1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Autor Wiadomość
Ulax 


Dołączyła: 19 Sie 2017
Posty: 137
Pomogła: 3 razy

 #31  Wysłany: 2017-08-30, 21:04  


Wczoraj odbyła się droga krzyżowa, stacja druga :-( Straszne, po prostu straszne, ta biurokracja, papierologia. Ten cholerny lekarz który rozdaje karty, jego paskudna arogancka twarz. Ale tkwimy w tej naszej mieścinie bo w Krakowie nawet prywatnie nie udało się nic wcześniej wskurać na trzech C.O. :-(
Koło ruszyło, mamy nadieję, że ta cholerna chemia zostanie wreszcie podana. Jedno wiem, szybki obieg onkologiczny NIE DZIAŁA, dziadostwo dziadostwo...

Kochani, mam wycinek z rozpiską chemii. Powie ktoś coś bliżej na ten temat? Onkolog (konsultant) wspaniały, ceniony lekarz. Niestety rozdawca kart z dziennego oddziału chemioterapii w naszej mieścinie kupa chama do którego nie wolno się odzywać tylko głupkowato uśmiechać i potakiwać głową



21267520_1295666217222834_242854327_o.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2056 raz(y) 110,31 KB

 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #32  Wysłany: 2017-08-30, 21:55  


Tato dostał schemat
GemCarbo – gemcytabina, karboplatyna
4-6 cykli co 21 dni: gemcytabina dniu 1 i 8, karboplatyna w dniu 1

pozdrawiam
 
Ulax 


Dołączyła: 19 Sie 2017
Posty: 137
Pomogła: 3 razy

 #33  Wysłany: 2017-08-31, 11:39  


A coś więcej możesz mi powiedzieć na ten temat, czy po prostu, chemia to chemia a organizm i nowotwór żaden sobie nie równy...
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #34  Wysłany: 2017-08-31, 14:10  


Ulax tu masz schematy chemioterapii stosowane przy raku płuc: http://www.onkonet.pl/dp_rakpluca3.php - z tego wynika że u taty będzie stosowany ten: GemCarbo – gemcytabina, karboplatyna 4-6 cykli co 21 dni: gemcytabina 1000-1200 mg/ m2 w dniu 1 i 8, karboplatyna 400 mg/ m2 w dniu 1 - jak już opisała to marzena66.
Chemię dobiera się w zależności od typu histopatologicznego nowotworu.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #35  Wysłany: 2017-08-31, 14:46  


Ulax napisał/a:
A coś więcej możesz mi powiedzieć na ten temat,

Prosiłaś tylko o wyjaśnienie chemii, tak zrozumiałam. Przy raku niedrobnokomórkowym jak i każdym innym jest zazwyczaj kilka schematów chemioterapii, którą lekarz wybierze zależy od lekarza. Dobór chemii lekarz ustala na podstawie rozległości zmian, ewentualnych przerzutów, stanu chorego, wszystko ma wpływ.
Pierwszego dnia dostanie tato karboplatynę i gemcytabinę i ósmego dnia samą gemcytabinę, taki układ będzie powtarzany co 3-4 tygodnie, będzie to zależało od stanu taty i Jego wyników, które przed podaniem chemii zawsze będą robili, czyli morfologia.
Po dwóch takich cyklach, będzie kontrola, czyli badania obrazowe jak tato reaguje na chemię.
Kontrola jest po to żeby sprawdzić czy dany schemat dobrze działa, czy jest regresja, jeśli tak podaje się dalej tą samą chemię, jeśli następuje progres to trzeba wtedy zmienić schemat.

pozdrawiam
 
Ulax 


Dołączyła: 19 Sie 2017
Posty: 137
Pomogła: 3 razy

 #36  Wysłany: 2017-08-31, 16:54  


Nie, w porządku, te cykle zrozumiałam. Bardziej chodziło mi o to, że napiszesz że to dobre rozwiązanie, że to dobry schemat, że teraz będzie tylko lepiej :-\
Wiem, to forum prawdy nie marzeń. Być może będzie bardzo dobrze, być może jedna kroplówka i koniec bo więcej nie da się podać. Jestem negatywnie nabuzowana bo chciałabym żeby wreszcie podali tą cholerną kroplówę.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #37  Wysłany: 2017-08-31, 19:29  


Ulax napisał/a:
Bardziej chodziło mi o to, że napiszesz że to dobre rozwiązanie, że to dobry schemat

Nie mogę tego napisać, jest kilka standardowych schematów a który z nich najlepiej zadziała na pacjenta tego nikt nie wie, nawet lekarz nie jest w stanie tego przewidzieć. Dobiera schemat do pacjenta a czy mu pomoże to już wielka niewiadoma. Ula, nawet na forum jest to widoczne, że jedni po danym schemacie mają poprawę a inni pacjenci z tym samym schematem mają postęp choroby, tu nie ma mądrego co jest lepsze a co gorsze. Czasami jest tak, że pierwsze chemie cudownie zadziałają, radość ogromna, choroba widać po badaniach ma regres żeby za 2-3 miesiące wszystko wróciło ponownie.
Ulax napisał/a:
że teraz będzie tylko lepiej :-\

Nikt Ci Ulu tego nie obieca, bo nie wiemy jak będzie. Chciałabym Ci powiedzieć będzie dobrze ale nie mogę tego zrobić bo nie wiem jak będzie, rak to choroba poważna, podstępna i niestety nie jest łatwo z nią wygrać takie są fakty.
Ulax napisał/a:
Wiem, to forum prawdy nie marzeń.

Tak prawdy, trzeba być świadomym, żeby nie marnować cennego czas. Marzeń?, gdybym potrafiła je spełniać to uwierz, że mając czarodziejską różdżkę na pewno rozdawałabym zdrowie każdemu.

"Nie buzuj" się to tylko wykańcza Cię fizycznie i psychicznie a jesteś potrzebna tacie i jesteś Jego siłą.
pozdrawiam i sił Ci życzę.
 
Ulax 


Dołączyła: 19 Sie 2017
Posty: 137
Pomogła: 3 razy

 #38  Wysłany: 2017-09-06, 10:51  


Witam,
Dzisiaj tato zaczyna chemioterapię. Swoją drogą jeśli chodzi o samą operację bardziej tam jest problem serca niż samego guza. Iskietka tli się dalej :-)
Ale dzisiaj proszę o poradę w innej kwestii - dowitaminowania, wzmocnienia taty. Może ma ktoś link doprzepisów na różne soki. Nie chcę codziennie podawać raz burak z jabłkiem i bananem, drugi raz szpinak z brokułem i jabłkiem bo po tygodniu tato każe mi samej sobie to pić.
Bardzo proszę też o spojrzenie w link, tam są przepisy na koktajle białkowe http://www.medunet.pl/wsz...lach-bialkowych czy takie koktajle też są ok?
Dzięki :-*
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #39  Wysłany: 2017-09-06, 14:28  


Ulax,
Jeśli chcesz tatę " dowitaminować" koktajlami to oczywiście możesz, nic się nie stanie bo to witaminy naturalne, tylko uważaj na niektóre owoce bo nie wszystkie można przy różnych lekach stosować, jednym z nich jest na pewno grejpfrut. Ja jednak nie jestem jakąś zwolenniczką tego typu odżywiania, dowartościowywania bo na wszystko pracujemy latami, później jak ktoś zachoruje to chcemy w krótkim czasie nadrobić szkody ale to już się nie da. Ja jestem zwolenniczką dawania wszystkiego na co chory ma smaki, życzenia, co chce jeść niech je, co chce pić niech pije, bo wtedy dostarczamy wszystkich składników jaki organizm potrzebuje a poza tym jak jest na coś smak to znaczy, że organizm się domaga tego. Oczywiście nie mówię o jakimś wielkim obżarstwie ale jedzeniu wszystkiego z głową/rozwagą.

Jeżeli jedzenie jest słabsze a podczas chemii może takie być, bo często pacjenci tracą apetyt, mają tylko określone smaki to nie można im tego odmawiać a zawsze można dać dodatkowo do wypicia Nutridrinka, który ma całą masę wartości odżywczych i sporo kalorii, żeby waga nie leciała w dół.
To moje obserwacje i moje zdanie w tym temacie a Ty możesz tatę trzymać na diecie, na sokach, to jest Twoja decyzja oczywiście. Na pewno nie zaszkodzą naturalne witaminy.

pozdrawiam
 
Ulax 


Dołączyła: 19 Sie 2017
Posty: 137
Pomogła: 3 razy

 #40  Wysłany: 2017-09-12, 18:29  


Tato nieźle zniósł chemie, w trzecim dniu gnębiły go mdłości.
Jutro zgodnie ze schematem miał mieć wlewkę (8dzień), morfologia wyszła dość znośnie ale kiepskie próby wątrobowe. Do piątku leki, kontrola i wtedy zobaczą czy można podać.
Czy to bardzo źle?? że już na początku jest problem :-(
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #41  Wysłany: 2017-09-12, 19:48  


Ulax napisał/a:
Czy to bardzo źle?? że już na początku jest problem

Nie jest to aż taka tragedia i bardzo często się zdarza, trzeba dać chwilę żeby wątroba "złapała oddech" tzn. zregenerowała się po tych chemicznych toksynach. Na razie nie ma powodu do paniki.

pozdrawiam
 
Ulax 


Dołączyła: 19 Sie 2017
Posty: 137
Pomogła: 3 razy

 #42  Wysłany: 2017-10-09, 20:38  


Dobry wieczór,
W ubiegłą środę zgodnie ze schematem poszła druga dawka. Dziś badanua kontrolne, wątroba znów fatalnie ale po konsultacji lekarz zdecydował, że w środę "jedziemy" z wlewem.
Pytanie: tato cały czas je tabletki na wątrobe. A co myślicie o ostropeście plamistym? Trochę pewnie tak znachorsko ale może to niezły pomysł.
I jeszcze jedno. Dzisiaj byliśmy w zielarskim po sok z pokrzywy i Pan zaproponował świetny sok z guanabanana. Czytałam trochę o tym i.... no coś cudownego.... czy to przypadkiem nie kolejny naciągany cudowny środek, bo tonący brzytwy się chwyta??
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #43  Wysłany: 2017-10-09, 20:51  


Ulax napisał/a:
A co myślicie o ostropeście plamistym? Trochę pewnie tak znachorsko ale może to niezły pomysł.

Znachorsko :) cudów nie czyni ale nie zaszkodzi, można stosować jako przyprawę do potraw.
Ulax napisał/a:
czy to przypadkiem nie kolejny naciągany cudowny środek, bo tonący brzytwy się chwyta??

Raczej na pewno. Nie eksperymentuj przy chemioterapii bo może wchodzić w interakcje z chemią. Nawet te "cudowne" specyfiki trzeba ustalać z lekarzem jeśli przyjmuje się chemię, nic samemu.

pozdrawiam
 
Ulax 


Dołączyła: 19 Sie 2017
Posty: 137
Pomogła: 3 razy

 #44  Wysłany: 2017-10-09, 21:52  


Dzięki.
Tak też myśleliśmy :-)
 
Ulax 


Dołączyła: 19 Sie 2017
Posty: 137
Pomogła: 3 razy

 #45  Wysłany: 2017-10-11, 18:21  


Marzenko,
Możesz polecić coś na zaparcia? Jest dość kiepsko.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group