjnego) pozwala stwierdzić czym tak naprawdę był guz.
Pozdrawiam.
  Temat: Rak brodawkowaty pęcherzykowy tarczycy
Pablo

Odpowiedzi: 103
Wyświetleń: 45832

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-03-22, 19:39   Temat: Rak brodawkowaty pęcherzykowy tarczycy
aTg nieco wzrosło, ale cały czas niziutkie więc wydaje mi się, że OK (nie ma wpływu na wynik Tg, który jest bardzo ładny). To FT3 faktycznie ciut za wysokie ale jeśli czujesz się teraz OK to chyba nie jest źle.
Oczywiście to tylko moje amatorskie rozważania i czekam na info jak wyniki skonsultował lekarz :-)
Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Rak rdzeniasty tarczycy - norma stężenia kalcytoniny
Pablo

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 16012

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-02-03, 21:25   Temat: Rak rdzeniasty tarczycy - norma stężenia kalcytoniny
Hmmm... Norma to norma, a jeśli chodzi o wynik kalcytoniny to jest w normie. Gratuluję!
Tak trzymać.
Jeśli chodzi o TSH to mogło by być nieco niższe, choć oczywiście też jest w normie.
Pozdrawiam.
  Temat: Rak rdzeniasty tarczycy - norma stężenia kalcytoniny
Pablo

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 16012

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-02-01, 22:33   Temat: Rak rdzeniasty tarczycy - norma stężenia kalcytoniny
Tak na zdrowy rozum norma kalcytoniny powinna być stała dla konkretnego laboratorium (tak przynajmniej było u mnie dotychczas). Nie wiem jak to jest z nową normą, ale już niedługo będę na kontroli w Gliwicach i postaram się coś dowiedzieć w tym temacie.
PS
W poprzednim poście chyba jednak zostały umieszczone 3x te same wyniki, a nie wyniki dwóch osób (chyba, że coś niedokładnie się im przyjrzałem) :-)
Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2015-02-02, 08:05 ]
Tak, były 3 takie same wyniki, jednej osoby.

  Temat: Rak tarczycy niskozróżnicowany z wieloogniskową angioinwazją
Pablo

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 8407

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-12-28, 21:42   Temat: Rak tarczycy niskozróżnicowany z wieloogniskową angioinwazją
Nie będę się spierał z DSS, zapewne ma większą wiedzę na temat ośrodków onkologicznych niż ja. Będę się jednak upierał, iż Gliwice mają bardzo duże doświadczenie w diagnozowaniu i lczeniu raków tarczycy. Tak więc jeżeli ostatecznie leczenie miałoby zostać podjete w miejscu zamieszkania to i tak uważam, iż diagnostykę i konsultacje warto przeprowadzić w Gliwicach tym bardziej, że są tam prowadzone badania kliniczne (na które jeszcze jest otwarta rekrutacja) "Randomizowane, prowadzone metodą ślepej próby, kontrolowane placebo, wieloośrodkowe badanie fazy III, mające na celu ocenę skuteczności oraz bezpieczeństwa stosowania Vandetanibu ( CAPRELSA™ ) 300 mg u pacjentów z rozpoznaniem brodawkowatego lub nisko zróżnicowanego raka tarczycy, lokalnie zaawansowanego lub przerzutowego, którzy wykazuja oporność na terapię jodem radioaktywnym lub występują u nich przeciwwskazania do jej stosowania. ( nr.protokołu: D4203C00011 )" źródło: http://www.io.gliwice.pl/nauka/badania-kliniczne -Zakład Medycyny Nuklearnej i Endokrynologii Onkologicznej- Badanie 09. Nie wiem czy akurat udział w tym badaniu jest dla Twojej mamy jakimś rozwiazaniem, jednak pokazuje to, że Gliwice rakiem niskozróżnicowanym w jakimś stopniu się zajmują.
  Temat: Rak tarczycy niskozróżnicowany z wieloogniskową angioinwazją
Pablo

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 8407

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-12-21, 23:40   Temat: Rak tarczycy niskozróżnicowany z wieloogniskową angioinwazją
Dopiero dzisiaj, czyli już po Waszej konsultacji w Gliwicach, zauważyłem ten wątek. Nie wiem na ile pytań te konsultacje udzieliły odpowiedzi, ale myślę, iż Gliwice to jeden z najlepszych ośrodków do podjęcia walki z tego typu nowotworem tarczycy.
 
Strona 1 z 10
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group