1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
rak płuc :(
Autor Wiadomość
asia333 


Dołączyła: 17 Cze 2015
Posty: 185
Pomogła: 26 razy

 #46  Wysłany: 2015-10-15, 19:44  


Kochani napiszę co u Mamy. Ostatnio miała wizytę z p.radiolog i będzie miała naświetlania po zakończonej chemii, mamy czekać na telefon.
W środę ostatni cykl chemii, Mamcia mówi że chyba jej nie przeżyje.... staramy się jak możemy żeby podnieść ją na duchu. We wtorek jedziemy jeszcze na tk gowy w związku z tymi wcześniejszymi bólami głowy (miała mieć na początku października ale nie dała rady dźwignąć się po chemii).
Powiedzcie mi czy to normalnie w Mamy przypadku że ciągle czuje takie uściskanie żołądka, nudności i naciąganie do wymiotów? juz sama nie wiem co o tym myśleć, mam nadzieję ze to skutki uboczne chemii albo zastrzyków które brała przez 7 dni (tewagrastim) a nie przerzutów do mózgu. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
 
Monika_Maria_Marika 



Dołączyła: 06 Sie 2014
Posty: 175
Skąd: Cieplice
Pomogła: 58 razy

 #47  Wysłany: 2015-10-15, 20:49  


asia333, nie jestem lekarzem, mogę tylko napisać, co mi się wydaje. Jeżeli bóle i zawroty głowy ustąpiły, osłabły, a nawet po prostu nie nasilają się, a jeszcze w dodatku nie wystąpiły żadne objawy neurologiczne typu: mimowolne ruchy kończynami, niedowład, ciężkie nogi to myślę, że tamte bóle i zawroty były efektami ubocznymi chemii.

Ale TK głowy 20-go października koniecznie trzeba zrobić.
_________________
Monika -------
Gdzie jest mój Tatuś?
 
Marjorie 


Dołączyła: 18 Lut 2014
Posty: 74
Pomogła: 3 razy

 #48  Wysłany: 2015-10-15, 20:56  


Asiu, chemioterapia mocno obarcza układ pokarmowy i objawy takie jak uczucie dyskomfortu w nadbrzuszu czy nudności mogą być z nią związane, czy Twoja mama przyjmuje leki osłonowe na żołądek?
Każdy reaguje inaczej, jednak u nas z każdą chemią nudności utrzymywały się coraz dłużej. Twoja mama bardzo ładnie zareagowała na leczenie, jeszcze tylko jedna chemia, a potem życzę Wam duuuuużo spokoju i odpoczynku od tego wszystkiego.

Trzymam za Was kciuki!
 
asia333 


Dołączyła: 17 Cze 2015
Posty: 185
Pomogła: 26 razy

 #49  Wysłany: 2015-10-22, 09:19  


Witajcie :)
Mama jutro kończy ostatni cykl chemioterapii teraz tylko czekać żeby przestało ją męczyć, bo jak już nie raz pisałam strasznie mama się męczy. Wiem że ulży jej że koniec tej poniewierki przez chemię mam nadzieję ze jak najdłużej. Czekamy na wyniki tk głowy oczywiście stres jest. Mama na 3 listopada ma wyznaczoną tk brzucha i tk kpl.
Później czekamy na kontakt z panią radiolog w celu rozpoczęcia radioterapii.
Ogólnie mamcia jest w kiepskiej kondycji psychicznej ale mam nadzieję że teraz odżyje jak skończy tą chemię. Większość czasu spędza w domu bo pogoda kapryśna więc nei chciała się zaziębić bo wszystko by się poprzesuwało. Mama nie jest nauczona nic nie robić to kobieta która całe życie była w ruchu a teraz jest uziemiona bo i siły nie te :(
Pomimo wszystko jest dobrej myśli, damy radę! Obalimy statystyki!
 
Dawidx 


Dołączył: 11 Lut 2013
Posty: 33

 #50  Wysłany: 2015-10-22, 09:57  


Super nastawienie. Statystyki to tylko statystyki a każdy przypadek i każdy organizm jest inny. Mocno wierzę że choroba się cofnie i jestem z Wami myślami.
 
asia333 


Dołączyła: 17 Cze 2015
Posty: 185
Pomogła: 26 razy

 #51  Wysłany: 2015-11-17, 13:15  


Witajcie, mama wczoraj rozpoczela radioterapię w sumie ma byc 10 razy naswietlana. W srode na konsultacje z laryngologiem onk.bo w tk wyszlo cos na naglośni (czyvmozliwy jesr przerzut z pluca tam?) Tk miala zrobione po tym jak zglosila ze cos jej przeszkadza w przelykaniu jakby cos jej stalo w gardle. W kt klp wyszlo "w porownaniu do poprzedniego badania z dn.02.09 obraz obecny wykazuje pojawienie sie w S3P skupiska drobnych guzkow max.wielkosci 3mm. Poza tym obra lz pluc i wnęk plucnych jak poprzednio. Cech patologicznego powiekszenia wezlow chlonnych srodpiersia nie stwierdza sie".
Czy te guzki to odrodzony tamtem guz?
Mama juz nie moze doczekac sie jak wlosy odrosna, wiem ze przez te wlosy nie ma ochoty za bardzo wychodzic do ludzi.
Ja jestem w kiepskiej formie psychicznej nie moge sobie tego wszystkiego w glowie poukladac....
9
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #52  Wysłany: 2015-11-18, 10:54  


asia333, guzki są zbyt małe i zapewne z tego powodu radiolog nie ocenił ich charakteru. Co do zmian meta, to niestety mogą pojawić się prawie wszędzie - nie ma reguły, choć w pewnych tkankach rozwijają się łatwiej niż w innych (to zależy od rodzaju nowotworu).
 
asia333 


Dołączyła: 17 Cze 2015
Posty: 185
Pomogła: 26 razy

 #53  Wysłany: 2015-11-18, 16:31  


majkelek, dzieki bardzo za odpowiedź.
Mamcia miala dzis konsultacje z laryngologiem który stwierdził ze to cos na naglosni to torbiel. Mam nadzieje ze tak naprawdę jest.
Samopoczucie mamy jest dobre.
Pozdrawiam was ciepło
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #54  Wysłany: 2015-11-18, 18:05  


asia333, torbiel to torbiel - nie kombinujmy.
Pozdrawiam serdecznie!
 
asia333 


Dołączyła: 17 Cze 2015
Posty: 185
Pomogła: 26 razy

 #55  Wysłany: 2015-11-20, 12:06  


majkelek, widziałam ze wrzucałes linki do stron z badaniami klinicznymi, chcialam zrobić rozeznaniem czy mama moja kwalifikuje sie na jakies, tylko ze tam nie po naszemu wszystko, a ja cos tam ogarniam ang.ale nie az tak zeby sobie to wszystko wytłumaczyć.
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #56  Wysłany: 2015-11-20, 12:21  


asia333, jeśli chodzi Ci o to badanie: https://clinicaltrials.gov/ct2/show/study/NCT02538666 , to jest ono przeznaczone dla pacjentów po chemioterapii drp (4 cykle z pochodną platyny) z dobrą odpowiedzią na leczenie. Jest to badanie dla chorych z uogólnioną postacią drp. Wyłączeni są chorzy ze stwierdzonymi chorobami autoimmunologicznymi. Jeśli były stwierdzone meta ad cns to warunkiem jest poddanie się leczeniu meta przed badaniem. Są trzy grupy badawcze: antyPD1, atypPD1+antyCTLA4 oraz placebo.Ośrodki, które mają prowadzić rekrutację to: Gdańsk, Gdynia, Toruń i Zabrze.
Zatem pierwsza sprawa jest taka, że musi być zakończone leczenie I linii.
Pozdrawiam serdecznie.
 
asia333 


Dołączyła: 17 Cze 2015
Posty: 185
Pomogła: 26 razy

 #57  Wysłany: 2015-11-20, 12:53  


majkelek, mama zakończyła chemiioterapię I linii (6 cykli) obecnie ma radioterapię (został jej jeszcze 5 naświetleń).
Dziękuję ci z całego serca że tak szybko i fachowo nam pomagasz, coś tak bardzo pozytywnego jest w twoich postach :) nie umiem tego określić :)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: majkelek: 2015-11-20, 13:58 ]
Dziękuję Ci, Asiu, za te słowa. Miło wiedzieć, że choć jedna osoba tak odbiera moją chęć wsparcia.

 
asia333 


Dołączyła: 17 Cze 2015
Posty: 185
Pomogła: 26 razy

 #58  Wysłany: 2015-12-03, 19:56  


Kochani melduję co u nas, Mamcia zakończyła radioterapię. Za miesiąc kontrola u naszej pani onkolog. Ja mam do was pytanie czy jest jakiś sposób żeby zmniejszyć drętwienie nóg i rąk? wiem że to skutek uboczny chemii ale może jakoś można to złagodzić?
Cieplutko wszystkich pozdrawiam :) jestem dobrej myśli :)
 
ignacjo 


Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 12
Pomógł: 3 razy

 #59  Wysłany: 2015-12-04, 07:22  


Ciężko będzie coś poradzić. Niby na neuropatie można zastosować wlewy z lignokainy ale efekt może być mierny a lignokaina bardzo może obciążyć serce. Coś czytałem jeszcze o n-acetylo cysteinie ale prowadzący onkolog też raczej sceptycznie do tego podszedł.

[ Dodano: 2015-12-04, 07:25 ]
Szkoda że nie można edytować posta. Od lekarzy usłyszysz że trzeba czekać. Skutek uboczny platyny.
 
asia333 


Dołączyła: 17 Cze 2015
Posty: 185
Pomogła: 26 razy

 #60  Wysłany: 2015-12-14, 11:41  


U nas stabilizacja, oprócz tego cholernego drętwienia mama nie uskarża się na nic.
Dobra wiadomość- włosy się bujnęły :) odrastają pięknie :-D
pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group